Мами, посъветвайте ме! (бременност и скарлатина)

  • 5 725
  • 15
  •   1
Отговори
 Здравейте ,мами! Искам да Ви питам - докато бяхте бременни имаше ли около вас болни от скарлатина! Какво Ви посъватваха лекарите? Синът ми ходи на детска градина, там има болни деца, днес учителката ми звънна да ме предупреди и ме страх ужасно, макар детето да не е болно............Чувала съм че периода е около  20 дни, аз самата  не съм боледувала...........Моля споделете, вашия опит............

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 11:24 от Reza

# 1
  • Мнения: 953
На твое място бих спряла детето от градина временно.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Поради тази причина реших да не пускам детето на градина докато бременея!

 На твое място веднага бих прибрала детето от градината!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Спри детето от градина и се консултирай с лекар  Peace

# 4
Детето не е на градина в момента,но понеже съм чувала, че  скарлатината е придружена с кашлица, болки в гърлото,а и хлапето и аз понакашляме, пък и бързо се паникьосвам...... Все пак за последно беше на градина в четвъртък...............

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не го пускай на градина извесно време.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Добре че си го спряла, заведи го на лекар за успокоение може да не се е заразило.Успех   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 17 591
И да си боледувала, няма да помогне - не се изгражда траен имунитет.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 545
Скарлатината е шарка, срещу която имунитет няма. Така че и да си я карала може да повтори. Спри детето от детска градина най-добре, макар че явно в твоя случай вече е бил контактен с болни деца. Обади се на гинеколога ти, защото различните шарки са опасни в различен период от бременността. Рубеолата е опасна първите седмици, а варицелата накрая на бременността. Нищо обаче не съм чела за скарлатината, така че най-добре ще ти каже лекарят ти.

# 9
  • Мнения: 1 031
Скарлатината е шарка, срещу която имунитет няма. Така че и да си я карала може да повтори. Спри детето от детска градина най-добре, макар че явно в твоя случай вече е бил контактен с болни деца. Обади се на гинеколога ти, защото различните шарки са опасни в различен период от бременността. Рубеолата е опасна първите седмици, а варицелата накрая на бременността. Нищо обаче не съм чела за скарлатината, така че най-добре ще ти каже лекарят ти.

 Peace

# 10
  • Мнения: 941
бих те посъветвала да го спреш от градина докато трае карантината и се посъветвай с лекър
Аз есента по същата причина спрях каката от ясла, при мен ситуацията беше току що родила, педиатъра ме посъветва да не пускам каката на ясла защото скарлатината се лекува само с антибиотик и това за твоето положение е доста опасно

# 11
  • Мнения: 378
Спри детето от градина и се консултирай с лекар  Peace
Peace

# 12
  • Мнения: 200
По принцип първите симптоми на скарлатината са много зачервено гърло и висока температура ,след което избиват пъпчици по вратлето,за да се докаже трябва да се вземе гърлен секрет .В нашата градина при карантина правят изследвания на всички деца ,защото може да няма симптоми,но да е носител.Карантината е 7 дни.Все пак се обади на гинеколога си.И дано всичко е наред.

# 13
  • Мнения: 5 401
Бях бременна в 7-ми месец когато колегата дойде на работа и съвсем спокойно каза, че синовете му са болни от скарлатина - с него сме по цял ден в стаята.  ooooh! Няма нужда да описвам как се разтреперих и ужасих.. Веднага говорих с друг колега, който е непрактикуващ педиатър, а по-късно и с Джи Пи-то - и двамата ме успокоиха, че в тези месеци няма опасност за плода.  Peace

Ако имаш възможност, спри детето от градината докато отмине скарлатината.

Надявам се да си спокойна и да нямате проблеми!  Hug  Praynig

# 14
Благодаря, майчета! Вече звъннах на лекарката ми, но според нея скарлатината не е опасна за мен.....Имало подобни случаи скоро и да не се страхувам!Така мразя вируси и като дете все ми се лепяха,а сега като съм бременна случката се повтаря често и за това всеки път настръхвам!

Общи условия

Активация на акаунт