За ПАП 3 - ІІІ тема

  • 141 735
  • 177
  •   3
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 351
sanitamm , прав е доктора ти .Моят доктор ми обясни , че при стимулациите , ако имаш нещо нередно , то ускоряваш много развитието му.И се получава хем бременност , хем рак ...Така че действай както ти казва дактора ти  и всичко ще се нареди.Успех!

# 106
  • Мнения: 3 988
за никотиновите лепенки се чудя защото те нали пак доставят количеството никотин на организма, пък и питах в аптеката и ми казаха цена около 28 лв.и се отказах , а може би съм  си търсила причина да не ги откажа

Доставят никотин, но не и катрани. Освен това доставят различно количество никотин. Трябва да прочетеш, за да прецениш с кои да започнеш. Аз си бях купила за 4 седмици, но след 2рата реших да опитам 1-2 дни без лепенки и видях, че става и така.
Иска се воля. Не е леко, но не е непостижимо.

И да, скъпи са, но цигарите да не са по-евтини?

# 107
  • Мнения: 1 351
cubbit ,да знам права си, че трябва преди всичко воля за да откаажеш тези гадини - още повече че цигарите причат и на имунната система да се бори с отвратителните папиломи .В аптеката ми говореха само за един вид лепенки и от теб разбирам че всъщност са няколко вида , но ще питам в друга аптека.Благодаря ти

# 108
  • Мнения: 3 988
klem4e, ето да се ориентираш. Може и да има други в България, но аз тези знам.

http://bezrecepta.abv.bg/nikotinel.html#g2
http://tabex.sopharma.bg/

Аз лично ползвах Nicotinell на Novartis. И на англйски: www.nicotinell.com

Смятам обаче, че които и да вземеш, решаващо ще бъде най-вече твоето желание.  Hug

# 109
  • Мнения: 4
Zra.na vsi4ki :DNai nakraq namerih vreme da vi pi6a.Ve4e minaha dva meseca ot konizaciqta i doktorite kazvat,4e 6iikata mi e dobre.D-r Karagiozov mi prepora4a da se qvq za kontrolen pregled noemvri i da se vidi kak stoqt ne6tata.Otnosno vaprasa sas zabremenqvaneto i iznosvaneto,mi kazaha ,4e nqma da imam problem sas zabremenqvaneto,no ne e jelatelno 9mes.sled operaciqta.A s iznosvaneto,vsi4ko e do 4ovek,nqma garanciq 4e bremennosta 6te mine gladko nito pak,4e nqma da mine.

# 110
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте момичета!
За мое огромно съжаление дойде момента, в който да пиша в тази полезна тема със свой собствен проблем. На 26 год. съм, нераждала, в момента не водя полов живот.  Накратко проблема: преди месец правих цитонамазка и тя излезе с резултат 2Б със силно изразено възпаление и след микробиология - гъбички. Проведох съответното лечение на гъбичките и пуснах нова цитонамазка по съвет на гинеколожката ми. Направиха ми и колпоскопия, при която лекарката не откри изменения след съответната обработка с реактивите. Но сега излиза, че новата цитонамазка е 3А група+наличие на гъбички, което силно ме шокира. Освен всичко останало преди 3 години съм се лекувала и от кондиломи, които достигнаха до входа и малко навътре във влагалището. Смятам да направя и типизация за ЧПВ при положение, че цитонамазката е с такъв резултат.
Въпроса ми е: при положение, че не се открива никакъв проблем при колпоскопията обезпокоителна ли е тази 3А група? До сега винаги съм била 1 или 2 група...
Утре отивам при лекарката за назначаване на лечение, но съм страшно притеснена от този неочакван резултат.
Благодаря предварителнио на всички отзовали се!  Hug

# 111
  • Мнения: 3 988
... цитонамазка и тя излезе с резултат 2Б със силно изразено възпаление и ... гъбички. Проведох съответното лечение на гъбичките ...
След първата цитонамазка са лекували гъбичките, но не и възпалението, така ли?

Цитат
... колпоскопия, при която лекарката не откри изменения след съответната обработка с реактивите.
С колпоскопията се диагностицират тъканни дефекти - атипични клетки и/или дисплазия. При ПАП 2Б все се намира по някоя такава клетка.

Цитат
... новата цитонамазка е 3А група+наличие на гъбички, ...
От постинга ти си правя извода, че колпоскопията е направена когато е взет материала за втората цитонамазка. Или греша?
Ако е така, както мисля, и цитонамазката ти е ПАП 3А, не може да няма атипични участъци или дори лека дисплазия. Което ме навежда на мисълта, че лекарката ти може да е пропуснала да ги види.  newsm78

Цитат
цък   * PAP III (в България понякога се отбелязва като III А) - неясен (съмнителен) резултат. Тежко възпалено или дегенеративно изменение, което не може еднозначно да бъде класифицирано като доброкачествено или злокачествено. Следователно не може със сигурност да се изключи наличието на карцином.
Препоръка: необходима е контролна цитонамазка в кратък срок и / или биопсия (вземане на материал за хистологично изследване[4]).

Цитат
Смятам да направя и типизация за ЧПВ при положение, че цитонамазката е с такъв резултат.
С каква цел? По-добре се концентрирай върху проблемната цитонамазка. Излекувайте това първо, с този проблем, може да изчезне и ЧПВ.
При мен след конизация (ПАП 4), не бяха открити високорискови типове на вируса, а преди това имах и проблема се реши от само себе си.
Настоявай за диагноститична биопсия и виж какви резултати ще даде хистологичното изследване. Това е, според мен, най-сигурния показател за посоката на лечение.

Успех!!!

# 112
  • Мнения: 465
Момичета ,здравейте:)
Аз през август ще търся прием при Карагьозов в Токуда,ако не успея да запиша прием при него, кой от останалите гинеголози  ще ми препоръчате за цитонамазка ,HPV тест и колпоскопия без ЗК?Ще се радвам искрено да ми отговорите,без да прекъсвам вашия диалог-аз съм решила да водя и майка ми и сестра ми.Ние сме фамилно обременени:(((Благодаря ви предварително:)  bouquet

# 113
  • София
  • Мнения: 63
... цитонамазка и тя излезе с резултат 2Б със силно изразено възпаление и ... гъбички. Проведох съответното лечение на гъбичките ...
След първата цитонамазка са лекували гъбичките, но не и възпалението, така ли?

Цитат
... колпоскопия, при която лекарката не откри изменения след съответната обработка с реактивите.
С колпоскопията се диагностицират тъканни дефекти - атипични клетки и/или дисплазия. При ПАП 2Б все се намира по някоя такава клетка.

Цитат
... новата цитонамазка е 3А група+наличие на гъбички, ...
От постинга ти си правя извода, че колпоскопията е направена когато е взет материала за втората цитонамазка. Или греша?
Ако е така, както мисля, и цитонамазката ти е ПАП 3А, не може да няма атипични участъци или дори лека дисплазия. Което ме навежда на мисълта, че лекарката ти може да е пропуснала да ги види.  newsm78

Цитат
цък   * PAP III (в България понякога се отбелязва като III А) - неясен (съмнителен) резултат. Тежко възпалено или дегенеративно изменение, което не може еднозначно да бъде класифицирано като доброкачествено или злокачествено. Следователно не може със сигурност да се изключи наличието на карцином.
Препоръка: необходима е контролна цитонамазка в кратък срок и / или биопсия (вземане на материал за хистологично изследване[4]).

Цитат
Смятам да направя и типизация за ЧПВ при положение, че цитонамазката е с такъв резултат.
С каква цел? По-добре се концентрирай върху проблемната цитонамазка. Излекувайте това първо, с този проблем, може да изчезне и ЧПВ.
При мен след конизация (ПАП 4), не бяха открити високорискови типове на вируса, а преди това имах и проблема се реши от само себе си.
Настоявай за диагноститична биопсия и виж какви резултати ще даде хистологичното изследване. Това е, според мен, най-сигурния показател за посоката на лечение.

Успех!!!


Здравей и благодаря за препоръките! Ще се опитам да уточня нещата, които не съм обяснила правилно:
При първото лечение след цитонамазка с резултата 2Б проведох терапия с Гинодактарин, Гино-певарил и хапчета Микомакс по схема. Предполагам, че всички те като комбинация за били и за възпалението, и за гъбичките. Явно не са били достатъчно ефикасни, тъй като сега пак изолират Candida масово...
Права си, че колпоскопията я направих тогава, когато ми взеха и втората намазка. Лекарката огледа видимата част на шийката и там не откри нищо обезпокоително. Днес я попитах как тогава резулатата от втората намазка е 3А и тя ми отговори, че клетките, които е взела за тази намазка всъщност са от вътрешността на шийката, където тя няма видимост с колпоскопския апарат. Склонна съм да й вярвам... newsm78
А може и да е пропуснала да види нещо, или да ми го спести (надявам се, че не е така #Crazy )
След днешното посещение ми назначи следното лечение: първоначално 6 апликатора с Гино-певарила, който ми остана от първото лечение, Микомакс на 1-вия и 5-тия ден от цикъла, след приключване на цикъла 6 дни глобули Полижинакс, след това 10 дни Фарматекс (което било противозачатъчно лекарство). Освен това следващите два цикъла повтарям схемата с Микомакса. След вторият цикъл вече смятаме да направим типизация на ЧПВ, за който доктора правил намазката се съмнява, че има наличие и ще се чувствам по-спокойна като знам дали имам от високорисковите или нискорисковите типове от този гаден вирус  #Cussing out
За биопсия на този етап не сме говорили, лекарката каза, че ако се установи високорисков тип на ЧПВ ще обработи шийката със Солкожин и след това ще направим още една цитонамазка, за да се види дали има промяна (надавам се в по-добра насока  Praynig )
Е, това е засега цялата моя одисея, горещо се надявам поне лечението да е назначено правило и да има ефект, много ми е нужно в този момент да имам лекар, на който да имам доверие. Надявам се и вие да споделите коментари или забележки в тази връзка.

Благодаря и успех на всички!!!   bouquet

# 114
  • Мнения: 3 988
Ох, направо ми се замая главата. Аз никога не съм имала гъбички или някакви възпаления и съответно не съм била лекувана за такива неща. Повечето медикаменти, които споменаваш, съм ги чувала и знам за какво се изписват, но само толкова.

При мен всичко стана много бързо - рутинна цитонамазка ПАП 1, след една година без оплаквания (освен 12 неуспешни опита за забременяване) - ПАП4А. Още една цитонамазка след една седмица и диагностична биопсия, за да е сигурно и конизация. И всичко приключи до там с този проблем.

Та... при теб не мога да коментирам лечението и да прогнозирам резултати, но на твое място, не бих чакала 3 месеца за нова цитонамазка. Бих отишла веднага не друго място, в което ползват друга лаборатория и бих си направила нова цитонамазка, като излишно спомена, че
Цитат
резулатата от втората намазка е 3А и тя ми отговори, че клетките, които е взела за тази намазка всъщност са от вътрешността на шийката, където тя няма видимост с колпоскопския апарат
Между другото, аз също съм склонна да й вярвам за това.
Ако отидеш на втора контролна цитонамазка сега, можеш да поискаш да ти пуснат и проба за ЧПВ.

Каквото и решение за вземеш - успех! fingerscrossed

# 115
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Здравейте. За съжаление и аз ще се включа в темата. Днес получих резултат от цитонамазка PAP 3A , HPV inf.. Друго, което пише е endocervicilis i colpitis candidosa. Чесно казано за пръв път си правя цитонамазка  Embarassed и въобще не очаквах такъв резултат. Сега се поразрових за информация и съвсем се шашнах. Имам и раничка на шийката.
Лекарят каза, че трябва да ми се вземе влагалищен секрет. Но в момента съм в цикъл и трябва да изчакам, което още повече ме изнервя. Общо взето нищо не ми обясни. Въобще не стана дума за колоскопия и биопсия както пишете в темата ... Сама ли трябва да си ги поискам? Не знам какво да правя   Confused

# 116
  • Мнения: 328
Както предполагам вече си прочела ПАП 3А е съмнителен резултат и обикновено се прави биопсия.Само моля ти се не бързай да се шашкаш.Може да е просто възпаление.Но аз съм минала през по-страшни неща и като препатила те съветвам -ако твоят гинеколог не ти предложи колпоскопия,отиди сама и си направи.Задължително!!!Това изследване е абсолютно безболезнено и или ще те успокои или ще хване нещата още в началото.Пожелавам ти,разбира се,да няма нищо лошо!Успех и пиши пак!

# 117
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Само дето и гинеколог нямам  Simple Smile Прегледа и цитонамазката ми я взе една лекарка, която днес не беше там, та отидох при друг лекар да ме консултира и да ми каже какво означава този резултат, защото не ми се чакаше още 2 дена ... Всичко това се случва в Майчин дом-Варна. Та ако някой може да ми препоръча лекар ?  newsm78

# 118
  • Мнения: 104
Здравейте от известно време следя темата но все не събирах кураж да пиша.та моята история е следната по време на раждането гинеколога ми каза че имам полип от там на колоскоп в раковата на централна гара(окръжната)казаха 4е няма нищо .С моя доктор направихме биопсия за по сигурно и днес взех резултата още не сам ходила да го покажа на доктора,но интересното е че като го пуснах в гугъл има само един резултат на бг една жена е пуснала тема във форума ама не и отговаря никой та искам да питам знае ли някой нещо за "овула Наботи"

ето какво ми отговори жената дето е пуснала темата  Re: (Без заглавие)
--------------------------------------------------------------------------------

От обясненията, които получих не е киста ама нещо подобно. Беше свързано със запушване на някаква наботиева жлеза в резултат, на което се образува съответната овула. При мен я отстраниха чрез електрокоагулация, бърза манипулация нещо като изгаряне. Не се притеснявай, но отиди при гинеколог, на който можеш да разчиташ.                                                 

Благодаря ти!  Hug Защото след поредния контролен преглед по повод миналогодишната ми конизация, открития НРV 16 и т. н., вчера на колпоскопа ми откриха "Бяло поле м/у 12 и 1 часа, навлизащо в цервикалния канал. Овула наботи." А пък цитонамазката ми е първата без забележки от 6 месеца насам  Sad Как е възможно? newsm78  И това бяло поле...  Sad

# 119
  • Мнения: 528
Момичета ,здравейте:)
Аз през август ще търся прием при Карагьозов в Токуда,ако не успея да запиша прием при него, кой от останалите гинеголози  ще ми препоръчате за цитонамазка ,HPV тест и колпоскопия без ЗК?Ще се радвам искрено да ми отговорите,без да прекъсвам вашия диалог-аз съм решила да водя и майка ми и сестра ми.Ние сме фамилно обременени:(((Благодаря ви предварително:)  bouquet
Дано да успееш за проф.Карагьозов, ако ли не
от личен опит ти препоръчвам др.Диков и др.Евтимова.
Стискам ти палци.

Общи условия

Активация на акаунт