Плащате ли редовно кредитите си?

  • 4 678
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 390
Преди датата на вноската, на датата, 1-2-3 дни след нея или по някое време?
И ако може малко коментар защо точно тогава.

# 1
  • Мнения: 4 362
Имам кредитна карта,винаги я плащам в посредният ден на срока,понеже точно тогава идват финансите  Rolling Eyes
Веднъж я бях забравила,а и ме нямаше в града,около две седмици беше забавянето и ми се обадиха по телефона,като се върнах я платих,нямаше проблем  Rolling Eyes

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Винаги точно на датата или ден-два преди нея. Как защо точно тогава? Защото тогава трябва да се плаща. Живот и здраве юни приключваме с по-големия, остава лизинга на колата.

# 3
  • Мнения: 1 896
Винаги точно на датата или ден-два преди нея. Как защо точно тогава? Защото тогава трябва да се плаща.
Такъв е и моят отговор.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно редовно Peace Защото така ми идва отвътре - коректно е просто. И за да съм повече от сигурна, че някакви обстоятелства няма да ми попречат, съм разрешила незабавно инкасо на банката от разплащателната ми сметка и парите си заминавата директно, където трябва Peace От мене се иска само да си захранвам сметката - чрез работодателя или по друг начин, това вече си зависи от мен.

# 5
  • Мнения: 606
  Трудно е да обясни човек необяснимият порив за коректност.  Joy

  Освен това от джет, след поредица от коректно приключили кредити, ни одобряват за норматив. На една колежка и дадоха кредит с доста по ниска лихва в Пощенска банка, след като си беше плащала предишния заем коректно.

# 6
  • Мнения: 3 569
Не съм излизал в просрочие.
По кредитната карта ходя и внасям на четвърто число, а за другия кредит си ги дърпат от дебитната.

# 7
  • Мнения: 9 814
Напълно редовно. Всеки месец между 20 и 25 число се разтоварвам финансово в ПИБ. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 038
Стараем се да ги плащаме на време.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 552
И по двата заема внасям парите 10-14 дена по-рано от датата, на която трябва. Причината  - така ми е най-удобно от гледна точка на датите за постъпления Wink Никога не съм закъснявала или просрочвала кредит.

# 10
  • Мнения: 2 407
Имам една вноска за гсм,плащам я редовно,че има лихви и без това ми излезе зллатен,гсм на изплащане-НИКОГА!

# 11
  • Мнения: 173
Да,плащаме ги на време.

# 12
  • Мнения: 936
Срока за ипотеката е 15 число, а финансите идват на 10. Плащам в тоя промеждутък, винаги навреме. 1-2 пъти са ни напомняли още на 11 число, че трябва да платим.

# 13
  • Мнения: 5 370
Засега имам само кредитна карта, която плащам винаги на 5 число.
Аууу, ама то 5-ти днес?? Как да се занеса до ПИБ в тоя дъжд,аааа?? Rolling Eyes

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Засега имам само кредитна карта, която плащам винаги на 5 число.
Аууу, ама то 5-ти днес?? Как да се занеса до ПИБ в тоя дъжд,аааа?? Rolling Eyes

Даже 6-ти, че и неделя  Laughing Peace

# 15
  • Мнения: 5 370

Даже 6-ти, че и неделя  Laughing Peace
Eeeeee, а кажете сега, че не си оправдавам напълно новото екранно амплоа. ooooh! ooooh!

# 16
  • Мнения: 2 401
Какъв е точно замисъла на темата, Красавице?

# 17
  • Мнения: 502
   Брей,всички сте много коректни платци,браво!Аз пък да ви кажа,че напоследък изнемогвам и започнах да закъснявам с вноските!Не е нарочно,просто майчинството ми идва с два- три месеца закъснение,бизнеса на мъжа ми не върви и ...просрочваме датите за плащане.Затова пък ни взимат и лихва после!
Това,разбира се,много ме притеснява,винаги съм била коректен платец и сегашната ситуация ми тежи... ooooh! ooooh! ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 226
В последния момент плащам, но никога по-късно.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 320
Обикновено 10-14 дни преди датата, не обичам да върша всичко в последния момент!!!

# 20
  • Мнения: 14
плащам ги редовно, понякога преди крайният срок, понякога в последния момент, зависи от възможностите, но винаги с голямо прискърбие се разделям със сумата

# 21
  • Мнения: 872
В последния момент обикновенно... Embarassed Най-много ден по-рано.

# 22
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
До момента сме се издължавали коректно по кредитите, без да забавяме вноските.  Това си оказва влияние и върху кредитния ни лимит. Той се покачва всяка година, въпреки че доходите при стартиране на картата са били по-високи, отколкото сега.
Не чакаме последния ден, за да направим вноската. Обикновено това се случва на близка дата преди падежа - в първия момент, в който се видим с налични пари.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 079
Гледам да внасям в сметката си винаги по още една вноска, та да не се притеснявам, ако закъснея ....
Плащам редовно.  Peace
В срок.  Peace
Теглят си от сметката ми толкова, колкото им трябва за погасяването на кредита.  Peace

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Обикновено 10-14 дни преди датата, не обичам да върша всичко в последния момент!!!
Ехеее, ние за 10-14 дни тези пари ще ги направим за още една вноска. Чак пък толкова рано. Предпочитам да ги завъртя и да ми носят печалба, преди да ги дам на банката.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 179
Винаги гледам да съм с една - две вноски напред, защото не се знае какво може да се случи..

# 26
  • Мнения: 3 459
Винаги  Peace

# 27
  • Мнения: 419
Винаги точно на датата или ден-два преди нея. Как защо точно тогава? Защото тогава трябва да се плаща.
Peace Не харча и една стотинка от заплатите, преди да съм оправила всички сметки  Naughty.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 074
Даааа, плащам ги навреме и ми се вдига кредитния рейтинг  hahaha
Имам си две кредитни карти и си ги въртя - като в рекламата на незнам коя си банка Joy Joy Joy
Тегля, внасям - тегля, внасям bowuu

# 29
  • Мнения: 1 447
Имаме два кредита и винаги плащаме 2-3 дни по-рано

# 30
  • Мнения: 212
Никога не си плащам кредитите. Ако някой не ми вярва може да ми даде пари назаем за да пробва...

# 31
  • Мнения: 419
Даааа, плащам ги навреме и ми се вдига кредитния рейтинг  hahaha
Какво е това чудо кредитен рейтинг  Thinking?
Повече от 13 години изплащаме кредити в различни банки, но никога не съм чувала да имаме такъв рейтинг  newsm78.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 074
Нали казах. Теглиш , внасяш ..............................
Това е то  Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 6 991
Хъх, ние отскоро имаме кредит, една вноска сме дали, на точната дата.
Та като сте заговорили за тва - нямах точно и им пуснах  8 лева повече, те седят ли си в сметката, другия месец мога ли да дам 8 по-малко? Нищо не разбирам от тия работи  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 2 049
Как зашо??? Въпросът ти ми се вижда повече от странен! Защото съм поела с договора ангажимент, който съм се задължила да спазвам. А понеже банката не повярва 100% на моята доброжелателна коректност добави по договор, че за 2 просрочвания на датата за вноска, ипотеката става изискуема!

# 35
  • Мнения: 592
Пу-пу, пепел ви не езика! От мен по-нередовен няма, ама всички банкери в града са ми приятели и нищо досега не ми се е случило. Имам 3 кредита и н-броя кредитни карти, от които използвам 2-3. Преди месеци бяха 9, докато не се разтоварих. Сериозно, но си плащам все някога де, сиренето навсякъде е с пари! Ти да не си данъчен агент?!  Peace

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
С банката шега не бива. За друго и да няма пари, за вноската трябва да има задължително. Спазвам си сроковете точно да ми е мирна главата.

# 37
  • Мнения: 1 322
Аз нямам кредити и съм много против тях.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 320
Обикновено 10-14 дни преди датата, не обичам да върша всичко в последния момент!!!
Ехеее, ние за 10-14 дни тези пари ще ги направим за още една вноска. Чак пък толкова рано. Предпочитам да ги завъртя и да ми носят печалба, преди да ги дам на банката.

 В крайна сметка пак си ги внасяш нали? Значи все тая! И без тях, пак си изкарвам за не само още една вноска!

# 39
  • Мнения: 2 759
Аз нямам кредити и съм много против тях.
                   И аз така. Ние сме богати  hahaha.

# 40
  • Мнения: 3 634
Аз имам най-ниския кредитен рейтинг. Плащам след поне 3-тото обаждане от страна на банката. Много забравям, пропускам с месеци. От тази седмица имам електронно банкиране вкъщи да видим дали ще бъда по-коректна. Дължи се на това, че от дете съм свикнала със сметка, която тогава наричахме разплащателна и е крайно време да върна този вариант.

# 41
  • Мнения: 2 005
Винаги точно на датата , или ден, два преди нея  Peace Защо ??? Ами защото сме стриктни и спазваме точките в договора  bowuu

# 42
  • Мнения: 17 546
От толкова съвестно и дългогодишно плащане на кредитите в банката, чиито услуги ползвам, вече се водя специален клиент и ползвам преференции, като най-ниската възможна лихва за потребителски кредит + застраховки + безплатно интернет банкиране. Голяма зарибявка! Joy
Никога не съм забавяла плащането на вноските си!

# 43
  • Мнения: 674
Хайде и аз да се включа Flutter Имаме 5 кредита 2 за по 20 000 евро и един жилищен 32 000евро и две райкарти всичко се плаща в последният ден същото както каза Дея поради по-късно пристигане на доходи Whistling
Но нито един ден просрочие bowuu

# 44
  • Мнения: 4 290
Не пресрочвам. Имам богат опит с кредитите, до сега не ми се е случвало да закъснея с вноските.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Винаги точно на датата или ден-два преди нея. Как защо точно тогава? Защото тогава трябва да се плаща.
Такъв е и моят отговор.
и моят. Peace

# 46
  • Мнения: 4 447
Те си ги дърпат кинтите от картата.
 Grinning

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
нямам кредити. и не искам да имам

# 48
  • София
  • Мнения: 2 623
Плащам винаги  няколко дни
преди крайната дата за плащане,
освен това винаги имам наличност
в сметката за всеки случай.
Сега, след като рефинансирах
кредита си, ще ми превеждат
вноската директно от заплатата
и ще си спестя доста главоболия  Hug

# 49
  • Мнения: 46 438
Не пресрочвам. Имам богат опит с кредитите, до сега не ми се е случвало да закъснея с вноските.

Същото е и при нас Grinning

# 50
  • Мнения: 514
Не пресрочвам. Имам богат опит с кредитите, до сега не ми се е случвало да закъснея с вноските.

Същото е и при нас Grinning
Peace Peace Peace

# 51
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Плащав и още как.
Гледам да е преди датата на падежа, щото лихвине пак на мен ми се пишат.

# 52
  • Мнения: 3 826
нямам кредити. и не искам да имам

и аз така ,
" не тегля пари , които няма за неща , които не ми трябват " ,
оттървахме се от един кредит и няма да повторим

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нямам кредити. и не искам да имам
и аз така ,
" не тегля пари , които няма за неща , които не ми трябват " ,
оттървахме се от един кредит и няма да повторим

това е чудесно, но...
Практиката показва друго Wink


Винаги навреме. Сега директно си ги дърпа банката. Чиста раб'та  Laughing

# 54
  • Мнения: 9 865
Когато съм имала кредити - плащала съм. Всъщност аз и сега имам, все нещо изплащаме - фотоапарат, компютър или друга джаджа.
Но това са дребни суми и не ни затрудняват. Предполагам, че като опрат нещата до по-сериозни вноски ще сме още по-стриктни, щот така сме възпитани, взел ли си - трябва да върнеш.

# 55
  • Мнения: 338
Винаги на време.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 289
Хич не съм редовна с плащането,как не са ме осъдили още незнам.Все чакам да ме подсетят,за съжаление не съм никак коректна в това отношение.Ето сега след поредното обаждане в понеделник ще внасям вноската. Crazy

# 57
  • Мнения: 603
Обикновено преди датата, но ако имам затруднения, гледам да платя преди края на месеца, за да не ме кичат по ЦКР.

# 58
  • варна
  • Мнения: 1 830
Никога до сега не съм теглила кредит, ако ми се наложи бих го плащала навреме Peace

Общи условия

Активация на акаунт