КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" - 3

  • 49 308
  • 391
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 044
 
Бях решила да не се включвам повече в тези форуми, защото, когато преди месеци писах на няколко пъти да се увеличат таксите в детските градини и ясли, много майки ме пратиха като съм толкова богата да си записвам детето в частна детска градина. Продължавам да мисля, че държавните, по-скоро общинските детски заведения са  по-добър вариант от много частни такива. Просто на хората, работещи там трябва да се заплаща възнаграждение, достойно за полагания от тях труд, а и 40 лв. такса са безумно малко за услугата да ти гледат и възпитават детето, колкото и да са социално ориентирани този вид услуги.

И аз бях решила отдавна да не участвам в такива диспути, даже и подфорума не отварям, ама пустата му Бомба като ми пусна линка как да стоя безмълвна- не че не онемях още на първата страница...точно поради същата причина, защото съм била и с по-малки , и с по-големи възможности, но НИКОГА при сегашната ситуация, не бих дала децата си в частна градина или особено училище, защото първо там социалната среда на богаташки синчета и дъщери е нездрава и второ, учителите нямат стимул да оценяват реално- тоест да кастрят незнаещите- защото ако дойде тата с мерцедеса става страшно.... не споменавам за наркотиците, купоните и прочие, не че ги няма и в държавните училища, ама там все още има НЯКАКЪВ контрол.

Какво мислите за това изказване? Дали има основание?

# 316
  • Мнения: 1 044

Иса[/b], благодаря за таксите. А за транспорт колко давате?

830 евро, ако детето се взема от адрес за детската градина и  740 евро за училището. Но има и забележка, че цените за транспорт може да бъдат променени за 2008/2009 г.

# 317
  • Мнения: 138
Мили дами мами  bouquet

Не знам дали това е моята тема, но разговорът ви е изключително приятен и интересен и се изкушавам да надникна в него. Донякъде съм фен на ЧО, но, признавам, не съм го приела изцяло като единствената възможност за нашия седмокласник. А и той досега винаги е бил в държавно училище и затова май нямам база за сравнение - освен с частните школи, които посещава след у-ще. Като сложим и това, че таксите, колкото и очаквани и обосновани да са, са си финансово предизвикателство, когато децата са две (и по разбираеми причини се предполага, че и за двете ще се мисли в еднаква плоскост Hug), идеята за ЧУ постепенно отива на по-заден план до..... настъпването на по-добри времена Joy

Видях, че говорихте за систематизиране на сайтовете на у-щата. Донякъде сходна информаци има в Рomagalo.com - порталът е за ....много неща от образователната сфера в това число и за рейтинг на училища (ДУ и ЧУ), за оценяване и класиране на учители, материална база и реализация на учениците на основата на техните мнения, за форумни теми (пак за ученици). За по-големите пък може да видите интересни неща от сайта на уч.център Регалия - по мое мнение той представя полезно навременно инфо, макар и основно за кандидат-гимназисти и кандидат-студенти.  

И сега към danybon - вие с малчугана като че ли сте ни конкуренция в шаха Hug - но сте мъници и не сте ни във възрастовата група. "Рицар" тренират в къщата на Ив. Гешов на бул "Христо Ботев", а в съседство е и нашият клуб.
И аз да се включа в Препоръчано - шахматен клуб "Бадев". А и за най-големите ни съперници в състезанията от клуб "Ивис" - да кажа само respe Peacect




# 318
  • Мнения: 4 877
Момичета, влизам сам набързо. Мерси за инфото на всички.


Почвам от по-забавните неща - за шаха.

bissitа, много се радвам, че се включи. Определено препоръчвам шаха като допътелно занимание - особено на момчетата.
И едно намигане към bissitа - още на 7 години биеше 14- годишни и то високи-високи колкото баща му. Дори като се падне в дадена партия с по-голям, се концентрира и тук килограми не трябват. А батковците обикновено се разсейват, че е някакъв малчо, а той хоп-хоп с "детски мат" и готово. Само да не си помислите, че е супер. Просто шахът позволява и малките да се доказват.
bissitа, пиши кога са и вашите състезания. Много се радвам, че шахът стана все по-популярен сред децата.


Меденка, не мога да кажа, че не ме е яд на подобно изказване. Единственото, което е повече от очебийно, е, че тази мама ама хич си няма представа от реалната ситуация.
Само да добавя, че децата, които не влязаха едно време в Англ. гимн., същото говореха и за нас - едва ли не се търкаляме дрогирани в класните стаи. Какво да кажа, че изключваха за много по-малки прегрешения, а камо-ли за такова нещо. Сега същото е и с ЧУ.



Бях решила да не се включвам повече в тези форуми, защото, когато преди месеци писах на няколко пъти да се увеличат таксите в детските градини и ясли, много майки ме пратиха като съм толкова богата да си записвам детето в частна детска градина. Продължавам да мисля, че държавните, по-скоро общинските детски заведения са  по-добър вариант от много частни такива. Просто на хората, работещи там трябва да се заплаща възнаграждение, достойно за полагания от тях труд, а и 40 лв. такса са безумно малко за услугата да ти гледат и възпитават детето, колкото и да са социално ориентирани този вид услуги.

И аз бях решила отдавна да не участвам в такива диспути, даже и подфорума не отварям, ама пустата му Бомба като ми пусна линка как да стоя безмълвна- не че не онемях още на първата страница...точно поради същата причина, защото съм била и с по-малки , и с по-големи възможности, но НИКОГА при сегашната ситуация, не бих дала децата си в частна градина или особено училище, защото първо там социалната среда на богаташки синчета и дъщери е нездрава и второ, учителите нямат стимул да оценяват реално- тоест да кастрят незнаещите- защото ако дойде тата с мерцедеса става страшно.... не споменавам за наркотиците, купоните и прочие, не че ги няма и в държавните училища, ама там все още има НЯКАКЪВ контрол.

Какво мислите за това изказване? Дали има основание?

# 319
  • Мнения: 3 271
"онова" изказване мисля, че е абсолютно безмислено точно ние тук, в тази тема да обсъждаме  Peace

# 320
  • Мнения: 3 423
Милена мерси  bouquet,прочетох за фургона мисля в първия постинг на мамата,която беше пуснала темата за чдг.Притеснителното е,че излизат за да се хранят от основното помещение.


danybon мерси  bouquet

Хубава ви е темата момичета и много полезна  bouquet

# 321
  • Мнения: 4 877
................
Хубава ви е темата момичета и много полезна  bouquet

защо "ВИ" - по-скоро "НИ". Grinning

# 322
  • Мнения: 3 423
................
Хубава ви е темата момичета и много полезна  bouquet

защо "ВИ" - по-скоро "НИ". Grinning
мерси за посрещането Hug

# 323
  • Мнения: 4 877
................
Хубава ви е темата момичета и много полезна  bouquet

защо "ВИ" - по-скоро "НИ". Grinning
мерси за посрещането Hug

добре дошла и дано да помогнем! Simple Smile

# 324
  • Мнения: 1 044
Меденка, не мога да кажа, че не ме е яд на подобно изказване. Единственото, което е повече от очебийно, е, че тази мама ама хич си няма представа от реалната ситуация.
Само да добавя, че децата, които не влязаха едно време в Англ. гимн., същото говореха и за нас - едва ли не се търкаляме дрогирани в класните стаи. Какво да кажа, че изключваха за много по-малки прегрешения, а камо-ли за такова нещо. Сега същото е и с ЧУ.
Да, права си и аз така мисля. Но понеже не познавам завършили пълен курс на обучение в ЧУ, затова и се притеснявам. Например в сайта на Увекинд Мартина Вачкова споделя само хубави неща и пише само суперлативи, но в едно от нейните предавания не се изказа толкова ласкаво. Тя каза, че децата се обучават доста бавничко, "еваж-еваж"- тази дума тя употреби. Знания, които имат техните връстници, те все още нямат. Дали това е от самата система на обучение или пък не, това ме притеснява. Моя много близка бе записала детето си в ЧУ Икар - то май несъществува вече. Там детето учи до 6 ти клас и после се наложи поради финансови причини да постъпи в държавно люлинско училище. Оказа се, че нивото му на образование е 4 клас. наложи се да повтори 6 ти клас, за да влезе в час и да догони връстниците си. В същото време обаче, детето беше ходило на езда, голф и плуваше професионално.
Просто там явно са наблягали на друго, не толкова на ученето. Не че това е общовалидно, но все пак изборът е доста труден. В случея с твоята Английска гимназия е по-лесно, тя има изградено име и кадрите й имат доказани успехи, акадрите на ЧУ тепърва ще се доказват.

# 325
  • Мнения: 3 271
Притеснителното е,че излизат за да се хранят от основното помещение.

Ами за мен лично - не е. Много повече ми харесва спрямо да се хранят в стаята, в която учат и играят  Sick Има около 1.5-2 м разстояние между къщата и тази постройка, която е столова, има кухня вътре, масички за децата, пространство за игра за нахранилите се, докато изчакват останалите и т.н. На мен ми харесва, че е обособено. После децата отиват да си учат сутрешните неща или да спят следобедния сън, а там се почиства и приготвя за обяда/следобедната закуска.
Учениците са малко по-далече, към 10-15 м от столовата Simple Smile
Но все пак, всичко е въпрос на вкус. Има неща, които не ми харесват, но това специално за мен е плюс, а не минус Simple Smile И у дома предпочитам да ядат в кухнята, не в хола  Wink

Меденка, по темата, явно го приемаш сериозно, така че трябва да пиша. Не може нито всички държавни, нито всички частни да се слагат в общ кюп. Има много старателни държавни на страхотно ниво, както и отделни много добри преподаватели (ето детето на сиска от държавно училище е на 1-во място на математическото състезание) има и много плява в частните. Има и много частни, които според мен прекаляват в натоварването. И т.н. Не бива да се обобщава. Започва да има лека-полека някакво фрагментиране и да се появяват различни по тип училища - езикови, математически, артистични и т.н. Идеята ни тук е да се информираме за това и всеки да избере макс. близкото до разбиранията и критериите си място Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1 044
Меденка, по темата, явно го приемаш сериозно, така че трябва да пиша. Не може нито всички държавни, нито всички частни да се слагат в общ кюп. Има много старателни държавни на страхотно ниво, както и отделни много добри преподаватели (ето детето на сиска от държавно училище е на 1-во място на математическото състезание) има и много плява в частните. Има и много частни, които според мен прекаляват в натоварването. И т.н. Не бива да се обобщава. Започва да има лека-полека някакво фрагментиране и да се появяват различни по тип училища - езикови, математически, артистични и т.н. Идеята ни тук е да се информираме за това и всеки да избере макс. близкото до разбиранията и критериите си място Simple Smile
Да, дано фрагментирането е по-явно и да се почувства по-осезателно. Аз за сега не бързам, детето е още малко, но се ослушвам и проучвам, защото изборът не е лек - ЧУ има доста, а не е нужно да се греши и да се налага честа смяна на училище. Ех, да имаше един завършил випуск вече, щеше да е по-ясно.
Темата е полезна, ще я следя с интерес, като очаквам повече лични впечатления.

# 327
  • Мнения: 3 271
Меденка, така е. Говорихме по-рано в темата, мисля, че всички сме "за" диференцирането и вече има някакво в процес. Раничко е, за съжаление, дано всички сме направили правилния избор.

Да изкоментирам по онзи постинг. Преди пропуснах, защото мислех, че се шегуваш, но щом го взимаш сериозно. Тук стана дума в темата, че повечето от нас не сме дори средна класа. Има много елитни училища, те са скъпи, там МОЖЕ БИ това с богаташчетата е проблем. Но при нас не е така. Има отделни деца и епизоди, но къде ги няма? Засега е скъпа играчка примерно. Ползваме го за повод да обясним класовите различия и че има хора с по-голям от нашия доход, но има с и по-нисък. Също, че всеки решава за какво да си харчи парите и т.н. Но нещата са съвсем умерени. Редовно получаваме бележки за лоша дисциплина и т.н. така че не мисля, че се толерират децата заради родителите им.

# 328
  • София
  • Мнения: 6 999
.... Ех, да имаше един завършил випуск вече, щеше да е по-ясно.

Има завършили випуски.
Но това за мен не е критерии.

Изказванията, като цитираното от теб изобщо не ме интересуват. Все още притежавам глава на раменете си и мога да преценя кое е добро за моето дете и отговаря на моите изисквания. Държавното образование не е това, което аз искам за МОЕТО дете.

Що се отнася до напредъка, с който се усвояват знания - смятам, че е различен за всяко дете. Личното ми мнение е, че БГ учебници бъкат от изобилна и ненужна информация, която затруднява децата и не е поднесена правилно.

Малко е офф-топик, но....Наскоро купих на дъщеря  ми диск с песнички за всяка буква и азбуката като цяло. За огромен мой ужас, в тези песнички, които би следвало да са забавни и да научат децата просто на буквите от азбуката и техния ред имаше още: Гласни, съгласни, широки и тесни гласни, звучни, беззвучни съгласни, шипящи... полугласни, звуците, от които се образуват Ю, Я и Щ.... и прочие и прочие... Що за идиотщина да се наблъска всичко в песнички предназначени за 3-4 годишни дечица?
За съжаление това е в учебниците - възможно най-много информация наблъскана в най-малък обем...  ooooh!

# 329
  • Мнения: 4 877
Меденка, аз лично не познава хора, които са завършили ЧУ, защото съм малко по-дъртичка  Simple Smile от тях с поне 10-тина годинки, но вече има доста випуски завършили, та дори и завършили универистети. Влез atol.bg и ще видиш кой как се е реализирал. Току-що го отворих. Интересно е.

Дописвам:
Все пак мисля, че не могат да ни бъдат голям критерий. Прегледах за 2-3 у-ща. За нашето съм долу-горе доволна - има в Ам. колеж, СМГ, НПМГ, езикови гимназии, а и Частна гимназия "Банкер", но имаше и няколко "изцепки" (пък може и да са се "лигавили"), после са учили в Ам. у-т, СУ, УНСС и доста в чужбина - по-скоро в немските у-ти.
Но като върнах годините назад - профилът на родителите едва ли е бил същият, какъвто е в момента.

С Иса сме писала едновременно. Това ме "уби" с този диск! Аз преди години се изнервях от лош превод на детските книги, чудех се как да редактирам "в движение" докато чета, сега леко се подобриха нещата. Но явно други безумия са се появили.

Иса - благодаря!  bouquet

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 15:13 от danybon

Общи условия

Активация на акаунт