Съседите ме побъркват

  • 5 344
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ние пък нашите сме ги дресирали Mr. Green.Моят мъж ги прави халипави  Rolling Eyes НО те си заслужават.Съседа спира колата винаги на нашето място като се прибираме  надуваме  клаксона до  дупка докато той не слезе да си премести колата.Вече се научи да не спира.Дядото отдолу е глух и гледа телевизия - увеличено до края но му спряхме кабеларката и решихме проблема . Съседите отсреща си смениха дограмата защото првим си купони и стоим до късно а там спи детето .Не казвам че е правилно но все пак всеки си живее живота Thinking.Така че се радвай  Mr. Greenче не си ни съседка  #Crazy
Shocked

# 61
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 В нашият блок пък ние сме тези,които вдигат шум,защото синът ми наскоро проходи,а до преди това пълзеше с невероятна скорост и тропане.Веднъж дойдоха да ни помолят да сме по-тихи,извиних им се няколко пъти,но все още синът ми вдига много шум,хвърля предмети от високо.Много ми е неудобно от цялата ситуация,но няма какво да направя.Понякога се усещам как в продължение на часове му повтарям  не пипай това,не пипай онова,защото вдига много шум,и как той се изнервя от всички тези забрани.Съседите обаче понасят всичко със невероятно търпение,за което съм им много благодарна.Синът ми е още много малък за да разбере обясненията ми ,но се надявам след време да е тих като съседските деца.

# 62
  • Мнения: 59
Ние също сме в ЕПК, но на 1 етаж (моя син е на 2.5 години и особено като е лошо времето и не сме били навън дълго) eми полудsва вкъщи детето  - търчи, пищи, тропа и с обяснения, молби и прочие не можеш да го спреш - енергиs има човечето и трябва да си я изхаби. Хубавото е, че под нас няма никой, та не пречим с тичането ама викането  Embarassed. Периодично се извинявам на комшиите ама.... ooooh!
Иначе и аз се дразнеx като този над нас започне в14:00 да кове нещо или пък да си мести мебелите в 24:00  Shocked
Свиква се  newsm78
И ние сме така. Все се мисля, че не сме идиоти, но иди го обясни на съседите от горния етаж. Пречило им детето като тичало. Ми дете е как да го заставя да спре. Да не би да го вържа.? Ще тича сега му е времето. Аз защо не тичам. Мислите ли, че се чува тичанете на горния етаж? Извинявала съм се на съседит от долния етаж, те казват че не им пречим.Дали е възможно?

# 63
  • Мнения: 444
Ние също сме в ЕПК, но на 1 етаж (моя син е на 2.5 години и особено като е лошо времето и не сме били навън дълго) eми полудsва вкъщи детето  - търчи, пищи, тропа и с обяснения, молби и прочие не можеш да го спреш - енергиs има човечето и трябва да си я изхаби. Хубавото е, че под нас няма никой, та не пречим с тичането ама викането  Embarassed. Периодично се извинявам на комшиите ама.... ooooh!
Иначе и аз се дразнеx като този над нас започне в14:00 да кове нещо или пък да си мести мебелите в 24:00  Shocked
Свиква се  newsm78
И ние сме така. Все се мисля, че не сме идиоти, но иди го обясни на съседите от горния етаж. Пречило им детето като тичало. Ми дете е как да го заставя да спре. Да не би да го вържа.? Ще тича сега му е времето. Аз защо не тичам. Мислите ли, че се чува тичанете на горния етаж? Извинявала съм се на съседит от долния етаж, те казват че не им пречим.Дали е възможно?

спокойно, при нас днес към 6,30 часа сутринта съседите от горе си местеха мебелите, а онзи ден в неделя към 7,30 часа сутринта режеха дърва с трион на терасата... и да беснея полза няма, но ако си намеря един здрав буфер с кеф ще ги побъркам в най-смотаните часове на деня когато спят или почиват.... не се издържа, ужасно е, за съжаление не съм намерила решенние все още  #2gunfire #Cussing out

# 64
  • Мнения: 142
Изобщо не се оплаквайте. Съседи са ми т.нар. предаване "Комиците". Живота ми започва сутрин с идването на чистачката им и завършва с пренасянето на реквизита им в 11 през нощта! Внасят и изнасят цялата си покъщнина при всяко предаване. Думкат, пеят, свирят, правят скечове зад стената на спалнята ми, правят си кастинги хорицата с по 20-30 души...

Според рейтингите най-гледаното предаване в България не може да си позволи офис в нормална офис сграда, а се тъпче в маломерен тристаен апартамент!

Ето линк към другата ми тема, който го интересува клюката да чете: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=291652.0




# 65
  • Мнения: 141
това с шума е наистина неприятно, но когато става въпрос за дете- просто не може да му се забрани. А и децата имат толкова енергия, че няма начин да не щуреят и дивеят Simple Smile
Що се отнася обаче до отношението на въпросната баба- просто нямам думи. Това е супер неуважително и аз бих изпаднала в дива ярост от такава постъпка #Cussing out  Амаха... Със сигурност бих наговорила хиляди простотии пред вратата й и то толкова нависоко, че да чуят и съседите.
Над нас например живее една дама, която редовно си изтупва одеялата върху прането ми( всяка неделя в 9:30 часа се започва).. това направо ме влудява и редовно излизам на терасата да се разправям. То бива бива простотии, ама чак толкова... Аз си изтупвам нещата на прозореца на стълбището...

А иначе ще ви разкажа една смешна история от моите тинейджърски години. Имах много добра приятелка и постоянно си ходехме на гости. В повечето случаи аз бях у тях, щото баща й военен и много не я пускаше да " се скита" Simple Smile Но това е друга тема.
Та всеки път като бях у тях се чуваше ужасен шум от съседите им отгоре. После разбрах, че жената нарочно ходи с токчета върху мраморен под, за да им прави "мръсно" Simple Smile Абе болен мозък...
Та бащата на моята дружка беше много изобретателен- или събота и неделя пускаше една касета на Металика да се върти цял ден и излизаха някъде на разходка или пък правеше други щуротии. Туй с музиката е малко кофти, щото страдат и другите невинни хора, но...
Много обаче се бях "възхитила" на една друга негова идея. Беше взел една тръба и като зашумят отгоре, той допираше тръбата  до тавана( демек на техния под) и викаше силно отдолу Simple Smile Хахаха Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 844
абе то че е детенце-детенце е,щурее,тича,играе...ама пък все пак не са длъжни всички в блока да се съобразяват с режима му.явно баба му е вдигнала ръце от него и не иска да се занимава,та го е оставила да вилнее из цялата къща.
и как така ти е тропнала вратата под носа?!егати простотията...
мен ако питаш,отивай и говори с тях-обясни им,че шумът е нетърпим и постоянен.нека поне не почва от рано сутринта и в следобедните часове. #Cussing out

# 67
Абе жена нали писа, че си под наем
ИЗНЕСЕТЕ СЕ.
Ние имахме проблеми със съседи, но апартамента е наш, ремонтиран и не можехме да си позволим да се махнем. Имаме малко дете, на което също не разрешавам да тропа с моите обучвки на ток, за да не пречи на баткото долу (който никога нищо не е казвал).
Ние сме имали съседи DJ с цялото си оборудване, строителни работници и т.н.-наематели разбира се. Съпругът ми до момента се е оправял с всички - в началото с добро, накрая издивя и единия дори си изпати, защото беше нагъл и налиташе на бой, а е наполовина на съпруга ми.
Т.е. ужасно е да имаш смотани съседи, добре че се махам от тъпите панелки, дано новото строителство е по-добро))))

Общи условия

Активация на акаунт