Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2

  • 44 307
  • 330
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 57
Здравейте момичета и ние сме от м. Май с диагноза астма  записахме час при д-р Малячкина  някои от вас ходили ли са при нея? какви са отзивите

# 286
  • Мнения: 504
Изида, след като толкова често се налагат инхалации с венттолин, защо не направиш един курс от 10 дена, докато напълно престане да свири. Какво казват лекарите?
Странното е, че тя започва и спира да свири внезапно. Напоследък все така става, че докато стигнем до лекаря и тя е ок, та нищо не чува  ooooh!
Явно през сепетември нещо много я дразнеше, сега като включих флексотида /беше спрян за лятото/ е значително по- добре, вече няколко дни без инхалации с вентолин.
С д-р Куфарджиева говорихме за едно апаратче - вед - метър или пик флоу метър, и двете имена се ползват. С него се мери сутрин и вечер силата на издишаната струя въздух, отнема минутка, но показва доста - ако стойностите спадат значи предстои пристъп. Мисля ,че ще може да ме ориентира при даването на вентолин. Някой от вас ползва ли такова нещо? Hug   

# 287
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
gergandi, инхалация само с вентолин продължава средно 15 минути. Не знам защо, но тука изобщо не се практикуват инхалации с физ. разтвор

ninata, gergandi ти е дала основните алергизиращи храни. Аз бих избягвала на всяка цена прясно краве мляко и кафе, какао. Най- важното е да не боледува от настинки и вируси, защото при малките дечица пристъпите се предизвикват основно от това, а не толкова от хранителни или други алергени.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Здравейте момичета и ние сме от м. Май с диагноза астма  записахме час при д-р Малячкина  някои от вас ходили ли са при нея? какви са отзивите


Не съм доволна, но нямам по-добра алтернатива май. Не са много алерголозите във Варна за съжаление, а тази се слави като най-добрата.

# 289
  • Мнения: 2 070
момичета,при нас спазъма винаги е предшестван ,от хрема.
много обилна стичаща се в гърлото.този проблем го имаме от три години.правеше по един -два бронхоспазъма на година.а почти целогодишно е хремава.от това лято ,нещатата се влошават.при всяка обострена хрема правим и инхалации с вентолин.спазъма е лек,съпроводен само с кашлица,без свирене и задух.от два дни ,като заспи ,чувам пак хъркане в носоглътката,и съм под напрежение.чувала съм че тези небулайзери имат и накрайник за носа.някоя от вас ползва ли го и за хрема ,или само при спазми?

# 290
  • Мнения: 504
момичета,при нас спазъма винаги е предшестван ,от хрема.
много обилна стичаща се в гърлото.този проблем го имаме от три години.
Пали,
при нас е същото. И при много други дечица  Sad Когато се възпали нослето възпалението слиза и надолу, защото лигавицата е една обща. Може гърлото да не реагира, но фините бронхи се свиват...

Цитат
чувала съм че тези небулайзери имат и накрайник за носа.някоя от вас ползва ли го и за хрема ,или само при спазми?
Мисля, че той си е също за спазми, т.е. накрайникът няма отношение към хремата, просто е за дечица в по- горна възраст или възрастен, за удобство. Но не смятам, че ще повлияе хрема или запушено носле. Peace

# 291
  • Мнения: 2 070
в една друга тема,майка на близнаци го хвали.пише че се справят с хремата с физ.разтвор.нашето носле не се запушва,видимо не е хремава,а катп легне и почва,хъркане,преглъщане,давене.вечер лягам на тръни.

# 292
  • Мнения: 3 146

Мисля, че той си е също за спазми, т.е. накрайникът няма отношение към хремата, просто е за дечица в по- горна възраст или възрастен, за удобство. Но не смятам, че ще повлияе хрема или запушено носле. Peace


Доколкото зная, повлиява на хремата, при това много добре. Дори самата инхалация с физиологичния разтвор повлиява хремата положително (мисля, че в по-предните постове има майки с опит относно хремата).

Изида, задължително дай още инфо за това апаратче, което е като спирометър, наистина изглежда полезно   bouquet


Иначе, и при нас често спазъмът се предхожда от хрема...

# 293
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
И при нас е такава ситуацията-хрема-кашлица-бронхоспазъм. Вече като я чуя да хърка и започвам да не мога да спя от притеснение и сама си "чертая"развитието на болестта. Може ли някоя от вас да ме насочи към книги или материали на авто тренинг за положителни мисли? Вече усещам, че всяко едно притеснение при мен се отразява и на малката, тя го усеща и при стрес веднага започва кашлица, а нали казват че астмата е психо-соматично заболяване.Споделете вашите наблюдения и какво помага в случаите, когато усетим, че детето се разболява-помага ли по-голямото обгрижване, спокойствието и такива позитивни емоции?

# 294
  • Мнения: 504

Мисля, че той си е също за спазми, т.е. накрайникът няма отношение към хремата, просто е за дечица в по- горна възраст или възрастен, за удобство. Но не смятам, че ще повлияе хрема или запушено носле. Peace


Доколкото зная, повлиява на хремата, при това много добре. Дори самата инхалация с физиологичния разтвор повлиява хремата положително (мисля, че в по-предните постове има майки с опит относно хремата).

Изида, задължително дай още инфо за това апаратче, което е като спирометър, наистина изглежда полезно   bouquet


Иначе, и при нас често спазъмът се предхожда от хрема...
Ааа, сега замисляйки се сигурно сте прави - нали при хрема правим промивки с физ.р-р и морска вода на спрей, а небулизаторът разпрашава физ. р-рът и доста нежно ще облее цялата лигавица, ще втечни секретите и ще промие. Задължително ще пробвам при следваща хрема /дано не е скоро/.

Ето, тук има инфо за вед - метъра, сравняват го с термометъра при болните от грип  Wink
http://www.asthma-bg.com/Br1.pdf

# 295
  • Мнения: 2 070
и мен това ме тревожи,при последните две хреми,бяхме и на вентолин.при втората нямаше бронхоспазъм,но трахеята беше затлачена от секрети.и педката реши да правим инхалации.а миналата и по миналата година ,всеки месец бяхме с обострена хрема,но направи само един бронхоспазъм.нещата май отиват на влошаване.колко стува небулайзера,ние правим инхалации с бейбихалер но за нослето не става.и капя физ.разтвор вечер,за да облее носоглътката.на спрей не ни помага,капките са по добри в нашия случай

# 296
  • Мнения: 504
Ааа, сега замисляйки се сигурно сте прави - нали при хрема правим промивки с физ.р-р и морска вода на спрей, а небулизаторът разпрашава физ. р-рът и доста нежно ще облее цялата лигавица, ще втечни секретите и ще промие. Задължително ще пробвам при следваща хрема /дано не е скоро/.
Ох... ooooh!Ниесме с хрема и яка кашлица... В смисъл с честа, май точно от спазъм...
Мами, аз давам вентолин солуцио на 3 часа, по спомен така беше в болницата в която лежахме. Но се чудя дали не беше на 4 часа... Утре сме на лекар, но по ваши спомени как стоят нещата - на 3 или 4 часа вентолин?

# 297
  • Мнения: 872
Аз знам за 4 часов интервал, не по-често. За облекчаване може инхалации само с физиологичен разтвор по на често и да ги редуваш. А вентолина в каква доза е?

# 298
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Мами, ако някоя от вас знае къде мога да купя инхалатор на ТСМ ще и бъда много благодарна  bouquet

# 299
  • Мнения: 504
А вентолина в каква доза е?

Pepa,
благодаря за отговора. Вентолинът ни е 0,4 мл, тъй като детето е 20 кг.

Няма прекъсване този порочен триъгълник - хрема - кашлица - спазъм... Не можем да се спрем само до сополите. Sad

Мартини ,
защо реши да е ТСМ? В брошура на МЕТРО видях, че там има вече Омрон, мисля, че беше на добра цена.

Общи условия

Активация на акаунт