Въпрос за кръвно налягане..

  • 2 175
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Нормално ли е сутрин да ставам с по-високо кръвно/110-75 и пулс 115/ и после цял ден да съм с ниско /90-60 и пулс около 80/.

Определено се притесних , защото вече трети ден  съм така. Забравих че винаги съм била с ниско кръвно.

Всяко мнение ще ми е от полза

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
110/75 не е високо кръвно. Може да е малко по-високо за теб, но е нормално.
Може да си сънувала нещо. Ако се притесняваш направи консултация с личният си лекар. Ако той прецени може да те изпрати при специалист.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
110/75 не е високо кръвно. Може да е малко по-високо за теб, но е нормално.
 
Освен това,  при повечето хора, сутрин кръвното е малко по-високо, отколкото през деня. Това се отнася и за хипертониците, и за тези с нормално кръвно налягане.

# 3
  • София
  • Мнения: 708
на мен лично по-притеснително ми се струва пулс 115....  Confused

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на мен лично по-притеснително ми се струва пулс 115....  Confused

именно.

# 5
  • Мнения: 137
на мен лично по-притеснително ми се струва пулс 115....  Confused

именно.

офф кажете нещо повече ......  това че е ускорен пулса означава??

# 6
  • София
  • Мнения: 708
едва ли е нещо сериозно. може просто нещо да си преуморена, притеснена напоследък... или от резките промени във времето. между другото аз не съм си мерила пулса, но ми се струва че и аз имам леки проблеми последните дни. спокойно!   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Пулсът наистина е доста ускорен. Но фактори за това - много. Аз лично не мога да кажа от какво ти е този пулс. Консултирай се с лекар.

# 8
  • Мнения: 55
Нормално е при ставане от сън ,в първите минути да има ускорен пулс ,защото тялото е било в покой и изведнъж трябва да навакса (не знам как да го обесня по разбираемо).Както ако си седнала и решиш да станеш ,от начало е ускорен но после се нормализира. Не се връща на ниските стойности а се нормализира.

Съвета за лекар не трябва да се пренебрегва.

# 9
  • Мнения: 54
По принцип при ставане е нормално леко да се ускори пулса,защото тялото дълго време е било в покой,но не трябва да скачаш изведнъж от леглото.Иначе кръвното ти  е ниско,което е по-добре от високото-малко кафе и кола и си готова.За ускорения пулс друга причина може да е и повишена функция на щитовидната жлеза,но при нея има и други симптоми.Не вярвам това да е причината,но си направи консултация с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт