Въздуха в София не ви ли се струва още по-замърсен от преди???

  • 4 670
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
Ами няма как да не е ....с толкова пъти повече автомобили и какво ли още.
Преди няколко дни за едно откриване бяхме сложили балони отпред на един вход...седяли са там около 2 часа и то сутринта и няма да ви казвам с  колко сажди бяха полепнали за нула време...и това всичкото ни отива в дробовете....но какво дасе прави  Sad

# 46
  • Мнения: 212
Не се заблуждавайте - в София е Кремиковци, а ТЕЦ-овете? Борисееее, разкажи им (като се налудуваш и стигнеш до "след")!

ТЕЦ-овете са си ТЕЦ-ове. Става въпрос за Марица-Изток. В региона на Марица-Изток обгазяванията са от време на време и за малко - не повече от няколко часа. Получават се когато има неблагоприятни метеорологични условия и вятъра духа към някой от градовете наоколо и има инверсия и димът пада ниско долу вместо да лети високо в атмосферата. Но самите ТЕЦ-ове са така проектирани че през повечето време вятъра духа към Турция  Sunglasses
Докато в София въздуха е нон стоп мръсен. Освен това самия град се намира в котловина и мръсния въздух още повече се задържа над града. Изобщо положението в София е трагично.
Но няма какво да ви казвам - вие сами можете да се уверите в това като се качите на Витоша и погледнете надолу...

# 47
  • Мнения: 2 211
Според ЕС, най - големите замърсители в Столицата са Кремиковци и ТЕЦ Земляне. Бълват серен диоксит.

# 48
  • Мнения: 212
Според ЕС, най - големите замърсители в Столицата са Кремиковци и ТЕЦ Земляне. Бълват серен диоксит.

Аз дори бих сложил автомобилният транспорт на първо място. И лошото разположение на града което му пречи да се проветрява така да се каже...

# 49
  • Мнения: 673
Според ЕС, най - големите замърсители в Столицата са Кремиковци и ТЕЦ Земляне. Бълват серен диоксит.
  Защо трябва да е "според" някой? Ние да не сме кьорави /извинете за жаргона/?

# 50
  • Мнения: 2 211
Според ЕС, най - големите замърсители в Столицата са Кремиковци и ТЕЦ Земляне. Бълват серен диоксит.
  Защо трябва да е "според" някой? Ние да не сме кьорави /извинете за жаргона/?

Не, не сме кьорави  Laughing. Интересувах се специално за ТЕЦ Земляне, защото живея в близост до него, а детето ми е алергично и попаднах на тази информация.

# 51
  • Мнения: 1 212
В София ли...!?
В другите градове не управляват каруци с посрани кончета.

Незнам за кончетата в другите градове, ама в София , освен че е станал по-мръсен въздуха
/ и става все по-мръсен  Twisted Evil/ са се увеличили и кончетата  Mr. Green
Има няма синът ми почва да "тъга-дъка" пред прозореца ... сигнал, че пак е минала някоя каруца !
Ама какво се учудвам - те са си част от колоритната екзотика в трафика на столицата   Thinking

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, все по-зле става Sad
Снощи се прибрах от Австрия и днес излязох. Дорева ми се на Околомръсното- видимостта е като при мъгла, а пейзажът е просто уникален- само кал, дупки и боклуци Sick Защо при нас не може да е чисто като в европейски град?!

# 53
  • Мнения: 673
 Ето малко инфо. Със стара дата е ,но едва ли за два-три месеца обстановката се е променила към по-добро.
http://grupa-geo.blogspot.com/2008/01/blog-post_5083.html

# 54
  • Мнения: 4 555
Незнам за кончетата в другите градове, ама в София , освен че е станал по-мръсен въздуха
/ и става все по-мръсен  Twisted Evil/ са се увеличили и кончетата  Mr. Green
И на мен това ми прави впечатление. През 20 минути минава по някоя каруца. Интересно ми е от къде се взеха така внезапно  Thinking

# 55
  • Мнения: 2 211
Незнам за кончетата в другите градове, ама в София , освен че е станал по-мръсен въздуха
/ и става все по-мръсен  Twisted Evil/ са се увеличили и кончетата  Mr. Green
И на мен това ми прави впечатление. През 20 минути минава по някоя каруца. Интересно ми е от къде се взеха така внезапно  Thinking

Еко транспорт  Laughing

# 56
  • Мнения: 2 792
 Края на януари, началото на февруари, когато цялата мръсотия беше затисната и с мъгла, беше особено очевадно колко високо е нивото на замърсяването, положението е отчайващо.

# 57
  • София
  • Мнения: 708
Дали има някакъв начин (петиция или не знам и аз какво) положението да се оправи поне малко?!  newsm78

# 58
  • Мнения: 4 555
Петицията не може да реши проблема.
Първо трябва да се измисли решение, и второ - то да се приложи. Ние сме на светлинни години от първото.
Не, ние сме още по-далече, защото кметът ни дори не смята за нужно да се мисли по въпроса, какво остава за търсене на решение. Пък прилагането въобще да не го споменаваме на този етап.
Помня в едно изказване как беше споменал "природозащитниците да не му се търкалят в краката"  Rolling Eyes

Въобще хората съвсем други проблеми решават. Например чух преди месец - два за някакъв архитектурен план, според който ще се разширява улица Незабравка (кв. Изток, където започва Борисовата градина) и за целта ще трябва да се изсекат няколко стотин дървета от парка, за да се увеличи трафика в този участък и да се направят паркинги и други щуротии. Ей такива неща са им на дневен ред на тях.

# 59
  • Мнения: 1 479
Не се заблуждавайте - в София е Кремиковци, а ТЕЦ-овете? Борисееее, разкажи им (като се налудуваш и стигнеш до "след")!

ТЕЦ-овете са си ТЕЦ-ове. Става въпрос за Марица-Изток. В региона на Марица-Изток обгазяванията са от време на време и за малко - не повече от няколко часа. Получават се когато има неблагоприятни метеорологични условия и вятъра духа към някой от градовете наоколо и има инверсия и димът пада ниско долу вместо да лети високо в атмосферата. Но самите ТЕЦ-ове са така проектирани че през повечето време вятъра духа към Турция  Sunglasses
Докато в София въздуха е нон стоп мръсен. Освен това самия град се намира в котловина и мръсния въздух още повече се задържа над града. Изобщо положението в София е трагично.
Но няма какво да ви казвам - вие сами можете да се уверите в това като се качите на Витоша и погледнете надолу...
А ти включи ли се в почистването на гората до Стара Загора? Wink

Общи условия

Активация на акаунт