За или против спиналната упойка

  • 4 388
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 588
Това с главоболиет изобщо не е задължително - имам две спинални и нито веднъж не ме е боляла глава.

Аз имам една, но и мен също изобщо не ме е боляла главата и не съм имала каквито и да било неразположения, причинени от упойката. Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 817
........... Главоболието след нея е ужасно, не можех да помръдна глава от възглавницата, изобщо не бях в състояние да стана от леглото. В същото време трябва да се пие много вода, за да се изчистиш от упойката и естествено ти се пишка на често. Не мога да опиша какво ми костваше, всяко ходене до тоалетна. ..........

Аз родих секцио със спинална упойка и изобщо съм нямала такива странични ефекти. Бях чувала само за тях. При спинала упойка също би трябвало да ти сложат катетър  newsm78, нали все пак няколко часа не можеш да ходиш  Thinking . Поне при мен беше така. А за упойките, явно всички болници работят с различни. Кой знае какъв боклук са ти сложили  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 2 211
........... Главоболието след нея е ужасно, не можех да помръдна глава от възглавницата, изобщо не бях в състояние да стана от леглото. В същото време трябва да се пие много вода, за да се изчистиш от упойката и естествено ти се пишка на често. Не мога да опиша какво ми костваше, всяко ходене до тоалетна. ..........

Аз родих секцио със спинална упойка и изобщо съм нямала такива странични ефекти. Бях чувала само за тях. При спинала упойка също би трябвало да ти сложат катетър  newsm78, нали все пак няколко часа не можеш да ходиш  Thinking . Поне при мен беше така. А за упойките, явно всички болници работят с различни. Кой знае какъв боклук са ти сложили  Rolling Eyes

Направо ме отровиха!

# 48
  • Мнения: 28
нека да се включа и аз ,тъй като имам доста пресни спомени ,родих преди 10 дни и съм най щастливата мама на света ,но тъй като  става вупрос за спиналната анестезия искам да ви кажа че съм с две ръце за нея раждах с такава  90% без болка супер лесно .
майки бъдещи не се страхувай те  от упойката разкошна е.........
успех

# 49
  • Мнения: 1 322
И аз съм против упойките- страх ме е.

# 50
  • София
  • Мнения: 276
Точно така родих аз - нормално със спинална упойка.
Просто бебето не слизаше надолу и не можеха да ми поставят епидуралната въпреки, че стигнах до 9 см. разкритие. Затова когато най-сетне слезе надолу, ми сложиха спинална, която действа по-бързо. Всичко беше супер! Нито съм имала главоболие, нито нищо... Слушах доктора и напъвах по инструкции защото наистина спрях да усещам и болка и всичко останало.
В един момент напънах не както трябва и получих кръвоизлив в окото, както някой по-горе е написал, но това минава за няколко дена и не е фатален проблем.
Препоръчвам епидуралната ако е възможно да се постави, но и спиналната е много добра. Да е жив и здрав който е открил тези упойки. В целия свят се ползват масово.

# 51
  • Мнения: 1 208
В Тина Киркова използват само спинална упойка(освен ако не се е променило нещо). Имам две дози сложени с малък интервал от време една между друга. Първата беше за обезболяване на нормално раждане , а втората доза за секциото, което се наложи тъй като паднаха тоновете на бебето. Мога спокойна да кажа че има разлика на чувствителността между двете. След първата доза спряха болките, но си усещах тялото от кръста надолу. След като сложиха втората доза, вече спрях да усещам от гърдите на долу, но въпреки това усетих като извадиха бебето. Така че усещане има зависи от дозировката на упойката. Моя приятелка роди 6 месеца след мене в същата болница нормално и  пак със спинална упойка не се е оплаквала нито от главоболие нито от нищо. Аз също нямах главоболие въпреки по- голямата доза упойка. Не съм и пила чак толкова много вода. Нямам повече от три литра изпити течности общо. Освен водата, акушерките казаха да ми донесат и ябълков сок. Така че всичко май си е индивидуално и до голяма степен зависи от анестезиолога. Живот и здраве искам второто да го родя или във вана или пак със спинална упойка.

# 52
При нормално раждане се слага епидурална упойка, която се дозира с катетър.Тя нне се използва за секцио, защото не покрива усещанията в голяма дълбочина.

Спинална се слага при секцио, защото е по-дълбока упойка.Лошото е , че понякога с иглата минават през една от обвивките на гр.стълб и тогава може да боли глава доста дълго време.Гаранция няма, зависи от анестезиолога.

# 53
  • София
  • Мнения: 44 098
sisku-  именно в Тина Кирковами казаха, че на първескини слагат епидурална, а при второ, трето и т.н. раждане можело спокойно и спинална....

мармашутка - епидуралната също се ползва и при секцио понякога.

# 54
  • Мнения: 6 274
мармашутка - епидуралната също се ползва и при секцио понякога.
Разбира се , че се ползва.  Peace

# 55
  • Мнения: 2 334
Определено съм за спиналната упойка.Раждах секцио и исках да е пълна ,но анестезиолога ме убеди да е спинална и съм много доволна че го послушах.Не съм имала никакви странични действия и дори и главоболие Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 44 098
Не мога да разбера защо пишете за секцио, като въпроса е насочен към спинална при нормално раждане????

# 57
  • Мнения: 6 274
Не мога да разбера защо пишете за секцио, като въпроса е насочен към спинална при нормално раждане????
Ами откъде иначе да натрупат звездички , Ангелче ?  newsm78

# 58
  • Мнения: 2 211
Не мога да разбера защо пишете за секцио, като въпроса е насочен към спинална при нормално раждане????
Ами откъде иначе да натрупат звездички , Ангелче ?  newsm78

Това е причината.

# 59
  • София
  • Мнения: 44 098
Ми...знам ли...
ако някой пусне тема  - "С каква упойка да раждам секцио" , аз няма да пиша вътре - бе я раждай нормално....нали също толкова неадекватен отговор е....Wink

Ама щом ги кефи....да трупат...те пък голямата важност тези звездички Wink

Общи условия

Активация на акаунт