забременяване след секцио

  • 12 410
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 273
колко време да чакам за да започнем пак с опитите за бебе.правиха ми секцио на 16.02.08г.моето бебенце почина и сега не знам как ще дочакам момента в който пак ще родя и ще гушна моята рожба.ако е рекьл господ де.защото този пьт мьката беше безкрайна.и все пак има ли мами забременели преди пьрвата година след секцио.при мене имаше и усложнения,разкьсана матка,шита,после крьвоизливи,кюртаж,после лекарства и т.н.и все пак ако вече няма повече неприятни изненади според вас КОГА...

# 1
  • Мнения: 9 077
Ох, милата...страшно много съжалявам за всичко, което си преживяла...дано имаш сила да преживееш трагедията и да продължиш напред!
Мисля, че е прекалено рано да мислиш за следваща бременност, минали са само 2 месеца от секциото, по спомени мисля че поне година и половина трябва да се изчака...имала си и усложнения, което сигурно ще удължи срока - твоят гинеколог какво казва?

# 2
  • Мнения: 273
той казва поне 1 година.а ако толкова бьрзам след 6 месеца каза ,че пак ще говорим по този вьпрос и ще решим тогава.много се притеснявам дали пак ще мога да си имам бебе.

# 3
  • Мнения: 611
Подкрепям Стеф и  аз мисля че трябва да изчакаш поне 1 година Rolling Eyes
Знам че ще ти е трудно , но този път ще е успешен края , вярвай го Hug
Защо не питаш Кики Ники  , знам че тя също е била секцио  първия път , както и сега при раждането на Бела Rolling Eyes
Попитай я , може да ти помогне Hug

# 4
  • Мнения: 9 077
той казва поне 1 година.а ако толкова бьрзам след 6 месеца каза ,че пак ще говорим по този вьпрос и ще решим тогава.много се притеснявам дали пак ще мога да си имам бебе.
Миличка, извинявай, че ще те питам - но каква беше причината за смъртта на бебчето ти?
Питам, защото вероятно нямаш проблем със забременяването, както и с износването - нямаш причина да се притесняваш дали ще си имаш пак бебе. Ако се касае за някакви генетични проблеми на самото дете, това е вече друг въпрос.
Извинявай, че бъркам в раната, но ми се иска да ти помогна поне с инфо Hug

# 5
  • Мнения: 273
поради стара плацента моето бебе беше по-малко,но се роди живо и след половин час е починало.засега нямам още резултата от аутопсията,но лекарите казаха,че просто е трябвало да го изкарат по-рано вьпреки ,че е малко.щеше да е живо.за жалост е боло почти задушено понеже беше и напречно и както каза доктора-се е заклинчило свито при опита си да и излезе и така се е задушило почти,преди да го извадят.вьпреки,че аз смятам,че ако е било така след като са го изкарали би трябвало да стимулират дишането му и да го спасят.това е.и аз не знам още.но е било напълно нормално бебче без никакви малформации.една сьвьршенна принцеса,която много ще ми липсва.

# 6
  • Мнения: 2 309
Минимума е година...
Казваш,че си имала проблем с матката!?В такъв случай,би било редно да се консултираш с лекаря,който те е израждал и да следи как зараства.
Нека той да ти даде зелена светлина...
Пожелавам ти скорошно забременяване и да се радваш на прекрасно детенце Hug

# 7
  • Мнения: 9 077
поради стара плацента моето бебе беше по-малко...
Виждам, че си пуснала тема и във форума на родители, преживели загуба и там са ти дали прекрасни съвети, които е добре да послушаш - потърси причината за проблемите с плацентата, Катнадийн ти е дала много добри съвети там. По-добре изчакай, да се възстановиш психически и физически, не бързай, нека тялото ти се оправи.
Прегръщам те и се надявам скоро да се похвалиш с добри новини!

# 8
  • Мнения: 135
Искрено съжалявам за загубата ви,много тежко,но искам де те успокоя като ти кажа че аз родих със секцио на 12,06,07-след това след 2 месеца-на 28,08,07 ми направиха операция за отстраняването на левия рог на матката-беще ми двурога-и сега искам да ти кажа че от началото на тази година съм отново бременна,бях много притеснена в началото дали всичко ще е наред,но моя гинеколог ме успокои,че щом са минали 6 месеца от предишното секцио-няма да има проблем,сега вече,слава Богу съм вече в 4 месец от бременността и се надявам че всичко ще е наред докрай.Това ти го разказвам за да те подкрепя в решението ти да си направиш бебе скоро след предишното секцио,нищо че след това си имала усложнения-минали ли са 6  месеца-смело напред,ако имаш желание,пиши ми и мога да те насоча към страхотния специалист,който се занимава с моя случай,УСПЕХ

# 9
  • Мнения: 7 110
Слънчице, Хриска Писка ти е посочила КикиНики. Тя забременя 9 месеца след секциото. Ще ти напиша още две жени - Wel и Марчето. И трите имат история в Родители, преживели загуба.
Аз самата ако не слушах какво ставаше по време на моята операция, сигурно щях да бъда по-смела и опитам по-рано.
Знам колко силно желаеш да се търкулне времето и да се събудиш с живичко и здравичко детенце в ръцете. Желая ти го от цялото си сърце.  Hug

# 10
  • Мнения: 825
Здравейте, искам да попитам колко време се чака за ново забременяване след нормално раждане.

# 11
  • Мнения: 4 784
Има много майчета, забременели непосредствено след раждане. След като родих /секцио/, моят лекар ме посъветва ако имаме желание за второ да изчакаме минимум половин година. За естественото раждане не знам, но то пак си става дума за възстановяване на родилните органи и е добре да се поизчака година може би.

# 12
здравей при мен мина 1,6 месеца от секциото и все пак понякога усещам опъване на операцията,но не е страшно......
Успех   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 428
Аз знам ,че поне 1 година трябва да мине.

# 14
  • Мнения: 104
При мен пък на шестия месец след секциото, при контролен преглед гинеколожката ми каза че напълно ми се е възстановила стената на матката и мога да износя отново някое мъниче. Така че според мен е въпрос на организъм. Не слушай разни съвети 6 месеца или пък 2 години. Просто иди на преглед (ехографски беше при мен) и нека специалист ти потвърди че физически всичко е ок!
Успех и късмет! Peace

# 15
  • Мнения: 135
При мен пък на шестия месец след секциото, при контролен преглед гинеколожката ми каза че напълно ми се е възстановила стената на матката и мога да износя отново някое мъниче. Така че според мен е въпрос на организъм. Не слушай разни съвети 6 месеца или пък 2 години. Просто иди на преглед (ехографски беше при мен) и нека специалист ти потвърди че физически всичко е ок!
Успех и късмет! Peace

И аз подкрепям това мнение Peace

# 16
  • Мнения: 273
дано и на мен всичко да ми е ок след 6 месеца.нямам тьрпение пак да забременея и да родя едно прекрасно бебче,което този пьт не можах да видя.просто не знам как ще дочакам.благодаря ви за отговорите момичета. Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 023
дано и на мен всичко да ми е ок след 6 месеца.нямам тьрпение пак да забременея и да родя едно прекрасно бебче,което този пьт не можах да видя.просто не знам как ще дочакам.благодаря ви за отговорите момичета. Hug
От все сърце ти желая на прегледа всичко да е наред и веднага да започнеш с опитите и скоро да си гушкаш едно здраво бебче. Praynig

# 18
  • Мнения: 273
вчера бях на лекар и той каза,че трябва да иззчакам поне година.
уж нама проблеми,но за мен така щяло да е по-добре.
направо ми се реве.така се надявах да каже 6 месеца пак.
но уви... Cry Cry Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 542
при мене имаше и усложнения,разкьсана матка,шита,после крьвоизливи,кюртаж,после лекарства и т.н.и все пак ако вече няма повече неприятни изненади според вас КОГА...
Ето заради тези усложнения трябва да изчакаш година!
Послушай лекаря! Нека бъдещото ти детенце си има майчица! Извинявай много, ако съм ти прозвучала грубо, но твоят живот е бил на косъм!
Прегръщам те и вярвам, че ще си щастлива майка!

# 20
  • Мнения: 7 110
Слънчице, нека минат първо 6 месеца от операцията. Тогава пак ще направиш контролен преглед.
И ако можеш, опитай се да не мислиш за забременяването толкова отчаяно. Открий някакво занимание, което да те откъсва от тъгата.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт