фондю

  • 10 713
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И друго да попитам - как се награяват керамичните? Уредите са или на ток (за керамика значи не става) или отдолу с газениче. Ако чакам газеничето да нагрее и кипне сиренето в керамика... не знам дали изобщо това е възможно, как става?  Thinking

Моето е комбинирано, керамично и метално, на газеник. Сирената не е хубаво да се правят в метално, за да не залепват. Колкото пъти съм яла на ресторант, винаги е било керамично на газеник. Ако го сложиш на котлона или в електрическо къде отива удоволствието от фондюто Wink.

# 16
  • Мнения: 27 524
Ако го сложиш на котлона или в електрическо къде отива удоволствието от фондюто Wink.

Е, за котлон и дума не може да става. Тефлоновото ни е на ток, стоманеното на газеник. И от двете все ми е вкусно  Grinning

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
А какво е раклет?

# 18
# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
 newsm09 Oha! Такова "животно" пък не бях виждала. Но определено много ми хареса.

# 20
  • Мнения: 27 524
Нашият е комбиниран наполовина с плоча и е объл. Голяма атракция са  Grinning

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
За мен това е най-гадното чудо раклета, но се получи така, защото го ядох в първите месеци на бременността, преядохме с него и беше ад, имам лоши спомени от тогава.
Иначе си има специално сирене за раклет, което се запича в плочките, което се виждат от снемките на Блонди. Яде се с варени картофи, може кисели краставички да се добавят, изобщо въпрос на вкус, но......... за мен е гадост  Sick

# 22
  • Мнения: 27 524
Е, чак гадост... супер вкусно е. Аз лично кашкавалът за раклет си го ям натюр. В паничките стават супер и разбити яйца. А отгоре зеленчуците и хлебчето, на плочата - месцето   chef

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Е, чак гадост... супер вкусно е. Аз лично кашкавалът за раклет си го ям натюр. В паничките стават супер и разбити яйца. А отгоре зеленчуците и хлебчето, на плочата - месцето   chef

Принципно е така, но моят бременилски корем в първите месеци не го понесе и голямо драйфане падна тогава, просто лоши спомени.
А швейцарците искаха да ни впечатлят с нещо типично тяхно  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 229
Много се навих да си купя такъв раклет Party.
Кажете само този специален кашкавал, ако не може да се намери в БГ , с какъв друг може да се замени  Rolling Eyes.
Блонди, би ли споделила за този вид с плоча, по-вкусно ли става на плочата  Flutter. Точно такъв комбиниран харесах и аз.

# 25
  • Мнения: 27 524
Плочата е за месото, за саламите - там не залепва. За по-вкусно не мога да преценя. По-бавно се награвя тя, но иначе си е удобство. И има улейче отстрани и там се събира мазнината, ако тече. А може и да не е комбиниран, тогава мажеш с парче сланинка или мазен салам преди това и е ок. На тефлона ми залепват винаги само тиквичките  Crossing Arms
Не съм пробвала с обикновен кашкавал, но няма пречка да стане  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 229
Пропуснах да попитам дали пуши, когато се пече месо  newsm78 ?

# 27
  • Мнения: 27 524
Не. На плочата - никога, на металното - ако го забравиш и загори, иначе не.

# 28
  • Мнения: 144
Момичета къде продават Фондю-та?

# 29
  • Мнения: 9 052
И аz това питах и zатова пуснах темата. Окаzа се, чЕ в БГ никъде . Жалко.

Общи условия

Активация на акаунт