А ако и "обявя ВОЙНА"?

  • 5 509
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 243
В момента не ми идва наум точно как, но ако успееш да изманипулираш мъжа си и да го настроиш срещу нея...ТОЙ да ги отцепи, разбираш ли? От там нататък проблема си остава техен, няма нужда ти да се тормозиш. Във всеки случай дано се разреши ситуацията скоро, защото е ужасно да живееш така Hug

# 31
  • Мнения: 278
Дръж приятелите си близо, враговете - още по-близо.
Действай подмолно, без много приказки. Сприятели се бе, подмазвай й се, така както тя иска, влез й под кожата. Настройвай другите срещу нея, ако не се чувстваш удовлетворена - спри, но щом с девера, свекърва ти си в добри отношения, какво ти пука за нея.
Ако й обявиш война, ще си спечелиш само ядове. Действай без много да приказваш.
Успех

# 32
  • Мнения: 485
Дръж приятелите си близо, враговете - още по-близо.
Действай подмолно, без много приказки. Сприятели се бе, подмазвай й се, така както тя иска, влез й под кожата. Настройвай другите срещу нея, ако не се чувстваш удовлетворена - спри, но щом с девера, свекърва ти си в добри отношения, какво ти пука за нея.
Ако й обявиш война, ще си спечелиш само ядове. Действай без много да приказваш.
Успех

Благодаря зя съвета,но това го минахме вече-не става. Значи аз от самото начало я приех като приятелка,събирахме се често и се почна с това ходене по слипове и пижами за което обясних в началото на темата....на третата година от съжителството с мъжа ми разбрах за свалката и с моя мъж-говорихме,тя прехвърли изцяло вината върху него като спомена,че напористият е бил той,само за едно не даде обяснение-какво прави с него тя посред нощ след като знае че иска да я чука и защо се разкарват така по бельо пред мен. Както и да е,реших да пробвам да се успокоя,да го приема като минало и да гледам напред......но какво получих в замяна-пристига на всеки семеен празник без да е канена,в това число и рожденните дни и кръщенето на детето ми....аз естествено и сервирам и подържам някакъв разговор...до като последния път спря да ми говори,защото както разбрах НЕ СЪМ И БИЛА ОБЪРНАЛА ДОСТАТЪЧНО ВНИМАНИЕ И ЯВНО НЕЙНОТО ПРИСЪСТВИЕ БИЛО ПРОБЛЕМ ЗА МЕН. Е,този път не издържам-имам си и други гости,не съм длъжна да говоря само с нея....егати наглото същество-това между другото беше у собствените ми родители,тя дойде за пореден път с девер -поканения беше само той,не стига дето се изтръска пак така,ами и внимание не съм и била обърнала.....а аз между другото за 8 години нито веднъж не съм ходила в нейните родители. Та затова реших-край на доброто възпитание,и друго разбрах-държа ли я близо до себе си,държа я близо до мъжа ми.....леко по-лека всички свикват с тежкия и характер и я приемат такава каквато е,а от мен се очаква винаги кагато дойде да и сервирам и да се усмихна.ПОСЛЕ МИ ОСТАВАТ САМО МРЪСНИТЕ ЧИНИИ..ЗАЩОТО И МЪЖЪТ МИ И ТЕ ДВАМАТА СИ ЛЯГАТ БЛАЖЕНО. Не,милички,не може по-вече така......и аз най-накрая искам  възмездие!!!!!!!!

# 33
  • Мнения: 243
Тогава се дръж с нея така както тя се държи с теб. Грубо, пезпардонно и без обяснения. Каквото повикало такова се обадило в крайна сметка.Баси наглата! Тя няма дори да ме поздравява, а аз ще и сервирам и посрещам постоянно...А стига бе!

# 34
  • Мнения: 278
Защо не предупредиш девера си да не я води щом само той е поканен? Защо не й разясниш, че ти не си й слугиня и не си длъжна да й подгъзуваш? Защо не разясниш на мъжа си, че след като е толкова близък, че да се разхождат по гащи да си бяха останали, а не да те въвличат и теб в тяхната игра? Защо в края на краищата не тропнеш с крак и да разберат тези хора кой командва парада?
Можеш с чисто сърце да й кажеш, че след като не е канена на гости, не бива да очаква да й се обръща внимание. Попитай я колко пъти ти си отишла у тях и си седнала със скръстени ръце.
Не се оставяй да ти късат нервите, гледай себе си, здравето и семейството си.
И ако й обявиш война - какво? Имаш ли стратегия, план за действие? Извади ли торбата с мръсните номера?
Ти кажи какво смяташ да правиш, пък ние да ти кажем какво мислим.
Аз лично така бих постъпила.

# 35
  • Мнения: 686
telerika,а защо не смените ролите.Започнете вие да ходите на гости,след като оставите куп мръсни чинии,изнижете се с мъжа си,та принцесата да мие и чисти.Когато се опитат да ви дойдат на гости си намирайте оправдание да излизате.А не забравяй,когато сте у тях да следиш,дали ти обръщат достатъчно внимание,ако не почвай да се цупиш.Обличай по-често прозрачните пижамки,дори и през деня,през лятото може и само по бельо,Отскочи до тях по пижамка и помоли девера ти да погледне телевизора ви,че нещо картината се губи Laughing.

# 36
  • Мнения: 1 800
Пълно игнориране. За хората, които търсят внимание от всеки, поради липса на самочувствие, това ги убива Peace

Следващия път като я видиш на стълбите вместо да чакаш дали тя ще те поздрави, обърни се демонстративно на другата страна.
Като дойде у вас, не и сервирай, не и говори, все едно не съществува. Кото пак започне сцената, просто и кажи, каквото мислиш, как не те поздравява и т.н.  това че ходи пред мъжа ти по прозрачни пижами ти с нищо не си и задължена...
явно няма грам срам, чувство за мярка и възпитание....

# 37
  • Мнения: 133
telerika, като го напишеш този сценарий 'земи го "фърли" насам да го изчетем накрая и се разпишем като съавтори, или рецензенти поне.Нищо лично, ама разгръщам страница по страница и пак на твоята "роднина" попадам.

Ама що не вземеш да я набиеш, де! (ще помагам)

или сложи пепел\вестник и не й обръщай повече внимание - гледай си живота, това е. Поздравявала, не поздравявала - все тая, представиси че е ваденка или нещо друго гадно (да не ме упрекнат любителите на животни). Ти си готина, обичана, имаш семейство, грижи, радости, цели.........Каква е тази да ти отнема вниманието......никаква. Я..........и така.
Празник - и ти си човек, какво ти пречи да намекнеш за състава на гостите - това вече не е израз на безкултура. Вярвам в теб, че ще намериш точните думи.
Имам усещането, че вече ти е хубаво тя да те дразни и ти да се ядосваш, а това не е нахубаво.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 00:54 от STV

# 38
  • Мнения: 3 423
Аууууу, много страшно. Защо не се изнесете?

# 39
  • Мнения: 485
Защо не предупредиш девера си да не я води щом само той е поканен? Защо не й разясниш, че ти не си й слугиня и не си длъжна да й подгъзуваш? Защо не разясниш на мъжа си, че след като е толкова близък, че да се разхождат по гащи да си бяха останали, а не да те въвличат и теб в тяхната игра?


Да,говорих точно за тези нещо с девер ми-слуша,мълча и каза че съм права за всичко..но нищо по-вече. Тя не ни покани на гости.....живеят си заедно и времето минава,бяхме прекрасно семейство,а сега всички сме като чужди-той идва у нас за по 5 минути и бърза да се изнесе (явно принцесата от другата страна ще му се кара)
Аз не искам да бягам ,защото тук е моят дом,за всичко съм се трудила и съм го постигнала рамо до рамо с мъжа ми въпреки проблемите които имахме....И какво сега- двама братя разделени,защото на единия приятелката се цупи,че вече няма кой да и сервира наготово?

Ти си готина, обичана, имаш семейство, грижи, радости, цели........

Е,там е работата,че не се чувствам готина и обичана- да знам че мъжът ми искал да я чука,танци,изпращал я до тях и др. пикантерии,пък после аз глупачката -посрещай,сервирай,усмихвай се,че нали сега живее с брат му...Егати тъпата ситуация ви казвам,хем ме е яд на мене си,че им се връзвам,хем си казвам - време е всичко да си дойде на мястото..не може първо да ми се прави на приятелка и да ми говори колко особен бил мъжа ми ,ако беше откровена и бях разбрала от нея,а не от хората -щях да кажа "минало заминало,случват се и такива неща",но сега...ЗМИЯ В ПАЗВАТА....това е....така я чувствам и не мога да живея спокойно,не мога!

# 40
  • France
  • Мнения: 726
Да си направят едно дете, че да се кротнат у тях, особено ТЯ.

# 41
  • Мнения: 278
Да си направят едно дете, че да се кротнат у тях, особено ТЯ.
Тя е хитра щом до сега го държи в ръцете си без дете, а ако роди ще стане още по-зле.
Телерика, мъжа ти посягал ли ти е при "разговори" за нея?
Сещаш ли се за рибената кост в "Чичовци"? Май и вашта работа такава ...

# 42
  • Мнения: 485
Да си направят едно дете, че да се кротнат у тях, особено ТЯ.
8 години живеят ,а още нямат дете,не знам дали не могат или не искат-когато стане на въпрос и двамата мълчат. ТЯ НИКОГА НЕ Е ХОДИЛА НА ГИНЕКОЛОГ. Веднъж имаше възпаление на яйчниците най-вероятно,отиде си при личния лекар,обясни му че има и течение и джипито и изписа антибиотик,защото разбра,че тя няма да отиде на гинеколог.Изпи си антибиотика,твърдеше че и е минало и това е....аз лично не познавам друга жена на тези години с такива остарели разбирания или може би -толкова тъпа..

Тя е хитра щом до сега го държи в ръцете си без дете, а ако роди ще стане още по-зле.
Телерика, мъжа ти посягал ли ти е при "разговори" за нея?

Не ,посягал ми е по друг повод,но пък когато стане въпрос за нея-все гледа да се скатае и да обърне темата-явно му е неприятно,че им наруших тройната идилия,но също гледам че му е нервно ,че заради нейните фасони трудно се вижда с брат си,а те както вече стана ясно имат много силна връзка.

# 43
  • Мнения: 337
Телерика,прощавай ама след всичко което изчетох и препрочетох си мисля, че и мъжът ти и брат му не са наред. Това мъже ли са или ..........Една пикла ще разиграва двама братя. Ами явно им е слабост и на двамата, щом досега не е изпушил някой от тях и не я е поставил на място. Данеби и преди да са си менкали гаджетата, та сега правят такива циркове заедно с нея и се правят на "ударен с мокър парцал". Каза, че мъжът ти не му се говари за това, значи има нещо Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 397
 Незнам, неестествено е да каниш роднини без половинката. Някои си ги водят даже на фирмени банкети, а какво остава за семейни сбирки. Трябва да я приемеш като жена на брат му и или ги каниш и я преглъщаш или не ги каниш и двамата. Това обаче не значи , че трябва да й обръщаш внимание- като не й изнася, да ходи да пасе. А на мъжете не им е приятно да се занимават с интрижки, още повече, щом й симпатизират, по- добре я обсъждай с приятелка.

Общи условия

Активация на акаунт