още с памперс

  • 14 554
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 623
Ако това ще те успокои поне малко -
синът ми е на 3,4 г. и едва сега имаме
светлина в тунела  ooooh!
То не бяха приказки, разговори,
каране - не и не ! Сега поне ни разреши
да му обуваме гащи, че преди само като
ги видеше и истеризираше.
При нас обаче си мисля, че е свързано
с огромна доза инат, защото си говори
спокойно, може да казва, но не иска.
Примирила съм се в крайна сметка.
Както казва Пандора, няма мъж на 20 г.
с памперси, нали  Hug

# 31
  • Мнения: 16
 newsm78
Здравейте, всички!
Току що излизам от този проблем със сина ми Пепи, който днес навършва цели 3 години и 1/2 и темата още ме вълнува. Не можете да си представите, че това му костваше най-много усилия - да се отучи да ака в памперс, откакто се е родил му се стори най-трудната наука.  Laughing
Хлапето може да плува с поясче /знае ляво и дясно/, кара колело, знае 20 - тина думи на английски, рисува в очертанията и какво ли още не, но много се инатеше, че "не чува акото" и го чуваше само когато е с памперс. Сега слава богу, от 1 месец вече всеки път го чува и или ми казва, или сам започва да търси къде да ака.
Как се отучи?
Оставих го да получи малко запек и пи "Дуфалак". Пък и сега казва, че вече няма за какво да му се смеят децата - значи го е преживявал. Не ми се искаше да го водя на детски психиатър, само заради отказването от памперса, не знам дали казах, че нямам никакви други проблеми с него.
Успех на всички, според мене комбинираните усилия винаги водят до успех!
Ш.

# 32
  • Мнения: 3 720
Аз махнах памперса на синът ми на 1г и 7-8 месеца  Peace
Пък аз на 2 г. и 10 мес. Peace

# 33
  • Sf
  • Мнения: 978
Няма голямо дете с пелени,нали.

Четиригодишно да не би да е малко?

Проблем си е, и то голям проблем. След десетина години и в първи клас с памперс може да тръгнат. Но едно дете, ако от рождение е с памперс, за 2-3 години дотолкова свиква с него, че да му предложиш да го махнеш, за него е равносилно да му махнеш ръка или крак.

Момичета, разбирам, че за повечето от вас е късно, но ако имате други деца - почвайте да махате памперса колкото се може по-рано - по-безболезнено ще е и за вас, и за децата!

В случая, според мен най-лесно ще се откаже от памперса като види други дечица как го правят - на ясла или в ДГ. Дори без да го записвате, пробвайте да намерите начин да попадне в общество на връстници поне за 1 седмица.

# 34
  • Мнения: 673
  Всяко дете си е различно. Но аз бих те посъветвала да махнеш памперса изцяло. В момента го слагаш ,за да ти е удобно на теб , а не защото детето има нужда от него. Просто обуйте гащите и нещата ще си дойдат от самосебе си,...когато му дойде времето. Е вярно ,че  прането идва малко в повече , но... Вече и времето се затопли.
  Моят малкия син сра и пика в гащите около 7-8 месеца ,но накрая се научи сам.
  Успех! Grinning

# 35
  • Мнения: 36
Относно памперса, спокойно мили майки. Нашия син е на 3.5 годинки. Преди около годинка беше абсолютно същата работа и при нас. Само пишкаше на гърнето, но искаше да ака само в памперс, и то винаги прав, с разкрачени краченца. Настоявали сме да го прави на гърнето, не сме му давали памперс, но стиска дупенцето и отказва. Издържали сме по три дни, като коремчето много го заболяваше, и нацапваше гащичките, но не искаще да ака в гърнето. накрая се примирихме, и започнахме да му даваме памперс, когато поиска. Само му говорихме, че е голям и всички акат на гърне, само той на памперс, обещавахме му и подаръци. След няколко месеца сам поиска и започна да ака на гърнето. Сега няма проблем. Отдавна вече му слагаме само вечер, независимо, че почти всяка сутрин памперса е сух, и ползваме един няколко дни. Така че спокойно, не се притеснявайте, бършете дупенца още няколко седмици, или месеци, и всичко ще си дойде на мястото.

# 36
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Почти 3 г и още с памперс.
Направо ме е срам Embarassed
Но не ще и да чуе за гащи и гърне.
Мисля да го сваля драстично и това е.С молби и говорене нищо не става.
Изкупих гащите в цяла София.Всеки път обещава ,че точно с тази картинка ,ще ги сложи #2gunfire

# 37
  • София
  • Мнения: 6 950
Не се тревожи,остави детенцето само да ти покаже,кога е готово! Peace


Това е и моят отговор  Peace При нас стана някакси изведнъж, сега си ходи и по двете нужди в гърнето.
Почакай още няколко месеца, детето самичко ще се отпусне.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, хора, само няколко майки са видели проблема - не е за махането на памперса. Детето не се изпуска, та да има проблем. То си е готово за махане на памперс, щом може да се владее и не ще да ака извън памперса. Проблемът е в ритуала - ака право в памперс. Иначе това дете си е готово - пишка в гърне и задържа. Какво време да му дойде? То му е дошло. Даже е невероятно, че може да устиска изхождането си само за да го направи в памперса.

"Забравяте памперса" един ден и това е - няма памперс. Водиш я в магазина и там казват, че е голяма и няма за нея, а само за малките деца. Пред нея човекът ви показва вълшебното приспособление за тоалетни и казва, че това е новият памперс.
 Ако иска - ака, ако не иска - не ака. Даваш нещо разхлабващо, няма да й стане нищо. НЕ я пробвай на гърне, ако там извършва малката нужда, слагай я в тоалетната, с "новия памперс".
Трябва му нов ритуал на детето. Нищо повече, защото то вече се контролира, щом пишка на гърне и задържа акото, ако не е с памперс.

# 39
  • Мнения: 1 062
Абсолютно съм съгласна с КЛОНКА и подобните на нейното мнения. За мен също не е нормално на 3-4 г. дете с памперс, ако няма здравословен проблем. Щом може да контролира физиологичните си нужди детето, значи е готово. Това става средно между годинка, годинка и половина. Говоря за възможността детето да осъзнае, че ще прави нещо. А според личното ми мнение, проблема с нежеланието на детето е в това, че прекалено късно се започва отучването от памперса. Колкото по-късно, толкова по-трудно.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 623
Изкупих гащите в цяла София.Всеки път обещава ,че точно с тази картинка ,ще ги сложи #2gunfire

И аз така  Joy Даже му поръчах специално
с МакКуин, а той само си ги гледаше.
За обуване и дума да не става  ooooh!

# 41
  • София
  • Мнения: 619
Няма голямо дете с пелени,нали.

Четиригодишно да не би да е малко?

Проблем си е, и то голям проблем. След десетина години и в първи клас с памперс може да тръгнат. Но едно дете, ако от рождение е с памперс, за 2-3 години дотолкова свиква с него, че да му предложиш да го махнеш, за него е равносилно да му махнеш ръка или крак.
ooooh! изобщо не си права! Моя син се чувства чудесно без памперс и съм сигурна че при всяко дете е така.Това е като част от облеклото-какви ръка или крак  #Crazy За мен е въпрос на съзряване!Аз до 3-ти клас съм се изпускала през ноща и то на често!

# 42
  • Sf
  • Мнения: 978
ooooh! изобщо не си права! Моя син се чувства чудесно без памперс и съм сигурна че при всяко дете е така.Това е като част от облеклото-какви ръка или крак  #Crazy За мен е въпрос на съзряване!Аз до 3-ти клас съм се изпускала през ноща и то на често!

1. Това, че ти си се напикавала до трети клас, съвсем не означава, че е нормално. Нарича се нощно напикаване при децата и е ФИЗИОЛОГИЧЕН проблем.
2. Това, че едно дете може да стиска, но не желае да ходи до тоалетна извън памперса, е ПСИХОЛОГИЧЕН проблем. Колко ще го чакаш да "зрее" си е изцяло твое решение - ако щеш, и до трети клас.


На 1.9г. сме и си нямам ни най малка идея как става това-махането на памперс!Оня ден за първи път се престраши или по-скоро се съгласи да седне на гърнето с  фото албум  в ръка и взе, че се изака-леле какъв рев падна, че сме изцапали гърнето.Беше шокиран!

Пробвай да не си противоречиш чак толкова.

# 43
  • Мнения: 1 044
При малките деца проблеми с изхождането колкото щеш! Ние сме вече без памперс. Махнахме дневния за две седмици на 2 г. 6 м. От месец сме и без нощен. Но... имаме известно неудобство...Ходи по голяма нужда само в гърнето си и никъде другаде. Ако си седим непрекъснато в къщи, ок, но той посещава детска градина, пътуваме дълго понякога, ходим на гости за ден-два и т.н. Вчера бяхме на пикник, доака му се, пробвахме, но той се отказа - искам си гърнето! Да, ама на мен ми писна да разнасям това гърне на всякъде с нас!  Rolling EyesИ не го бях взела. Той отказа тогава да свърши работата и така и не я свърши до края на деня, защото се прибрахме късно, той заспа, а тази сутрин пък станахме много рано, беше сънен и така си отиде на детска градина. Евентуално довечера ще се получи в къщи. Но дотогава той ще се е запекъл ужасно и поблеми с изхождането ще има... Sad
Исках да кажа с този пример, че проблемите с тоалетната, гърнето и памперсите на тази възраст са главно психологически. Всяко дете - с номера си. Едното си иска памперса, друго точно определено гърне! Едно иска право, друго отказва да ходи до тоалетна без майка си! Ама ще пораснат, къде ще ходят и в норма ще влязат, само време трябва да мине.

# 44
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Изкупих гащите в цяла София.Всеки път обещава ,че точно с тази картинка ,ще ги сложи #2gunfire

И аз така  Joy Даже му поръчах специално
с МакКуин, а той само си ги гледаше.
За обуване и дума да не става  ooooh!
Още ли сте с памперс? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт