Само аз ли съм така?

  • 1 653
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 165
Мили мами, имам две дечица, едното е на 4 г., а другото е на 8 мес. Страшно много ги обичам и не си представям живота без тях, но понякога имам чувството, че ще полудея. Непрекъснато съм с двамата, нямам никакво лично време. Освен грижите за децата, всеки ден чистене, готвене, и т. н. Понякога ми идва да избягам поне за 1 ден някъде. Ежедневието ми е еднообразно и направо не ми издържат нервите.Споделете вие как се чувствате.Има ли и други като мен?

# 1
  • Мнения: 1 197
elidilidjova ,мила не си само ти така,напълно е нормално.Аз не съм с две деца,но и с едно някой път ми е достатъчно  Mr. Green.
Помоли ако може някой друг да ги гледа за няколко часа или таткото да си вземе един ден от работа и да го прекара с децата.
И много търпение  Hug

# 2
  • Мнения: 1 479
Добьр ден!Не само ти си така.Виж темата за породените в "Нашите деца".Вчера таткото пое децата ,та отидох на фризьор/все нямах време за това/. Wink

# 3
  • Мнения: 9 814
Добре дошла в клуба на леко "лудналите" майки, на които им се иска деня да бъде поне 36 часа! Mr. Green

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И азсъм така понякога  Peace

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На мен също ми се е случвало с големия. Засега с двамата още не съм имала такъв момент.

# 6
  • Мнения: 959
И аз, така се чувствам на моменти.

Трудно е когато няма кой да помага, дори и за малко.

На мен, по някой път, ми се иска да избягам за дни а, не само за няколко часа. Ама, това е положението. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 100
Макар малкия да е сравнително послушно бебе и аз съм така. Работата е, че няма разнообразие-всеки ден едно и също и няма кой да ни замести поне за ден. Надявам се като стане по самостоятелен да имам повече време, повече разнообразие и да не съм толкова нервна...той и мъжа ми е така... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 3 216
Напьлно те разбирам,и аз се чувствам така в момента. ПОнякога ми е идвало просто да трьгна на някьде,кьдето и да е ,ако ще да седна на една пейка,ама да сьм ама сьс себе си.

# 9
  • Мнения: 4 335
Аз още не сьм била така Mr. GreenАма то има време,още сме много малки и не ми е писнало,ама след време сигурно и аз ще се присьединя кьм вас.Успех и по-спокойно  bouquet

# 10
  • Мнения: 165
Благодаря ви, малко се поуспокоих. Понякога се чувствам виновна, заради нервността си.

# 11
  • Мнения: 6 274
Аз съм с три .  Peace Не се чувствай виновна , а просто си помисли как след някоя и друга година ти ще искаш да ги гушкаш , а тях няма да ги има  , защото ще са пораснали и всеки ще тръгне по своя път . Моят съвет е - радвай се на дечицата и изживей всеки един миг с тях , защото този миг отлита и за съжаление , когато го разбереш - вече ще е прекалено късно . Да са ти живи и здрави .   bouquet

# 12
  • Мнения: 165
Права си, но наистина понякога на човек не му издържат нервите.

# 13
  • Мнения: 750
Добре дошла в клуба на леко "лудналите" майки, на които им се иска деня да бъде поне 36 часа! Mr. Green

И не чак толкова "Леко лудналите"  Joy

# 14
  • Мнения: 1 367
Това,че имаш угризания заради нервността си,е показател,че не си луднала съвсем. Laughing Иначе нямаше да ти направи впечатление.Нормално е да се чувстваш така,предполагам,че повечето от нас имат подобен проблем.

# 15
  • Мнения: 1 168
Мислех си, че само аз съм така, макар че съм с едно дете. Това е защото се стараем да сме перфектни във всичко, за сметка на нервите ни. Мъже, помагайте, ако искате да имате до себе си красиви и любящи съпруги, ами вземете малко участие. Няма по-трудно нещо от това да отгледаш и възпиташ дете, да го превърнеш в стойностен човек Peace

# 16
  • Мнения: 2 910
Макар, че дъщеря ми е от кротките деца, на мен ми идва понякога да забегна не за един, а за повече дни. Обожавам я, но ежедневието ми страшно много ме подтиска, а пък и нервите ми са доста опънати напоследък Confused

# 17
  • Мнения: 686
Не си само ти!

# 18
  • Мнения: 1 062
И моите деца са много кротки, но понякога и на мен ми се струва, че ще полудея. И не толкова от умора, а от 24 часовата ангажираност. Моят съпруг в събота до обяд е плътно до децата. Аз се наспивам, а когато искам да изляза или просто да се отпусна и да погледам филм, да почета, той пак е на среща. Това ме разтоварва много.

# 19
  • Мнения: 523
Добре дошла в клуба ! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 929
Аз не съм като теб. Имам само едно дете, което гледах изцяло сама до 1 год. и 11 мес. и полудявах от скука и еднообразие. А като прибавим и факта, че трябваше да готвя, да чистя и изобщо - да домакитствам, защото останалите ходеха на работа, а само аз си стоях вкъщи, направо истерясах. Честно казано, тези почти 2 години ми се отразиха зле, станах много нервна, избухлива и истерична на моменти. Но не заради това, че гледах детето - това беше единствената ми радост - а защото свекърва ми прехвърли почти изцяло домакинските си задължения на мен и аз допуснах да се обезлича. Дадох детето на ясла, а аз тръгнах на работа и "влязох в час". Много ми липсваха социалните контакти. Сега вече съм съвсем различен човек.
Така че напълно е нормално дасе чувстваш така, още повече, че си с две деца. Кой казва, че майчинството е лесна работа?!

# 21
  • Мнения: 573
Всяка една майка минава през такъв период.Еднообразието ни убива.От 2 месеца се върнах на работа и си мислих ,че там ще е по  различно,но там пък ми липсва Еди(угодия няма....),като се върна пък в къщи съм изморена и изнервена...абе луда работа ....
Само се моля да ми е здраво детето ,другото се оправя Praynig

# 22
  • Мнения: 770
Споко, мила, не си само ти в такова положение  ooooh!

# 23
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Е, как  да няма други жени като теб.То едно дете плюс повтаряемите ежедневни задачи правят човека луд, камо ли две малки деца...

# 24
  • Мнения: 8 999
Намали готвенето и чистенето. Със сигурност ще ти олекне.
Аз бях три години вкъщи с две деца, просто оставях домакинската работа за дни, в които ще имам повече свободно време, а през останалото време се занимавах само с децата. Всъщност, да си призная, беше ми дори приятно и разнообразно!

# 25
  • Мнения: 3 500
Аз пък съжалявам, че не прекарвам достатъчно време с дъщеря си. Работя и то доста отдавна поради стечение на обстоятелствата. Тя е  на ясла, аз на работа  и вечер след 17.00ч. сме заедно.Тези 3-4 часа не са ми достатъчни и много ми липсва времето, когато бях по майчинство и прекарвахме целия ден заедно. Вечер дълго се гушкаме, говоря й, а тя ми отвръща с много нежност. Така че напълно те разбирам за нервността, и аз не съм от търпеливите майки, но се опитай да мислиш положително на нещата, а именно, че това е най-ценното време в живота ти. Излизай от време на време сама с приятелки, отделяй повече време за себе си и няма да се чувстваш по този начин. И за готвенето и чистенето съм съгласна с  baibibi - остави ги на заден план. На мен тия задачи са ми на последно място, но и мъжа ми много помага, тоест аз му помагам на него  Embarassed.

# 26
  • Мнения: 165
Да, но големият ми син много разхвърля, прави боклуци из всички стаи, а мене ме дразни това. Ако някой ми дойде на гости, ще ме е срам да го поканя, няма къде да се стъпи от играчки по пода.

# 27
  • Мнения: X
Така е  Grinning и с едно, и с две е така. Решението е да намираш поне час за себе си, да свършиш това, което искаш и да не се превръщаш в роб на децата и домакинството, защото от това никой не печели.

# 28
  • Мнения: 1 322
Аз също си мисля, че ще полудея понякога.

# 29
  • Мнения: 800
Здравейте и от мен. Дъщеря на 4 и 1/2 и син на 1 г. В къщи наистина е лудница. Докато каката е на градина, а малкия спи аз се опитвам да свърша поне 150 неща и времето все не ми стига; разходките ги съчетаваме с пазар, плащане на сметки, ходене до офиса ... Понякога имам чувството, че съм изперкала окончателно и ими се ще да се наспя поне един път като хората, ама ...

# 30
  • Мнения: 1 168
Да, но големият ми син много разхвърля, прави боклуци из всички стаи, а мене ме дразни това. Ако някой ми дойде на гости, ще ме е срам да го поканя, няма къде да се стъпи от играчки по пода.

И у нас е така, аз колкото съм подредена и чистница (мъжа ми мисли, че се престаравам), а дъщеря ми постоянно разхвърля, иска всичко да и е под ръка, а няма къде да стъпиш. Това най-много ме влудява newsm61

# 31
  • Мнения: 64
Няма да изненадам никой като кажа че и при мен е така, времето все не ми стига и все нещо не е свършено. Мъжът ми ми казва че съм като Монк, защото искам всичко да е идеално "а с малко деде не може да не е разхвърляно" (това са негови думи). Смешното е че вчера например, когато той реши да я поразходи за няколко часа , а аз си останах в къщи да чистя  се мотаех от стая в стая и се чудех от къде да я подхвана и пак нищо не свърших, а малката толкова много ми липсваше че все едно не я бях виждала една седмица.

# 32
  • Мнения: 230
Не си сама. Много утешително, нали Simple Smile?
... Смешното е че вчера например, когато той реши да я поразходи за няколко часа , а аз си останах в къщи да чистя  се мотаех от стая в стая и се чудех от къде да я подхвана и пак нищо не свърших, а малката толкова много ми липсваше че все едно не я бях виждала една седмица.
Хич даже не ми е смешно Naughty. Майка ми идва да помага и ....хваща малкия и на разходка. А като се върне следва репликата: "И ти какво свърши, докато ни нямаше?" Rage
А ако я оставя тя да пооправи в къщи, леле какво мърморене има после. "То бива бива мърляви и разхвърляни, ама Митко (мъжа ми) нищо не пипва и ти откога не си мила чинии (бърсала прах, мила под и прочие)".
Пишман да станеш, че си поискал помощ.

# 33
  • Мнения: 780
Не.Снощи ревах, че искам да отида някъде за една седмица, самичка.Мъжа ми каза, че няма да издържа без тях и ден. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт