Да си купим ли машина за хляб?

  • 4 232
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Не мога да се съглася, че машината предразполага към повече ядене на хляб  Simple Smile
Може би в началото, първите две-три седмици, и то ако се изпече само бял хляб, защото той става по-примамлив на вид, а и цялата къща ухае приятно . Simple Smile

Близо година имам машина. Пека пълнозърнести хлябове. Един ни стига за 3 до 5 дни!

  Simple Smile


Да, да! Точно пълнозърнести хлебчета мога да ям без прекъсване. Особено ако са топлички, току що изпечени! Мммммм, замириса ми на вкусно.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 397
Ох, и аз се навих май така като чета  Peace
Не отнема много време което е добре, а как е миенето да не е като машината за сокове  която [baibibi /u] спомена, че и ние имаме и седи така в един шкаф, че за чаша сок мия после 3 часа  Tired

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз не бих си взела, но ние не ядем и не купуваме хляб , обаче ако така или иначе купувате хляб и тестени неща, по-добре си вземи, за да правиш домашни  Peace


Никол,ама и детето ли не яде изобщо хляб?
Аз пък се притеснявам ,че моите ядат само на закуска.

По темата.На моменти и мен ме изкушава подобна мисъл,но ме притеснява ,че ще се отрази зле на талиите ни, особено на тази на мъжът ми. Mr. Green И може да я постигне същата  участ като тази на фритюрника ни.Голяма радост в началото ,а после като дойде време за почистване да ме няма.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 866
Миенето не отнема много време. Виктория беше взела машината на баба си, за да пече хляб за някакъв училищен проект, та видях как се мие. Предполагам, че и в миялната може да се слага.

# 19
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Твърдо За. Това е един от най-използваните уреди вкъщи. Освен за печене на хляб, може да я използваш и за месене на всякакви теста- за пица, соленки, кексове, козунаци. Препоръчвам Фиф на ТСМ, Мулинекса не е добър, нищо че е 3 пъти по-скъп.

# 20
  • Мнения: 337
Благодаря ви момичета Hug
Май ще си купим, аз така се прехласвах цяла вечер по хляба, че мога да кажа, ядох си само него Blush
Ами, неможех да повярвам, че машина може така вкусно да направи хляб в пълния му цикъл. Даже като си тръгнахме направо ми се искаше да си поискам една филийка за изпът.   ooooh!
Толкова вкусен ми се стори. За килограмите не се притеснявам, но ми се иска да разбера как се правят и тези пълнозърнестите, може би със специално брашно, което се купува newsm78
А на пица и козунак съм фен, въпреки, че съм привърженичка на здравословното хранене, тях ги обожавам Heart Eyes
И другото - в готвенето съм пълен инвалид hahaha  chef

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, в началото се яде повечко хляб. После му свикваш на вкуса и не се тъпчеш само с него Laughing
Но като помощник за месене на всякакви теста, машинката е незаменима Peace Прави ми фантастичен козунак само с един цикъл месене! Който е премесвал козунаци по 3 пъти, цяла нощ преди Великден, знае какво означава това Party Тестото за пица също става божествено. Пълнозърнеси аз рядко правя, въпреки че обичам, защото готовите брашна на Техра са бъкани с подобрители, а истниски брашна няма откъде наблизо да си купя - нямаме диетичен магазин в квартала Confused
За миенето - да, супер лесно е, въпреки това аз я пъхам в миялната, щото нема такъв мързел като моя Blush

# 22
  • Paris
  • Мнения: 1 727
cotton4e, като си купиш машинка, ще ти дам рецептата за най-вкусните пълнозърнести хлебчета на света Peace

# 23
  • Мнения: 46 492
Никол,ама и детето ли не яде изобщо хляб? ...

И детето. Яде разни зърнени храни, овесени ядки и т.н., достатъчно й е  Peace

До сега е пробвала само като ходим на гости някъде, по едно залъче и го хвърля, в градината също яде по една хапка понякога ...

# 24
  • София
  • Мнения: 290
Аз си купих машина за хляб, но понеже почти не ядем хляб, не правя. Но става страхотно тесто за пица в нея или различни теста са сладкиши. Използвам я само за месене. Машината не изпича така хубаво както фурната. И втасването го правя в друг съд на капака на фурната, включена на 60 градуса и вентилатор.

# 25
  • Мнения: 337
cotton4e, като си купиш машинка, ще ти дам рецептата за най-вкусните пълнозърнести хлебчета на света Peace

Ще чакам! Аз през цялото време се въртях в кухнята на тези приятели, те са ни и братовчеди, но са в друг град и не се виждаме често, та по едно време това писука и те ми казват, че сега е момента, ако искаш да си прибавиш ядки, семки и т.н. През цялото време ставах да надникна през прозорчето да видя докъде е стигнало приготовлението. Whistling
Добре, че се знаем, инече у чужди хора щеще да ме е срам  Joy

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ние имаме машина за хляб от няколко месеца. Страхотен хляб правим. Стига ни за 3 дена, не изсъхва.
Понякога слагаме кашкавал, сирене, колбас, подправки....сладък хляб ссъс стафиди и канела, черен хляб....
За Великден ще направя домашен козунак със стафиди и бадеми...
Мммм...а как страхотно ухае в къщи!

# 27
  • Мнения: 1 175
Бих те посъветвала да си купите.Аз меся само в нея,а пека във фурната.Пробвам различни рецепти от готварския форум и до една са все много сполучливи.Благодаря на мамите-кулинарки.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 397
За миенето - да, супер лесно е, въпреки това аз я пъхам в миялната, щото нема такъв мързел като моя Blush

Това ми трябваше за да си я взема, аз съм същата  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 214
Аз имам такава машина от 2 години. Според мен си заслужава. Като знам как правят ръжения хляб в магазина - ужас.  Абе когато си го направиш в къщи е по вкусно. Нали и в магазина има готови кюфтета за скара , ама като си смелем каймичката и си ги направим ние са си както трябва

Общи условия

Активация на акаунт