Поредната гавра на НОИ

  • 2 769
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 197
Alexandra  доколкото знам(поне  с последния ми болничен беше така) там си пише срок за връщане на болничният лист(срока е 7 дни).Мисля че приеха някакъв закон според,който работодателят се задължава да подава болничните в срок.То всищност се заговори за това покрай големият скандал за болничните,където НОИ бяха осъдени.    Не съм много сигурна в това,но с очите си видях срока на писмото на НОИ до работодателят ми.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 231
Alexandra  доколкото знам(поне  с последния ми болничен беше така) там си пише срок за връщане на болничният лист(срока е 7 дни).Мисля че приеха някакъв закон според,който работодателят се задължава да подава болничните в срок.То всищност се заговори за това покрай големият скандал за болничните,където НОИ бяха осъдени.    Не съм много сигурна в това,но с очите си видях срока на писмото на НОИ до работодателят ми.
Да, срока за връщане наистина е 7 дни. Но ако няма проблем, те са си в правото да се забавят в рамките на 15 дни от подаване на болничните. А иначе, никой не може да задължи работодателя кога да изплаща заплати и осигуровки, оттам се получават забавянията.

# 47
  • Мнения: 1 197
Alexandra  доколкото знам(поне  с последния ми болничен беше така) там си пише срок за връщане на болничният лист(срока е 7 дни).Мисля че приеха някакъв закон според,който работодателят се задължава да подава болничните в срок.То всищност се заговори за това покрай големият скандал за болничните,където НОИ бяха осъдени.    Не съм много сигурна в това,но с очите си видях срока на писмото на НОИ до работодателят ми.
Да, срока за връщане наистина е 7 дни. Но ако няма проблем, те са си в правото да се забавят в рамките на 15 дни от подаване на болничните. А иначе, никой не може да задължи работодателя кога да изплаща заплати и осигуровки, оттам се получават забавянията.
Значи пак съм недоразбрала,хем има срок хем няма  ooooh!
Мерси много

# 48
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Не знам имат ли срокове за връщане на болничните листове , нямат ли , но в НОИ Пловдив процедират по друг начин , ако в документите ти има проблем те си го записват някъде и чакат да идеш и да питаш какъв аджеба ти е проблема , за да си го оправиш.Информация по телефона не дават , само лично срещу лична карта , така че ако имате голямо забавяне не чакайте / имаше едно момиче , което каза че не е получавало пари 7 месеца / със сигурност има проблем , идете и проверете.А относно ПИК кодовете , поне за мен , не си въвеждат навреме информацията в сайта , случвало се е да ми се струпат няколко месеца наведнъж .

# 49
  • Мнения: 311
По същия начин беше при мен миналото лято - по 70 лева, при проверка на място (разбирайте скандал от моя страна) се установи че лелите били сгрешили. Чаках после месец и нещо за да ми преведат дължимото. При превода бяха скатали 1 200 лева пак по вина на лелките.
Имаше много кратък период от около 2 месеца в който превеждаха на време и сега от януари - нищо. Пак ходих до НОИ и се установи че си сменяли системата и вече лелите няма да смятат ръчно , а въвели система, която била толкова съвършена, че бавела с по 2-3 месеца плащанията. Последното ходене до нои беше на 3.04.2008 и ми обещаха че ще направят всичко необходимо за да си получа парите.
Е и това ако не е наглост и гадна бюрокрация......................

Общи условия

Активация на акаунт