БРЕМЕННА И БЕЗ ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ!

  • 1 127
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте!Имам няколко въпроса и се надявам някои да може да ми отговори!Бременна съм  и не съм работила  и ден от 4 години,защото от болници време не ми остана.Плащам си сама здравните осигуровки и ме интересува как стават нещата за да получавам две години майчинство ,а не само една както е при безработните?

# 1
  • Мнения: 24 467
Плащането на здравните осигуровки няма нищо общо с правото да се получава обезщетение за временна неработоспособност и майчинство. За получаване на последното е необходимо работа по трудово правоотношение /искаш 2 години/ и осигуряване /по КСО, а не здравно само/ поне 6 /шест/ месеца преди да започнеш да го ползваш.

# 2
  • Мнения: 30
благодаря ти judy ,че ми отговори!Зная ,че нямат нищо общо здравните осигуровки със майчинството просто го отбелязах.Значи си е както преди трябва да имаш работено някъде 6 месеца за да можеш да ползваш две години .Не бях сигурна дали това нещо е все още валидно.Предполагам ,че сега  ако започна някъде работа и направя 6 месеца ще се вместя  в това изискване ,защото имам време все още съвсем в началото съм! Hug

# 3
  • Мнения: 24 467
благодаря ти judy ,че ми отговори!Зная ,че нямат нищо общо здравните осигуровки със майчинството просто го отбелязах.Значи си е както преди трябва да имаш работено някъде 6 месеца за да можеш да ползваш две години .Не бях сигурна дали това нещо е все още валидно.Предполагам ,че сега  ако започна някъде работа и направя 6 месеца ще се вместя  в това изискване ,защото имам време все още съвсем в началото съм! Hug

Освен 6-те месеца стаж трябва да работиш и по трудов договор, за да ползваш тези две години. Ти никакъв стаж до момента ли нямаш?

# 4
  • Мнения: 30
благодаря ти judy ,че ми отговори!Зная ,че нямат нищо общо здравните осигуровки със майчинството просто го отбелязах.Значи си е както преди трябва да имаш работено някъде 6 месеца за да можеш да ползваш две години .Не бях сигурна дали това нещо е все още валидно.Предполагам ,че сега  ако започна някъде работа и направя 6 месеца ще се вместя  в това изискване ,защото имам време все още съвсем в началото съм! Hug

Освен 6-те месеца стаж трябва да работиш и по трудов договор, за да ползваш тези две години. Ти никакъв стаж до момента ли нямаш?
                                                                                                                                                                                      Имам стаж около 5-6 години ,но са от преди 4 години .последните 4 години не сам работила изобщо.Не знам как точно стоят нещата с тези стажове.

# 5
  • Мнения: 24 467
Значи 6-те месеца ги имаш. Трябва да си някъде на трудов договор, когато започнеш да ползваш болничните за 45 дни преди раждане и следващите, след тях, както и двете години отпуск за гледане на дете до 2- годишна възраст. Предполагам имаш към кого да се обърнеш да те води на такъв.

Общи условия

Активация на акаунт