Какво сте чували за H. pylori

  • 12 526
  • 29
  •   1
Отговори
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Попадам на доста инфо, но само на английски и ми е интересно какво се знае в БГ по въпроса за Helicobacter pylori.

Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 984
Попадам на доста инфо, но само на английски и ми е интересно какво се знае в БГ по въпроса за Helicobacter pylori.

Благодаря Simple Smile
че се среща в до 90% от случайте на язвена болест особено при млади хора.

# 2
  • Мнения: 780
Потърси в Гугъл, но пиши на кирилица-хеликобактер пилори.Има доста информация.Миналото лято се наложи да "изтребя" тези бактерии-причиниха ми гастрит.
Сега видях в друга тема, че са ти открили Хеликобактер пилори.Да, лечението е по схема/спазвай я!/ ,два антибиотика/за да "унищожат" бактерията/ и лекарство, което лекува гастрита.Спазва се хранителен режим.При 90% от болните лечението е успешно и не се налага повторно.След 3 месеца се прави контролно изследване.Успех!

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 01:52 от twix

# 3
  • Мнения: 1 984
Потърси в Гугъл, но пиши на кирилица-хеликобактер пилори.Има доста информация.Миналото лято се наложи да "изтребя" тези бактерии-причиниха ми гастрит.
какво лечение използвахте? повтаряхте ли?

# 4
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Потърси в Гугъл, но пиши на кирилица-хеликобактер пилори.Има доста информация.Миналото лято се наложи да "изтребя" тези бактерии-причиниха ми гастрит.

Точно се чудех как да го изпиша на кирилица, много благодаря Simple Smile

# 5
  • Мнения: 780
Назначиха ми Улкопрол,Лекоклар и Оспамокс.Още същата седмица се почувствах по-добре.Не съм повтаряла.

# 6
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И аз преминах лечение на язва и изчистване от хеликобактер пилори, която бактерия се смята за причинител на язвата. Първият път ми правиха гастроскопия, установиха какъв е проблемът и, вече не помня със сигурност, но мисля, че с биопсия се откри наличието на бактерия (гастроскопията ми бе направена с упойка)

След това още два пъти ме изследваха - с един много прост тест - пие се портокалов сок и след известно време се "надува" една тръбичка. Това пояснение го правя заради хората, които се притесняват от неудобствата, свързани с разни изследвания...
Лечението, назначено от лекар, разбира се - Karin (Clarytromycin 500 mg); Metrogyl (metrodinazole) и едно антиацидно, но имай предвид, че съм се лекувала извън България и търговските имена на лекарствата се различават.  Карин е ефективно лекарство - антибиотик, но има неприятни странични ефекти... (другите са придружаващи го - за лекуване на язвата)


П.П. При повторните проби не бе открита бактерия. Като си помисля, че хората страдат години от язва (а страданието от тази болест няма аналог, на свой гръб съм го изпитала), не разбирам защо не прибягват до лечение... Рецидивите са рядкост, ако се спазва лечението, но задължително се прави втора проба

# 7
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Току що открих това-

3. Хеликобактер пилори-асоцииран гастрит
Диагнозата се поставя само посредством ендоскопия и биопсия. Кръвният тест не дава необходимата информация и не следва да се използва за диагностика.

Лечението се провежда с тройна комбинация:
1. Италианска схема: Кларитромицин + Метронидацол (2 антибиотика) за 7 дена + Омепразол (или друг препарат от групата) за 4 седмици

2. Френска схема: Кларитромицин + Амоксицилин + Омепразол

Предпочита се употребата на Амоксицилин пред Метронидацол поради 30-50% резистентност.

Успехът на терапията се проверява 6-8 седмици след приключване на лечението посредством повторна гастроскопия или дихателен уреазен тест за Хеликобактер.

Рецидивите са редки (1% годишно).
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=medicine&Number=1 … ollapsed&sb=5

# 8
  • Мнения: 780
Не зная как да формулирам въпроса си.За трети път в рамките на месеца получавам криза.Утре съм на лекар и ще изследвам нивото на Хеликобактер пилори.Има ли вероятност, година по- късно от рецидив?

# 9
  • Мнения: 1 984
Не зная как да формулирам въпроса си.За трети път в рамките на месеца получавам криза.Утре съм на лекар и ще изследвам нивото на Хеликобактер пилори.Има ли вероятност, година по- късно от рецидив?
да. по принцип - 3 пъти се прави курса. може да се наложи включване на де-нол. обсъдете... и пишете какво е станало.

# 10
  • Мнения: 780
tonev, благодаря Ви!  bouquet Какво означава "де-нол."?/не съм наясно/

# 11
# 12
  • Мнения: 780
Много благодаря!

# 13
  • Мнения: 780
Излезе резултата от изследването:Хеликобактер пилори/антигени/-отрицателен.Трябва ли да правя кръвен тест?Това, че е отрицателен теста, предполагам е добре.

# 14
  • Мнения: 1 984
Това, че е отрицателен теста, предполагам е добре.

не мога да ви кажа. просто значи че лечението с антибиотици ще е неефективно.

Общи условия

Активация на акаунт