А ако и "обявя ВОЙНА"?

  • 5 508
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Запозната съм с проблема покрай предишните ти публикации.

Видно от това, което се случва, явно приятелката на девер ти НЯМА да си промени поведението към по-добро, или да речем, към по-индеферентно. Струва ми се, че е леко примитивна. Този вид хора не търпят еволюция, за твое съжаление. Доколкото схващам, обаче ти нямаш подкрепата на съпруга ти. В такъв случай, евентуалната война, за която говориш, и за чието започване търсиш подкрепа, би била изгубена предварително. Спечели съпруга си на своя страна, подкрепата на свекърва ти не е достатъчна, защото явно позицията й се подценява, и тогава действай!

Успех!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Запозната съм с проблема покрай предишните ти публикации.

Видно от това, което се случва, явно приятелката на девер ти НЯМА да си промени поведението към по-добро, или да речем, към по-индеферентно. Струва ми се, че е леко примитивна. Този вид хора не търпят еволюция, за твое съжаление. Доколкото схващам, обаче ти нямаш подкрепата на съпруга ти. В такъв случай, евентуалната война, за която говориш, и за чието започване търсиш подкрепа, би била изгубена предварително. Спечели съпруга си на своя страна, подкрепата на свекърва ти не е достатъчна, защото явно позицията й се подценява, и тогава действай!

Успех!


Напълно подкрепям горе написаното.
Когато си вържеш кончето с мъжа ти и свекърва ти действай и то твърдо без да отстъпваш нито крачка назад.

# 17
  • Мнения: 2 111
Чела съм и предишните ти истории. Аз също смятам, че тази жена няма да си промени отношението и поведението. Доколкото усещам по написаното от теб и в старите ти теми - симпатиите на мъжа ти като цяло май по-скоро са на нейна страна, отколкото на твоя (май ти беше посегнал, изневерявал и т.н. ако правилно помня). Така че реално е възможно да настроиш не само девера и приятелката му, но и собствения си мъж срещу себе си, ако обявиш война на особата.

Аз лично на твое място бих си вдигнала парцалките и бих пратила и тримцата по дяволите - просто адски нелепа и перверзна ми изглежда цялата ситуация около взаимоотношенията в комбинацията, която сте заформили. За капак подозирам, че ако и мъжът ти да предприема някакви действия за да позакърпи положението, то е единствено под твой натиск и с цел да ти затвори устата, за да си живее спокойно без да му опяваш. Затова и мисля, че всичко ще трае ден до пладне и след някой и друг месец нищо чудно пак да пишеш, че жилището ви заприличва на нудистка колония.

Наистина не бих търпяла подобно положение, но аз като цяло съм доста радикална.

# 18
  • Мнения: 263
Лично аз в подобна ситуация бих опитала да говоря с мъж: да се опита той да говори с брат си. Вероятността да няма ефект при брата е огромна де!
Но преди всичко бих посъветвала свекървата щом се държат зле с нея да ги отреже откъм даване на пари! Никой на никого не е длъжен: като и искат да казва: нямам! Да се поусетят, че без нея е по-зле та дано си променят отношението!
Иначе ситуацията ми изглежда малко неспасяема: в смисъл явно тази жена е много добра манипулаторка и докато на "мъжа и" не му дойде акъла в главата от само себе си - приказки няма да помогнат! В случая малко е нужен принципа: всяка коза за своя си крак. Т. е. вие с мъж ти и със свекървата гледайте и мислете първо за себе си! Контактите с хора, които ви изнервят или притесняват да се ограничат до минимум, услуги на тези, които само ще ви обидят не правете и изчакайте търпеливо.
Понякога човек сам трябва да осъзнае каква си я е надробил...
Нооооо, ако твоичкия още си мисли да залита по въпросната персона ... може би трябва да го поставиш пред недвусмислен избор между теб и нея...

# 19
  • Мнения: 4 841
Тази работа със съвети не става. Или ти идва отвътре, или - не. Спомням си предишната тема, като чета и тази, оставам с впечатлението, че каквото и да направиш, нищо няма да промениш. Просто си от грешната страна на барикадата. Ти и свекърва ти срещу мацката, "подплатила" гърба си с двамата мъже в семейството... Няма да стане, още повече свекърва ти каквото и да си говори, когато е афектирана, все пак става дума за сина и - и щом той е щастлив с тази Ели, майка му е последният човек, който трябва да му попречи...

"Войната" е предварително загубена. Хващай мъжа си и заживейте отделно - ако трябва, в друг град, ако трябва - и в друга държава. При така стеклите се обстоятелства, с тези хора, просто нямаш шанс.

# 20
  • Мнения: 441
Не знам как да го разбирам това, че някой поздравява някой друг нарочно .... теб не те поздравяват защото вероятно си показала, че не ти е приятно да те поздравяват, ама дай сега да спрем да поздравяваме всички близки на човек, който не поздравяваме?   Пък и тази жена, доколкото  разбрах, не иска тя парите от свекърва ти, нито я обижда а доколкото разбрах от теб обидите идват по скоро от другата страна... Успокой се, според мен виждаш неща, които би искала да видиш. Вредиш на себе си като се самонавиваш. Бъди над подобни дребни неща

# 21
  • Мнения: 641
Дай линк към старата тема, че изпуснах сериала.

Най мразя да ги хващам от 20-та серия.

# 22
  • Мнения: 2 556
Бих настоявала да се преместим веднага да живеем другаде, нямам нито нерви, нито желание да се боря с подобни девойки. За мен не би било трудно, понеже нито аз, нито мъжа ми се привързваме особено към апартменти и вещи, но ако мъжът ти твърдо иска да живеете на 1 крачка от тях, смятам, че ще се дразниш все повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 397
 А девер ти поздравява ли те? Защо не поговориш директно с него, да споделиш, как майка му страда и тн Все пак й е син и би трябвало да се позамисли. Онова с хубавата Елена, вече го нищихме отвсякъде, а и щом казваш, че вече са улегнали нещата, не се вкарвай пак в тия филми. Война, война, ама и ти ще си под напрежение и ще хабиш нерви. ignore2 Добра идия е и свеки да ги отреже, ако може, но повечето се оплакват само, а после пак угаждат на дразнителя. Ти не можеш да й помогнеш, ако тя не иска. Не се товари с чужди проблеми!

# 24
  • Мнения: 485
Дай линк към старата тема, че изпуснах сериала.

Най мразя да ги хващам от 20-та серия.
Прочети  на първа страница,направо съм я копирала.

Не знам как да го разбирам това, че някой поздравява някой друг нарочно .... теб не те поздравяват защото вероятно си показала, че не ти е приятно да те поздравяват . Бъди над подобни дребни неща

Не знам дали си омъжена и дали имаш дете...но как да кажа че това е дребно нещо като тази жена присъства на всеки празник ,на трапеза която аз съм приготвила....е,извинявай,но колко години ти можеш като мен да срещаш подобно отношение и като дойде тя у вас ти да и сервираш,пък после и чиниите да и измиеш? Освен това аз и мъжът ми никога не сме били поканени на нейн рожден ден....вярвай-за 8 години,нито един път,ами то човек дори да не си празнува нещо поне почерпва с кутия бонбони от 1 лв. като му честитят или пък му поднесат подарък...За 8 март пък примерно никога няма пари в телефона поне да изпрати един есемес,но това не и пречи да дойде вечерта и да седне на нашата трапеза...просто защото с девер ми видели че свети и нямало какво да правят.Девер ми добре,а тя,кога тя ще приготви една салата например и веднъж да се съберем у тях,ей така без пари просто може да извади буркан с краставици ако щеш,пак ще дойдем ....ама не,по-удобно е да дойде у дома,да хапне и пийне,а после да си се прибере в другия апартамент и заспи блажено до утре на обяд.

# 25
  • Мнения: 474
Telerika - как вървят нещата? Hug

# 26
  • Мнения: 4 753
Война не знам дали ще й обявиш, ама аз тая бих я била. Много мразя някой да ми се самопоканва, пък и да се дръвчи после.  Naughty

# 27
  • Мнения: 485
Telerika - как вървят нещата? Hug

Благодаря, вървят си постарому. Девер ми си живее с нея,но ограничихме контактите ,то май и на мъжът ми взе нещо да му писва,защото както обясних тя идва на всеки наш празник,пък нейните си ги прави с девер ми и родителите си.Та последно се изтупа на рождения му ден ,че и подарък му подари отделно от девер ми....примерно брат ми и снахата естествено бяха с общ подарък като семейство.....циркове големи,то даже  не празнувахме ,а символично се бяхме събрали на обяд. С девер ми иначе изключая това прекрасно се разбираме и много го уважавам. Той знае за новата и приумица да не ме поздравява,защото това за първи път се случи точно когато ние двамата си говорехме на стълбите-тя мина и замина покрай нас и си влезе в апартамента......Попитах го това пък какво беше,а той ми отговори че не знае и не желае  изобщо да я пита и ако аз съм искала да влезна при нея и да я попитам защо се сърди.!!!!Та отговорих му,че сме достатъчно големи ако седим на маса и пием заедно ,ако има нещо за което да се сърдим ,то да си го кажем,а не така да се подминаваме. Той отговори,че съм права,но Ели си била такава и нямало да ми се сърди даже ако отида и се скарам с нея.....Аз естествено не отидох.

# 28
  • Мнения: 485
Война не знам дали ще й обявиш, ама аз тая бих я била. Много мразя някой да ми се самопоканва, пък и да се дръвчи после.  Naughty

Хи-хи,успя да ме развеселиш....не че не ми е минавало през ума,ама пусто възпитание...ще ми се нещо друго да измисля....

# 29
  • Мнения: 474
Telerika - извиняйвай, не искам да обиждам девер ти, ама или той е много наивен и добър или  е един глупак просто....  Confused

Общи условия

Активация на акаунт