За консултантките в България

  • 2 730
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Доволни ли сте от съветите, които ви дават консултантките в тукашните магазини? Лично на мен малко започна да ми писва от глупости. Търсих си почистващи средства и се спрях на Ланком. Та момичето започна да ми обяснява колко хубава е козметиката им, защото, разбирате ли, те освен че влияят върху кожата, съставките им действали и на мозъка  Whistling Вчера пък си търсих хидратиращо нощно кремче. Консултантката ми препоръча някакъв супер нов и страхотен крем на ЕЛ за превантивна грижа (повярвайте ми, не беше подтикната от състоянието на лицето ми). Най-спокойно й обясних, че съм на 21 години и смятам, че е малко рано за такъв крем. А тя каза, че не е, защото ГРАНИЦИТЕ СА СЕ БИЛИ ИЗМЕСТИЛИ  #Crazy Така като гледат тези нови граници е съвсем нормално вече от 8 до 13 години да се използват силна анти-акне козметика, от 13 до към 16 нещо малко по-леко за пъпките, от 16 до 20 хидратиращо, от 20 до 25 превантивна крижа, до 30 нещо силно за бръчки и тн.....
И така, имам още хиляди примери за това колко усмихнати и любезни са  Crazy Какво ще кажете вие за обслужването, което получавате  Hug

# 1
  • Мнения: 483
Та момичето започна да ми обяснява колко хубава е козметиката им, защото, разбирате ли, те освен че влияят върху кожата, съставките им действали и на мозъка  Whistling
    Joy Joy Joy
За себе си мога да кажа, че изобщо не се допитвам до "консултантките"  hahaha, когато искам да си купя нещо ново. Черпя информация от други много по-надеждни източници  Laughing
 

# 2
  • Мнения: 1 645
Ами докато живеех в БГ съм имала много несполучливи покупки благодарение на консултантките,най вече за гримове и парфюми.Мился,че оттам се започна с моя интерес към козметиката и  започнах да се информирам повече,да чета и да питам...Тук в Холандия има и лоши,има и добри,но личи веднага кой си разбира от работата.Затова ходя в едни и същи магазини,при едни и същи момичета...от които съм останала доволна,но много рядко дори не се допитвам до тях защото след лично проучване вече знам какво ми трябва и направо го искам,плащам и си тръгвам.

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 16:52 от мими23

# 3
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не....не се консултирам с консултантките.....отдавна спрях да се доверявам на всяко момиче назначено на тази длъжност.С риск да прозвучи нетактично ,но определено съветите които повечето дават са на много ниско ниво......

# 4
  • Мнения: 240
Ще отговоря на въпроса така: Аз не ги наричам "консултантки", а продавачки!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 895
Получават се такива ситуации, когато целта е не да ти препоръчат най-подходящият за теб продукт, а просто да ти пробутат нещо, за да не излезеш с празни ръце.
Неприятно е, но е често срещано явление.

# 6
  • Мнения: 686
Като цяло са доста некомпетентни! Единствено целят да ти пробутат нещо! Затова предпочитам да се информирам за продуктите от сайтовете на производителите и от отзивите на момичетата във форума!

# 7
  • Мнения: 994
Да..... newsm78 На една приятелка, мъжът и подарил за 8ми Март крем за 40+, а тя е на 24 и то точно заради такива "консултантки"  Laughing

# 8
  • Мнения: 9 814
Така е не са консултантки, а просто обикновени продавачки. Не могат да отговорят на най-елементарни въпроси, свързани с дадена стока, независимо дали става въпрос за дрехи, козметика или бижута.

# 9
  • Мнения: 3 376
Не се сещам някоя да е успяла да ме убеди да си купя нещо  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 836
... Та момичето започна да ми обяснява колко хубава е козметиката им, защото, разбирате ли, те освен че влияят върху кожата, съставките им действали и на мозъка  Whistling ...
Това ме разби!
Че тази козметика ще се окаже силно токсична, след като въздейства и на мозъка  Joy

Като знам как лесно ме убеждават "консултантките" да си купя нещо... кой знае какви мозъчни поражения съм си нанесла, защото никой не ме е предупредил досега за тези ефекти... Joy

# 11
  • Мнения: 2 211
От тук получавам много повече информация. Не се доверявам на консултантки.

# 12
  • Мнения: 3 459
От тук получавам много повече информация. Не се доверявам на консултантки.
Именно  Peace

# 13
  • Мнения: 1 802
И аз не се доверявам на консултантки. Влизам във магазин със ясната представа какво ще купя, и не може една консултантка да ме разубеди  Laughing Много ми е помогнал форумът за тази ясна представа!  Hug

# 14
  • Мнения: 4 496
Не се доверявам. За мен те са си продавачки, а "консултант" е сложено за благозвучие при набирането на персонал.

Общи условия

Активация на акаунт