Въздуха в София не ви ли се струва още по-замърсен от преди???

  • 4 672
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 708
Можеш ли да кажеш нещо по-конкретно?
Иначе съм съгласна че сме се докарали до положение, в което цигарения дим да е по-чист от въздуха, който дишаме!  #Cussing out

# 16
  • Мнения: 14 654
Струва ми се и на мен, а и децата с астма са доста. Но не само в София, а и в Бургас, и в други градове. В Сопот и Медникарово да не дишат рози? Борисе, прави ли ти впечатление от къде пишеш?

# 17
  • Мнения: 24 467
Винаги ми се е струвало, че "вече повече" няма на къде, а се оказва, че имало и още...

# 18
  • Мнения: 2 070
хехех, Борисе, мъчно ми е, че точно по тази тема, все пак не е нещо хубаво - ти знаеш ли какво дишате в Стара Загора? Предполагам да...
Не е смешно общо взето.

# 19
  • Мнения: 2 152
А ние в Русе не дишаме вече на румънците мизериите
Заводът отдавна е спрян
Ама това, на което са се надишали хората преди, сигурно цял живот ще им 'държи влага" на белите дробове Confused

# 20
  • Berlin
  • Мнения: 11 250
понякога не мога да си поема дъх сутрин Sad кофти, но факт.

# 21
  • Мнения: 1 479
Не само вьздуха,а всичко е по-замьрсено.И не ми се струва,а просто е факт.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Естествено, че е по-мръсен! През последните 1-2 месеца беше много ветровито и във въздуха се вдигна целия прахоляк, пясък и луга, която бяха насипали през зимата. Разхвърчаха се и боклуците.
Като гледам по улиците в повечето коли има само по един човек. И после всички били бедни! Грънци!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 956
Ми не само така ви се струва, но е и факт! НА първо място цяла българия, ако не успее да се измъкне в чужбина, се изсипва в София. Гоним 3 милиона вече ми се струва  newsm78 И всички са с повече от една кола на семейство. А има и с повече от една на човек. ПАрното и токът са скъпи, хората започнаха да палят печки... Боклукът не се прибира редовно, улиците не се метат и мият не само редовно, ами и качествено... Абе какво да разправям повече - все са неща, които всички знаем. Искам да отбележа, че хората не са виновни, че идват от провинцията в София. Всеки търси хляб. Виновна е държавната политика, виновниса лапачите... Малко са селищата извън София, в които хората могат да изкарват достатъчно, че да преживеят... Егати мизерията!
И наистина като вляза навътре в парка, особено към горния карай на Лозенец, където е течението от Витоша, ми се завива свят, доспива ми се, огладнявам... Кислородецът явно в градските условия е доста оскъден и изместен от други газове, частици и т.н. А и ветровете влошават нещата. Я си бръкнете в носа с бяла салфетка вечер  Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 242
Изобщо не ме учудва. И преди десет години беше така.
Освен по снимките на баща ми от студентските години и от филмите по това време, бял панталон и лъснати чепици не съм видяла.
София расте, но и сивее.

# 25
Наистина е шокиращо и много неприятно това с въздуха. Всеки път като се върна в София първите две три седмици кихам и се обривам. Много жалко, а си спомням като дете , как имахме и лястовици в къщата. Лястовиците виреели предимно на чист въздух и затова в софия от години не е имало . Много гадно, но трябва да се  свиква. не са само автомобилите, и автобусите ни са ужасни , а и самото местоположение на софия и липсващите вече паркове.
Мамунке, не е верно, че преди 10 години е било така. Много ясно си спомням кога вече започна да не се търпи - преди около 3-4 години се започнаха патологичните и непрестанни задръствания. Допреди това беше що-годе поносимо.

# 26
  • Мнения: 118
Да,определено въздухът е по-замърсен.
Във вторник по екология ще измерваме нивото на замърсяване с някакъв специалист от БАН. bowuu

# 27
  • Мнения: 1 242
Мамунке, не е верно, че преди 10 години е било така. Много ясно си спомням кога вече започна да не се търпи - преди около 3-4 години се започнаха патологичните и непрестанни задръствания. Допреди това беше що-годе поносимо.
Извод: Софиянци да яхват металните магарета - колелетата.
Контра: Не са ми познати много велосипедни платна по шосетата. Тротоарите отдавна не са за пешеходци. Трудно, много трудно.

Чета и разбирам, че знаеш, че не само задръстванията са причина за мръсния въздух. Не само преди десет, ами и преди 14 години беше така. Нека да не сравняваме ябълка с домат.
Но сравнена с един подбалкански индустриален град, София още тогава сивееше. Това, че сега е тъмносива, е неоспорим факт.

# 28
  • Мнения: 1 479
Преди 40 години не беше така.И как да "яхна"колело,като за бебешка количка няма място по улици и тротоари #Cussing outАко се реши проблема с "Кремиковци"и скапаните стари автомобили/ изхвьрлени от Западна Е-па,и закупени у нас/може и да се оправят нещата. newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 426
ами те и колите ми се струват повече от преди какъв да е въздуха освен пълен с газове и прахуляк

Общи условия

Активация на акаунт