увито около пъпната връв

  • 1 994
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 110
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами!
Вчера бях на фетална морфология.
По календар трябва да съм в 19 г.с., но според ултразвука напредвам с 2 седмици и на апарата се покзва, че съм в 21 г.с. (май не се изразих много правилно  Embarassed ), но мисля че ме разбрахте.
Докторът каза, че бебето е било увито около пъпната връв, но му е било свободно и нямало място за притеснение, тъй като ми е първа бременност и от вчера насам немога да съм спокойна  Cry .
И второто, което малко ме тревожи, каза че главата на бебо е била много наведена и съм имала къса шийка затова трябвало да се пазя много.
Иначе всичкото му е било нормално, за което много се радвам  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 049
Няма за какво да се притесняваш. Едно време е било опасно, когато е нямало как да знаят, че бебето е увито около пьпната врьв. Сестра ми така се е родила и е посиняла, защото около минута след раждането не можела да си поеме вьздух... Сега вече всичко се вижда и знае предварително, лекарите могат да вземат необходимите мерки. Относно шийката на матката предварително няма какво да го мислиш. Не е казано, че като е кьса ще е по-различна бременността ти. Просто избягвай големи физически натоварвания. Спокойно и лека бременност!  Hug

# 2
  • Мнения: X
Само да вметна, че пъпната връв се е увила около бебето, не то около нея.  Mr. Green

Няма за какво да се притесняваш, винаги има някакви подробности, особености, които в крайна сметка не оказват влияние. Може да се завърти и да се развие пъпната връв, а и важното е, че се знае, че е увита около бебето.

# 3
  • Мнения: 3 016
Не се притеснявай, просто ходи често на прегледи и следете бебечето . Аз знам за случай когато е била направано завързана .

# 4
  • София
  • Мнения: 39 756
Не бебето се увива около пъпната връв, а пъпната връв се увива. Това става когато е по-дълга.
Дияна се роди с увита пъпна връв около врата (1 или 2 пъти, не помня). Родих нормално. Намесата на акушерката беше адекватна и бърза, всичко беше наред. Да вметна, че тогава не съм ходила на ФМ, а гинеколога от ДКЦ-то не ми каза за този проблем.
Има известна опасност при самото раждане, но лекарят ще ти каже кой вариант за раждане (нормално или секцио) е по-приемлив в твоя случай.

Аз също съм със скъсена шийка. Не съм имала проблеми с 1вата бременност, а и сега.

# 5
  • Мнения: 110
Благодаря Ви момичета за отговорите!!!
Доста се  Embarassed за това кое около кое е увито, простете ми   bouquet

# 6
# 7
  • Мнения: 110
Не можах да променя заглавието на "увита пъпна връв около бебето"
Ако няма да затудни някоя от Вас, нека я промени

# 8
  • Мнения: 498
Здравей! Радвам, се да чуя, че има лекари, които си разбират от работата. Аз за съжаление, не попаднах на такива, никой не видя че бебка се беше намотала здравата. Та доколкото знам има много различни варианти и това, че е омотано, не означава, че ще има някакъв проблем.
Бременей си спокойно, важното е бебето да не изостава и да не стане лениво, при самото раждане лекарите си знаят работата в такива случаи. Чувала съм, че се препоръчва секцио, но пак повтарям, всеки случай е различен.
Аз родих нормално, без никой да знае, че бебето се е омотало, но изоставаше с 3 седмици, добре че е реши да се появи по-рано, последните месеци не се е хранило. Абе беше малко шокирашо преживяване, но всичко минава.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом бебчето си расте и се развива нормално няма място за притеснения  Peace

# 10
  • Мнения: 1 085
Аз съм родена с 3 пъти увита пъпна връв около врата и накрая на възел..Не се притеснявай докторите си знаят работата.Сега особено медицината е много напреднала.Щом преди 21 години съм се родила жива и здрава не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 2 825
Не се притеснявай, щом се знае предварително, то докторите ще бъдат нащрек Simple Smile
А и имаш доста време до раждането, може бебето да се завърти и да се освободи само .

# 12
  • Мнения: 1 372
Пъпната връв на бебка бе6е увита около врата й и доктора мислеше че е три пъти но се оказа само веднаж! Не изплака веднага и мисля че това беше причината, но така или иначе всичко беше нормално

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами не вдигай тежко, не се изтягай и се радвай на бебчето.

# 14
  • Мнения: 9 814
Едва ли бебето се е увило около пъпната си връв, по-скоро е обратното Mr. Green
Но днес медицината разполага с достатъчно добра техника, с която може по-много точен начин да се проследи една бременност. Племенникът ми беше с три пъти увита пъпна връв около вратлето, роди се чрез секцио, здраво и доносено бебе. Увиването се установи още в 31 седмица.
Риск винаги има но, спокойно и леко раждане. Peace

# 15
  • Мнения: 104
Сина ми също беше с дълга и увита 3 пъти пъпна връв. Започнах нормално раждане, защото на консултациите не бяха видели това. След всеки напън съм го душала и след като му изгубиха тоновете набързо ми спретнаха едно секцио. Важно е да се знае в последните седмици дали бебенцето е с увита пъпна връв, за да се реагира адекватно. Но на теб ти е рано, може и да се оправи. Лека бременност и успех. newsm10 thumbsup

# 16
  • Варна
  • Мнения: 558
Голямата ми дъщеря се роди с увита около вратлето пъпна връв, а малката с два пъти около вратлето е един около крачето. Живи и здрави дечица са си. Спокойно, често се среща.

# 17
  • Мнения: 1 091
И аз ще те успокоя.Аз също родих бебчо с намотана пъпна връв през вратлето.Никой обаче не ми беше казал предварително.На предния ден отидох на консултация и гинеколожката ми каза ,че ако до следващия ден не родя да вляза на сутринта.И аз не знаех защо ме викат по-рано.Даже влязох в родилно на "фаталното",но за нас щастливо петък 13-ти.Родих нормално.Наобяд в 13.00часа.Като влязох от първата минута докторите постоянно ми следяха състоянието.За което много им благодаря.  bouquet  bouquet  bouquetРодих бебчо жив и здрав и голям 3.960кг. 52см.Само личицето му беше черничко като се роди ,където е била намотана пъпната връв,но ми е жив и здрав.Пожелавам ти едно хубаво , живо и здраво бебе.  bouquet

# 18
  • Мнения: 9 973
спокойно Hug

# 19
  • Мнения: 576
И Рая беше с омотана пъпна връв около вратлето. Докторите казват, че 50% от бебетата се раждат така. Всичко мина нормално, разбира се и аз много се притеснявах като теб. Бъди спокойна - ходи редовно на прегледи. Родих секцио.

Общи условия

Активация на акаунт