Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2

  • 44 295
  • 330
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 434
Ами  за съжаление така се почва  от 3 пристъпа  Confused   Каквото те интересува питай  може да ми пишеш и на лични ..
Да   обикновено  се започва с по висока доза кортикостироид      пример  2 на 2  впръсквания  след  това 2 на 1   след това   1 на 1   докато стигнете  1  впръскване  .Хубаво  е да  не забравяш да   правиш инхалации и  да си   ги правиш всеки   ден   bouquet

# 31
  • Мнения: 737
Здравейте,момичета!
Малкият ми син също получава пристъпи вследствие на инфекции.Придобихме ги от детската.
Първият път беше ужасно.Не знаех какво става,гледах го как се мъчи и просто не знаех какво да направя,за да му помогна.Сега вече,повече от една година след това,знам какво да правя и как да му помагам в тези случаи.Това,което ме притеснява е,че той не може да издържи повече от 1-2 седмици в детската без да се разболее и съответно веднага получава пристъпи.
Той се чуства прекрасно в детската градина,но честно казано въобще не спира да кашля.Просто намалява кашлицата от пристъп до пристъп.Лекарката ми каза,че този вид астма се преодолява през пуберитета,но докато стигнем до там има още 7-8 години.
Искам да ви попитам,мами,чийто дечица имат същите проблеми дали ги спирате от детска и има ли начин кашлицата да спре?

# 32
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
tumnokoska, щом получава пристъпи толкова често, значи лечението не му е адекватно.
Според това, което съм чела, би трябвало да е на поддържащо лечение- кортикостероид, който се впръсква толкова често, че да са под контрол пристъпите.

Bluevelvet , какви инхалации имаш предвид всеки ден- с вентолин ли?

Благодаря на всички, които дадоха информация за метода на Бутейко.    bouquet  Аз лично не бях чувала, но сега разбирам, че и сред моите познати има хора, които са излекувани по този начин. Определено мисля да опитаме.

# 33
  • Мнения: 737
tumnokoska, щом получава пристъпи толкова често, значи лечението не му е адекватно.
Според това, което съм чела, би трябвало да е на поддържащо лечение- кортикостероид, който се впръсква толкова често, че да са под контрол пристъпите.

Ами ние след първия пристъп ходихме на алерголог,но всички тестове бяха отрицателни.После си счупи нослето и трябваше да го оперират и пак ходихме на алерголог пак го тестваха и казаха ,че е добре и нищо не изписаха.Но когато влязохме за операция от притеснение ли не знам той пак получи пристъп и отложиха операцията.
Сега сме само при личната и дефакто не провеждаме лечение,а само облекчение - зиртек и вентолин,когато има проблем.
Притеснено ми стана,когато прочетох,че мислите че пристъпите са чести.Аз си мислех,че това е нормално за ситуацията.
Явно трябва да се обърна към пулмолог

# 34
  • Мнения: 737
Много се развълнувах и не видях,че си вкарах поста в цитата.
Извинявайте.

# 35
  • Мнения: 1 434
Да кортикостероидите се дават посхема  ,  впръскват се вски ден  .Вентолин се дава само когато детето  има   нужда от него при пристъп.Ние също не можем да ходим на градина   максимума ние   две седмици иначе по 4 дена издържаме .Не прави пристъп просто се разболява ...   една проста настинка при нас   преминава в  бронхит.

# 36
  • Мнения: 737
Така е и при нас-всяка хрема завършва със спастичен бронхит и то за броени дни.Диагнозата на личната е инфекциозна астма.
Една колежка ми предложи д-р Рачева като добър пулмолог.Някой дали е ходил при нея?

# 37
  • Мнения: 1 434
Където и да отидете  лечението е едно и също  Фликсотид   плюс сунгулер   ...Моля  се единствено да го израстат Praynig Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 16
Здравейте казвам се Дани имам син на 3г. и 2м. Преди една година докторите остановиха че има алергична астма но е твърде малък и не може да се тестувал. Изписоха ни инхалатор Фликсотид сутрин и вечер по идно впръскване и Винтолин само при нужда. След 9 месеца алерголожката ни ги спря. Аци синът ми започна да кашля и вече два пъти получава спазми и ни изписаха хапчита МЕТИЛПРЕДНИЗОЛОН. Много се претиснявам защото до сега не е получавал присъп и ако получи не знам какво да правя. Алерголожката ни даде час за 13 май и сигурно тогава ще го тестуват. моля ви кажете ми какво трябва да правя ако Аци получи пристъп.  newsm78





Последна редакция: пт, 02 май 2008, 23:46 от lesova

# 39
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Bluevelvet е написала всичко точно. При спазъм- инхалатор Вентолин, който се впръсква през 3 часа и ако не може да се овладее спазъма- тогава преднизолон, по преценка на лекар.

Може да се повтарям, но искам да кажа, че всички от алерголозите, с които сме се консултирали са на следното мнение:
инхалаторите с кортикостероид се предписват като профилактика, за да не се стига до пристъпи, защото при силни пристъпи се дава през устата Преднизолон (това е същото като метилпреднизолон). Действието на един курс преднизолон през устата (4-6 дни) според лекарите вреди колкото ако се използват инхалаторните кортикостероиди за 5 -6 години, защото те действат локално, докато другото лекарство  отива в кръвообращението. За това те смятат, че е по- добре да се прави профилактика.

Желая ви на всички здрави и спокойни почивни дни!

# 40
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,
 
Синът ми изпи сумати лекарства докато се стигна до инхалаторите. В началото бяхме на две впръсквания на фликсотит сутрен и вечер и вентолин само при нужда. Това лечение продължи няколко месеца. На  1 юни 2007 година алерголожката ни спря инхалаторите /тъй като през този период не се е разболявал /. Ноември месец започнахме детска градина и кошмара започна пак. Януари месец ходихме на контролен Ітъй като е диспансерен/ и докторката каза ако искам детето ми да не боледува да го спра от детската градина. Аз не го спрях и от тогава до сега е боледувал два пъти. От март месец му давах два месеца Зиртек , но и той не му помогна и не го предпази от разболяване. Аци е страшно буен. Непрекуснато теча. Но не се задъхва. Имаме трета сливица и ми предлагат да е махнем какво ще кажете?

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 14:57 от lesova

# 41
  • Мнения: 413
Здравейте мили майчета,включвам се в темата ви само за да внеса малко оптимизъм.
Аз съм на 29 години и имам астма.Но от две години и половина не съм правила пристъп.
Спрях и всички медикаменти.Бях на флексотит и салбутамол.В началото 3 по 2 впръсквания после 3 по 1 и така постепенно намалих до минимум лекарствата и дойде денят в който напълно ги спрях.Моята астма е на алергична основа.Пиша всичко това за да ви вдъхна кураж ,че и вашите дечица ще се оправят PeaceАко мога с нещо да помогна съм на разположение Hug

# 42
  • Мнения: 737
Благодаря на  totomaniak за хубавите думи   bouquet


Днес е Световният ден за борба с бронхиалната астма

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тотоманияк, аз искам да те питам Фликсотида ли ползва 3х2 пъти дневно,всеки ден ли?

# 44
  • Мнения: 1 434
  Схемата 3  впръсквания    сутрин три  вечер    всеки ден    фликсотид обикновено   това е дозата за   средно тежка и тежка астма .Тази доза   постепенно се намаля  стават  3/2..след това 2/2..2/1..1/1 и накрая само 1  впръскване .
Да трябва да се   прави всеки ден  а не само когато има   пристъп детето  тк  се обезсмисля   "лечението" .Идеята е детето  да не прави  пристъп  дори и когато  се разболеее  от настинка  ,някакъв   вирус или  инфекциозно    заболяване .
Астмата   бива  лека   средно тежка и тежка в зависимост от това    колко пристъпа прави детето     без  да приема   фликсотид .(или преди  да започне да приема фликсотид)

Общи условия

Активация на акаунт