Нормалната температура на детето ми е 37

  • 1 046
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Здравейте.Първият ми син се роди с нормална температура 37,2.Когато навърши 1 год всичко се оправи от самосебе си.Вторият се роди със същата нормална температура само че е вече на 3 год и половина,а температурата му си остана 37.Преди година го водих на изледвания и доктора който ги разчете ми каза да изхвърля термометъра и да се радвам на детето си.Статистиката сочела че макар и рядко има такива случаи.На някой друг случвало ли му се е?

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Правилно ти е отговорил лекарят. И аз, и синът ми сме с такава температура и какво от това. Даже не виждам какво те е притеснило, та изобщо сте ходили на лекар за 37 при положение, че това си е абсолютно нормална температура.

# 2
  • Мнения: 123
Гери,когато оперираха големит ми син за херния и казах на анестезиолога за това че до една година е бил с норм.температура 37 той ми обясни че теоритично вероятността е 1 на 1000000.Представи си сега каква е възможността два такива случая да са в едно семейство!вашата нормална температура точно 37 ли е?

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери,когато оперираха големит ми син за херния и казах на анестезиолога за това че до една година е бил с норм.температура 37 той ми обясни че теоритично вероятността е 1 на 1000000.Представи си сега каква е възможността два такива случая да са в едно семейство!вашата нормална температура точно 37 ли е?

Ами то нормалната температура не е твърда стойност. Тя е от-до.

# 4
  • Мнения: 123
Да,така е ,но лекарите при които съм ходила по повод разни дребни заболявания/вируси,грипчета и т.н./ на двете ми деца ме гледат като полезно изкопаемо когато им кажа че нормалната ни температура не е 36,5 а 37-37,1.Ти може би не си от малък град.Тук при нас е много трудно да си набавиш информация за каквото и да било.Малко ме успокои че и двете ми деца са в час,както и ти и сина ти.Ти някаква литература ще ми препоръчаш ли?

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да,така е ,но лекарите при които съм ходила по повод разни дребни заболявания/вируси,грипчета и т.н./ на двете ми деца ме гледат като полезно изкопаемо когато им кажа че нормалната ни температура не е 36,5 а 37-37,1.Ти може би не си от малък град.Тук при нас е много трудно да си набавиш информация за каквото и да било.Малко ме успокои че и двете ми деца са в час,както и ти и сина ти.Ти някаква литература ще ми препоръчаш ли?
Да от София съм. Второ няма лекар при когото да съм отишла и да му кажа каква ми е температурата и той да е казал, че не ми е нормална и на мен, и на сина ми. Трето в семеството ми има точно 3-ма лекари, на които този факт не им се струва ни най-малко притеснителен. И четвърто:

ме гледат като полезно изкопаемо когато им кажа че нормалната ни температура не е 36,5 а 37-37,1.

е това просто ме уби. А според тях колко трябва да е температурата - точно 36,5 инито десета повече, така ли?
Освен това температурата, както и кръвното налягане и други показатели, варират в зависимост от условията, двигателната активност на човека, денонощието. Ако следобяд или след физическо усилие ти е 37, пробвала ли си да я премериш в 24 часа например. Или в 6 сутринта, преди да си станала от леглото?


# 6
  • Мнения: 46 434
Т на децата е малко по-висока от нашата.

"КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?

Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8"


Останалото тук.

Общи условия

Активация на акаунт