Предлага се закон Българският Език да не е задължителен!!! Накъде вървим!!!

  • 955
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76

Ето линка, за да подпишете:       http://www.bgpetition.com/knijoven-balgarski/index.html

Откъс от петицията:

В ЗАЩИТА НА Т. 4, ЧЛ. 16 ОТ ЗАКОНА ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА:
да се запази усвояването на книжовния български език като част
от Държавните образователни изисквания

"............ Ние, гражданите на Република България, протестираме срещу обявения в българските медии Законопроект на Министерския съвет за изменение и допълнение на Закона за народната просвета (внесен в НС на 25.01.08 г.) в частта, която касае отпадането на т. 4, чл. 16 от Закона за народната просвета."

Стенограма от парламента, че са го приели:

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … id=163&id=883


# 1
  • Мнения: 537
А стига, бе приеха ли го?  #2gunfire #Cussing out
Иначе аз подписах петицията, но като гледам няма да има ефект. Жалко за 14 000, които също са подписали. Как не ги е срам тези тунеядци дето ни управляват.  #Cussing out

# 2
# 3
  • Мнения: 522
Е,не мога повече.Предавам се вече ooooh!.

# 4
  • Мнения: 4 784
Просто нямам думи.... правилно питаш - накъде вървим???? Не мога да дам за съжаление отговор на този въпрос.

# 5
  • Мнения: 353
Не мога да повярвам  Shocked! Що за простотия е това  ooooh!  #Cussing out! Преди време четох темата в Клюкарника за проектозакона, но не вярвах че ще го приемат.

# 6
  • Мнения: 1 931
В България българският ако не е задължителен, то кой трябва да е . Повечето са неграмотни и това хептен ще ни оправи.
Ако го приемат значи не работят за държавата, а против нея.

# 7
  • Мнения: 1 367
Ми накъде вървим-не виждате ли тук във форума какви бисери на неграмотността има?!Ако още веднъж видя написано "лекЪр",обЕснявам" или "съжЕлявам",ще почна да крещя истерично! #Cussing outИ проблемът е,че ще става все по-зле.Дано не съм права,но всичко върви натам.

# 8
  • Мнения: 9 814
Без думи! ooooh!

# 9
Още тази сутрин получих съобщението по Skype !  #Crazy #Crazy #Crazy
Направо ми нахлу кръвта в главата !!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire

# 10
  • Мнения: 9 973
без коментар...... ooooh!.......подписах

# 11
# 12
  • Мнения: 2 374
 Rage просто не мога да повярвам,нямам думи,побеснявам когато чуя нещо такова.Подписах!

# 13
  • София
  • Мнения: 4 587
Подписах петицията, но за жалост не е имало ефект. Close

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Винаги съм казавла, че сме на изчезване.Нали въведаха турските новини по Канал едно.Нека махнат българските и да въведат  новини и на цигански.Без това сме малцинство! Naughty

 Не е срам и резил, ами нямам думи!

Общи условия

Активация на акаунт