Дайте лек за болно ушенце, моля !

  • 1 967
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Мами , нямам много време за ровене в нета , затова ако може дайте идеи за лек за болно ушенце. Дъщеря ми е от днес със силни болки в ухото,преди това два дини беше със запушен нос. Почнахме хомеопатичното , но докато подейства не знам какво мога друго да направя. Сложих и сега малко олио затоплено в ушенцето .Моля ви  за съвет. Благодаря !

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Настърган чесън, завит в тензух на топче и се слага в ухото, в началото на ушния канал, така че, лесно да се махне. Да стои няколко часа поне, може и цяла нощ. Помага много!  Peace

Само не знам дали стана ясно.... newsm78
Рецептата е тука от форума и е изпробвана.  Peace

# 2
  • Мнения: 164
Bendji а чесъна не беше ли противопоказен при лечение с хомеопатия. Или само ако се пие ? Иначе ще го пробвам .Благодаря ти Simple Smile

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Според нашата хомеоп. не е. Нито вътрешно, нито външно.
Но има различни мнения, дано се включи някой по- запознат. Например, на нас ни забраняват само ментата и камфора, нищо друго.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 414
Според нашата хомеоп. не е. Нито вътрешно, нито външно.
Но има различни мнения, дано се включи някой по- запознат. Например, на нас ни забраняват само ментата и камфора, нищо друго.  Peace
и на нас чесън не са ни забранявали.
при нас контитуционното е помагало няколко пъти и за ушето. дано се оправи бързо детенцето, че ухоболът е много неприятно нещо Praynig

# 5
  • Мнения: 164
Ами вече е по-добре, аз обаче не се стърпях и й дадох еднократно панадол, че много я болеше. Това беше на обяд , сега вече не я боли, дано не е само от панадола, а и хомеопатичното /конст-то/ си е свършило работата. Беше голям рев днес. Поздрави

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може да се държи торбичка със загрята морска сол върху болното ушенце. Успокоява болката.

# 7
  • Мнения: 2 471
Камфор (камфоров спирт) на бучки. Малко парченце се слага, увито в памук в ушенцето. Спирта се разтапя и затопля ушните канали. Помага наистина и не вреди.

Последна редакция: нд, 06 апр 2008, 14:20 от Dencho

# 8
  • Мнения: 3 506
при нас контитуционното е помагало няколко пъти и за ушето. дано се оправи бързо детенцето, че ухоболът е много неприятно нещо

Стоименова обаче каза, че тя намира този метод (чесън в ухото) за прекалено грубо вмешателство. Също бил и опасен - дори и през тензуха можело да се получи сериозно изгаряне на тъпанчето (с мехури). Според нея единствено лавандула може да се използва за облекчаване на болката (ама дали олиото или само аромата, хич не запомних  Embarassed бях твърде изморена тогава...). И онези фунийки, дето се палят. Just as info. Не знам и аз вече... При нас на един път даде резултат (писах и тук във форума), един път - не. Дано скоро не ми се налага да пробвам трети път, да видя кое ще стане мнозинство................. Tired

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 21:48 от Maria.St

# 9
  • София
  • Мнения: 958
Що става въпрос за уши, аз съм на мнение, че задължително трябва да се отиде на лекар, че един мой приятел загуби слуха на едното си ухо от самолечение.
Аз миналата седмица имах проблем със заглъхналнало и пищящо ухо, ходих на УНГ и се оказа, че мембраната ми е хлътнала. В този случай капките са противопоказни, изписаха ми съдоразширяващи таблетки и витамини. Ходих в ИСУЛ, лекарите ми се сториха много добри, но доста се чака.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Точно от ИСУЛ пък аз винаги съм се оплаквала. Особено от лекарите в спешния кабинет.

# 11
  • Мнения: 19
Има стар метод при чести проблеми с ушите. Издърпва се докато се чува изпукване от човек с опит в народната медицина. Казват, че е безболезнено и по този начин се отлепя евстахиевата тръба от сливиците и се решава проблема завинаги с възпаленията.

# 12
Всяка пролет когато лозата сълзи си събирам от "сълзичките"в едно шишенце от капки .За сега само аз го ползвам и при мен има ефект.
И аз съм чула за един човек от Монтана който издърпвал уши и проблемите спирали.Да каже някой ,ако  се е подлагал на това
.

# 13
  • Мнения: 60
мен като малка ме водиха в монтана при такъв човек, не знам дали е същия, но за съжаление не ми помогна.извадиха ми сливиците на 16 г.
 а за ушите има едно цвете,но не знам как се казва,което има малки месести и заострени листа и сокът от тях се капва в ухото.прилагали са ми го често като малка

# 14
  • Мнения: 624
а за ушите има едно цвете,но не знам как се казва,което има малки месести и заострени листа и сокът от тях се капва в ухото.прилагали са ми го често като малка

Предполагам че става дума за дебелец или още алпийска роза:



Точно тази билка щях да препоръчам и аз. Пробвала съм я, действа безотказно.

Общи условия

Активация на акаунт