Вярвате ли в съдбата ?

  • 3 861
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 152
"ДЖЕЙН", ако има съдба... еееееех! Embarassed
Какво 'ех' бре мило....какво ех-каш! Mr. Green
...съдбата е безмилостно жестока миличка!  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Боже, колко недосегаеми за съдбата хора! Светът, явно, скоро ще поеме по Правилния път, защото личните ви пътеки вече са избрани.

Сигурна съм, че има някакъв "ред" при подреждането на фактите и обстоятелствата. Знам, че нашият избор също има решаващо значение, но знам също, че човек със собствената си воля не може да влияе на някои от тях.

# 32
  • Мнения: 5 370
Боже, колко недосегаеми за съдбата хора! Светът, явно, скоро ще поеме по Правилния път, защото личните ви пътеки вече са избрани.

Сигурна съм, че има някакъв "ред" при подреждането на фактите и обстоятелствата. Знам, че нашият избор също има решаващо значение, но знам също, че човек със собствената си воля не може да влияе на някои от тях.
Ивонска пак е подредила и изписала мислите ми, но и аз да допълня:

Този живот, който живея в момента, се случи след един, хм, да го наречем провал. ГОдини по-късно благодаря на Бог, че съм се "провалила". Някои се сещат за какво иде реч, то аз не съм го и крила, де. Flutter

# 33
  • Мнения: 1 418
Съдбата е това,което сам си направиш.Ако ми се
случват лоши неща,то е,защото сама съм го искала.
Не съдбата,силата на мисълта ръководи живота ни.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
Често човек, бидейки "щастлив", декларира самостоятелност при достигането на такова състояние; дойде ли, обаче, житейската драма - изведнъж Съдбата се изправя в целия си ръст, за да поеме цялата отговорност за злощастните събития...

# 35
  • Мнения: 121
Съдбата е това,което сам си направиш.
Не съдбата, а силата на нашата мисъл ръководи живота ни.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 099
Съдбата е това,което сам си направиш.
Не съдбата, а силата на нашата мисъл ръководи живота ни.

Да, бе, и аз така мисля, но като пообиколиш подфорум "Родители преживели загуба", "Проблемно забременяване..." и "Деца с увреждания и хронични заболявания", някак, възникват въпроси...

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Често човек, бидейки "щастлив", декларира самостоятелност при достигането на такова състояние; дойде ли, обаче, житейската драма - изведнъж Съдбата се изправя в целия си ръст, за да поеме цялата отговорност за злощастните събития...

Така е. Човещинка. Иначе как ще се гледаме в огледалото?

# 38
  • Мнения: 7 110
Когато всичко следва своя нормален ход не се замисляме над това дали такава ни е съдбата.
Обаче кривата на живота не е възходяща права. Обратът отключва много въпроси, които имат някакви отговори, но недостатъчни и неизчерпателни. И когато отговорът не е еднозначен, съдбата е отговорът.

# 39
  • Мнения: 2 018
Ако бяхте ми задали този въпрос преди години, щях да отговоря - вярвам!

Сега смятам, че този който вярва в съдбата, си търси оправдание.

Вярвам в себе си!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
Ако бяхте ми задали този въпрос преди години, щях да отговоря - вярвам!
Сега смятам, че този който вярва в съдбата, си търси оправдание.
Вярвам в себе си!

Вярвай, вярвай, не казваме да не вярваш, ама си плюй и в пазвата да не те стигне и вяра в съдбата....

# 41
  • Мнения: 2 018
Ако бяхте ми задали този въпрос преди години, щях да отговоря - вярвам!
Сега смятам, че този който вярва в съдбата, си търси оправдание.
Вярвам в себе си!

Вярвай, вярвай, не казваме да не вярваш, ама си плюй и в пазвата да не те стигне и вяра в съдбата....

Е, нали за това писах, че вече ми е минало през главата и съм го преодоляла!

Има неща, които не зависят от човека - факт! Но разликата, между невярващия и вярващия в съдбата е тази, че първият веднага търси начин да излезе от затруднението, а вярващия започва да се оплаква, самосъжалява и да псува съдбата! Това си е моето мнение!  Peace

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 13:36 от Бо_

# 42
  • Мнения: 77
Вярвам,че пътя,по който вървим е предначертан,но от САМИТЕ НАС!
Съдбата-това са нещата,които са се случили и предстоят да се случат.Човек винаги има избор и избора,които прави определя неговата съдба.Т.е. това,което много хора наричат "съдба" са последствията от нашите действия в миналото...
В този ред на мисли...ДА,вярвам в съдбата и НЕ,не вярвам в нея... newsm78
 
Съдбата е това,което сам си направиш.
Не съдбата, а силата на нашата мисъл ръководи живота ни.
newsm10

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Ако наричате съдба силите, над които човек няма контрол и не може да предвиди и овладее, да, има съдба.

Иначе свободната воля на човека има голямо значение, но не може да избегне или преодолее всичко, което животът може да сервира.

# 44
  • Мнения: 122
Вярвам в Бог и свободната воля на човека...

Общи условия

Активация на акаунт