Лесно забременяване след аборт

  • 104 748
  • 147
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!Чувала съм ,че след аборт се забременява много лесно.След спиране на противозачатъчни също.Вярно ли е това?

# 1
  • Мнения: 674
И аз така знам,че след аборт е по лесно,но не е препоръчително newsm78А за след противозачатъчни незнам Embarassed Нека се вкючат по компетентните Wink

# 2
  • Мнения: 734
Здравейте на всички!Чувала съм ,че след аборт се забременява много лесно.След спиране на противозачатъчни също.Вярно ли е това?

Хм...знам единствено, че препоръчват да се спрат противозачатъчните известно време преди опитите за забременяване, но от какви съображения - не знам...Друг е въпросът, че една позната забременя, въпреки хапчетата...

# 3
Здравей и от мен!  bouquet
Аз също съм чувала подобно нещо, Thinkingнадявам се и  да е вярно.
Преживях аборт на 14март и се надявам май месец като опитаме да се получи по-бързо,тогава Praynigда се потвърди тази теорема.
Успех,ако си от бебе правещите!

# 4
  • Мнения: 1 085
За аборт незнам , но за противозачатъчните е така.Гинеколог ми го е казвал.Успехи в бебеправенето,че и на мен нещо ми закъснява ама незнам...

# 5
  • Мнения: 486
За хапчета не знам ,но първият път опитвахме 6 месеца, направих спонтанен аборт и после малката стана на 2рия месец/след 6 месеца пазене/

# 6
  • София
  • Мнения: 595
 И аз не знам за хапчетата, но след моя спонтанен аборт се пазихме 5 месеца и вече 9 месеца опитваме без резултат....Може би е индивидуално Peace

# 7
  • Мнения: 1 100
Аз направих аборт в началото на януари 2007, а на 14.02.2007 е станало бебчето. Казаха ни, че не трябва да чакаме и не чакахме.

След спирането на противозачатъчните при мен нямаше ефект "лесно бебеправене" - забременях 6 месеца след това и тази беше неуспешната ми бременност /няма зависимост между двата факта/.

Успех на всички!

# 8
  • Мнения: 7 201
...направих спонтанен аборт и после малката стана на 2рия месец/след 6 месеца пазене/
PeaceИ при мен стана по същия начин,само че малкия. Wink

# 9
  • Мнения: 281
Мисля,че при всяка жена е различно.
Година след моя спонтанен аборт правихме няколко опита,не се получи Thinking,а първия път забременях веднага,след като започнахме бебеправенето newsm78.

# 10
  • Мнения: 375
и аз мисля,че при всеки е много различно,от моя спонтанен аборт минаха 3 год,но успех все още няма.

# 11
  • Мнения: 21
Дано е вярно това за след аборта, защото ние сега започнахме да опитваме, а преди 4 месеца имах спонтанен аборт. Ще видим резултата скоро  Hug

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 362
При всеки е строго индивидуално така че не може да се съди дали се забременява по лесно или не.
Аз също има един спонтанен аборт и след периода на пазене който беше 3 месеца вече 10 месеца опити не става.

# 13
  • Мнения: 92
Няма конкретен отговор дали по лесно или не,при всяка двойка е различно.
Аз имам два спонтанни,след втория се пазехме 8 месеца ,стана на 6я месец .
Всичко е много индивидуално!

# 14
  • Мнения: 4 733
Чувала съм. След махане на спирала уж също. Вече осми месец...нищо. Не си внушавай подобни неща.

# 15
  • Мнения: 94
От както започнахме опитите в началото на 2007 г забременях чак след около 9 мес. Малко след това се наложи да ме кюретират (мисед аборт) Казаха ни да чакаме 3 мес преди опитите. След като минаха, забременях от първия път. Не знам дали е случайно Thinking .... За противозачатъчните не знам  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 544
Моят аборт беше преди броени дни,непрекъснато ми казват,че след кюртажа се забременява много лесно,много се надявам да е така!Трябва да изчакам поне 2 месеца,но това е пак доста индивидуално-зависи за колко време ще се възстанови матката.Не съм сигурна,че трябва да се изчакат 6 месеца или година.Или просто ми се иска да е по-скоро,въпреки,че безумно се страхувам да не се повтори ъози ужас!Вие какво мислите?

# 17
Здравейте,миналата година имах missed abort  и лекарят ми каза,че е хубаво да изчакаме 5-6 месеца преди да започнем пак опити за бебе,за да се прочисти организма.И аз мисля,че трябва да мине време преди друга бременност.що се отнася до това дали се забременява след това бързо при всяка жена е различно и затова не мога  да дам мнение

# 18
  • Мнения: 21
Да побутна малко темата. При мен след мисед аборта стана от първия път. Незнам дали е вярно, но и да не стане веднага, не се отчайвайте. Успех на всички, които бебеправят  Flowers Four Leaf Clover

# 19
  • Мнения: 282
Момичета и аз на 25.07.08 преживях кюретаж /мисед аборт/, излишно е да казвам за болката ...но контролния ми преглед е в понеделник, дано всичко е минало наред и да се възстановя по-бързо и дано твърдението е вярно ....така ми се иска да забременея по-бързо, незнам колко ще трябва да изчакаме, ще говоря с доктора ми за тези нещо в понеделник. При вас как беше. Чакахте ли повече време, макар че при всеки е много индивидуално ...

# 20
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На третия месец след аборта почнахме пак да работиме - е минаха вече 6 и още нищо.Така че е индивидуално

# 21
  • Мнения: 13 802
Аз съм от преживелите на 01.07 поредния миссед. Гинеколожката ми препоръча да пия контрацептив два месеца по две причини, които тя конкретизира : първо за по бързо възстановяване   и регулация на цикъла и второ защото при спиране на контрацептива по лесно се забременявало. Честно казано не знам колко е верно, но нищо не ми пречи да опитам  ...

# 22
  • Мнения: 21
Момичета, съжалявам за това което сте преживяли. Знам колко е тежко. Но да знаете, че следващия път вече всичко ще е наред и ще се радвате на прекрасна бременност и на още по-прекрасно бебче. Пожелавам ви късмет.  Flowers Four Leaf Clover
Ние изчакахме 4 месеца, но защото аз трудно се възстанових след кюретажа. Някой лекари препоръчват 3 месеца, други казват една менструация само, а трети повече. Но според мен зависи и в коя седмица е настъпил миседа. Така, че съветвайте се с вашите лекари и не се притеснявайте.
Успех. Стискам палци всичко да е наред.  Peace

# 23
  • Мнения: 41
Здравейте на всички!Чувала съм ,че след аборт се забременява много лесно.След спиране на противозачатъчни също.Вярно ли е това?

Хм...знам единствено, че препоръчват да се спрат противозачатъчните известно време преди опитите за забременяване, но от какви съображения - не знам...Друг е въпросът, че една позната забременя, въпреки хапчетата...


И аз съм чувала,че  след аборт много по-лесно се забременява...но как така въпреки хапчетата е забременяла твоята позната???И как е разбрала че е бременна,аз също съм на хапчета вече 2-ри месец и ме е страх,че ако се получи и не разбера,може да навреди на плода(нали при забременяване трябва да се спрат веднага- защо???) и се питах  също дали при забременяване хапчетата ще дадат отрицателен резултат въпреки наличността й.Ох,малко се отклоних от същността на темата,но тези дни имам страхотни симптоми-страшен глад,постоянна умора,сънливост, засилено бяло течение и болки ниско долу при някои пози,но теста беше "-" ,та за това питам...

# 24
  • София
  • Мнения: 3 123
препоръките за пазене са различни и зависят и от седмицата, в която си била.
 Аз имам 2 аборта -единтият в 9-та г.с. , след него се пазихме 4м. някъде и после за 2 м и забременях пак.Последва но аборт-този път с близнаци и в 5-ти месец,та ни казаха повече да се пазим(9м) , но аз едва изчаках 4м. и пак подновихме-отново забременях на 2-рият месец.
 При мен след всеки аборт,нещата бяха по-добри(гадно звучи  Confused) - цикълът ми ставаше все по-редовен,а преди идваше 1 път годишно и много други неща.

# 25
  • Мнения: 734
divi4ka, за съжаление нямам много информация...не сме толкова близки, за да я разпитвам за подробности... Просто бяха казали с мъжа й, че е забременяла по време на прием на хапчета... Дали си ги е взимала редовно...нямам идея...
Аз преди 2 месеца бях почти сигурна, че съм бременна - имах една камара симптоми, но тестовете бяха отрицателни и се оказаха верни....
Дано се случи това, което желаеш!  Hug

# 26
  • Мнения: 158
Аз пък преживях кюртаж по повод полип в ендометриума и ми казаха,да се пазя поне 3-4м. Оттогава минаха 2м. а на мен вече ми се иска да започнем с опитите за бебе Rolling EyesИ аз знам,че след  кюртаж  по-лесно се забременява Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 13 802
препоръките за пазене са различни и зависят и от седмицата, в която си била.
 Аз имам 2 аборта -единтият в 9-та г.с. , след него се пазихме 4м. някъде и после за 2 м и забременях пак.Последва но аборт-този път с близнаци и в 5-ти месец,та ни казаха повече да се пазим(9м) , но аз едва изчаках 4м. и пак подновихме-отново забременях на 2-рият месец.
 При мен след всеки аборт,нещата бяха по-добри(гадно звучи  Confused) - цикълът ми ставаше все по-редовен,а преди идваше 1 път годишно и много други неща.


Силно момиче си ти, като чета през какво си минала.
Да ти е жива и здрава малката рожба...

# 28
  • Мнения: 123
Миналата година забременях веднага след като спрях противозачатъчните. Аборта ми беше в 23г.с. Мина година от тогава. Наложи се да се пазим повече от 6 месеца, тъй като имах киста и трябваше да я лекувам. Края на юни спрях хапчетата и този път не стана веднага. Ще видим какво ще покаже съдбата.

# 29
  • Мнения: 211
На мен ми отне 1 год след аборта + лапароскопия, която в случая оказа влияние. 
По принцип до колкото знам се има предвид, че щом е станало веднъж , значи пак ще стане , а не че ще стане веднага или по-бързо.

# 30
здравеите и аз като вас преди два дни направих спнтанен аборт и се наложи да ми направят кюретаж.в понеделник съм на преглед.епикризата ми е добра и искам да ви попитам според вас колко време трябва да из4акаме,за да подновим новите опити.о6те ме           е стах 4е това може отново да се повтори,въпреки 4е това ми е първо забременяване.

# 31
  • Мнения: 203
След като в понеделник си на лекар-попитай доктора си той най-добре ще ти каже след прегледа!За всеки е различен периода на въздържание при мен беше 3 месеца,тук във форума съм срещала постове с 6 месечно изчакване по лекарско предписание!
Успех ти желая  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 406
Тани-то,съжалявам за това,което си преживяла HugМежду 3 и 6 месеца,но има значение в коя седмица е бил кюретажа.Успех.

# 33
много ви благодаряза бързите отговори.според мен е важно както физи4ески така и психиески да си здрава трябва да съм мн спокоина и да не се притеснявам.имам подкрепата както на моя съпруг така и на вси4ки приятели и роднини.4увала съм 4е след аборд много много по лесно се забременява

# 34
  • Мнения: 203
Най-важното е да не ти става фикс идея това,че непременно трябва да забременееш!Отпусни се и се наслаждавай на живота и на семейството си!Ще видиш,че ще има резултат!При мен имаше резултат един месец след определените три!
 Peace

# 35
искам и друго да попитам след този аборт до колко време 6те ми доиде цикъла и дали кървенето 6те е по обилно,по болезнено и по продължително

# 36
  • София
  • Мнения: 10 698
много ви благодаряза бързите отговори.според мен е важно както физи4ески така и психиески да си здрава трябва да съм мн спокоина и да не се притеснявам.имам подкрепата както на моя съпруг така и на вси4ки приятели и роднини.4увала съм 4е след аборд много много по лесно се забременява

Peace е все пак зависи...но аз след мисед 17.02.09, МЦ от 18.03 вече съм бременна Praynig Praynig Praynig

# 37
уааааааааааааааааау бравоооооооо стискам ти палци вси4ко с бъде6тото ти беб4е да е 6

# 38
  • София
  • Мнения: 10 698
уааааааааааааааааау бравоооооооо стискам ти палци вси4ко с бъде6тото ти беб4е да е 6
мерси много и аз се надявам Simple Smile

# 39
много се надявам и аз да имам твоя късмет да видя двете 4ерти4ки и да бъда отново наи наи 6тастливата на света желая ти много много късмет и лека бременност на която да се наслаждава6.и много се пази Kissing Heart

# 40
  • София
  • Мнения: 10 698
много се надявам и аз да имам твоя късмет да видя двете 4ерти4ки и да бъда отново наи наи 6тастливата на света желая ти много много късмет и лека бременност на която да се наслаждава6.и много се пази Kissing Heart
ще ги видиш, ще видиш! щом е станало веднъж пак ще стане,само е въпрос на време и съм сигурна че ще стане точно когато трябва и помни че нещата, които не ни убиват ни правят по-силни Simple Smile
а след колко време ТИ да започнеш опитите,попитай лекаря си, в моя случай нямаше намеса, е лежах в болница но ми се размина кюртажа и естестено имах зелена светлина.
Относно идването след мисед при мен беше на 30-ия ден, но може да дойде на 50-ти....и това би било нормално.

# 41
  • Мнения: 13 802
искам и друго да попитам след този аборт до колко време 6те ми доиде цикъла и дали кървенето 6те е по обилно,по болезнено и по продължително
Цикъла може да дойде по различно време, всичко зависи строго от хормоналната картина и от състоянието на жената- понякога става след 20 дена понякога след 45. Не е по обилен нито по продължителен, не е и по болезнен. Възможно е обаче да е по редовен ако е бил нередовен преди това.
Не се зацикляй обаче върху идеята за забременяване на следващия цикъл- възможно е но не е безопасно, а всички искаме следващия път да няма проблеми.
Успех ти желая.

# 42
  • Мнения: 191
моя цикъл след аборта(лапароскопия) не дойде  с 2 месеца и лекаря ми изписа хапчета за предизвикване,беше много по болезнен и по обилен ,пиех по 3 обезболяващи и нямаше ефект,надявам се следващия цикъл да не така че са неописуеми болки,предполагам че болката е нормална тъй като е 1-ви цикъл след лапарото

# 43
  • Мнения: 3
Здравейте момичетааа!!!  За съжаление и аз направих спонтанен аборт на 20 март, толкова много бяхме се зарадвали като видяхме двете чертички, и хоп на следващият ден кървене. И се оказа че съм направила аборта със цикала си, това много често се е случвало, а даже някои жени не разбирали че са бременни. Тогава ни беше много мъчноо. И сега почваме да бебеправим, но ме е страх, и то много ме е страх да не се повтори. Моля Ви дайде ми съвет, да изчакам или вече да бебеправим? В България ще пристигнем към края на месец май, но тук в Англия не ми казаха че имам проблем и трябва да се лекувам. Трябва ли първо да си пусна изследвания и така да бебеправим?
Желая от все сърце успех на всички, които искат да си гушнат едно маничееее!!!

# 44
  • Мнения: 2 617
Asia_8181 , съжалявам, че и ти минаваш по трънливия път. Sad
Щом са ти казали, че имаш проблем (какъв проблем, не ти ли обясниха?), е по-добре да го лекуваш и тогава да продължавате опитите. Иначе в случаи като твоя може и да не се чака да мине време, ти, ако беше изчакала още малко за теста, нямаше изобщо да разбереш, че е имало зачеване. Случва се доста често, за съжаление.
Та да резюмирам: ако няма проблем - продължавате. Ако има проблем - първо го лекувате и тогава.
Успех и скоро да се похвалиш!

# 45
  • Мнения: 3
Caritas много ти благодаря за бързия отговор, само да уточня, просто не ми казаха нищо дали имам или нямам някакъв проблем,но си мисля ако имах те щяха да ми кажат, пък и аз бях толково тъпа на тема бременност, че тогава незнаех кво да питам докторите, а сега след случилото се така се образовах по тази тема........... добре че го има този интернет. Наистина ако не бях си направила теста никога нямаше да разбера че съм бременна,ииии нямаше да страдам, но не съжалявам, защото страшно много искам да си имаме едно бебчееее. Благодаря ти и успех!

# 46
  • Мнения: 96
здравеите, незнам дали се забременява лесно след аборт, защото при мен нещо не става.Та моята история е дълга но ще се опитам накратко да ви я разкажа
имам син които ще навърши 17 през юни със съпругами се опитваме от две години да имаме второ дете през миналата година 2008 по точно през месец март разбрах че съм бременна ,но за кратко през месец май се наложи да направя аборт / сърдечната деиност на плода беше спряла / и така вече една година се опитва ме отново но нищо не се получава, а аз се замислям дали да не се откажем защото синът ни е вече доста голям

# 47
  • Мнения: 283
това, което аз знам е че след кюретаж се забременява по- лесно защото лигавицата на матката се остъргва най- грубо казано и след това е прясна и имплантирането става по-лесно... или нещо от този сорт. но май при всеки си е индивидуално. аз имам мисед в 9 седмица. пазихме се 6 месеца по собствено желание, иначе май бързо ми се възстанови матката. цикъла ми беше супер редовен след  аборта както и преди това. този месец пробвахме и вече 3ти ден ми закъснява но теста беше отрицателен. та ако не ми дойде още 1-2 дни ще тичам на лекар да не правя някакъв проблем, защото явно не е бременност. но май при всеки си е различно някои успяват да заченат от раз при други е трудно
 

# 48
  • София
  • Мнения: 10 698
аз имах мисед на 17.02.2009г, но не ме кюртираха, забременях веднага след 1-ия МЦ от 18.03....досега...да видиме докога Rolling Eyes че май ще се окаже кухо яйце...моля се да се не Praynig Praynig Praynig

BOTZ79 не е винаги теста може да ти покаже на 3-ти ден закъснение, на някой може и на 10-ти да покаже.
Най-сигурен на този етап е кръвния тест, той ще ти покаже има или няма бременност.

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 10:23 от nuclearbaby

# 49
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Септември месец направих спонтанен аборт и от януари правим опити за бебе,но не се получава.

# 50
  • Мнения: 419
Февруари направих спонтанен аборт, не се наложи кюретаж. Починахме малко и първия месец опитът е неуспешен, но не губя надежда.
здравеите, незнам дали се забременява лесно след аборт, защото при мен нещо не става.Та моята история е дълга но ще се опитам накратко да ви я разкажа
имам син които ще навърши 17 през юни със съпругами се опитваме от две години да имаме второ дете през миналата година 2008 по точно през месец март разбрах че съм бременна ,но за кратко през месец май се наложи да направя аборт / сърдечната деиност на плода беше спряла / и така вече една година се опитва ме отново но нищо не се получава, а аз се замислям дали да не се откажем защото синът ни е вече доста голям
Mama73, недей така! Аз имам дъщери на 17г. и 14г. и  нямам намерение да се отказвам от бебче. Точно защото времето си върви и децата ни са големи и скоро ще поемат своя път ние трябва да осмислим живота си, да се подмладим ако щеш.... УСПЕХ ти желая от сърце!  Praynig
nuclearbaby, миличка, не се мисли такива неща!  Hug Всичко ще е наред този път! Така се зарадвах като разбрах, че си бременна отново. Ние с теб нали бяхме по едно и също време предния път. Кураж!

# 51
  • София
  • Мнения: 10 698
Деми...., не мисли...не мисли...не се сдържах и ревнах сега...ако знаеш вчера един лекар какво ми каза....писах там...в декемврийките...и въпреки че моята лекарка ме успокои, аз я бях отписала нея защото е прекалено заета...и тя вчера по телефона ми вдъхна кураж ама оня лекар...леле...ако не го махна..какво ще стане...как може да спре да ми се съсирва  кръвта...незнам ти какви си дивотии още...кръвоизливи...чудеса.....че нямало какво да се чака но за мое успокоение едва ли не, да чакаме до понеделник, ама няма надежда според него...а и ако прокървя междувременно да му се обадя веднага....и след това да си направиме генетични изследвания с моя....направо ме тушира! а после моята каза че е нормално да не се вижда, може да е късна ову...късно забременяване и т.н, да не се притеснявам ама...нали знаеш че по-голяма сила имат лошите думи и по-ти влизат в душата особено когато се притесняваш ужасно и те е страх...направо незнам...

# 52
  • Мнения: 2 617
nuclearbaby, дръж се, мила, дано да се обърнат нещата! Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 1 770
nuclearbaby, стискам ти палци и се моля този път да се развият добре нещата /макар и по-късно/ и да не преживяваш отново този кошмар. Praynig Praynig Praynig

# 54
  • София
  • Мнения: 2 908
nuclearbaby недей да плачеш предварително,стискам силно палци всичко да е наред този път и да ни зарадваш с хубави новини Praynig Hug

# 55
  • Мнения: 6
да ти кажа аз правих аборта на 24 февруари  днес е 20 май и  EFP
и незнам да се радвам или плача -  в шах съм  - не съм очаквала да се случи толкова бързо  Embarassed

# 56
  • Paradisе City
  • Мнения: 40
За хапчетата е така, гинеколожката ми каза, че след като ги спра да се пазя много, че тогава много лесно мога да забременея.
Но не мога да ти кажа дали след всеки един вид противозачатъчни.

# 57
  • Мнения: 13 802
да ти кажа аз правих аборта на 24 февруари  днес е 20 май и  EFP
и незнам да се радвам или плача -  в шах съм  - не съм очаквала да се случи толкова бързо  Embarassed

Като чета за 'да се радвам ли да плача ли', на мен ми се доплаква.
Много от нас мечтаят да са на твоето място и все се молят за такива "шах" ситуации...

# 58
  • София
  • Мнения: 2 908
и незнам да се радвам или плача Embarassed
редактирам се защото след като прочетох темата която си пуснала в здравния незнам какво да кажа Confused

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 15:09 от ninkata80

# 59
  • Мнения: 3
Момичета при мен се случи нещо много странно на 11.05.2009 загубих дете,защото бях в много рискова бременост,а правих секс! След което на 30.05.2009. разбрах,че съм бременна отново със съпруга ми бяхме на седмото небе от щастие,защото и на двамата мечтата ни е момиченце,защото вече имаме голям син.Ох,съвсем се отплеснах и сега на 31.07.2009 загубих и това дете и вече наистина не знам защо така става това ми е 5-ят аборт! Та мисълта ми беше,че при всеки е строго индивидуално,защото колкото и странно да звучи аз след 10 дни бях бременна отново! Вече не знам какво да правя да продължавам ли с опитите или не ?  newsm78 Само да допълня,че вече съм на 44,а още се държа като на 20 и имам син на 26! Какво ще ме посъветвате да продължа ли?   bouquet

# 60
  • Варна
  • Мнения: 506
За след аборта не знам, но лекарката ми изписа противозачатъчни след аборта за коригиране на цикъла и пазене поне до първата менструация. Каза, че се изписват също за по-лесно забременяване след като ги спреш.

# 61
  • Мнения: 1 484
Да  вярно  е.Поне  при  мен  така  се  получи.Забременях  и  се  оказа  че  съм  със  кухо  яйце  и  се  наложи  аборт по  спешност.След аборта  пих  хапчета  както  ги  спрях  и  на  следващия  месец  бях  бременна.Сега  си  имам сладур  на  2.8  месеца.

# 62
  • Мнения: 2 453
При мен пък се минаха вече 10 месеца от абразиото и още не съм бременна.

# 63
  • Мнения: 3
Не знам какво да ви кажа за лесното забременяване! Съветвам ви след полов акт да лежите 15-20 минути и да не се миете. Naughty Отпуснете се и не мислете само за забременяване това ми го каза гинеколога ми и наистина,когато се насладих на секса и не мислех за дете стана изчистете се от всякакви други мисли и се отдайте на любимия човек!  Heart Eyes Успех,стискам палци!  Praynig  bouquet

# 64
  • Мнения: 3
Ако някой има някакви въпроси да ми пише на скайп: karamelche3 Преживяла съм 5 аборта и мисля,че мога поне малко да ви помогна!   Nature Sunny

# 65
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
След аборт 3 месеца почивка,след това след 6месеца забременях.

# 66
  • Мнения: 2 617
При мен пък се минаха вече 10 месеца от абразиото и още не съм бременна.
И аз така. Tired

# 67
Здравейте,умирам от страх утре ми предстои missed abort!Имам син на 5г и много искахме да имаме 2 бебче.Бременна сам във 8 г.с. и прокървях преди два дни.Доктора ме прегледа вчера и ми каза ,че липсва сърдечна дейност на плода.Немога да ви опиша какав ужас беше за мен да чуя тези думи.Помислих си че е сбаркал и отидох за второ мнение при др.Д-р.Гледа ме на триизмерен видеозон и потвърди  Cry  .Моля се на Бог  всичко да мине добре и да мога после да си имам мечтаното момиченце. Praynig

# 68
  • Мнения: 2 453
катето81, много съжалявам, за това, което ти се е случило. Знам, че е страшно, но ще трябва да се стегнеш и да се подготвиш психически, за да се оттърсиш от травмата възможно най- бързо. Пожелавам ти много късмет за напред и дано скоро мечтата ти да се сбъдне.  bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 10 698
катето81, знам че няма думи на света които да помогнат, но трябва да си силна, и да мине този момент. Болката е неописуема/ душевната/ самата манипулация минава бързо, не я мисли, помисли че просто не е това твоето бебче, а то ще дойде скоро,много скоро след като се възстановиш. скапан,гаден,нечестен живот, но това е положението, аз съм на принципа на едно старо клише: че това,което не и убива ни прави по-силни! пише ти жена с 2 аборта един след друг, не по желание... бъди смела и вярвай че всичко ще е наред Hug Praynig

# 70
  • Мнения: 2 556
катето81, следващия път всичко ще е наред Hug

# 71
  • Мнения: 179
катето81, много съжалявам за това, което трябва да изживееш и изживяваш - няма думи, които да утешат страдащото ти сърчице в момента ... Времето само полека ще отмие спомена и болката ... не зная какво да те посъветвам. Аз имам също 2 спонтанни аборта в 5-6 г.с., но без да се е стигало до лекарска намеса.

Винаги ли трябва да правят абразио или кюртаж, когато установят липса на сърдечна дейност? Няма ли вариант в по-ранна бременност организмът сам да се освободи от плода, който е спрял да се развива? Питам, защото съм притеснена от лекотата, с която лекарите вземат решение за такъв изход. Аз все пак смятам, че ще е много по-щадящо за организма и душата, ако процедурата стане по естествен път. Някой наясно ли е?

Мерси предварително за отговора!

# 72
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Организма сам решава дали ще изхвърли плода,доста често се изчиства сам,но има и такива моменти в които трябва лекарска намеса.Моя организъм се изчисти сам.

# 73
  • Мнения: 171
И аз така знам,че след аборт е по лесно,но не е препоръчително newsm78А за след противозачатъчни незнам Embarassed Нека се вкючат по компетентните Wink
Бремена съм в 30 седмица  ..забременях 25 дни след спонтанен аборт..факт оставам на вас коментара. знам  какво говорят докторите... Crossing Armsисках бебе и знам че на моита възраст ако чакам 3-6 месеца е фатално  Thinkingриск губи -риск печели..

# 74
  • Мнения: 2 556
Veritax, чудесно е че така се е случило Simple Smile

# 75
  • Мнения: 2 617
И аз така знам,че след аборт е по лесно,но не е препоръчително newsm78А за след противозачатъчни незнам Embarassed Нека се вкючат по компетентните Wink
Бремена съм в 30 седмица  ..забременях 25 дни след спонтанен аборт..факт оставам на вас коментара. знам  какво говорят докторите... Crossing Armsисках бебе и знам че на моита възраст ако чакам 3-6 месеца е фатално  Thinkingриск губи -риск печели..

Значи аз да се метна отнякъде...

# 76
  • Мнения: 2 556
caritas хайде сега  Hug Нали знаеш колко сме кандидатките, дето не сме в първа младост.  Simple Smile В момента няколко мои приятелки над 36 години всичките са бременни, две от тях с първи бебчета. В днешно време все по-късно стартират тези неща, ще дойде момента независимо от възраст и т.н!

# 77
  • Мнения: 2 617
caritas хайде сега  Hug Нали знаеш колко сме кандидатките, дето не сме в първа младост.  Simple Smile В момента няколко мои приятелки над 36 години всичките са бременни, две от тях с първи бебчета. В днешно време все по-късно стартират тези неща, ще дойде момента независимо от възраст и т.н!

 Hug
Знам, че е така, просто страшно ми прозвуча думата "фатално", нали разбираш. Защото ние точно така изчакахме по лекарско предписание 3 месеца и вече 7 месеца по-късно не става... Tired

# 78
  • София
  • Мнения: 1 770
И аз съм на 33  Cry все повече съжалявам че не започнахме опитите по рано.

# 79
  • София
  • Мнения: 10 698
И аз съм на 33  Cry все повече съжалявам че не започнахме опитите по рано.
ееееееееееее 33,още си младежка Simple Smile, а пък аз тамън навърших 34,ама съм решила до 35 да съм родила Whistling, хахаха,май си правя сметка без кръчмар Whistling

# 80
  • София
  • Мнения: 1 220
Още една в групата на Фаталното  Wink
И аз съм на 33г. а почнахме, когато бях на 31 така, че Божа работа. Важното е че съм открила най правилния партньор и съм готова да бъда майка. Да си призная честно темата с децата ми беше доста далечна преди да навърша 30  Embarassed
А за чакането, според мен трябва да се почака това все пак е организъм, нужно му е време да се съвземе !

# 81
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Всичко е божа работа,една приятелка забременя с първото на 36,а с второто на 38,без много да чака в смисъл,бебеправиха около 2-3месеца и се получи,затова каквото е писано.

# 82
  • Мнения: 171
Всичко е индивидуално , и е въпрос до усещане....Аз на 30 години не можех да имам деца  без искуствена хор стимулация ...просто добре се познавам ..сега на 35 вече чакам трето.. newsm47

# 83
Здравейте,мили момичета!Благодаря ви за добрите думи.Искам да ри разкажа през какъв кошмар преминах на 25/вторник/,08,2009 нощта.Mалко ще е дълго,но искам да споделя с вас.Дано на никому не се случи това нещо през което преминах.В полунощ започнаха страшните болки - не исках да притеснявал Д-ра и не се обадих.Ставаше все по зле-болките бяха ужасно силни-знаех ,че следна да изхвърля плода.Д-ра ми беше казал да му се обадя ако започнат обилно да кървя /със сасираци/.В 4 сутринта изхвърлих плода придружен с ужасно много сасирени пърчета.ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА УЖАСНИТЕ НЕЩА КОЙТО ПИША Аз самата не знам какви думи да използвам.Болката изведнъж изчезна -казах си "Мина вече страшното".Но то тепарва идваше.Заспала сам и се събуждам в 6,10докато стигнах банята,която е на 2 метра от спалнята след мен вървеше буквално река от кръв.Помня,че влязах в банята и от мен падаха огромни пърчета кръв -извикала съм през това време мъжа ми...и дотук вече не помна нищо.Благодаря на Бога че съпруга ми мее чул,когато е влязъл в банята ме е намерил пвипаднала в локва кръв.Изправил ме е и за миг сам се съвзела.Явно от силната кръвозагуба съм прираднала втори път.Пуснал е студена вода на душа за да се съвзема.Обадил се е на Д-ра ми и вече помня как ме облича да тръгвам за болницата.Веднага ми беше направен кюртаж -било останало мално пърченце.Била съм изгубила около 3 л кръв.След кюртажа съм добре/физически/след прелята глюкоза и лежане 2 дни.УМОЛЯВАМ  всички момичета ,които знаят че им предстои кюртаж -В НИКАКЪВ случай не отлагайте.Това нее страшно.Страшно е ако ви се случи моят ужас.сега ще чакам 3 месеца за да започнем опитите за момичинцито ,което толкова силно искаме.Май 5 годишния ми син го желае най-силно.Не мога да ви опиша колко добре се почуствах след като прочетох милите ви думи.Извинявам се ако имам правописни грешки,но не съм свикнала да пиша на кирилица.

# 84
  • Мнения: 179
катето81, не зная как се пише утеха за подобно изживяване ...  Cry  Cry  Cry
Ужасно съжалявам!!! Не зная какво да напиша ... пиша и трия ...

# 85
  • Мнения: 171
Искам да направя едно важно уточнение ..когато на 5.01  ми се случи  да преживея спонтанен аборт..и аз загубих доста кръв ..исхвърлих плода изцяло и не ми се наложи да правя кюретаж....Това е важно уточнение че всепак е рано плода беше на11седм. SadАко ми се беше наложил кюретаж и аз щях да чакам 3 мес....да си въстановя лигавицата на матката....Но мисля че ще се съгласите ,че след спонтанен аборт нивата на хормоните са на макс. Peace

# 86
  • Мнения: 2 453
катето81, ужасно е това, което си преживяла. Дано се оправиш бързо. Желая ти много късмет.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 908
Катето,много ми стана мъчно,като прочетох,дано по-скоро се отърсиш от кошмара,който си преживяла. spoko
Ще си има братче или сестриче твоето момченце един ден,не се отчайвай. Flowers Four Leaf Clover
Прегръщам те. Hug

# 88
  • Мнения: 2 556
катето81 много е страшно наистина, но горе главата - нали е минало. Преживяла съм подобно нещо точно когато и ние искахме второ дете (при мен обаче беше в по-лека форма, тъй като веднага отидох в болница, не съм чакала вкъщи). 9 месеца по-късно забременях без проблеми и си родих момиченце. Бяха ни дали разрешение да пробваме от третия месец, но нас ни беше страх, затова поизчакахме. Бъди сигурна, че следващия път ще е успешен  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 737
Здравейте на всички!Чувала съм ,че след аборт се забременява много лесно..Вярно ли е това?

А дано!

Надявам се да е вярно, най-малкото, защото всички тук заслужаваме "компенсация" след кошмара. Едно е сигурно, че спокойствие няма да има.

Кате, съжалявам, но страшното вече е минало.

# 90
  • Мнения: 40
  bouquet Здравейтее
Аз също направих спонтанен аборт и изчаках 6 месеца ..и пак пробвахме и ето бременна съм,за противозачатъчните аз много не вярвам,преди да пометна ги пиех и като ги спрях жената в аптеката ми каза че веднага щезабременея,ноо не беше така ..та аз затова не вярвам!

Имам един въпрос :сега предполагам че съм на дни или седмица най много,но искам да ви попитам секса пречи ли и ако пречи докога не трябва да го правя?

# 91
  • Мнения: 179
Здравей, mimiLota,
Страшно хубаво е и някак мека топлина се разлива по цялото тяло, когато чета постове като твоя. Била си една от нас и сега чакаш своето малко и желано бебенце ... Това е чудесна новина.

Първо - поздравления!!!   bouquet

Относно въпроса ти за секса - предполагам, че няма да получиш еднозначен отговор.
Аз имам 2 спонтанни аборта в 5-6 г.с.  И двата пъти не сме спирали да правим секс, а ние достатъчно често го правим, може би не всеки ден, но през ден, както дойде. И понеже съм вече "жертва" не на един, а на два спонт. аборта, за следващия път сме решили да не правим, докато не мине поне периода, в който все прокървявах. Просто следващият път, когато видим двете чертички ще намаля като цяло темпото ми на живот, по-малко работа, почти никаква даже, никакви физически или психически упражнения и ще се въздържаме от секса. С две думи ще се опитаме да направим това, което зависи от нас - другото е божа работа, но ако не го направя - после ще се обвинявам.

Направи го, както го чувстваш. По принцип при една нормално протичаща бременност, сексът няма ефект върху нея. Но при проблеми и кръвотечения не е желателно.

Стана малко дълго, но нали да съм подробна  Flutter Успех и много много щастие, да ти е лека и безпроблемна бременността!   bouquet

# 92
  • Мнения: 737
MimiLota,

шшшштттттт, тихичко, честито! Стискам палци!
Дано всичко е ОК този път, дано и аз имам късмет като твоя скоро.

За секса - всичко е строго индивидуално. Аз лично бих се въздържала. Много ме е страх от всичко, но пък ако ти се иска, защо да се ограничаваш. Прецени си сама.

# 93
Zdraveite,momi4eta!Nikoga ne sam o4akvala 4e 6te polu4a takava golqma podkrepa.Naistina e hubavo 4e moje da se spodelq i da se savetvame edna-druga za problemite koito imame.Az imam mnogo vaprosi sled kiurtaja.Piq v momenta antibiotici. A posle trqbva da li da piq nqkakvi lekarstva?Vijdam 4e nqkoi momi4eta sa pili protivoza4ata4ni,no moq lekar ne mi e kazval ni6to.Kolko vreme sled kiurtaja moje da se vodi polov jivot?Znaq 4e vie 6te mi kajete mnenieto si po moite neqsni vaprosi.Znam 4e ne trqbva da mislq za tova prez koeto minah,no nemoga.Ulavqm se 4e blujdaq i gledam prez televizora.Majat mi me pita postoqnno kakvo mi ima,a az nqma kak da mu kaza da me ostavi na mira.Dano ne se ot4ujdime.6te sam vi blagodarna ako mi pi6ete.Pregra6tam vsi4ki koito me obnadejdiha 6te vi pi6a pak Hug

# 94
  • Мнения: 2 453
kateto 81, на мен ми биеха антибиотици след абразиото, други лекарства не съм пила. Колкото до воденето на полов живот моята лекарка ме посъветва да изчакаме около 20 дни. Все пак попитай лекаря си, когато отидеш на контролен преглед.

Знам, че в момента си много емоционална, но не позволявай това да влияе на отношенията с мъжа ти. Болката в първите няколко седмици е много силна, но той не може да я почувства, както теб. Поплачи си, когато ти се плаче и не се дразни на въпросите му. Повярвай ми, болката отминава. Желая ти кураж и много хубави мигове в бъдеще.  bouquet

# 95
  • Мнения: 3 695
mimiLota честито и лека бременност  Hug

# 96
blagodarq ti fani za milite dumi.Ako iska6 mi pi6i na skype -katiatoto.6te ti otgovarqm vinagi kogato mi pi6e6 Pregra6tam te Hug

# 97
  • Мнения: 40
 CryЗдравейте много се зарадвах като прочетох надъхващите постове но нося лоша новина
Вчера  сутринта ми потече кръв,отидох на лекар и ми казаха че имам мнооого кръв и съсиреци и че бременноста е била ранна и ми дошъл цикъла и демек бременноста е разтрогната.Доктора каза че това се получило от хормонален дисбаланс, и ме попита защо не сме чакали още време...Като преди това ми бяха казали че трябва да минат 6 месеца за да се пробваме ..сега твърди че трябвало да мине мноого повече,  и съвсем се побърках.Също така ми каза че ще пия дуфастон но по натам, първо  до 4 дни ако не спре кръвта ще се наложи Изкуствено абразио (кюретаж) ....   Това втори път няма да го преживея...
Та мисълта ми е защо ми е дуфастона какво прави и на какво действа това лекарство?
Не схванах бременна ли съм била или не? аз го питам плоден сак няма ли вътре а той каза :Има толкова много кръв че нищо не виждам .. 

Защо след като уж нямало да се повтори се повтаря и защо? аз съм млада и напълно здрава... Ако можете ми помогнете моляви   толкова съм объркана  и толкова време сичаках беб4ето ..и то пак не дойде! Cry Cry немога повече...

# 98
  • Мнения: 947
при мен имаше missed миналия септември, пазихме се три месеца, от декември опитваме- вече девет месеца без резултат, отчаяна съм

# 99
  • Мнения: 2 617
при мен имаше missed миналия септември, пазихме се три месеца, от декември опитваме- вече девет месеца без резултат, отчаяна съм
Еее, ама няма да тичам сега от тема на тема след теб да ти повдигам нослето! Naughty
 Hug Hug Hug
И ние сме така горе-долу, мисед в края на октомври, опитваме от края на януари - и нищо. Tired

Ама няма да се даваме, я! Peace

# 100
  • Мнения: 24
Здравейте, аз направих спонтанен аборт на 11.03.2009 г., но понеже плода беше почти изтекъл, лекарката каза че са го издърпали с вакуми ми разреши да пробваме пак след 3 месеца. Пих противозачатъчни 2 месеца и спрях. Подготвях се за предстоящата бременност, но неочаквано напуснах работа и решихме да позабавим темпото. През август пробвахме само веднъж да забременея и вече ми закъснява с 4 дни. Почти съм сигурна, че съм бременна гърдите ми се уголемяват и петната ми са станали огромни. Не очаквах да стане толкова скоро. От една страна се чувствам несигурна, защото съм още без работа, от друга неочаквано за мен се страхувам много повече за бебето. След този аборт ме е страх много да не се случи нещо. Окуражете ме, моля ви. Всичките ми близки казват, ще се оправиш. Но аз си знам, че няма да ми е много лесно!

# 101
  • София
  • Мнения: 1 770
Сиси, всичко ще е наред този път, успокой се. Чела съм една статистика, че да ти се случи спонтанен/мисед аборт с една бременност шанса е 20-30%, но да се повтори - само 4%. Само положителни мисли в главата и ще се справиш! Hug

# 102
  • Мнения: 1 167
Катето 81 аз пих доксациклин и витамин В12 комплекс,но от доксациклина ми излезнаха някакви пъпчици по врата.Сега спрях всякакви лекарства,лекарката ми ми каза да прочистя организма си 2 дена на сокчета и плодове.А що се отнася до половите контакти възобнових ги след седмица,но не съм имала никакви проблеми.Кървенето беше спряло и лекарката каза,че се възстановявам бързо.

# 103
  • Мнения: 1 325
при мен ситуацията е един мисед в единайста седмица, естественно изчистване , без кюртаж.Забременяване след първият цикъл след миседа, кухо яйце в 9г седмица, отново естественно изчистване без кюртаж, сега си чакам първият цикъл.
Тук докторите смятат ,че при естественно изчистванеч при ранен аборт до дванайста седмица, няма нужда да се изчаква повече от цикъл, но аз мисля да чакам поне два.Имам два поредни аборта , но съм сигурна , че следващият път всичко ще е наред.

# 104
  • Мнения: 24
Желая ти много късмет. Аз съм в 6 г.с. седмица след един мисед в 7 г.с. Нямам търпение да мине и 8 седмица. Предполагам и ти се чувствала така - мисля си че щом се е случило веднъж може да се случи още веднъж. Трябва ни много смелост и позитивно мислене. Аз съм много благодарна на съпруга си, защото той пръв ме подкрепи след миседа. и продължава да ме подкрепя и сега, понеже в момента съм без работа и всички ми се чудят как съм се решила на второ дете в този момент. Но то просто се случи и няма да се откажа от него. Прегръщам те и стискам палци.

# 105
  • Мнения: 1 325
Sissi , бъди сигурна , че този път всичко ще е наред Hug Hug Hug

# 106
  • Мнения: 737
Sissi L. стискам ти палци да минат тези седмици успешно, пък и останалите до 40   bouquet

А за работата - тя не е цел, а средство, остави другите да се чудят и се наслаждавай на лека бременност. Желая ти успех!

# 107
zdraveite i ot men. iskam da spodelq i az tova koeto prejivqh. Kazvam se Yliqna, sas saprygami re6ih me da si imame bebe i po4naha opitite za tova. 5 meseca pokasno se okaza 4e sam bremenna, poprincim ne go povqrvah za6toto az imam neredoven cikal i na men mi zak1snq mnogo vreme no ne sam si i pomislqla 4e moga da b1da bremenna. Mkara 4e mnogo iskah me tova ne6to. No edin prekrasen den se sly4i ne6to yjasno, zabolq me korema i na ve4erta pak bolkata nespira6e i na drygata sytrin prok1rvih, be6e mnogo gadno i bolezneno za mene ot psihologi4eska gledna to4ka. Vednaga otidoh pri moq leka ginekolog ot tam toi me izprati za hospitalizaciq vav bolnicata i ot tam mi kazaha 4e 6te mekurtirat . No znaete li dori i da 4yh tezi tejki i stra6ni za mene dymi vse o6te nemojeh da povqrvam 4e tova ne6to se sly4va. Na drygata sytrin me svaliha da me kurtirat, be6e mnogo yjasno. Kogato me izpisaha ne mi kazaha ni6to , hodih na preglet i doktora mikaza 4e sam si dobe. Vav na4aloto me be6e starh da pravq opiti no posle se zamislih kak edno vreme jenite sa zabremenqvali i te ne se se pazeli sled abort pak i medicinata ne e bila tolkova naprednala, i t1i kato az jiveq vav malko grad4e tyka vsi4ko se znae i mnogo hora mi kazvah ada ne se pazq za6toto mn trydno sam 6tqla da zabremeneq, NO NIE RE6IHME DA NE SE PAZIM I SEGA VSE O6TE NEMOGA DA ZABREMENEQ PRI POLOJENIE 4E LEKARQ MI KAZA 4E MI NQMA NI6TO I MN SE PRETESNQVAM A VAV SA6TOTO VREMEMN ISKAMDA SI IMAME BEBE. Horata mi kazvat 4e sme mladi i 4e jivota e pred nas no az vzeh da se ot4aivam. MOLQ VI AKO ISKATE DA MIDADETE SAVET ILI DA MI KAJETE NE6TO POVE4E MOJE DA MI PI6E6 NA SKAIPA MI A TOI E uliqna.asenova PREDVARITELNO VI BLAGODARQ

# 108
  • Мнения: 1 167
Съжалявам за това,което ти се е случило SadНаистина много е гадно.НО първо не казваш от кога правите опити да забременеш отново?Нормално е да изчакаш след аборт няколко цикъла,да отидеш на лекар,който да ти каже дали всичко се е възстановило.Прегледай старите темички тук,ще научиш много полезна информация и най.важно отиди на лекар.Успех

# 109
  • Мнения: 24
здравейте на всички...
за мое огромно разочарование искам да в споделя, че вчера ми направиха абразио в 12 г.с., защото бебето бе спряло да се развива и отговаряше на 9 г.с. , аз съм на 23 г. и ме утешават, че съм млада и имало време и т.н. но само ние знаем какво е да минеш през това. искренно съчувствам на всички преминали през това. трябва да проявим търпение и да сме силни .. страшно много ми помогнаха всички мнение тук. благодаря от сърце

# 110
  • София
  • Мнения: 2 908
Пресита,много съжалявам мила че и на теб се случи Sad
Но както си написала,само на 23 си,времето е пред теб и отново един ден ще бъдеш бременна но до край и много щастлива. Hug

# 111
  • Мнения: 1 167
Мила Пресита,напълно те разбирам,аз преживях това на 27,08,2009 и от тогава нищо не е същото.Плаках,страдах си и се обвинявах,но хората от този сайт ми помогнаха да се справя със случилото се.Нищо не ни остава освен да се примирим и да продължим напред,защото след всяко лошо нещо,идва хубавото.Изстрадай си мъката и след това смело напред Hug

# 112
  • Мнения: 24
ninkata80  благодаря ти за отговора и за подкрепата. И аз така се надявам вече този ден да ме чака някъде напред в бъдещето. Желая го от сърце на всички дами,които се чувстват и са преживели това,което и аз Simple Smile

# 113
  • Мнения: 24
Мила Пресита,напълно те разбирам,аз преживях това на 27,08,2009 и от тогава нищо не е същото.Плаках,страдах си и се обвинявах,но хората от този сайт ми помогнаха да се справя със случилото се.Нищо не ни остава освен да се примирим и да продължим напред,защото след всяко лошо нещо,идва хубавото.Изстрадай си мъката и след това смело напред Hug

да гледаме напред и да се стремим да сме позитивни.  Hug Hug Hug .... колко лесно изпълнимо звучи,но не е така ....

# 114
  • Мнения: 24
ако някой желае може да си пишем в скайп, моя е tinti-minti . мисля, че не тук е мястото за това предложение,но съм нова във форума.извинете ме Simple Smile

# 115
  • Мнения: 11
Zdr na vsi4ki,
Opredeleno se zabremenqva mnogo po-lesno sled abort.Az zabremenqh vednaga sled spontanen v 6-ta sedmica bez dori da imam cikal pomejdu, no za jalost i tazi bremennost priklu4i po sa6tiq na4in samo 4e v 7-8 sedmica.
Toza pat 6te iz4akame 2-3 meseca  koito po4ti minaha i zapo4vame bebepraveneto otnovo kato sa nadiavam da stane vegnaga i da e uspe6na bremennost tozi pat, tai kato ne bih prejivqla bolkata pak, ujasno e
Samo da otbeleja 4e i sled dvete bremenostti nqmam kurtaj.

# 116
  • Мнения: 7
Mili momicheta i jeni iskam da nameria egg donor, bixte li mi pomognali i posuvetvali

# 117
  • Мнения: 3 695
тук се пише на кирилица

# 118
  • Варна
  • Мнения: 506
Мисля, че темата съвсем се е изродила!!! Моля пишете по нея!!!    Close

# 119
  • Мнения: 8
Здравейте! Докато четох вашите истории реших и аз да споделя моята за да не се случи с някой друг. Двама със съпруга ми решихме да имаме второ дете (по възможност момченце - първото е момиче ). Изчетох цялата налична информация за желания пол и след три месеца опити двете чертички бяха налице. В 8 г.с бях на първи преглед за установяване на бременност. Докторката я потвърди. Не след дълго се появи зацапване и не се чувствах добре (за сравнение с първата бременност ходех на лекции, работа и подържах домакинство). Сега просто не можех да се изправя. Докторката беше ужасно нелюбезна като ми обясни как бременните си внушавали и лигавели. Изслушах я внимателно и следващия път бях при друг доктор. Относно зацапването той каза че щом нямам болки и притеснения най - вероятно е "цветна" бременност. Доверих му се вече се чувствах по добре и ходех и на работа. Гледахме честичко бебчето на ехограф. В 16 г с ми се наложи да му занеса едни кръвни изследвания и го помолих пак да ме погледне беше четвъртък. Всичко беше ОК. Бебчо беше толкова пораснал че го усещах как рита за учудване на околните. Всички изследвания са в норма - кръв, урина, Паун няма и т н. В понеделник сутрин ме болееше корема и отидох до МД да ме погледнат. Оказа се че имам "обичайното" зацапване и контрастираща матка. В 8ч ме прегледаха без разкритие. Доктора каза че препоръчва . Приеха ме в болница след цялата  чак в 15.30ч ме прегледа лекуващ доктор. Оказа се че плацентата е много ниско и никой 8 седмици не е забелязал . Вече бях с 2 сам разкритие последва система за разкритие кураж и целия ужас на вена загубила детето си. Sad  Не се доверявайте сляпо на докторите и те са хора и бъркат, а и всеки организъм е сам за себе си. Чакам с нетърпение следващия опит за бебеправене и този път няма да позволя да ме убедят че си внушавам че нещо не е наред.

# 120
  • Мнения: 8
Аз се извинявам, че се съм се отклонола по темата. Щом има резултат от опитите за забременяване след кюртаж ще споделя, но все още са минали само 12 дни

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 96
Здравейте, ето че и аз съм в тази тема. До миналата седмица четях за предстоящо раждане, а сега ..... Преди два дни ме сполетя мисед аборт, тъжна работа, а първата ми бременност приключи повече от успешно - с една разкошна принцеса...
Първия път, след повече от 2 години редовна употреба на противозачатъчни хапчета, забременях веднага, щом ги спрях. След кюртажа лекарят, който ме оперира, настоя веднага да започна да приемам противозачатъчни. Като причина за това изтъкна първо  - за да се възстанови лигавицата на матката, второ - да не се допусне веднага нова бременност, тъй като тялото ми няма да е добре подготвено за нея и трето - за последващо по-лесно забременяване. Така че изглежда има нещо вярно в това за лесно забременяване след прием на хапчета, или поне при мен първия път се получи така, знам ли....
Успех на всички с бебетата, не се отчайвайте, по-важно е майката да е добре, за да може после да си има здраво бебе!!! Или поне така се успокоявам сега....

# 122
  • Варна
  • Мнения: 1 949
И аз съм на 33  Cry все повече съжалявам че не започнахме опитите по рано.
Все едно аз съм го писала това...все повече си задавам този въпрос,и много много съжалявам Confused

# 123
Zrdaveite momi4eta!Minaha to4no 3 meseca ot kakto napravih spontanen abort.Lekarite mi kazaha da iz4akam pone tolkova predi da zapo4na opitite za zabremenqvane.Ne moga da skriq 4e umiram ot strah da ne mi se slu4i pak ujasa koito izjivqh predi.Tolkova mnogo iskame da imame edna malka priceska 4e nqmam dumi da go opi6a.Sinat mi e na po4ti 6 god i nqmam za koga da go otlagam,za6toto 6te stane golqma pak razlikata im.Ta se nadqvam da zapo4na ot dnes opitite za beb4e.Stiskaite mi palci i se nadqvaite s men da nqmam nikakvi problemi tozi pat.Neznam kolko vreme 6te mi otneme,a i dano-dano da  e jivo i zdravo. Praynig

# 124
  • Varna
  • Мнения: 155
Искрено ти пожелавам успех! да не чакаш дълго и чудото да ти се случи. Аз родих преди почти 6 месеца, но бебчето почина след раждането. От миналия месец започнахме опитите, но засега нищо! Моля се да стане в най-скоро време да съм бременна и този път на финала да има живо и здраво бебче! късмет ти пожелавам! Praynig Praynig Praynig

# 125
  • Мнения: 535
Здравейте, момичета. Включвам се в темата с един въпрос, защото предполагам, че сте вещи, а не ми се иска да звъня на гинеколога, да не би да ми е много тъп въпроса  Blush Извинявам се и на вас ако е такъв...

Преживях спонтанен аборт в 18-19 седмица преди 32-33 дни. Още не ми е идвала менструацията, но с мъжа ми подновихме сексуалните си контакти, тъй като мина месец. Не сме се пазили и "свършаването" стана в мен. Аз съм си виновна, защото не бях предупредила мъжа ми, а той милия по навик от бебеправенето и после от бременността изобщо изключил  ooooh!

Извинете ме за интимните подробности, но въпросът ми е свързан с тях  Mr. Green Сега се притеснявам - възможно ли е изобщо като не ми е идвал още цикъла да се получи забременяване, понеже нали трябва сега да изчакаме за нови опити поне 3 до 6 месеца, за да се възстановя и т.н. Знам за много случаи на успешна бременност и без да мине този период, но знам, че поне един цикъл се изчаква...

Направо сън няма да спя сега, моля ви, който знае да ме информира Praynig Благодаря предварително!!!

# 126
  • Мнения: 1 325
Zagorka , моят док ме беше предупредил да се пазим задължително до първият цикъл.Ако много се притеняваш нали има хапчета, забравих им името , които се вземат до колко часа newsm78 след полов контакт.

# 127
  • Мнения: 737
Zagorka, каквато сте я свършили сте я свършили вече.
Проблемът е, че аборта ти е бил в 18 г.с. и за това наистина се иска време за възстановяване. Посъветвай се с лекар задължително!

# 128
  • Мнения: 535
Zagorka , моят док ме беше предупредил да се пазим задължително до първият цикъл.Ако много се притеняваш нали има хапчета, забравих им името , които се вземат до колко часа newsm78 след полов контакт.

Значи е възможно, така ли  Tired С тези хапчета малко ме е шубе - нали са хормонални нещо - а сега след аборт само ми липсват още обърквации в организма  newsm78

Освен утре да се обадя на доктора .....

# 129
  • Мнения: 1 325
Zagorka , по добре се консултирай с лекарят си, той най-добре ще прецени.

# 130
  • Мнения: 2 617
Значи е възможно, така ли  Tired

Да, възможно е. Дано да сте имали късмет и да не сте нацелили момента. Първия цикъл след аборт може и да няма овулация, но това съвсем не е задължително.
Обади се на доктора, поне ще се поуспокоиш.

П.П. Много съжалявам за това, което си преживяла! Hug

# 131
  • Мнения: 535
Ох, обадих му се, той първо каза - Много малко е вероятно нещо да е станало", но като усети, че се притеснявам и ми каза да изпия една таблетка Ескапел. Сега се поразрових в нет-а и то било като Постинор (което съм пила веднъж преди години и още тогава после чух от ляво от дясно, че хич не е безвреден). Май има доста странични и дори опасни ефекти, не знам кой риск е по-голям  newsm78 Някоя от вас пила ли ги е тези хапчета?


А всъщност какъв е проблема ако се забременее веднага след аборт? За самия плод говоря, за организма на майката - ясно....

# 132
  • Мнения: 1 334
Ескапел се приема до 72 часа след половия контакт.

# 133
  • Мнения: 535
Ескапел се приема до 72 часа след половия контакт.

НЕ са минали. Мисълта ми беше доколко си струва да се приемат просто така.....

# 134
  • Мнения: 1 334
Ако не искаш да поемаш излишен риск,значи може би е по-добре да вземеш Ескапел.Просто защото всичко е възможно в тази ситуация.Знам също и за успешна бременност веднага след аборт.Каквото и да ти кажем може да те подведе.

# 135
  • Мнения: 2 617
Ескапел се приема до 72 часа след половия контакт.

НЕ са минали. Мисълта ми беше доколко си струва да се приемат просто така.....

Очевидно не е "просто така", тъй като има реална възможност да си забременяла. Ти сама трябва да си прецениш. Рискът е по-скоро за теб, отколкото за плода при евентуална бременност. Ти решаваш. Има всякакви случаи, включително и на успешни бременности в такава ситуация, но това си е и до късмет.

Има и още една възможност. Тичаш утре при док, гледате се на ехограф и се вижда какво е положението - има ли доминантен фоликул, няма ли, спукан, неспукан, овулация - минала, предстояща, липсваща, и така нататък. И в зависимост от ситуацията ползваш или не ползваш ескапел.

# 136
  • Мнения: 535

Има и още една възможност. Тичаш утре при док, гледате се на ехограф и се вижда какво е положението - има ли доминантен фоликул, няма ли, спукан, неспукан, овулация - минала, предстояща, липсваща, и така нататък. И в зависимост от ситуацията ползваш или не ползваш ескапел.

Това като че ли най-добре ми звучи  newsm78  Искаш да кажеш, че може да се види нещо още на следващия ден  #Crazy

# 137
  • Мнения: 2 617
Искаш да кажеш, че може да се види нещо още на следващия ден  #Crazy

Ако под "нещо" имаш предвид да се види дали си забременяла - чак толкова науката и техниката не са напреднали. Wink
Не, имам предвид, че може да се види дали е имало доминантен фоликул, който да се е спукал съвсем скоро, т.е. да си овулирала вчера, да речем. Или да има още неспукан, който да се спука утре например, и оцелели сперматозоиди да оплодят яйцеклетката. Т.е. има ли причина за притеснения и съответно за ескапел. Това е.
Абе док ще ти обясни. Само не му казвай "една там във форума ми каза да дойда да видите дали съм забременяла вчера", защото негативното мнение на лекарите за тези форуми ще има основание. Laughing

# 138
  • Мнения: 535
Искаш да кажеш, че може да се види нещо още на следващия ден  #Crazy

Ако под "нещо" имаш предвид да се види дали си забременяла - чак толкова науката и техниката не са напреднали. Wink

Е-е-е, дори и аз не съм толкова зле със знанията Joy

Но и за овулацията не знаех, че така може да се проследи с ехограф  newsm78 Само дано да не ме отпрати като луда без да ме прегледа, че тогава  #Cussing out ще прибегна до обяснението "Едно момиче във форума..."  Laughing

# 139
  • Мнения: 1 334
Но и за овулацията не знаех, че така може да се проследи с ехограф
Всъщност това е най-достоверният начин за установяване на овулация.Лекарят няма да те отпрати.

# 140
  • Мнения: 535
Здравейте, минавам да се отчета - бях при доктора в петък - прегледа ме, каза, че има "прясно жълто тяло", но пък нямало достатъчно лигавица да се задържи евентуална оплодена яйцеклетка, така че нямало нужда да пия Ескапеле, даже ме похвали, че не съм го изпила  Mr. Green Благодаря ви много за съветите и помощта  Hug

# 141
  • Мнения: 1 334
Значи О е минала.Не знам какво разбира лекарят под "достатъчно лигавица". Rolling Eyes Дано нещата все пак са Ок Peace

# 142
  • Мнения: 535

И той това обясни, а за лигавицата и аз го питах и ми каза, че заради аборта още не е възстановена и е толкова малко, че няма къде да се захване ембрион.

# 143
  • Мнения: 53
Здравейте, май ще задам често задаван въпрос, но поне не разбрах. Преди 20 дни направих спонтанен аборт, но се изчистих и не последва кюретаж. Лекарката каза,че всичко е наред и няма нужда от пазене, просто да видим кога ще е цикълът и да броя и айде на фронта. Но аз реших да взема ову тестове да видя давли има ову, тк на прегледа след аборта, лекарката каза,че ще има доминантен фоликул. Май започнах късно да правя ову тестове на 18 ден даже на 19-ти, тк имам цикъл на 30 дни , но нямаше положителен тест. Подновихме опитите за бебче, след като няма проблем още след първия преглед след аборта. Възможно ли е да е нямало ову? А дали е възможно да съм бременна преди първи цикъл?  Знам, че звуча нетрезво, но реших да попитам, може да има и такива случаи? Аз лично знам,че е невъзможно да стане веднага, но ми се иска все пак да съм сигурна и просто да изчакам още , за да ми дойде спокойно!

Последна редакция: вт, 02 мар 2010, 13:46 от Afroditttta

# 144
  • Мнения: 682
Нали лекарите са ви дали зелена светлина, какво те безпокои? Ако сте искали да изчакате един цикъл, защо не се предпазвахте? Разбирам, че целта е бременност, ако е станало, значи е добре дошло.
Дори незнам, колко ще е достоверен тест за бременност, понеже моят беше положителен около един месец след аборта.
Според мен няма, за какво да се тревожиш, така или иначе щом сте подновили опитите, трябва да сте готови за варианта да си забременяла.
Пожелавам ти скоро да се почувстваш отново щастлива и да имаш лека и успешна бременност!

# 145
  • Мнения: 53
Да така е. Поне ми дойде на 28-ми ден - по -рано от обикновено/ на 30 дни ми е/ и  е много обилно и болезнено, но лекарката ме предупреди, че след аборт цикълът е обилен. Вече се успокоихме е ще дадем ново начало надявам се успешно и благополучно.
Очаквам с нетърпение да започнем, но смятам този път да не си даваме зор и да сме спокойни. Изпращам на всички преживели аборт много позитивизъм и само нова енергия, за да успеем всичките и да не поглеждаме назад!
Нека всички сме с положителни тестчета до началото на лятото, но преди всичко с положителна нагласа!!!!!!! Grinning Laughing  bouquet

# 146
  • Мнения: 682
От мен имаш стиснати палци! Наистина е по-обилен цикълът, но ако е в рамките на нормалното, не се тревожи!

# 147
  • Мнения: 53
Здравей Beba81  ,дойде ми точно на 28 ден след спонтанния аборт и си тече ли тече. Обилно чак не е, но започна с кафяво премина през червено и силно, после снощи пак се засили и вече 6 ден си тече, сигурно  се чистя. Чакам с нетърпение още 15 дни е айде пак сме на фронта. Възвърнах си позитивизма, и вярвам, че скоро ще стана майка по Божията воля. Благодаря и за подкрепата от твоя страна. Моля се и за теб и за всички около нас с подобни случки, за които не искам повече да си мисля!

Честит 8 март със закъснение!!!!!!  bouquet
Бъди обичана жена, осърдна бъдеща майка!!!!!!! Бори се, защото ние можем с подкрепата,разбира се на половинките си!


  bouquet Laughing
 

Общи условия

Активация на акаунт