На бебе преди 40-ят ден

  • 3 152
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 518
важно е да го пази господ, ти колкото и да го пазиш няма да можеш да го предпазиш. Иначе не виждам нищо лошо в това да видят малкото ангелче по-рано стига гостите ти да не са болни и да не го пипат - само да гледат Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 2 296
Още като ни изписаха и имах гости. На 10-тия ден на сина ми му беше първата разходка.

И ние така! Hug

# 17
# 18
# 19
  • Мнения: 2 478
Почти всичките ми приятелки дойдоха да видят бебо преди 40-я ден.Аз невярвам в тези глупави суеверия.Ако хората са здрави,бебетата не различават кой е роднина и кой приятел на мама и татко Grinning

# 20
  • Мнения: 2 374
Е че аз я изведох на 5 ден навън и вкъщи са идвали близки,не робувам на традиции обичаи и тем подобни

# 21
  • Мнения: 966
"На бебе"  newsm78 newsm78 newsm78  Горкото бебенце да не сте решили да го сготвите, милото то. Инак гости съм канила, не спазвам бабини деветини.

# 22
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Специални покани не съм правила, но всички мои приятелки, приятели на мъжо, дори някои приятелки на майка ми и на свеки се изредиха да видят бебето почти веднага след изписването. И не виждам нищо лошо в това, стига да не са болни. Така или иначе, никой от тях не е изявявал желание да пипа такова мъничко бебе. Не робувам на суеверия, че бебето не трябва да бъде показвано или извеждано до 40-тия ден.

# 23
  • Мнения: 2 374
 hahaha
"На бебе"  newsm78 newsm78 newsm78  Горкото бебенце да не сте решили да го сготвите, милото то. Инак гости съм канила, не спазвам бабини деветини.
rotfImbo

# 24
  • Мнения: 22 430
ми то целият град го видя бебето много преди 40тият ден.
Не виждам какъв е проблемът просто. Който си вярва в суеверия да си ги спазва, но не следвайте някакви бабини приказки ако не вярвате в тях.

# 25
  • Мнения: 569
  Абсолютно всички родини , близки, а и някой приятели дойдоха да ни видят още докато бяхме в родилното , но наистина само да ни видят... Тук явно традицията си е точно такава- иначе се смята за неуважение. Останалите дойдоха в къщи още през първата седмица след изписването- стареха се да идват в време когато бебо спи- поглеждаха го само в креватчето , никой не е искал да го пипа ...
  На 40 дни поканих на "погача", но всички вече го бяха виждали  Hug

# 26
  • Мнения: 22
Не робувам на суеверия ..... всички приятели , които ме увериха са здрави , се изредиха на практика преди 40 тия ден у нас  Peace

Абсолютно съм съгласна

# 27
  • Мнения: 257
Разбира се! Няма проблем,стига да не са болни.Говориме само да го видят,а не да го мачкат и целуват.
Да още след изписването

# 28
  • Мнения: 5 255
Дъщеря ми се роди юли месец и от втората седмица сме я повели по разходки, и на ресторанти с градини.
Не се влиая от тези "поверия"  Tired
Дори в един ресторант чух разговор - "леле, това бебе няма и месец  Shocked"

# 29
  • Мнения: 4 784
Разбира се, че да. Защо да го крия? Веднага бих го показала на целия свят колко е красив! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт