с какви дрешки бяха децата ви преди и след кръщенето?

  • 11 668
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
 И ние ще кръщаваме Калоян през май месец. Аз ще го облека в нови, но носени дрешки преди ритуала. След кръщението трябва да се преоблече в чисто нов комплект дрехи - от чорапките и бодито до връхната дреха. В никакъв случай не е задължително те да са в бяло. Изборът на цвят е според вкуса на кръстниците или родителите. 

# 16
  • Мнения: 4 406
по традиция трябва след ритуала детето да се облече в бяло, но традициите не са това, което бяха  Grinning Grinning
хубаво е дрехите да са нови.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 891
И преди и след беше с рокля

# 18
  • Мнения: 931
Аз когато бях кръсница облякох детето изцяло с нови дрешки не бяха бели  само бельото беше бяло.Иначе рокличката й беше светло зелена.И аз не съм чувала за такава традиция че тр да е в бяло, според по - важното е дрешките да са чисти и нови   Peace

# 19
  • Мнения: 5 391
С нови.Не съм знаела за белите дрехи, а и да знаех не бих спазвала измишльотини.

# 20
  • Мнения: 3 929
Определено не бях бели дрехи, а в момента нямам снимки да покажа. Беше по-издокаран преди кръщаването, а след ритуала го облякохме в чисто нови дрехи, купени от кръстниците - така е по традиция - обличат се чисто нови дрехи от бельото до връхната дреха, вкл. и обувките.

# 21
  • Мнения: 1 103
Ние бяхме с  дънки и блузка преди кръщенето а после с бяла рокля и бели сандалки  Wink

# 22
  • Мнения: 14 654
Все едно с какви дрехи ще е. Моето не беше с бели, с някакви дънки май. В деня на кръщенето разбрах, че има обичай кръстницата да купи нови дрехи и да преоблече детето. Има и ритуал да се каже: "взехте циганче(еврейче), връщата християнче", но и това не сме го спазвали  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 472
Преди кръщенето я облякох в чисти и нови дрешки. Оранжева рокля с бели цветя, бельо и сандалки. След това, кръстницата я облече с бяло бельо, бяла рокля и бели обувки  /е, не съвсем бяло, а с разни цветенца и т.н в други по-бледи цветове/  Hug

# 24
  • Мнения: 53
мили мами,благодаря ви за отговорите.  имам нов въпрос. вчера говорихме с кръстника и той супер много ни изненада като каза,че ще купи на детето кръстче и някакъв подарък- не уточни какъв. за дрехи за обличането на детето и дума не стана. ние ще си ги купуваме. това не е проблем,но понеже имам една разкошна официална рокля ,която ми е подарена от много близка приятелка преди време и се чудех дали може да се облече тя след ритуала. да поясня ,че е чисто нова още е с етикетите си. има ли суеверия и пречки да се облече тя ? пречи ли ,че не е купена непосредствено преди кръщенето ???

# 25
  • Мнения: 931
мили мами,благодаря ви за отговорите.  имам нов въпрос. вчера говорихме с кръстника и той супер много ни изненада като каза,че ще купи на детето кръстче и някакъв подарък- не уточни какъв. за дрехи за обличането на детето и дума не стана. ние ще си ги купуваме. това не е проблем,но понеже имам една разкошна официална рокля ,която ми е подарена от много близка приятелка преди време и се чудех дали може да се облече тя след ритуала. да поясня ,че е чисто нова още е с етикетите си. има ли суеверия и пречки да се облече тя ? пречи ли ,че не е купена непосредствено преди кръщенето ???

мисля че няма да е проблем да си я облечеш както искаш щом решението си е ваше поне аз не знам да има някакви определени критерии кой да купи дрешката по важното е да е чистичка и нова.

# 26
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
....... се чудех дали може да се облече тя след ритуала. да поясня ,че е чисто нова още е с етикетите си. има ли суеверия и пречки да се облече тя ? пречи ли ,че не е купена непосредствено преди кръщенето ???
Не мисля , че има проблем да я облечете , нали е нова , какво значение има кога е купувана !

# 27
  • Мнения: 53
....... се чудех дали може да се облече тя след ритуала. да поясня ,че е чисто нова още е с етикетите си. има ли суеверия и пречки да се облече тя ? пречи ли ,че не е купена непосредствено преди кръщенето ???
Не мисля , че има проблем да я облечете , нали е нова , какво значение има кога е купувана !



ами да, чисто нова е , с етикетите си седи . вчера я премерихме на малката, седи страхотно,като принцеска е Simple Smile много ви благодаря за отговорите Simple Smile ще се радвам ако още мами си дадат мнението   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 6 971
Имаше нови дрешки, само блузката му беше бяла, но просто подхождаше на гащеризона, изобщо не съм се съобразявала в какъв цвят трябва да е облечен.

# 29
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Aз също незнам за бели дрешки.Моето момиченце беше с бяла блузка и розов панталон.След ритуала от кумата бяло-розова рокличка, розови обувки,розово яке,розов халат за баня и отделно други дрешки.При нас също е задължително златен накит.

Общи условия

Активация на акаунт