Епидурална анестезия и НЗОК

  • 6 854
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
Zdraveite na vsichki!

Po vaprosa za ypoikata .Mislia che bi triabvalo da se konsyltira parvo s lekar.As  ne giveia v Balgaria no tyk epochti sastoto kato v BG.Ako niamash problemi s bremennostta i po precenka na lekariat ti se slaga epidyralno ragdane .Koeto otnema poveche ot bolkata .
Dolkolko e polesno ili ne.Vapros na organisam i lichen isbor.No as sam za.

vess

# 16
  • Мнения: 466
Цитат на: Jade
Мами, знае ли някоя от вас дали тези две понятия се изключват или имам шанс да родя без болки срещу по-скромна сума, нямам намерение да плащам излишни пари (които така или иначе все не стигат) за манипулации, за които мога да ползвам средствата които ми удържат всеки месец, а именно здравната осигуровка.


Защо първо не разучиш дали въобще слагат във вашата болница такова чудо, ако ще раждаш в Ст. Загора де, защото при нас в Бургас нямало специалисти, които да я слагат?!?!?!
За голямо съжаление на бургазлийки, ние си раждаме както бабите са си раждали.
А след секцио, което задължително е с пълна упойка, ръгат аналгин и т"ва е, спасявай се по единично.

# 17
  • Мнения: 370
Поразрових се в нета...  #Crazy

И така:

Обезболяването може да започне при добра родилна дейност и разширение на шийката на матката около 3,5 см.

Един от най-често посочваните рискове по отношение на епидуралната анестезия е, че е по-голяма вероятността да се наложи използването на форцепс или вакуум в края на раждането. Това са методи, при които лекарят механично подпомага изваждането на бебето. Проблемът е, че упойката смекчава чувствителността на родилката и тя по-слабо усеща контракциите. Поради това има опасност напъните й да са слаби и неефективни. Това се преодолява, ако акушер-гинекологът правилно насочва родилката, казва й кога и колко силно да се напъва.
Друго усложнение може да възникне, ако лекарят сгреши при извършването на анестезията и медикаментът попадне в кръвоносен съд. В резултат спада артериалното налягане на жената и на плода.

И сега, на този линк са поместени грубите лекарски грешки в акушеро- гинекологията.

http://www.med.primasoft.bg/fatal_mistakes/articles/ag_mistakes.htm

И последно: тук са посочени услугите, включени в минималния пакет услуги...

http://accinfo.persof.com/v2/view.php?c=4&item=290

Добре, че не съм лекар, разбирам сега защо всичките ми познати медицински лица изглеждат малко Crazy От цялата тая бумащина и кодове и кодчета и кодченца на мен вече ми се привиждат зелени жирафи и хипопотами с талии...

# 18
  • Мнения: 612
Цитат на: mameto04
Аз питах вече в другата тема,но да питам и тук - някой има ли информация дали в Бургас използват епидурална упойка и при какви условия (финансови имам предвид)?За другите условия - те са си божа работа,но ако наистина можем да си спестим болката,не виждам причина да се мъчим излишно и лекарите би трябвало да се съобразяват с това...[/quot

Не правят, поне до август миналата година, но едва ли скоро ще влезнат в час.Съжалявам, явно няма добри анестезиолози.

Общи условия

Активация на акаунт