Отговори
# 30
  • Мнения: 630
На настроения съм. Понякога имам нужда да побъбря празни приказки, но понякога искам наистина тишина и спокойствие.

# 31
  • Мнения: 119
Козметичката и фризьорката ми са много забавни и интелигентни жени и с тях е удоволствие да се говори. Незнайно как, но и двете усещат кога съм в по-особено настроение и по-скоро ми се мълчи и тактично млъкват и прекратяват всякакви опити да ме заговорят.

# 32
  • Мнения: 751
На мен ми е много приятно, релаксиращо ми действат,а и като ми пуснат и една лека музичка. Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 150
И с фризьорката, и с козметичката ми са много забавни и весели хора. Имаме много общи теми, не ми е досадно, пък и като си вляза намусена им е ясно, че ако ми се говори ще ги заговоря.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 742
Предишната ми фризьорка беше голямо дрънкало. Постоянно задаваше тъпи лични въпроси, които въобще не й влизаха в работата. Въобще не се усещаше. Разпитваше ме за мои приятелки/нейни клиентки как са, какво правят... Ужасно нетактичен човек. Но пък работеше много добре. Дълго време я търпях заради уменията, но в един момент ми писна - 1 час подстригване и издухване се проточваше до 2-3 и повече часа, защото тя все се размотаваше, закъсняваше за работа или предишната клиентка закъсняла. Уф!
Сега съм много доволна от момичетата в салона, в който ходя. През повечето време мълчат. Говорим само по същество, т.е. вида на прическата и грижата за косата. Ако съм на кеф и видя, че и тя е на кеф, можем да поговорим малко за времето, общ.събитя, но нищо повече.
Масажистката ми е мълчалива. Цяло злато. Козметичката е някъде по средата, но не ме дразни, явно усеща добре момента. С маникюристките ми, не знам защо, страшно обичам да си бъбря.

# 35
  • Мнения: 487
Фризьора мога да го понеса да ми дърдори,даже ми е по-добре иначе се чуствам тъпо,ама козметичката и масажистката е......, те тия ме дразнят! Rage Немога да се отпусна на масаж изобщо ,щото требва да отговарям на въпроси или да викам "Да!" "Ми ,така е!" "Браво!" и от сорта!Плащам за релакс ,а като изляза се чуствам като след кафе с приятелка!

# 36
  • Мнения: 750
Фризьорката трябва да говори. Mr. Green
Друго си е докато ти правят прическата да научиш някоя пикантерия!
Козметичката не бива да и дрънчи устата!
Лицето и е над моето....и ако ми говори нонстоп,няма да ми е приятно да и дишам дъха! Crazy
Масажистката устата трябва да и е  като залепена.
Плащаш си за релакс,не за да си говориш с нея!
За мой късмет,момичетата при които ходя са точно тва от което имам нужда.
Ако се променят.....ще си намеря други! Sunglasses

# 37
  • Мнения: 7 914
ако ми говорят, без да ми задават въпроси, ми е все едно...ама ако ме разпитват за каквото и да е се дразня и то много Peace

# 38
  • Мнения: 963
С фризьорката ми е приятно да си бъбря. Не през цялото време, общи приказки неангажиращи. Между репликите  слушаме музика... въобще съм доволна.  Flutter

Докато за половинката ми ходенето на фризьор е цял ритуал - минимум час, в който се обсъждат познати, приятели, проблеми и весели случки... ама това е, защото отдавна се знаят с фризьорката и им прави кеф. Пък и тя е от типа, дето като говори не подстригва и обратното.  Laughing  Та така неговата прическа отнема двойно-тройно повече време от моята.

Най-любима ми е обаче бившата ми стригачка  Mr. Green . Задава един-два въпроса в началото, гледа намусено в отговор, обсъжда набързо с колежката си предишните клиентки... след което забива поглед в телевизора... и си подстригва, гледайки латино сериали  Crazy . Съвсем, ама съвсем сериозно! Така при последното ми посещение при нея не само не се сдобих с прическата, която исках... а се оказа, че между отделни кичури има по 4 пръста разлика в дължината - това, на къса коса.  ooooh!  Ей така се сдобих с новата фризьорка скоропостижно...

# 39
  • Мнения: 1 312
Обичам да си говоря много,с всички.
Абсолютно не мога да си представя да отида на маникюр,педикюр,фризьор или козметик и да мълча като пукал.
Прави ми лошо впечатление когато някой стои на стола и мълчи дори.
Вижда ми се грубо и надменно.
Успявам винаги да ги предразположа да си комуникират нормално с мен,но и винаги следя да не преминат границата.
Незнам дали аз съм случила на хора,но никога,никой не ми е дрънкал на главата за личните си драми и страдания,не са ми чели лекции и не са ми се бъркали в живота.
Фризьорката ми,при която ходя вече 2ра година,едва преди няколко седмици научи кой е мъжа ми при положение,че и той и е клиент от същото това време.
Маникюристката ми е една и съща от 16 години,а дори не съм сигурна,че ми знае името.
И въпреки всичко не млъкваме.
Има толкова много неща в света около нас да се обсъждат,не е нужно непременно темата на разговор да сме самите ние.
Може би има значение факта,че никога не съм работила в женска среда,не обичам да се събирам по женски в компании и там избиват тези неща...

# 40
  • Мнения: 613
По принцип несмислени/общи разговори водя на настроения. Има моменти, в които ме натоварват, независимо че познавам човека. Бих предпочела да бъда оставена 'потопена' в мислите си. Фризьорката ми в Бг беше точно такава. Самата тя беше на настроения и така имаше момент изненада. Никога не знаех дали днес ще си приказваме или напротив  Simple Smile

Явно, обаче повече сме си приказвали, защото първите ми впечатления от посещение на фризьор в Щатите, беше абсолютното мълчание. В началото, докато не им знаех традициите, чак се бях притеснила. Мислех, че вината е у мен.

Сега по въпроса на темата съм някъде по средата. Нещо от типа - и аз не знам кое е по-добре  Simple Smile /само по фризьорския въпрос се изказах/

# 41
  • Мнения: 2 407
Не ми пречи, а защо го правят,всеки говори........

# 42
  • Мнения: 4 076
Въпрос на култура е,а повечето работещи в този бранш,според мене, я нямат.Задължително се клюкарства за току-що излязлата клиентка,и то с думи като "тая","видя ли й чантата,обувките.."и моменти от биографията й.Да съм свидетел на подобни монолози/разговори,много ме дразни и подтиска.Мразя да слушам и житейските им проблеми.Други мълчат,но явно са потънали в собствените си мисли или не са на кеф,и резултатът от работата им не е добър.
Бих искала "приветливо" мълчание,малко въпроси,касаещи косата ми или кожата ми,според услугата;добра и съсредоточена работа от нея и отпускане за мене.

# 43
  • Мнения: X
Задължително се клюкарства за току-що излязлата клиентка,и то с думи като "тая","видя ли й чантата,обувките.."и моменти от биографията й.
Ужас Shocked,радвам се,че не съм подала на такива.

# 44
  • Мнения: 68
Ходих при една маникюристка която работеше добре, но толкова много дрънкаше и дразнещо от типа мъжки момичета , отначало се издържаше, но последния път така се кикотеше и обесняваше направо ме побърка излязох от салона-скапана все едно съм била на нивата да прекопавам. Оттогава не съм ходила при нея дълго време не знаех къде мога да отида, но слава богу намерих перфектния козметик и маникюрист  за мене. С фризиорката ми беше същото положение - последния път за една боя и сешуар висях да чакам около 3ч. защото излизаше да си пуши цигарки и си говореше с приятелки. Много тъпо парче.......... и там не ходя вече. Но само те губят от това за сега съм намерила перфектните хора за подръжка и съм много спокойна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт