секс по време на бременност

  • 2 435
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 681
Първо се консултирай с АГ си.И ние правихме секс до подледно и почти всеки ден.Една докторка ми каза,че на страни било най-добре,ама все пак си преценете вие.Само да ти е комфортно и удобно на теб и без да притискаш коремчето Peace

# 16
  • Мнения: 622
Всичко зависи от желанието ти.Няма забрана за честота нито за поза-както на теб ти е удобно. Ние честно казано не бяхме много активни и в последните седмици направо го отказахме Laughing
Желая ти всичко хубаво и леко раждане  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Щом си имала проблем, консултирай се с гинеколога си.
Ние правихме секс през цялата бременност - от началото до края. Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 39 745
С Дияна лежах за задържане във 2ри месец, но по принцип нямах никакви оплаквания и медицински противопоказания. Така, че правихме секс до края Simple Smile Позата - както ти е удобно. Мен понеже корема ми пречеше... предпочитах да съм отгоре Simple Smile Сега имам известни болежки и медицински забрани... забравихме за секса.

Консултирай с лекар, щом се притесняваш. Не е срамно да питаш.

# 19
  • Мнения: 1 197
Колкото ти е приятно, както ви харесва.
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
Откакто забременях сме го правили не повече от 3-4 пъти. Чувстваме се леко гузни по време на... а пък после е направо ужасно. Не спирам да се притеснявам дали не сме му направили нещо на бебчо, въпреки че всеки разумен човек ще ни се присмее на тревогите. И така постепенно май и двамата стигнахме до извода, че за нас е по-добре да се въздържаме. Гушкаме си се повечко.
Иначе знам, че при нормално протичаща бременност, сексът не е никакъв проблем и може да се практикура толкова често, колкото ти доставя удоволствие. За позата.. в една книжка бях чела, че пози като 'задна прашка' не се препоръчват много, тъй като проникването било по-дълбоко. Все пак, ако не е свързано с болка, мисля че и това не е проблем.
Общо взето е строго индивидуално.  Не го мисли, а слушай сърцето си.  Peace

# 21
  • Мнения: 5 577
имам забрана заради раничка на шийката.
и предния път имах, заради ниска плацента.  Crazy

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 346

Peace щом имаш лека бременост и няма никакви проблеми.Ние до 7-8 месец си правехме когато поискаме, нямах проблеми.След това започнаха контакции и категорично спряме да го правим.

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
До края на 9 месец Peace пренасях  и  беше по препоръка на лекарите Embarassed

# 24
  • Мнения: 4 621
При нормална бременност няма ограничения Peace
Аз правих секс до преди да родя Hug

# 25
  • Мнения: 728
Ако няма изришна забрана от гонеколого... действаи смело.
Аз не съм се лишавала от ласки до самия край на бременноста ми. И както казах и в предишната тема за секса по време на бременност: Щастлива мама - щастливо бебе  Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
незнам,аз не исках изобщо... ooooh! Whistling Crazy

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние с мъжът ми правихме секс до самото раждане-щом имаш желание действайте  Peace

# 28
  • Мнения: 3 929
Секс можеш да правиш, колкото ти пожелаеш, стига да не е патологична бременността ти. Позите също сама избираш. Смея да твърдя, че при нас сексът през бременността ми беше почти същият, какъвто беше преди това - хубав.

# 29
С първата ми бременност ми се правеше ужасно много секс, и го правихме навсякъде и по всяко време.
 Обаче сега, с втората ми е ужасно, нямам абсолютно никакво желание, гърдите ме болят, абе... горкия ми мъж, горката аз Sad

Общи условия

Активация на акаунт