Готвенето - въпрос на чест, удоволствие, задължение...

  • 6 759
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 206
  Започнах да готвя сладкарски неща още от 12 годишна. Гледах баба как прави нещата и аз след това сама. Започнах да проявявам любопитство към всичко за готвене и така ..... След две години вече готвех без рецепти. Но когато станах на 18г до 23г. не готвех така често, вече не ми беше интересно. И откакто съм с малката в къщи пак се запалих Crazy

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Готвя добре, страхотно дори  Blush, обаче само когато имам желание за това. Ако не ми се готви, не готвя - ядем салати или взимам готова храна, или излизаме навън.

# 92
  • гр.София
  • Мнения: 380
Готвя от десет години-наложи ми се, защото родителите ми се преместиха да живеят в друг град и аз останах сама.Тогава майка ми ми остави една зелена тетрадка с десетина рецепти за най-популярните ястия от българската кухня-мусака, пиле с ориз и т.н. В началото не можех да повярвам, че от моите усилия се е получил някакъв резултат. Постепенно започна да ми става интересно, започнах да търся рецепти в готварските книги и да разширявам списъка с постиженията си. Не мога да се сетя да съм изхвърлила или загорила ядене. Може би защото в началото бях много неуверена в себе си, много внимавах и спазвах стриктно указанията. Постепенно започнах да експериментирам и сега смея да твърдя, че готвя по-добре от майка ми, чийто готварски стаж е много по-дълъг от моя. Тя готви винаги по рецепта/дори да е приготвяла въпросното ястие 1000 пъти преди това/, не смее да промени дори някоя от подправките. Аз напротив-никога не готвя едно нещо по същия начин, както преди. Рецепти използвам само когато приготвям дадено ястие за първи път и то колкото да почеря идеята. Не се колебая да правя промени в рецептите, да комбинирам подправки и т.н. Винаги готвя с удоволствие, може би защото съм зодия Телец и обичам да си похапвам. Старая се никога да не готвя по задължение. Ако нямам желание за готвене-половинката ми прави сандвичи или омлети-в това е по-добър от мен.

# 93
  • Мнения: 187
Да за мен е удоволствие ,но по голямо удоволствие ми доставя да правя сладкарски истории и много се радвам когато моите хора ме похвалят  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт