ха,ха правоговор, правопис

  • 15 840
  • 183
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 759
супер забавна тема, особено като за бъдещ филолоф като мен  Simple Smile мин.год.бях в сащ и мн се забавлявах с различните вариации на това как тамошните изговарят имената ни! един познат е с фамилия събев и редовно го кръщават sub-f  Mr. Green Mr. Green Mr. Green иначе аз съм христина, но те посмъртно не могат да го кажат и аз се предствях като кристина "лайк агилера бът жъст кристина" мн им беше забавно, но поне се разбирахме. а една друга приятелка, вече е свикнала да и казват вместо деси- дейзи, или пък на пламена -памела  Laughing а  най-забавно си беше с приятелката ми цвета, която беше куета, свиета и какво ли още не и то с мн мъкки от тяхна страна Simple Smile

# 181
  • Мнения: 126
Супер интесена темичка-...много им е странно на французите тук че имам три имана?! Joy newsm78
Име презиме и фамилия,кто всички българи!.....често фамилията ми вообще изчезва  и оставам само с презиме и име...а още по-често презимто и името ми стават в едно,като че ли имам две лични имена  newsm78 ......въртят го как ли не! само и само да дократ две имена-име и фамилия  Joy

А да произнесат -Щерчева......просто няма начин !!!!

# 182
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
един познат е с фамилия събев и редовно го кръщават sub-f  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Това да не му е рапърското име  Party Laughing

Моя позната Цветелина - винаги й казваха Тзветелина, както й беше изписано  Joy

# 183
  • Мнения: 2 386
Онзи ден бях на сватба в България, моя приятелка се омъжи за американец. След като научих родителите му на право хоро, а него на думи като ''паничка'' и '' таратор'', реших че вече може да каже Копривщица (повлияна от тук). Човекът ме погледна абсолютно изумено и каза '' Тhis can't possibly be a word!''  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт