Имате ли табела на входната си врата?

  • 11 734
  • 90
  •   1
Отговори
Не ви ли се струва, че вече все по-малко хора слагат табелки "сем. .... " на входните си врати? Даже ако се нанесе някое ново семейство не сменя табелата на предишните собственици, а едно време на всякъде си пишеше...
 В тая връзка може ли някой да ми помогне от къде мога да си поръчам хубава метална гравирана табелка?

# 1
  • Мнения: 750
Не е верно,че като се нанесе друго семейство не сменя табелката! Naughty
Аз се нанесох в нов дом скоро и.....не табелката ,ахнах....ами направо вратата с табелката смених! Mr. Green
Ще следя темата.И аз искам да си поръчам красива табелчица с нашата си фамилия!
Казвайте кой гравира табелки!
Веднага! Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 6 992
Нямаме табелка. Нямаме и обща фамилия.
Но сме под наем, и да имахме обща фамилия, кой ще ти се занимава табелки да слага, като не е наше и когато ми скимне, мога да духна.
Или когато на хазяина му скимне.

# 3
  • Мнения: 6 039
ние нямаме, имаме си само номер, точно като в хотелите Mr. Green

на вилата се сещам че имаме табелка, пише Амстердам  newsm78 newsm78какъв абсурд Joy

# 4
Може би на истина причината да няма най-често е или, че сме под наем ( наиситна не се знае кога ще се преместим) или защото няма обща фамилия  Laughing , но определено има такава тенденция според мен.
Кой  обаче има, хайдееее дайте идеи да се обзаведем и ние с отличителни знаци  Mr. Green

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 830
Хм, нямаме си - аз чак сега се замислих newsm78.Ама, няма и да си сложа, някак селско ми е  Whistling.Имаме само номер Wink

# 6
  • Мнения: 6 039
в нашата кооперация има 21 апарамента, всички са собствени, няма семейства под наем. Табелки с фамилии няма по вратите.
Затова пък лепенки на СОТ има  Mr. Green


Хм, нямаме си - аз чак сега се замислих newsm78.Ама, няма и да си сложа, някак селско ми е  Whistling.Имаме само номер Wink

Какво му е селското. Това е просто надпис. Селско ли е улиците да имат имена?

Според мен да няма табелки на вратите е от съображение за сигурност. На нашите пощенски кутии има само един надпис и  то на едно английско семейство, което живее тук. Дори на звънците са написани само номерата на апартаментите.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 056
Много красиви месингови табелки правят в едно студио...хм..ха сега де!...как да го обясня  newsm78. Значи точно срещу ЦУМ, като пресечете Мария Луиза (или Витошка - не знам коя от къде започва), минавате покрай входа за метрото (не от страната на Булбанк). Има малка уличка, която е успоредна на Пиротска. Там в един безистените правят разкошни табели. Има надписи на входната врата "Месингови табели".  Справят се и с фирмено лого, графики и т.н.

# 8
Malenna я помисли може да имате някой роднина от Амстердам Laughing дал господ някой богат чичо  Laughing
Не мисля, че е селско с табела...както има табели на фирмите, така и на семействата. По-уютно ми е някак си, иначе е точно като в хотел: стая 423....ама всеки както си харесва.

Ариана много ти благодаря, още утре ще проверя, точно ми е до работа Simple Smile там имаше един зоо мадазин ако се не лъжа на тая уличка.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
До скоро мислех да сложа табела, но после се отказах. От съображения за сигурност, защото фамилията ни не е българска.
Имаме само лепенка, показваща, че има бебе в къщи, защото ми омръзна инкасаторката за водата да звъни като на пожар.
Долу домофоните са само с номера на апартаментите.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 056
Ариана много ти благодаря, още утре ще проверя, точно ми е до работа Simple Smile там имаше един зоо мадазин ако се не лъжа на тая уличка.
newsm78
Не знам за зоо магазин. На ъгъла има магазин на Coq Sportif, после има магазин за бои и разни други художнически нещица, входа за ателието е малко след него, но в отсечката между Мария Луиза и Лом. Работното им време обаче е кофти, иди около обяд най-добре.

# 11
  • Мнения: 5 622
Нямаме табелка. Нямаме и обща фамилия.


И ние така.

На пощенската кутия, обаче има имена. Всеки с фамилията си  Grinning

# 12
  • Мнения: 750
Селско било! ooooh!
А пък с номер на вратата на къщата ми е супер градско! Mr. Green
И нашата фамилия не е....и това критерий за нещо ли е!? newsm78
И табелката ще си я сложа на вратата на къщата,не на двора....така,че малко трябва да се напъне доста някой за да я прочете от улицата! Mr. Green
Ариана-мерси за инфото!  bouquet

# 13
  • Мнения: 17 407
Брей, не бях се сещала да сложа лепенка за бебе на вратата. То май няма и смисъл, щот звънененто на пожар е отдолу Laughing Нямаме табела, нямаме общи фамилии, с радост откривам, че има и други в темата Grinning. НА звънците всеки си е с името, но тва не пречи да ми звънят наскоро и да търсят семейство ......, което живее точно отсреща. Скарах се на женицата, щот звънеше асъл на пожар, освен това явно не можеше и да чете.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Нямам табела с името нито на вратата, нито на звънеца долу, нито на пощенската кутия - само номера.
Имам си лепенка за СОТ  Mr. Green

Когато живеехме с бивши ми мъж на звънеца ни пишеше фамилиите и на двамата.

# 15
  • Мнения: 959
Имаме табела, обаче на вътрешната врата Sunglasses

На пощенската кутия, също. Simple Smile

И въобще, не е селско.  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 799
Имаме си табели. И на домофона, и на пощенската кутия, и на входната врата. Разпечатани на принтер върху самозалепващо се фолио. 10 години не са мръднали.

# 17
Имаме, разбира се. Имаме и табелка на пощенската кутия.
Големи сме селяни.

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
На всички табели пише само името на собственичката.
Ако почнем да се изреждаме цялата котерия, голям ферман ще стане - има само двама (мъжът ми и щерката) с еднаква фамилия.
Обаче имаме табелка "Образцов дом"! smile3534

# 19
  • Мнения: 0
Преди 5-6години аз лично ламинирах на  целия вход фамилиите и ги сложихме на званците на всеки апартамент и на таблото за домофоните. Все още си стоят. Миналата година ми се наложи да работя около месец като куриер и да ви споделя така се изнервих когато на много места се налагаше да доставя важни и очаквани от гражданите писма, а нямаше как да открия получателя. Още по неприятно ми ставаше, когато случайно попадах на получателя и го питам: "Коя е твоята кутия за да зная за следващия път", а той ми отговаря: "Ами аз нямам кутия". Тогава аз немога да си отговоря на въпроса колко хора очакват писма, а не се замислят, че куриерите няма как да ги открият. Аз малко изместих темата за табела на входната врата, но това ме вълнуваше много и исках да го споделя с вас. А на пощенската си кутия съм си залепила напечатано малко листче със фамилия, апартамент и етаж, защото другите табелки ми ги крадът.

# 20
  • Мнения: 212
Нямаме табелка. Нямаме и обща фамилия.


И ние така.

На пощенската кутия, обаче има имена. Всеки с фамилията си  Grinning

Това да не е някаква нова мода всеки член на семейството с различна фамилия... Нашето семейство е много изостанало значи.
Нямаме табелка щото ми се видя много скъпо но затова пък написах имената с фулмастер на вратата. Става супер а и никой не може да ви ги открадне така за разлика от някоя скъпа табелка...

# 21
  • Мнения: 122
Нямаме табели никъде...  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 108
и ние нямаме,а са толкова хубави и удобни   Rolling Eyes
Сега като се замислям,ще взема да поръчам някъде и аз

# 23
  • Мнения: 1 418
И ние нямаме.

# 24
  • Мнения: 1 447

 И ние нямаме табела,но пък не е лошо като идея да си сложим

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нямаме

# 26
  • Мнения: 6 992
Нямаме табелка. Нямаме и обща фамилия.
И ние така.
На пощенската кутия, обаче има имена. Всеки с фамилията си  Grinning
Хохо, а ние и пощенска кутия нямаме.  Закачат писмата на желязната порта.  Joy

# 27
  • Мнения: 474
Нямаме табела, защото нямаме обща фамилия.... иначе и аз не смятам наличието на табела за селско  Peace

# 28
  • Мнения: 35 951
имам табелка на пощенската кутия, но все още не съм поръчала нова и с името на второто дете
на вратата имам само номер на апартамента

пп ние също нямаме обща фамилия Simple Smile

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
След като си сложихме масивна дървена врата, един приятел художник ни направи дървена табелка с фамилията. Уникат, така да се каже. Всеки път, когато се прибирам вкъщи и я погледна, ми става хубаво.
Не се замислям за сигурността - обраха ни, когато нямахме табелка.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 355
И ние нямаме обща фамилия, но на домофона и на звънеца на вратата сме си сложили ламинирани листчета с имената на всеки. В блока има 12 апартамента и само ние и още едно семейство имат надписи (и те са с различни фамилии).
За съжаление все още нямаме пощенски кутии, но с удоволствие бих си сложила една красива табела на нея, колкото и да е селско.

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На вратата имам лепенка на БГ-МАММА, същата и долу на пощата  Grinning

# 32
  • Мнения: 4 406
имаме и на пощенската кутия, и на вратата. неактуални табелки вече, защото са отпреди децата. време е за актуализация,да.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 453
 В нашия вход има на звънците,  на пощенските кутии, на входните врати  табелки с имената или фамилиите на живущите.

# 34
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
в скай сити, точно с/у входа продават табелки и приемат поръчки за такива.

# 35
  • Мнения: 42
Нямам, защото още не съм се омъжила.

# 36
  • Мнения: 17 407
Хе, БОре, не само, че не е нова мода, ами е остаряло даже. Аз затова се зарадвах, че имам съмишленици Laughing ИМа различни причини жената да реши да си запази фамилията и в това няма нищо лошо, освен това, че трябв ада отговаря на тъпи въпроси в разни институции. И евентуално ще прочете у форума заключение, че това не е никакво семейство. ТЕмата не е за това обаче Grinning

# 37
  • Мнения: 4 300
На вратата имаме номер само. На звънеца пише фамилията ни.
А табелки правят в Мосю Бриколаж, няколко чешита.

# 38
  • Мнения: 77
И ние си нямаме и не мисля,че  е необходимо да е на вратата.Навремето са ги слагали там,но сега...ако входната врата се заключва отдолу трябва да има табелки на звънците...някак си ми се обезсмисля да има и на вратата... newsm78
А някой знае ли дали табелката на вратата има някаква символика? newsm78
Ако има може и аз да реша да сложа... Peace

# 39
  • MUC
  • Мнения: 297
Тук у немско сигурно всички са селяни (не че са малко де  Laughing), щом навсякъде има табелки с имената.
Ние нямаме обща фамилия, но откакто се събрахме "официално", ми става супер мило и уютно да си поглеждам табелката с имената, като се прибирам вечер... Стоят си двете фамилии една под друга - и на вратата, и на пощенската кутия. Не мисля, че различните фамилии са причина да няма табелка.
Апропо, вие целите имена ли си пишете на табелките? Гледам, че говорите за обновяване на табелките, като се роди дете... Ако пишете само фамилиите, няма нужда от обновяване, или?  newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 11 692
И ние нямаме табела на вратата.И на никоя от съседските врати не съм забелязала табела.

# 41
  • Мнения: X
Нямаме, имаме на вътрешната врата  Mr. Green, на домофоните и на звънеца. Стига толкова.

# 42
  • у дома
  • Мнения: 965
Имаме.
Табела можеш да поръчаш и в Офис 1 /Office one superstore/  Peace

# 43
  • Мнения: 17
Имаме си табелка с имената на пощенската кутия звънеца и на вратата горе.

# 44
  • Мнения: 1 335
Нямаме табелка на вратата. Имаме лепенка на пощенската кутия.
За който се интересува, табелки може да се поръчат и в магазините за врати. Някъде правят и индивидуални модели, но като цяло има избор.

# 45
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Не е лоша идеята за табелка защото и ние сме само с номер.Иначе съм виждала да се правят по поръчка в младост1 "на пътеките" в едно павилионче.

# 46
  • Мнения: 173
Нямам нито табелка,нито номер.Не мисля и да си слагам,въпреки че не живеем под наем.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Имаме и табелка, и номер на врата. Поръчахме ги от Офис 1.

# 48
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Имам табела на вратата,много готина подърък от дъщеря ни, бяха я правили в детската градина -дървена с нарисувани цветя. На пощенската кутия имаме само лепенка с фамилията и номер на апартамента.

# 49
  • Мнения: 5 622
ИМа различни причини жената да реши да си запази фамилията и в това няма нищо лошо, освен това, че трябв ада отговаря на тъпи въпроси в разни институции.

И на нас ни се случва редовно да трябва да удостоверяваме, че имаме брак. Баси тъпнята

# 50
  • Мнения: 2 282
На вратата имаме само номер, а на пощата - етикетче с Мечо Пух и компания Grinning Все се каня да поръчам красива табела, но пък етикетите ги сменяме, при всеки нов интерес. Апропо, пише имената на всички Simple Smile че и ние сме с различни фамилии.

# 51
  • Мнения: 4 555
Нямаме.
В квартирата, в която живяхме 6 години нямахме и сега в собствения си апартамент продължаваме да нямаме.

# 52
  • Мнения: 22 784
Нямаме никъде табела.Бих си сложила номера на жилишето на пощата,ама милите ми съседи са си взели на случаен принцип пощенската кутия и сеха няма ред.На вратата имеме номер.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 816
Имаме изписан само номера на апартамента и нямаме намерение да си слагаме табелка с имената. Толкова много измамници и то изобретателни има, че не знам на кой ще му хрумне да използва тази информация за нещо. Stop
 Наскоро четох, че хората се отказват вече и некролози да лепят, понеже и от там взимат информация и после ходят да тормозят хората и да ги мамят. ooooh!

# 54
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имаме табела, да.
На нея пише "ку-ку".
Хората се ориентират.

# 55
  • Мнения: 120
Табела на вратата нямам, на пощата нямам , даже мисля и да си махна звънеца скоро.

# 56
  • Мнения: 9 814
Да, но на нея не пише моето име! Mr. Green

# 57
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Имаме табелка с фамилията на семейството само на врата на апартамента. На звънеца и пощенската кутия сме сложили само номер. Но тъй като звънцът ни нещо се прецака, сега редом до "Семейство Василеви" се кипри самозалепящо листче с надпис "ЗВАНЕЦА НЕРЪБОТИ" ... с добавка от свекито "Чукай"  Whistling

# 58
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
нямаме, но скоро ще се появи ...

# 59
  • Мнения: 4 784
Табела на вратата нямаме. Живеем под наем, не че е основателна причина, но...

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Имаме табела, с вградена микро камера която няма и милиметър.Не се вижда камерата,но пък ние виждаме винаги кой звъни. Sunglasses

# 61
  • Мнения: 472
Когато се нанесохме, първо сложихме метална табелка с номера на апартамента. След една седмица вече я нямаше. От тогава нито табелка с името, нито каквато и да е друга  Wink
Имаме табела, с вградена микро камера която няма и милиметър.Не се вижда камерата,но пък ние виждаме винаги кой звъни. Sunglasses
Тарикатско! От къде?

# 62
  • Мнения: 550
много е досадно да няма никакви табелки! ц, ц, ц.... всички от голямото бонго. ужасно е да ходиш да търсиш някого и звънците да не са надписани! и да провеждаш 5 телефонни разговора за да го откриеш примерно. или да си запишеш адреса и след него-  втория звънец отгоре надолу. за табелките на вратите.... не знам... логиката е същата предполагам.

# 63
  • София
  • Мнения: 239
Имаме табелка, ето я:

Подарих я на мъжа ми малко след сватбата за именния му ден. По повод, че много се радвам от това, че съм приела неговата фамилия  Hug
Изглежда като месингова, но всъщност е плексигласова. Направиха я за 5 минути. Модела се задава на компютъра и се изрязва с лазер. Не помня колко точно беше, но не беше скъпа. Направиха ми я в едно ателие където правят печати, табелки и щори (не знам щорите какво общо имат  ooooh! ). Намира се на Гурко от дясната страна като се върви от Раковска към стадиона, точно след МВР.

# 64
  • Мнения: 307
Нямаме табела и въобще не ми липсва. Wink
Хубави табели правят в Бриколаж.

# 65
  • Мнения: 9 865
Имаме, но не е наша.

# 66
  • Мнения: 11 747
нямаме табела, нямаме нищо! И изобщо не отварям, когато се звъни неочаквано!

# 67
  • Мнения: 1 322
Нямаме.

# 68
# 69
  • Мнения: 133
Имаме долу на домофоните - написаха ме с фамилията на гаджето  #Cussing out (не ми харесва, ама спори ли се с бабката от входа - замислила съм махане в най-скоро време  Crossing Arms )

# 70
  • Мнения: 1 226
Имаме - "Храня се с неканени гости" и снимка на ротката ми.

# 71
  • Мнения: 46 492
Нямаме. Не ни и трябва  newsm78

# 72
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Имаме - "Храня се с неканени гости" и снимка на ротката ми.

Това кръстоска на ротвайлер и котка ли е?  Peace newsm53

# 73
  • Мнения: 1 226
Имаме - "Храня се с неканени гости" и снимка на ротката ми.

Това кръстоска на ротвайлер и котка ли е?  Peace newsm53

Не е.Котката избяга от РОТвайлерКАТА. Joy

# 74
  • Мнения: 2 577
сега нямаме, но комшията на свекито си е сложил велика табелка, ще я снимам, но сега само ще ви я напиша: Семейство д-р Джонов:/ доктора е психиатър Confused - има и жена и дъщеря, ама защо е сам семейство на табелката newsm78/

А ние като живеехме като студенти на квартира с моя бъдещ мъж, бяхме си сложили табелка на вратата на апратамента: семество Каръкови Mr. Green/ не сме с тази фамилия/

# 75
нямаме,незнам защо....

# 76
  • Мнения: 27 524
Вкъщи родителите ми имат. Тук нямаме, защото няма такава практика, нито някой има достъп до входната ни врата, а ние да си я гледаме, няма смисъл  Grinning

# 77
  • Мнения: 1 152
Имаме табела "Образцов дом", защото сме образцови собственици. Mr. Green

Но за по-голяма достоверност и номера на образцовия дом сме провесили.

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имаме, но тя остана на вътрешната врата. Хубава е, дърворезба, обаче сме големи мързели да си я преместим на външната, която е метална. На нея има само лепенка на СОТ.

# 79
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не е.Котката избяга от РОТвайлерКАТА. Joy

 hahaha - жестоко  Joy

# 80
# 81
  • в баира
  • Мнения: 861
Да, имаме.

# 82
сега нямаме, но комшията на свекито си е сложил велика табелка, ще я снимам, но сега само ще ви я напиша: Семейство д-р Джонов:/ доктора е психиатър Confused - има и жена и дъщеря, ама защо е сам семейство на табелката newsm78/

А ние като живеехме като студенти на квартира с моя бъдещ мъж, бяхме си сложили табелка на вратата на апратамента: семество Каръкови Mr. Green/ не сме с тази фамилия/


Ахаха ами докторът явно говори за себе си в множествено число, това си е уважение  Mr. Green
Аз исках да направя табелката за подарък на едно приятелско семейство, но в крайна сметка още не съм я подарила. Намерих едно място за печати и табели всякакви на Дондуков почти срещу операта, и си бях направила модел как да изглежда и шрифт по- засукан, всичко точно, трябваше да е от метал. Но в крайна сметка се оказа, че в момента нямало метални плакети и ми я направиха от плексиглас, но не ми хареса много...друго си е метална. И сега ще правя втори опит.

# 83
  • на село
  • Мнения: 3 898
Табелка със сем. - нямаме, имаме само номер  Mr. Green
за уточнение живеем в къща.

# 84
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Имаме ама не е наша  Whistling Wink

# 85
  • Мнения: 34
Омръзна ми да ми казват, че като ми идвали на гости незнаели на коя врата да позвънят. Ами доре де, сложих номерче. После обаче се оказа, че и номерчето не било достатъчно, защото ни знаели фамилията, е тогава трябваше да си сложа и табелка. Вече имаме пълен комплект.

# 86
  • Мнения: 95
az sum muninka o6te..i si jiveq s na6te,no si imame...mestili sme se v 7-8 grada i vinagi si e bila s nas...i nezavisimo dali vhodnata vrata se zatvarq ili ne..tabelkata pokazva 4e tova apartament4e si e na6eto Simple Smile semeinoto gnezdence na mama i tate Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 708
В стария апартамент си имахме табела с родителите ми. Сега няма табела нито при тях, нито на вратата на моя приятел  Sad

# 88
  • Мнения: 1 495
Аз поръчах табелка като подарък за съпруга ми на сватбата Simple Smile. Той се радва много , защото взех фамилията му. На мен ми става мило като я погледна  Grinning
Моята беше 12 лв. , от един сайт в интернет намерих адреса.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 11:17 от gingerina

# 89
  • Мнения: 1 520
Табели правят в един безистен при Женския пазар. Точно на спирката на 20 и 22 трамвайте. То мисля имаше и до тротоара реклама сложена, за да не го подминете.

Преди 2-3 години последно поръчвах за подарък на една сватба - беше 6 лева. И за десетина дни ставаше май.
 Peace

# 90
  • Мнения: 2 407
Нямам.Имаме номер.

Общи условия

Активация на акаунт