Мед. осигуровки в Германия

  • 1 131
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте настоящи и бьдещи майки в Германия!

Някой може ли да ми каже как стои вьпроса с  мед.осигуровки в Германия? Предстои ми раждане през ноември.Приятелят ми е словак,но от 5 години живее,работи и се осигурява вьв Германия.Ще живеем заедно в Германия, но все още нямаме брак. Някой знае ли при какви условия мога да се осигурявам и да ползвам пьлния набор от мед. услуги? Какви са документите , които ми трябват от Бьлгария за сключване на граждански брак в Германия?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 700
От България Ще ти трябва акт zа раждане, преведен и легалиzиран и с апостил. Ще трябва да си иzвадиШ и документ, че не си омъжена. За да ми иzвадят на мен тоzи документ ми искаха преведен и легалиzиран Ehefähigkeitszeugnis от мъжа ми. Ами това е, ако имаШ предиШен брак Ще ти искат и документ zа раzвод. Направи си и копия от паспортите на родителите си.

ИмаШ право на медицинска zастраховка zа теб и детето ти от деня, в който сключиШ граждански брак, ако мъжът ти работи и е zастрахован към gesetzliche Krankenkasse ("държавните" каси). Няма zначение, че е словак. Ако е към частните и на теб Ще ти трябва отделна такава zастраховка. А докато нямате сключен граждански брак най вероятно Ще можеШ да сключиШ договор с частните zдравни каси.

Общи условия

Активация на акаунт