Да попитам за вратата на банята?

  • 4 758
  • 42
  •   1
Отговори
Мили дами,мислим да сменяме вратата на банята с ПВЦ,но от фирмата,която ще ни я прави,ни казаха,че е по -добре да сложим алуминиева,а не от пвц.Вие какво мислите?Ако може някоя от вас да даде мнение по въпроса,защото сме в чуденка newsm78.Има ли някакви специални покриятия за тези врати от влагата в банята,или просто са обикновени врати от пвц.Мерси предварително за отговорите. Grinning
П.с.Друго,което ме притеснява е при смяната на вратата,може да разкъртим новите плочки,които сложихме преди това от много акъл и защото нямахме пари в момента и сега се притеснявам да не счупим някоя плочка,при махането на касата.Ако имате идеи за по-безболезнено махане,ще ви smile3501.

# 1
  • Мнения: 8 999
И на нас ни препоръчаха алуминиеви, а не ПВЦ. На настойчивите ми въпроси, най-накрая отговориха, че алуминиевите са просто по-евтини, иначе нямало никакво значение. За външна врата сложихме от ПВЦ, а тя, както и прозорците, често се мокрят от дъждове, така че няма никаква логика вратата в банята да не е ПВЦ. Особено ако не я облива директно водата от душа.
На всичкото отгоре ПВЦ е по-красиво от алуминия и може да си го направиш в цвета на дограмата на прозорците.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Ние сменяхме входната врата и касата първо я прерязаха по средата на височината.  Много лесно излезна без да се счупят  плочките на пода. Предполагам че ти имаш и по стените, ако се внимава, само ще се отлепят и после си ги лепите наново Peace

# 3
  • Мнения: 5 393
Моята е алуминиева. За вътрешни врати обикновенно се ползва алуминий, а не ПВЦ.  Разбира се, ако държиш,никоя фирма не може да ти откаже да ти я изработи и от ПВЦ. Алуминия е по лек и може да се боядиса в абсолютно всякакъв цвят, за разлика от ПВЦ-то.

# 4
  • Мнения: 2 211
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

# 5
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Когато поръчвахме нашата врата за банята ,фирмата, която ни я прави ни препоръча да е алуминиева.Такава и избрахме Peace

# 6
  • Мнения: 130
където вратата непрекъснато се мокри? какво да избера и от къде?
благодаря ви

# 7
  • Мнения: 103
Нашата врата също е от ПВЦ. Препоръчват алуминиевите профили за интериорни врати, защото са по-олекотени май... newsm78
А относно махането на касата, нашата старата беше метална  - П-образен профил, пълен с бетон. При все че майсторите се стараха доста да пазят плочките в банята, уви, няколко от горна страна се счупиха... Тъкмо имаме повод да си направим ремонт на банята пак  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 388
Алуминиева. Доводи ще дам по-късно. Simple Smile

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
Нашата е алуминиева отвътре, а отвън (ще е) МДФ с естествен фурнир. Фирмата, от която я поръчах, изобщо не ме попита какво да ми сложи от вътрешната страна. Преди 6-7 год. правихме плочките в банята и тоалетната, старите врати бяха с дървена каса. Нямам пукната плочка, но имах 2-3мм фуга м/у касата и плочките, сигурно тя ги е спасила. Дърводелец ми свали касите, а не фирмата за врати, и си свърши много добре работата.

# 10
  • Мнения: 122
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

Алуминия не ръждясва......

# 11
  • Мнения: 5 393
На морето, видях врата на баня с алуминиев профил, който беше поръждясал. Така че, не е подходящ за баня. Поръчай ПВЦ, да ти е мирна главата.

Алуминия не ръждясва......

 thumbsup

# 12
  • Варна
  • Мнения: 478
И моята отвътре е алуминиева, а отвън МДФ като всички останали.Ето така изглежда http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5326355  http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5326366                                                             

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 17:08 от rosiel

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
rosiel, много е хубава! а ние още сме в чуденка дали да е ПВЦ, алуминий или дървена......  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако имаш душ кабина или нещо като параван на душа или ваната можеш да сложиш врата, каквато ти душа иска. Можеш да сложиш и ламинат и естествен фурнир - наистина всичко.
На кои врати се казва, че са от ПВЦ? Алуминиевите са ми известни, но ПВЦ не знам на кое казват.

Общи условия

Активация на акаунт