Трябва ли да е под карантина градина, в която има скарлатина?

  • 25 574
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 131
Месец и половина го държах в къщи,заради скарлатината и пак я олепихме. Mr. Green
Пуснах го седмица, след като изтече карантината в групата.На третият ден ми се разболя.След още три дена и каката.

# 31
  • Мнения: 3 663
под карантина минава само съответната група, в която има болни от скарлатина деца
другите не
карантината е кратка
седмица ли беше, нещо такова (това специално за скарлатината, варицелата беше с доста по-дълга)

# 32
  • Мнения: 46 510
Заради втория случай взеха гърлен секрет на всички деца от групата  Peace
Нашия резултат излиза утре.
Дано няма повече болни и носители  Praynig

... Пуснах го седмица, след като изтече карантината в групата ...

Явно е имало носители, при които не се е проявило, лошото е, че ако не се изследват всички, после си го препредават още сума ти време  ooooh!

# 33
  • Мнения: 3 268
Пуснахме гърлен секрет, в петък ще е готов.

Карантината почти е изтекла, но започва нова, заради втори случай  Confused днес я заведохме за последно, обещаха да са си по групите и да не ги събират, но утре ще имат театър и ще са заедно, включително групата под карантина  Crazy
Никол,не си води детето на градина.Скарлатината е много лоша болест.Синът ми я е карал и имаше после дълъг възстановителен период.Удря черния дроб.

# 34
  • Мнения: X
Бележка се слага само на групата, не на цялата градина..Инка е обяснила за гърления секрет достатъчно ясно.От там нататък родителя преценява.

Да и при нас само на вратата на групата и ни информират.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Добре е, че са взели гърлен секрет на всички деца. Не трябва да ги събират с другите групи. Театър ако има трябва да се изолира групата под карантина. Недопустимо е да се събират децата от групата под карантина със здравите.

# 36
  • София
  • Мнения: 11 703
Никол каква е такава вашата градина?Групата в която има скарлатина се слага под карантина.И никакво събиране нито след 17.30,нито по което и да е друго време.
След като в групата има скарлатина,то следва тя да пропусне театъра,наистина недоумявам.
През януари в групата на дъщеря ми имаше скарлатина,но понеже тя си беше в къщи и не беше контактна отказаха да я приемат докато не мине карантината.
Дано гърлния секрет на детенце е чист.Лошото е че скарлатината е болест,която повтаря.

# 37
  • Мнения: 46 510
Никол каква е такава вашата градина?Групата в която има скарлатина се слага под карантина.И никакво събиране нито след 17.30,нито по което и да е друго време ...

Събираха ги преди да се появи първия случай, но аз пуснах секрета, защото тя е била контактна с децата от тази група, преди да се раболее детенцето от нея. Тогава не са знаели просто  Confused

За днес така и не рабрах дали са ги водили всички на театъра, надявам се, че не ...


Никол,не си води детето на градина.Скарлатината е много лоша болест.Синът ми я е карал и имаше после дълъг възстановителен период.Удря черния дроб.

Малко е късно, аз разбрах чак на 8-мия ден от карантината  ooooh!

# 38
  • Мнения: 771
Преди години и в моята група се появи скарлатина.Едва ако има втори случай, ХЕИ вземат секрети на децата.Установи се, че има доста носители.Сложи се карантина на вратата на групата. Деца, които за периода не са идвали ги връщахме или приемахме в други групи. Лошото е,че едно от децата беше болно, със силен антибиотик, но родителите си го водеха ."Така и така сме контактни!" Изумях.Сестрата каза, че така било....А останалите не се изолираха.Родителите, които имаха възможност, си взеха децата. Лошото е, че тая шарка можеш да си я караш няколко пъти.Едно от децата "го повтори"!

# 39
  • Мнения: 46 510
балони, а децата от другите групи бяха ли контактни? Имаше ли и сред тях заразени? Tired

# 40
  • Мнения: 771
Не. Според ХЕИ, под карантина е само съответната група и дори децата, за които е установено, че са носители не се отстраняват, а си пият хаповете. Но като се замисли човек...според мен не е логично! Но нямах думата.И аз се разболях.Някои от децата имаха брат/сестра в други групи; в нашето крило сутрин се приемаха деца и от още една група - нима не са контактни?! ХЕИ така нарежда! Моята препоръка е-като разберете, идете до ХЕИ/частно/, вземете на детето един гърлен секрет и си го задръжте в къщи.

# 41
  • Мнения: 47 981
ами това е така, защото скарлатината не е толкова заразна, колкото например варицелата
варицелата минава " и през заключена врата", обикновенно всички деца в групата , и дори в градината, които не са я карали, се заразяват
скарлатината не е много заразна, а дори и да се заразиш, можеш да не се разболееш
хващат я хора, които по едн аили друга причина са предразположени, с отпаднал имунитет
не оправдавам ХЕИ, но все пак мерките са ги мислили много хора

# 42
  • София
  • Мнения: 13 206
Пуснахме гърлен секрет, в петък ще е готов.

Карантината почти е изтекла, но започва нова, заради втори случай  Confused днес я заведохме за последно, обещаха да са си по групите и да не ги събират, но утре ще имат театър и ще са заедно, включително групата под карантина  Crazy

Е това не е нормално! Нашата група пропусна коледното тържество, заради карантина от скарлатина. Всички групи бяха в салона, само нашата не  Naughty Изобщо като има карантина групата е излолирана от останалите. Няма такива събирания на групи когато има карантини.

# 43
  • Мнения: 771
Е, да за тържествата е ясно, на театър не ходят..Но излизат, защото на вън било безопасно. Освен това аз бях втрещена от това, че сестрата позволи болните да си идват и да си пият при нас лекарства.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не. Според ХЕИ, под карантина е само съответната група и дори децата, за които е установено, че са носители не се отстраняват, а си пият хаповете. Но като се замисли човек...според мен не е логично! Но нямах думата.И аз се разболях.Някои от децата имаха брат/сестра в други групи; в нашето крило сутрин се приемаха деца и от още една група - нима не са контактни?! ХЕИ така нарежда!
Много се изненадах, че ХЕИ нарежда такива безумия #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт