ЛОША СПЕРМОГРАМА

  • 1 095
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 591
имам лоша спермограма и бих искал да се посъветвам с Вас!
проблемът е с морфологията на сперматозоидите, но ето някои данни, които не са в нормата: ph 8.5 брои сперматоэоиди 12,500 000 нормокинетични сперматоэоиди 24,снормална морфология 7,40%,с главични дефекти 98 бр,tsh 7.53,tat 290,10 mat 378.00   

какво бихте препоръчали Вие в такъв случай? възможно ли е лечение за подобряване на морфологията? как би следвало да действаме?

благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 11 607
Снежна дама.....желая на теб и съпругът ти в най-скоро време да разрешите проблема и от искам бебе да стане - имам бебе! Hug Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4 324
Здравей,

За съжаление морфологията е едно от нещата което най-трудно се повлиява. Правихте ли микробилогия - може би там ще изкочи проблема с рН-то

Не е чак толкова зле спермограмата - има двойки забременели по естествен начин с около 8% морфология, но не разчитайте на това. Направетеконсултация с уролог-андролог.
Имаше една тема за витамини и добавки за подобряване на спермограмата. Непременно я намери и започнете с някакъви добавки.

# 3
  • Мнения: 3 453
Привет!

Я да изясним първо  - това общата бройка ли е или концентрацията на мл.? Може ли да препишеш дословно цялата спермограма?
Нещата не са добре, но не са и кой знае колко зле. Таничка е права - трябва ви консултация с уролог - андролог, за да откриете причините за тези показатели. Препоръчвам д-р Кацаров в София.
Добавките влияят добре на концентрацията и подвижността. Това не важи за онези, които имат варикоцеле. Там нещата стават все по-зле и шанса е само операция.
И аз, като Тани, препоръчвам микробиология на еякулат, също и тест за хламидии.
Затова - консултация със специалист и след това ще решите какво ще правите. Съпругът имал ли е някакви операции /крипторхизъм, хернии, варикоцеле/? Ако пуши - да спре. Алкохола - до минимум. Добавките може да ги започне веднага.
Успех! Hug

Темата за добавки:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242198.0

# 4
  • Мнения: 2 591
благодаря ви, момичета, и на теб Цоцоланке за подкрепата  Hug всъщност съпругът ми сам пусна темата....

не пуши и не пие, в смисъл биричка от време на време, но не злоупотребява....

ще прегледам щателно темата с добавките и ще видим какво можем да направим.

това са резултатите от КИРМ Плевен, вдругиден има час за уролог, а следв. седмица за ендокринолог. Хламидии няма, правихме тест, резултатът е отрицателен. поне нещо хубаво след толкова лоши новини наведнъж...

добавям необходимата информация с червено:

ph 8.5 в предишните спермограми пх-то беше в норма newsm78брои сперматоэоиди 12,500 000 /ml нормокинетични сперматоэоиди 24 %,снормална морфология 7,40%,с главични дефекти 98 бр,tsh 7.53,tat 290,10 mat 378.00   
така по-ясно ли става newsm78

# 5
  • Мнения: 3 453
Oligoastenoteratozoospermia - сигурно това е диагнозата под спермограмата. Сега, добре ще е да повторите спермограмата в София. От личен опит - в Плевен не изчисляват реално морфологията. Там я смятат като процент от подвижните, но когато се сметне като процент от общия брой, нещата изглеждат доста по-различно и, за съжаление, не във ваша полза!
Успех! Peace

# 6
  • Мнения: 2 591
мда - това е

и в мен се затвърждава убеждението, че ще трябва да "прескочим" до софия  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт