Втурнаха се всички на пазар,за МАЙския си малчуган(26)

  • 10 500
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 207
Честито на Лале за близнаците  smile3525

Ако има нещо по-хубаво от бебче ,то това са 2 бебчета  Peace Да са живи и здрави,да носят много радост вкъщи на цялото семейство.Дано мама се чувства добре и всичко е минало леко , чакаме новинки  Hug

# 31
  • Мнения: 4
ЧЕСТИТО НА ЛАЛЕ ЗА БЛИЗНАЦИТЕ, ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МАМА И ТАТКО МНОГО ДА ИМ СЕ РАДВАТ И СЛУШАТ  bouquet
 Viki_v стахотна нова темичка   bouquet

# 32
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Страхотна тема, благодаря! Аз докато до изчета днес какво сте изписали, вие сте започнали нова тема , че и две бебенца са се родили! Честито на Лале и нейният съпруг! Да са им живи и здрави радостите и да няма никакви проблеми, всичко по вода! Момичета, интересно колко великденски изненади ни очакват  Laughing

# 33
  • Мнения: 50
Малеееееее докато отида до магазина и Лале родила. ЧЕСТИТО!!! ДА СА ТИ ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!
Още една мама ли чакаме с близнаци? И започваме вече ние с едно да видим коя ще е първата  smile3506 newsm03

# 34
  • Мнения: 30
Ихаа каква хубава новина!
Честито Лале, много щастие ви очаква!!!
Бързо възстановяване и само радости!!!

# 35
  • Мнения: 1 792
ЛЕЛЕЕЕ ВЛИЗАМ ДА СЕ ЗАПИША В НОВАТА ТЕМА И КВО ДА ВИДЯ ShockedОЩЕ ДВЕ БЕБЧЕТА.
ЛАЛЕ ЧЕСТИТА ВИ РАДОСТ.ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СА МАЛКИТЕ И МНОГО РАДОСТ ДА ВИ НОСЯТ. Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 186
ЧЕСТИТО НА ЛАЛЕ32 - ПРЕКРАСНА НОВИНА В НАЧАЛОТО НА ХУБАВАТА ТЕМА,СУПЕР!!!!
Viki_v аз липсвам на първа страничка smile3518 Моля,запиши ме на 19.05.08 - за тогава ми е плановото секцио.Благодаря ти много!
Нещо са говорили по ТВ за зелените салати- някой да е чул какво точно?
добавих те Simple Smile
а колкото до зелената  салата нищо не  съм чула.

# 37
Честито на мама Лале32 Живи и здрави да са малките бебоци и много да я радват!
Nuncheto ето пускам малко инфо за масажите и упражненията.
Упражнения за тазовото дъно:

Това са може би едни от най-важните упражнения, с които може да подготвите тялото си за раждането и за бързо възстановяване след това. Здравото и еластично тазово дъно може да намали или да предотврати проблеми, като отпускане на тазовите мускулите или изпускане на урина. Може да правите тези упражнения навсякъде – в колата или автобуса, докато гледате телевизия, докато си миете зъбите или говорите по телефона. Тези упражнения ще Ви помогнат да възстановите тонуса на мускулите след раждане на бебето.

Упражнение 1:

Може да извършвате това упражнение при всяко положение на тялото – легнала, седнала или права. Краката трябва да са леко разтворени, стегнете и след това отпуснете мускулите около влагалището. Трябва да извършвате това упражнение по 100 или повече пъти на ден. Моля отбележете, че правейки упражнението на 12 пъти по 5 или 10 пъти по 10 ще бъде по-ефективно и по-малко уморително, отколкото 100 пъти наведнъж.

Упражнение 2:

Стегнете и отпуснете влагалищните мускули, както при упражнение 1. Този път обаче, го изпълнете по-бавно. Стегнете мускулите бавно като броите до 6. След това бавно отпуснете, докато броите до 4. Отново стегнете и задръжте за около 6 секунди. Отпуснете за 4 секунди. Първоначално се упражнявайте 1 минута. Постепенно увеличавайте до 5 минути, няколко пъти на ден. Когато извършвате това упражнение, дишайте нормално, т.е. не спирайте дишането, когато броите.

Масажът на перинеума (тъканта между вагината и ануса) през последните седмици на бременността подобрява еластичността на кожата на тази част, която се разширява по време на раждането.

Всъщност, голям брой изследвания показват, че масажът на перинеума през последните шест седмици от бременността може значително да намали рискa от епизотомия (разрез на перинеума, за да се уголеми вагиналния отвор при раждането) (1)

Това можете да направите вие с помощта на огледало или вашият партньор, който ви помага да се приготвите за раждането. Няколко капки масло без мирис се използват за масаж на вагината и перинеума като нежно се разтягат, обръща се внимание на предишни белези от епизотомия или разкъсвания.

# 38
  • Мнения: 60
Честито Лале, са са ти живи и здрави и бързо да се възстановиш и да се приберете в къщи!

Прекрасна темичка   bouquet !

# 39
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ей значи! Човек да не излезе на разходка и вече нова тема! Брях! Ама е много хубава, браво!

Днес купих едно много срадко комплектче за бебо. После ще го снимам и ще ви го покажа! И съм си рекла че повече дрехи няма да купувам! Само ми трябват още две-три блузки и съм готова! Даже прекалено!

Иначе помпата ми за кърма е на Авент с двете шишета. А стерилизатор мисля да си взема този на  B Free за микровълнова, ама щевидим!

Наслуки
, аз съм се ориентирала към "Св. София" като резервен вариант. Недй си боже нещо да стане спешно.

Лале, честити ти бебешорчета! Да са ти живички и здравички! И да сте много щастливи!


Бай от мен за сега! Отивам да понаготвя нещо за вечеря!

# 40
  • София
  • Мнения: 448
Честити рожби на Лале!Най-вече да са здравички и много да радват мама и тате!

# 41
  • Мнения: 147
Той ми казва стискай здраво краката, сигурно си мисли, че ако ги разтвотря бебето ще изхвърчи


Ох, леле, мъжът ми дремва до мен на дивана и да не го събудя сега свистя почервеняла, та чак ще се напишкам от смях. Ох, че смешно ми стана.  smile3532

Ай не смогвам да пиша бре, ето цял следобед почти само чета и пак забравих, какво на кого да кажа.
На Ани- браво за бебенцата, дано всичко скоро мине, да си ги гушкат у дома, да са здравички.
На Дидолинка - ти зи възхитителна силна жена според мен. Браво - за всичко. И хайде спорен и хубав ремонт, да свърши на време и да е с прекрасен резултат.
На Лаленце - всичко скоро да забравиш, не знам по-лошо от бъбречна криза има ли. Стискам палци за скорошно оздравяване.
на Вени - да терминът ми е на 21 и избрах и този ден за секцио. Докторът отвори календара две седмици по-рано да си избера ден, и аз питам "а може ли по-нататък" Може - каза той и отвори следващата страница и аз пак "А може ли още по нататък..." И така самият ден. Сега ще видим ще има ли спешно среднощно търчане като толкова искам да си е на термина newsm12.
На Крис - момиче спукваш ме от смях. Като чета какво пишеш и за корема и килограмите и всякакви други малки коментарчета, сякаш за мен говориш, ама пък с такова чувство за хумор, че се кискам тук тихичко на всеки пост.

А сега - нааааааааа
Гледам изтървах и края на темата та си прехвърлих поста в новата, а то!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ЧЕСТИТО ЛАЛЕНЦЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Браво, мила, да са ти живи и здрави и скоро в обятията ти. Чудесно - увеличаваме се, т.е. - намаляваме - хаха.
А - намяляваме - напротив - Плами, добре дошла във веселата ни пролетна тема.

А и да не излезе, че сме негостоприемни - Страничен наблюдателю, ха добре дошъл и на теб. Гледам имаш интерес към нашата тема, но мисля някак май може би си във заблуда. Не сме форум към здравен портал за емоционално ощетени и психически затормозени от живота хора. Как да ти помогнем, само кажи. Ние тук писукаме, смеем се и зиврим над всяка бебешка терличка - някак мисля не сме за твоето "ниво". Ти имаш различни от нас вълнения и тегоби, на които няма как да откликнем. Но добре си дошъл. Болни хора има всякакви, ние сме толерантни. Може пък и да те излекуваме някак с нашето веселие.

И да ни е честита и весела новата тема. Все повече щастливи вести да я изпълват. Да сте живи и здрави всички майски пчелички. Ау, че съм и поетична Божке. Тия днби ще се пръсна от весело настроение. Ето вчера от джъмбото си купих и първото нещенце за бебенцето - ръкавички за родилното и то с какъв десен - НА КУЧЕНЦА ЕСТЕСТВЕНО - ХАХАХА. Което пък ме подсеща, че "приятел" може да дойде и у нас да поснима кучешки косми из цяклата къща, после да ме анатемоса, заклейми и какво ли не, че ще си гледам детето с кръвожадно животно, носещо само болести, зараза и алергии.  newsm48

# 42
  • Мнения: 11
Много се радвам за Лале 32  bouquet  bouquet  ЛАЛЕ, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ ИМ ПОЖЕЛАВАМ... а на теб - бързо възстановяване  smile3501

# 43
  • Мнения: 7
Лаленце, честити ви бебоци! Да са живи и здрави, а на теб бързо да се възстановиш! И чакаме да разказваш.

Относно "приятел", "гост" и т.н. айде да не се заяждаме. Достатъчно ни е изнервено с наближаването на термините ни, а и на мен лично ми е адски трудно вече с чистенето и прибирането. Даже си търся да наема фирма да ми изпере дивана, да ми полира паркета и ако искате се смейте но и да ми измие прозорците и да изперат щорите. Не се смятам за мързелива, а съм жена на която няма кой да помогне с тази работа. Има си хора за всичко и не се срамувам да се обадя и да извикам непознати да ми изчистят къщата. Пример само ще дам на "доброжелателите" - последния път като търках с препарати банята и тоалетната ми стана лошо и едва не припаднах. Как мислите? Дали си заслужава да е стерилно у дома за сметка на здравето ми и това на бебето ми!!!

# 44
  • Мнения: 1 792
абе мълчах мълчах ама квато ми е голяма устата по-добре да не я отварям и само ще кажа на
СТРАНИЧНИТЕ И НЕСТРАНИЧНИТЕ НАБЛЮДАТЕЛИ-АКО ТЕ СЪРБИ ЕЗИЧЕТО ЕЛА ДА ТИ ГО ПОЧЕША БЕ.къв ти е проблема.я си хващай половите органи под мишница и ходи се занимавай с други неща че.......
(достатъчно културно ли се изразих без да използвам глупости Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт