Да се оплача и да попитам?

  • 4 205
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
От вчера Ради е на АБ - Аугментин  Cry
Още сутринта беше с висока Т, дадохме Панадол и отидохме на лекар. Нашия педиатър е на почивка и трябваше да отидем при дежурен  Cry Ради неиска да пие АБ - такова викане и крещене настава, че започва да повръща от напъване  Confused Вече две дози загубихме - не ми е за лекарството, ами после всичко се повтаря за да поеме поне малка част от него Cry Малко това, а заради АБ отказва и Панадола и се чудим с какво да смъкнем Т - вчера след обяд нещата станаха сериозни и я бутнах в банята да обливам с вода, сложихме кърпички с вода, оцет и малко сода, но ефекта е почти никакъв.
Моля ви дайте ми идеи за още бабини методи за смъкване на Т и още нещо има ли свещички за смъкване на Т за толкова голямо дете (2г и 5м)?

# 1
  • Мнения: 7 831
Местя темата ти в "Здравния" там ще получиш повече отговори!
Дано детето се оправи по-бързо .

# 2
  • Мнения: 2 792
   Антибиотика, не може да смъкне температурата, той може само да подпомогне на организма да изгради реакция срещу бактериална инфекция , това мисля и ти го знаеш. Панадола е слаб за деца с висока температура, над 2 годишна възраст, това го казвам от лични впечатления.
 Има Ефералган сироп и свещички, който са много по ефикасни, за бързо сваляне на висока температура, ако разтвора вода-оцет+температуросвалящо не помогне, съм давала течен аналгин, за тази възраст 1/3 ампула или малко по-малко.
       Не казваш колко е температурата, но когато се дава температуросвалящо ефекта се усеща 30-45 мин., след приема. И пак ти казвам, не разчитай много на Панадола, той е за по-малки деца и рпри по-големите, няма особен ефект.
     Бързо оздравяване на Ради, ще ви стискам палци Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 39 723
Дияна беше една седмица на Аугментин. Температурата свалях с панадол, но както са писали мамите има й свещички. При първите два приема на антибиотика Дияна също повръщаше. Аз се притеснявах за някаква алергична реакция, понеже аз самата съм алергична към пеницилин. Но проблема при нас беше, че преди антибиотика малката беше хапвала по малко. Трябва хубаво да е си е хапнало детенце, че да не се дразни стомаха. Другото, което съпътства приема на Аугментин е разстройство, т.е. този антибиотик разстройва. Пусни търсене, имаше тема за това.

# 4
  • Мнения: 356
Защо не пробваш да сложиш АБ в натурален сок и да го изпие след като се е нахранило. А Панадола трудно сваля Т. Аз ползвам в такива ситуации Ефаралган свещички. С тях става най бързо. Ако се наложи ползвам и течен аналгин. Само не давай няколко медикамента на веднъж, защото става рязко спадане на температурата, изпада се в треска, което не е по-малко опасно.

# 5
  • Мнения: 3 562
След обяда вече сме по-добре - не вдига Т, обаче остава проблема с този проклет Аугментин - не го ще и това е ... Така започва да крещии, че сигурно и комшиите от 1-вия етаж ни чуват  ooooh! И с нат.сок пробвах - усеща промяната на вкуса и го отказва (още една загубена доза, още малко и ще се наложи да купуваме второ шише) от вчера сме на 2 шишета по 140 мл мляко нищо друго не иска да яде  ooooh! Малко това ами прочетох, че Аугментина съдържа аспартам  ooooh!
А и екстрата с разтройството вече си я докарахме ....  Sad

# 6
  • Мнения: 4 244
Аз чак сега ти видях темата
Колко време е с температура че му предписаха веднага антибиотик?
Най малко 48 ч трябва да е с температура над 38,5 за да се предпише антибиотик
А за температурата - проста извара слагам на една пелена и повивам така прасците на детето. Същото можеш да правиш и на предмишницата.
Виж тук

Последна редакция: нд, 22 май 2005, 18:33 от Дебеланата

# 7
  • Мнения: 3 562
Вчера сутринта се събуди с Т и преди обяд отидохме на лекар и ни го изписаха АБ .
Не 48 часа, а точно 3 часа и се сдобихме с него  Rolling Eyes обаче от 1 седмица кашляме и докторката каза, че след като до сега не сме се оправили няма да ни се размине АБ  Rolling Eyes
Това за изварата не го знаех, ако се наложи ще пробвам  Confused

# 8
  • Мнения: 2 792
  Моето мнение е, че е било много рано да се дава антибиотик, първо е трябвало да си види как ще се повлияе от едно нормално лечение с температуросвалящо и лекарство за гърло и за хрема, антибиотицине не са панацея( не ти се карам на теб, а ме хваща яд на такива лекари) + витамини и чак , ако това не помогне да се говори за антибиотик. Тя как е разбрала, че става дума за бактериална инфекция, айде няма да се чудя повече, стискам ви палци, дано по-бързо се оправите Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 562
И мен ако питаш е рано, обаче докторката каза, че имало опасност после да се борим с налепи и че при децата инфекциите много бързо се развивали и отдавна не сме били пили Аб и хайде ... Специално попитах без АБ имаме ли някакъв шанс - тя каза НЕ  Naughty За това са и съгласих, защото Ради видимо и бързо се влошаваше (Т я мореше) и ....
Сега пак има Т, но се съгласи да пийне панадол и заспа - опитах с лед (извара нямам), но побягна и се развика  ooooh! дано да и подейства панадола, защото не е много висока Т (като вчера)  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 704
Давала съм Аугментин - смесвах го направо с адаптираното мляко - тъй като ни бяха изписали от прахообразния, който се смесва с вода - има някакви добавки вътре за да е "по-вкусен". Тъй като когато е болна Валя също отказва да яде всичко освен мляко - това беше единствения начин да й дам лекарството. Слагала съм и Изопринозин /счукан/ - имустимулатор, течен панадол  за температура, сироп за кашлица - въобще млякото се оказа универсален начин за даване на лекарства.
А насила да й дам нещо е абсурд.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Пробвай да й даваш лекарствата със спринцовка - впръскваш директно в устата, встрани до бузата, за да не го изплюе. При Мони номерът става.

# 12
  • Мнения: 3 562
Пробвай да й даваш лекарствата със спринцовка - впръскваш директно в устата, встрани до бузата, за да не го изплюе. При Мони номерът става.
Ние от край време сме така - със спринцовка, даже сега коментара е, че спринцовките са за бебета, а ние сме големи и искаме лъжица, но само за панадола. Аугментин не иска и това е.
Нещо друго ме притеснява (ще пиша с големи букви дано някой да види)

ВЧЕРА ПРЕЗ ДЕНЯ НЯМАШЕ Т, СНОЩИ ВДИГНА 39.1 И ТАЗИ СУТРИН ПАК Е С Т. ЗАЩО? ТОВА ОЗНАЧАВА ЛИ, ЧЕ СЕ ВЛОШАВА?

# 13
  • Мнения: 2 792
  Не означава, че се влошава, зависи как се държи и какви лекарства е пила през деня, когато детето е болни, независимо, че няма температура е добре да се спазва графика на даването на лекардствата(по-точно температуросвалящото), как се държи хранили се нормално, това също е важно да се знае. Температура по-принцип вечерно време е по-висока, колко е сега сутринта? Изпотявали се през нощта? Какви лекарства даваш освен АБ-ка?

# 14
  • Мнения: 3 251
Roshalche ,за сваляне на Т ако не помага Панадола,пробвай с Нурофен/за деца/.А гърдичките на Ради как са,чисти ли са?Има ли кашлица?И кога предимно кашля-вечер или сутрин  и през деня-това също има значение!
Хайде ,пиши как сте?Дано бързо се справи малкото човече!

Общи условия

Активация на акаунт