На градина до обяд-моля за вашите мнения!

  • 1 941
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 9 817
 Здравейте!
Много ще ми е интересно да прочета вашите мнения по един важен за моето семейство въпрос.Имам две дечица-на 3 и 6г.Посещават детска градина.Голямата я взимам наобяд по редица причини.Малката я взимам следобяда към 16,15.Ходят в една и съща градина.От известно време се замислям да започна да взимам и малката също наобяд.Доводите ми за това са следните:
-дефакто от 12,когато взимам кака и,до 16,когато взимам дребната,тя в градината просто спи и яде.Това означава,че не би пропуснала нещо кой знае колко важно.
-в градината няма да ги извеждат в двора до края на май месец,защото са озеленявали и всичко е оградено докато израсте новата трева.Извеждат ги на една тераса-два на два,децата са повече от 20.Онзи ден като я взимах ми се сви сърцето-всички се бяха хванали за решетките като затворници Confused.
-следобедната им закуска е под всякаква критика
-малката свикна без проблем в градината,само обедното спане там и е леко неприятно,защото по принцип спи не повече от час-там като се събуди си лежи,не пречи на децата...но винаги ми казва,че като се събуди и е много мъчно за вкъщи
Ако я взимам наобяд ще си изяжда храната вкъщи-заедно с кака си,а следобедната и закуска ще е приготвена от мен.
Това,което ме притеснява е дали детето няма да изгуби нещо...не зная как да се изразя,дали няма да му навредя по някакъв начин.Аз не ходя на работа ,смятам,че пое още няколко години няма да тръгна,но нищо не се знае.А ако тръгна на работа и започна да я оставям по цял ден отново дали ще свикне пак?!Така или иначе лятото като започнат сборните групи няма да ходи на градина,та до есента пак ще е отвикнала вероятно Grinning.
Такива мисли ме мъчат...всъщност за себе си съм взела решение,но не бих отказала вашите коментари и мнения. Grinning

# 1
  • Мнения: 8 999
Не пречи да я взимаш на обед до края на тази уч. година, но от догодина /ако искаш/ ще й кажеш, че пак ще си ходи по цял ден.
По принцип нищо няма да изпусне, ако си тръгва по-рано.
Но като пораснат /3та и 4та група/ вече започват да се заиграват, имат си любими приятели и им харесва да са в детската и следобяд. Моите деца все ме молеха да ги взимам последни.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Моята голяма дъщеря е на 5,5 години.Но никога не съм я взимала на обяд,защото тя много бързо свикна ,не плачеше и пък и дворът им хубав имат къде да играят познаваше и доста от дечицата в групатаси.За първа група е нормално да се взимат децата по-рано,но след това и те се приспособяват,харесва им и не искат да си тръгват толкова рано.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 817
За първа група е нормално да се взимат децата по-рано,но след това и те се приспособяват,харесва им и не искат да си тръгват толкова рано.
Ами дъщеря ми всъщност свикна много бързо с градината.Да поясня-тя няма проблем да стои по цял ден,просто аз не смятам,че е нужно.Взимала съм я няколко пъти наобяд,защото сме пътували следобяда извън града-беше много,много доволна.Принципно тя е от силно привързаните към мама деца,но не и е проблем ходенето на градина.Обаче би била в пъти по-доволна,ако ходи там до обяд,защото всъщност до обяд са им заниманията,игрите...после следва време за сън и след това мама я взима.

# 4
  • Мнения: 46 403
Много добър вариант, шом имаш възможност си я взимай  Peace

... За първа група е нормално да се взимат децата по-рано,но след това и те се приспособяват,харесва им и не искат да си тръгват толкова рано.

Дъщеря ми е 1 група, но никога не съм я взимала по-рано, нямам възможност, а и тя самата не иска - още от 1-вия ден. Като знам аз колко мразех градината, направо й се чудя на акъла  Crazy

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 552
Винаги, когато съм взимала детето си на обед е било празник за него. Толкова и е тягосно това спане там. В къщи също се съпротивлява на следобедния сън, но ще не ще спи.
Ако не те затруднява взимай си я на обед. newsm10

# 6
  • Мнения: 2 211
Ти си майката и ти знаеш кое е добре за детето ти. Аз също бих го взимала на обяд, но той иска да остава да спи с другите деца.
Ако детенцето не възразява, прибирай си го да обядва и спинка у дома.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 817
Ако детенцето не възразява, прибирай си го да обядва и спинка у дома.
Ооо,тя не би възразила,никак даже. Wink
Всъщност това,което много ме ...тормози,е следното-в градината идва психолог,той работи и с голямата ми дъщеря.Споделяла съм с него за тази ми идея и той смята,че не съм права.Смята,че за детето е добре да е там,в кюпа,че да свиква,да не я изолирам.

# 8
  • Мнения: 2 211
Ако детенцето не възразява, прибирай си го да обядва и спинка у дома.
Ооо,тя не би възразила,никак даже. Wink
Всъщност това,което много ме ...тормози,е следното-в градината идва психолог,той работи и с голямата ми дъщеря.Споделяла съм с него за тази ми идея и той смята,че не съм права.Смята,че за детето е добре да е там,в кюпа,че да свиква,да не я изолирам.

Е за какво да свиква? После като тръгне на предучилищна и на училище, нали пак ще е до обяд? Ако самото дете не иска да е в кюпа, защо да го насилвате? Моят син е като овцете, където е стадото и той е там, но първо не намирам това за положително и второ, всяко дете е различно. Взимай си я на обяд и ако започне да се чувства отделена, различна от децата и пожелае да остава в градината, я остави. Няма как да знаеш предварително, как точно ще реагира, затова опитай и действай спрямо реакциите на детето.

# 9
  • Мнения: 2 309
Всъщност това,което много ме ...тормози,е следното-в градината идва психолог,той работи и с голямата ми дъщеря.Споделяла съм с него за тази ми идея и той смята,че не съм права.Смята,че за детето е добре да е там,в кюпа,че да свиква,да не я изолирам.

Ще се намеся с мнение, въпреки че дъщеря ми не ходи на градина, но пък аз живо си спомням детството и моят опит с градината. Никога не съм обичала да съм в кюпа, може би дъщеря ти е от този тип. Обичах да стоя настрана и да бъда сама. Според мен, след като самото дете иска да си ходи и да си спи вкъщи, мнението на психолога няма никакво значение.

# 10
  • Мнения: 9 814
Щом смяташ, че е правилно вземай детето си на обяд. Моето, ако можеше щеше да спи в ДГ. Grinning

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Валенцето,
вземай я на обяд в продължение на определен период, но го формулирай от сега. Примерно - докато трае озеленителният период и т.н.
За да си знае, че в даден миг пак ще е по цял ден.

# 12
  • Мнения: 2 614
Валенцето, ако аз взимах едното детенце задължително всеки ден на обяд, и другото няма специално искане да стои и да не го взимам първа... бих вземала и двете!
Ти си писала, че малката тъгува за вкъщи, и предпочита като се събуди да е вкъщи! Можеш да изпълниш това и желание!  Peace

# 13
  • Мнения: 1 783
Споделяла съм с него за тази ми идея и той смята,че не съм права.Смята,че за детето е добре да е там,в кюпа,че да свиква,да не я изолирам.

тези мнения дето детето трябвало да ходи на ясла и градина едва ли не от пеленаче ме изумяват с архаичността си направо. Децата до 3 годишна възраст не са готови да са целодневно сред други и имат нужда най-вече от примера на родителите си. Не всички могат да си позволят да си стоят в къщи, за съжаление, но факта си е факт. За мен идеалния вариант би бил няколко часа с деца на ден, после в къщи. В къщи няма да е изолирана, напротив, ти ще я водиш на разходки, ще научава неща от теб, ще правите неща заедно, нима това не е полезно? Аз, ако имах възможност, бих я взимала на обяд, според мен си струва. Доводите ти за спането и за закуската биха ми били достатъчни. Не съм против градините и яслите, изобщо дори, но ако имаш възможност да намалиш прекараното време там, е по-добре за детето. Според мен.

# 14
  • Мнения: 636
Споделяла съм с него за тази ми идея и той смята,че не съм права.Смята,че за детето е добре да е там,в кюпа,че да свиква,да не я изолирам.

тези мнения дето детето трябвало да ходи на ясла и градина едва ли не от пеленаче ме изумяват с архаичността си направо. Децата до 3 годишна възраст не са готови да са целодневно сред други и имат нужда най-вече от примера на родителите си. Не всички могат да си позволят да си стоят в къщи, за съжаление, но факта си е факт. За мен идеалния вариант би бил няколко часа с деца на ден, после в къщи. В къщи няма да е изолирана, напротив, ти ще я водиш на разходки, ще научава неща от теб, ще правите неща заедно, нима това не е полезно? Аз, ако имах възможност, бих я взимала на обяд, според мен си струва. Доводите ти за спането и за закуската биха ми били достатъчни. Не съм против градините и яслите, изобщо дори, но ако имаш възможност да намалиш прекараното време там, е по-добре за детето. Според мен.
Абсолютно подкрепям. Не виждам да има логични аргументи против.  Даже смятам, че и след тригодишна възраст децата не са готови да прекарват цял ден сред други хора. Няколко часа на ден сред деца след тригодишна възраст са съвсем достатъчни за социализацията им, според мен.

# 15
  • София
  • Мнения: 9 817
Благодаря ви за мненията! Grinning
Говорих с учителката и сестрата-няма никакъв проблем.Казаха ми,че не могат да задължат никой родител да си взима детето след 16ч.Пък и госпожата сама ми каза,че така като не излизат на двора,а само на терасата,децата само се мъчат.Сигурна съм,че взех правилното решение.
А ако знаете как се зарадва Мими Grinning.
Но някак не успях да и обясня,че това е временно.Дано наесен да нямаме проблеми.

# 16
  • Мнения: 187
В книгите за отглеждане на деца пише, че до 3 г. децата играят "редом", т.е. всяко за себе си и нямат кой знае каква нужда да общуват с други деца.Едва след тази възраст се заиграват истински с други деца. Абсолютно подкрепям вземането на обяд.Не мога да разбера каква е тази масова психоза  сред българските майки да изпращат децата си в обществени заведения още с памперси на дупетата си, при положение ,че могат да ги гледат в къщи. Ако се замислите, ще установите , че в по-рзвитите страни тези обществени заведения са само за работещи майки с по-ниско социално положение, а у нас всички вкупом "на яслата" /само името какво е като ,че ли са животни тези деца. На 3г. детенцето има нужда да усеща майка си, нейната любов и грижа, да се чувства сигурно и обичано , нищо повече.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако имаш възможност я взимай на обяд  Peace

# 18
  • Мнения: 1 783
Ако се замислите, ще установите , че в по-рзвитите страни тези обществени заведения са само за работещи майки с по-ниско социално положение.
за работещи да, но не за с ниско социално положение, много е скъпо за тях обикновено  Simple Smile Peace

# 19
  • Мнения: 838
Здравейте!
Много ще ми е интересно да прочета вашите мнения по един важен за моето семейство въпрос.Имам две дечица-на 3 и 6г.Посещават детска градина.Голямата я взимам наобяд по редица причини.Малката я взимам следобяда към 16,15.Ходят в една и съща градина.От известно време се замислям да започна да взимам и малката също наобяд.Доводите ми за това са следните:
-дефакто от 12,когато взимам кака и,до 16,когато взимам дребната,тя в градината просто спи и яде.Това означава,че не би пропуснала нещо кой знае колко важно.
-в градината няма да ги извеждат в двора до края на май месец,защото са озеленявали и всичко е оградено докато израсте новата трева.Извеждат ги на една тераса-два на два,децата са повече от 20.Онзи ден като я взимах ми се сви сърцето-всички се бяха хванали за решетките като затворници Confused.
-следобедната им закуска е под всякаква критика
-малката свикна без проблем в градината,само обедното спане там и е леко неприятно,защото по принцип спи не повече от час-там като се събуди си лежи,не пречи на децата...но винаги ми казва,че като се събуди и е много мъчно за вкъщи
Ако я взимам наобяд ще си изяжда храната вкъщи-заедно с кака си,а следобедната и закуска ще е приготвена от мен.
Това,което ме притеснява е дали детето няма да изгуби нещо...не зная как да се изразя,дали няма да му навредя по някакъв начин.Аз не ходя на работа ,смятам,че пое още няколко години няма да тръгна,но нищо не се знае.А ако тръгна на работа и започна да я оставям по цял ден отново дали ще свикне пак?!Така или иначе лятото като започнат сборните групи няма да ходи на градина,та до есента пак ще е отвикнала вероятно Grinning.
Такива мисли ме мъчат...всъщност за себе си съм взела решение,но не бих отказала вашите коментари и мнения. Grinning

Така описано нищо не губи-вземайте си детенце на обяд,а догодина като порасне още то само ще си каже,ако иска да остане да си доиграе с приятелите там.
Моята дъщеря  в яслата отначало я вземах още на обяд(причини като вашите),после като мина в детската градина сама ме помоли да я оставя след обяда и ,ако може да я вземам последна.Мисля,че мнението на детето е най-важно,все пак колкото и добри родители да сме ние не можем да им осигурим едно-компанията на връстниците им.

# 20
  • Мнения: 2 211
Но някак не успях да и обясня,че това е временно.Дано наесен да нямаме проблеми.

Имаш на разположение цялото лято, лека - полека да я подготвиш.

# 21
  • Мнения: 165
В нашата градина не ми разрешават да си взимам детето наобяд, а за нея е трудно да стои цял ден. Всеки ден ходи с нежелание там. Харесваше и единствено когато едната госпожа беше болна и имаше заместник една по-възрастна г-жа, която умееше по-добре да занимава децата, така, че да им е интересно.
 

Общи условия

Активация на акаунт