Отговори
# 15
  • Мнения: 707
Защо на Бени му казвате фикус?  Thinking
Защото има фикус с това име  Wink.

# 16
  • Мнения: 7 605
И аz не харесвам Кампино, но пък и не съм го виждала на живо  Thinking Крис ДеБърг видях на живо  Joy

Таzи сутрин полу4ихме колет от БГ, пуснат на 1.4., приятно съм иzненадана от скоростта  Simple Smile

Да не дърпам дявола zа опаШката, но и моето идване е под въпрос  Sad  Имам един проект да довърШа до понеделник, онzи ден ми го дадоха, сноЩи до 2 4аса стоях  Tired и не zнам дали Ще успея до събота....Ще преценя в други ден колко работа имам оЩе.  Confused

# 17
  • Мнения: 3 521
Moin moin,
Чико,   bouquet, а би ли поправила Весито на Мон Шери.

Драма, гърли, драма с тия детски градини е голям трипер ooooh!. Подадохме документи в няколко. И в неделя - бам - от три ни върнаха, че имат места
1) Частна, но с държавно участие - т.е. за това връщане на щойерите ще ни огрее. Много е хубава, възпитателките са супер, децата са, хм, "подбрани" Thinking, етц, но мястото е свободно от 1 Януари 2009, като обаче не е сигурно дали след форкиндергартен групата ще има място за нея в дружината на тригодишните - т.е. възможно е да се наложи да я местим пак.
2) Държавна, която в момента ремонтират - за дребните ще е абсолютно ново крило, площадката също е нигел-нагел ной, почва на 1 Септември 2008, мястото и в следващите групи е гарантирано. Възпитателката беше много симпатична също, но нямам идея какви ще са останалите родители - ще има среща, но на 31 Май, а до тогава трябва да съм изпратила документите в амта.
3) Монтесори - много приятно място - градина, сграда, организация, но във възпитателката има нещо - фенг-шуи-сектантско...Мъжът ми я намери за ОК, но между нас нещо не сработи химията...
И сега съм потънала в дълбоки размисли...Кажете какво мислите вие като гледате нещата така от страни... Tired

За Бени ми плаче сърцето, а за баща му още повече - той събуждаше звяра в мен Whistling.

# 18
  • Мнения: 3 880
По-добре е пациентката, има надежда Simple Smile
Снощи даже я караше на замръзване ooooh! 4 пъти и мерих температурата всеки път 34,5 градуса излизаше Shocked, викам си термометърът е развален- меря при мен- нормално 36 и нещо, значи работи. Какво беше това чудо, 2 градуса под нормалното newsm78

За ресторанта и аз щях да питам- има ли някой от предложените на достъпно разстояние от гарата? Wink
Мистик, ти в колко часа ще пристигнеш, реши ли вече?

# 19
  • Мнения: 461
А добрутро!
Сърфи, по чисто математически път втората няма минуси (или поне не си ги написала). Ама тъй като животът не е математика... да си кажат мамите с опит.

# 20
  • Мнения: 7 605
Сърфи, ли4но аz не бих се спряла на 1вия вариант zаради риска детето да се мести.  Thinking  Бих иzбрала 2рия вариант, родителите не биха ме притеснявали много, баzата и въzпитателите са по важни, според мен  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 636
Сърфи,като чете6 горните отговори zа ДГ да допълня,че zа Щойерите те огрява навсякъде. Не е нужно да е или не е приват градината.  Peace 100% е сигурно инфото,zаЩотото аz подавам документите в къЩи и говорих с бератерката.
Весито вече не е Веси.
За анкетата Ще чакам.Предната анкета се пусна пак с толкова дни раzлика до 12,а и 20 бе6е вътре.За това не мислех,че има много време. Ще чакам да каже някой.

# 22
  • Мнения: 2 907
Тъй.
Сърфи, че те и трите изглеждат супер. Ти знаеш, аз обикновено давам грешния съвет, затова млък.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 14:02 от mystic

# 23
  • Мнения: 9 052
Сърфи, монтесори не ги харесвам иzоб9о. За вариант 2 и 3 щоер и прочии е все тая сравни баzата, програмата(спорт, муzика, творчество, еzици), храната (топла кухня и т.н) , спането (къде , кога по колко и как), мероприятията иzвън градината (водят ли ги 1 седм. на плуване , на раzходка в гората да правят хербарий, раzходки до zоото или подобни ) ... и иzбираш по програма  Hug

# 24
  • Мнения: 3 521
Момичета, благодарско, , реално е така, но на практика има вероятност в държавната от 15 деца 10 са Асан, Хасан и Мехмед. Вярно и Хасан е хора, но определено ми е малко терсене да подам документите без изобщо да съм видяла "контингента". От друга страна и на мен не ми се иска да я размотаватм непрекъснато насам-натам, което би се случило евентуално в частната градина. До сега е била в една група за киндербетройунг, сега е в нова частна ясла, която е много хубава, но тя и още две момченца са най-възрастните и не мога да я държа там до безкрай. Тъпото е, че ако веднъж откажа мястото в държавната трябва да изчакам следващото кандидатстване(Февруари 2009), а до тогава я камилата, я камиларят.  ooooh!

п.п. И двете градини са с топла храна - от един и същи доставчик, с еднакви цени на храната, и в двете петъците са за "разходки" на някъде. В държавната има плуване(гръб с гръб е с началното училище), в частната имат пък английски...а бе кво да ви говоря, даже сега гледах и в гугъл - до едната ми е 752 м. пътя, до другата 690м. Даже и на дистанционен принцип не мога да ги преценя ooooh!.

п.п. Мислех си, че съм етнически необременена, но сега за срам и резил установих, че когато се отнася за малката ми е трудно да реша. Embarassed Confused

# 25
  • Мнения: 1 584
Татяна, губиш по точки Mr. Green Аз получих колет, пуснат на 3.4 - на 7.4 Shocked Брех че бързи Laughing

Сърфи, ама тя Симонка няма ли да е на 3г (без малко) вече Чнуари 2009. Защо не е директно в групата на 3г по т.1 Thinking

Тези ресторанти, които аз дадох са в центъра. Ама около гарата няма смисъл да търсите, че там освен жилища няма друго Rolling Eyes От гарата - мятайте се направо към центъра - пешеходна зона, замъка горе, стария мост, Neckarwiese,...

# 26
  • Мнения: 2 907
п.п. И двете градини са с топла храна - от един и същи доставчик, с еднакви цени на храната, и в двете петъците са за "разходки" на някъде. В държавната има плуване(гръб с гръб е с началното училище), в частната имат пък английски...а бе кво да ви говоря, даже сега гледах и в гугъл - до едната ми е 752 м. пътя, до другата 690м. Даже и на дистанционен принцип не мога да ги преценя ooooh!.


Хаха. В Гугъл гледаш метрите, казвай тогава коя взимаш? 750 метра?  Laughing

Сърфо, не е политически корект по-горното изказване с Хасан и Ахмед  Naughty Внимавай да не надникне някой от арабската или турската тема, че.....

# 27
  • Мнения: 1 636
Сърфо, не е политически корект по-горното изказване с Хасан и Ахмед  Naughty Внимавай да не надникне някой от арабската или турската тема, че.....
И другият път го пи6и на немски  Laughing
Мартин никога не е ходил от градината,предучилиЩната или от училиЩе на плуване.  Sad А тук zа 2 градини zнам,че каzват"всеки ден сме навън,беz zначение какво е времето",а иzлиzат в седм.3 пъти,ако имат късмет.Само Üни и Üли са наистина навън всеки ден  Close

# 28
  • Мнения: 3 880
А какво се разбира под "навън"? Навън в двора или навън на разходка? Защото нашите са всеки ден в двора на градината (доста голям), но на разходка извън пределите на градината излизат 2-3 пъти в месеца. На плуване не ходят, въпреки, че басейна им е на 200-300 метра, но и аз не се натискам още- на този етап държа, когато се плъндзика в басейни аз да съм наблизо.
Много е труден изборът, особено когато няколко градини ти харесат Wink Аз си спестих триуменето, защото още като се нанесохме тук си заплюх градината до нас (на 100 метра), хареса ми външно, после отидох да я видя и вътрешнно- пак ми хареса, може би защото нямах база за сравнение Wink, казаха ми, че и шансовете да я вземат са големи и си казах- тази ще е. Хич не ходих да обикалям по другите 6 и да се главоблъскам, защото в крайна сметка сигурно пак нашата щях да избера, защото другите са далече, но щеше да ми е криво Simple Smile

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Юхууу, любимата ми тема- градините.
Сърфи, ако можеш огледай как персонала се държи с децата, за мен това беше най-важното след препоръките на родители по детските площадки. Оборудването и предлаганите занимавки при мен не са от голямо значение. Важното е детето да ходи с желание и да се наиграва там. На букви, числа, рисунки и песни и сама го уча, пък и после в даскалото все ще учи.
Мартин има нова практикантка в групата си и е още толкова стегната, че чак на мен ми разбуни нервите.
Имат практика, когато децата си тръгват, всяко да се ръкува и да каже чюс на възпитателката. Мартин помахва с ръка и казва чюс и отлепя. Практикантката вчера едва ли не го подгони, за да се ръкувал с нея. Преди това обаче си изтри с пръстите течащия нос. От чисто хигиенна гледна точка не съм фен на ръкуването, ама нейсе.

Общи условия

Активация на акаунт