Мисля, че приятелката ми е бременна

  • 3 376
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е честито значи  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 262
Първо честито и да се пази твоето момиче. А иначе аз лично си направих теста на 1-я ден след закъснението, а на 5-тия на ехограф за потвърждаване.

# 17
  • Мнения: 79
Честито и от мен ! Аз за първи път отидох на лекар в 5 г.с  и много ясно се виждаше плодния сак.

# 18
  • Мнения: 953
Честито,
след  около две седмици закъснение на видеозон може да се види плодното сакче и точицата вътре.

# 19
  • София
  • Мнения: 276
Честото!  bouquet

След седмица, можете да идете на лекар за установяване, но както са казали момичетата, ще видите само"плодно сакче"-една точица.
Бебчето ще видите в цяли ръст и най- добре в 12 седмица, тъкмо ще се е оформило вече, но без да е станало достатъчно голямо( тогава апаратурата хваща само части от тялото).

И аз да кажа- да почва да пие Фолиева киселина, разгледай форума,за да видиш колко е важна!

# 20
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Честито и от мен на бъдещият татко.Няма да повтарям момичетата те са обяснили всичко точно.

# 21
  • Мнения: 339
Честито!
Записвайте си час при лекар   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 958
Аз теста си го направих ден след закъснението, а на следващия бях на лекар. Видяхме плодното сакче на вагинален ехограф тогава.
Честито татенце!

# 23
  • София
  • Мнения: 39 758
Честито Simple Smile
С вагинален ехограф ще се види плодно сакче. С коремен в 8ма седмица може да се види сърдечна дейност.

# 24
  • Мнения: 1 931
Честито. Фолиева киселина задължително да започне да пие.
Иначе добър лекар и ехограв и в 4 седмица може да се види дали има бременност, първият път ми ведяха детенцето в 4 г.с. Направо да си запише час и да ходи на лекар.

# 25
  • Мнения: 353
Голямо ЧЕСТИТО и от мен   bouquet! Предстоят ви прекрасни моменти!

Аз отидох на лекар в 4 г.с. за установяване на бременността, но първия коремен видеозон ми направиха в 8-мата или 9-тата г.с. Тогава видях цялото бебче, беше легнало по гръб и мърдаше с ръчички и краченца. Незабравим момент!
Според мен отидете на лекар още сега, за да ви информират за прегледите оттук нататък, за вариантите на абонамент и т.н., пък и ще имате време да си изберете лекар, ако още не сте го направили.

# 26
  • Мнения: 4 784
Честито!   bouquet
Радвам се много, когато татковци се присъединяват в нашите теми, интересуват се, търсят, питат...!
Моят съвет е, когато станат 10 дни откакто на приятелката ти е трябвало да и дойде МЦ, отидете на гинеколог да я прегледа, да даде съвети за необходимите изследвания, които трябва да си направи/те. Тогава не очаквайте да видите мъничко бебче, пърхащо с очички и крачета. На този етап все още се вижда само околоплоден сак, но пак е много вълнуващо.

# 27
  • Мнения: 9 814
Честито!
Дано продължиш с този ентусиазъм и напред! Съвети много, прочети темите във форума и питай за нещо конкретно!
Още един път много се радвам на татковци като теб! Hug

# 28
  • Мнения: 3 456
Честито- вече са ти писали за фолиевата киселина.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 302
Поздравления! И дай Боже повече такива татковци! Обичайте се с приятелката ти и се радвайте на прекрасните 9 месеца, които предстоят! Живот и здраве, после и на най-хубавото бебе!

Общи условия

Активация на акаунт