Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Набързо да се включа- пестя си силите, защото малко ми останаха от болестите, но вече почти се оправяме, веднъж да се свърши....

Сърфи, от моя опит - където и на каквато и градина да я дадеш - навсякъде е почти еднакво. Само мога да кажа - държавна - НЕВЪР !!  Twisted Evil Малка разлика и очарование намирам в системата на евангелистките градини и училища. Сега чакам място да изместя Сашко от държавната в евангелистката детска градина-дано да има Praynig Praynig. Но каквото и да избереш - не залагай много надежди, така ще ти е по-лесно после, защото при мен очакванията далеч далеч надхвърляха реалността.

Благодаря за отговорите за почивките. Татянка, след обстоен преглед - се позапалихме за Фуертевентура, там плажовете изглеждат доста добре Flutter

  bouquet

# 46
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Веси- Шери, в Тюрингия официално няма студ. такса. Алтхаус е обещал, че докато му изтече мандата няма да въвежда такси. Дъщеря му следва при нас, оставаше и тя да плаща. 500Е са за тези, които са надвишили редовните семестри, т.е. Langzeitstudium . Мен ме освободиха от тази "глоба" заради 2те деца. Мъжът ми досега успя да се освободи на основание активна работа във Verein. Като вземеш Урлаубсеместър пак се измъкваш. После плащаш. Тези такси ги използват за разни мероприятия студентски и евентуално стипендии на тутори. Редовен семестър при нас струва някъде 110Е, от които 50 са Verwaltungsgebühr, остатъкът е Bahnticket, Studentenwerk, Studentenrat и не знам още какво. Градът ни ти връща 40 Е всеки семестър от тази такса, ако си регистрирал Hauptwohnsitz.

Ася, моите съболезнования  Hug стискай зъби и това е.

# 47
  • Мнения: 11 306
Последно повикване на пътниците до Хайделберг! Naughty
Моля да потвърдите качване по влакове и час на пристигане на гарата, за да знам дали да си зарязвам ремаркетата в гаража.
Не ми се разкарва в тоя студ за оня дето духа. Crossing Arms

# 48
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Лиска, при нас е същото - няма работа - няма ясла. Няма работа - няма целодневно място за градина - не, че се натискам да им ям гадното картофено пюре, ама за таксата която им плащаме за някакви си 4 часа поне да свършваха нещо  Twisted Evil



# 49
  • Мнения: 1 768
започнах едногодишен проект с  7членна женска група Shocked
При вас също ли е така, ако не работите, няма място
в яслата. Чудя се, откъде накъде решава друг за
теб, дали искаш детето ти да се социализира, или не.

При  нас също е така.Трябва или да работиш, или да учиш за да ти дадат място.И въпреки това е страшно трудно.Ние сме 96 по ред на вартелистето за догодина септември. TiredНа нашата улица и на съседната ни са общо 10 градини. ShockedКато три от тях са с по 150-200 деца. ooooh!Много дечурлига в  Пренцлберг ей. Blush

# 50
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
УЖАСНА ГРЕШКА! Трябва ви поне един мъж!
Дори ако е педал, ще е най-добре, търсете.
Казвам ти го съвсем сериозно и отговорно!

късно е  Tired, няма начин вече, проектът тече от края на март...

миналият проект бяхме поравно мъже и жени, не беше по-добре...
мъжете бяха клюкарки, жените работохолици  Shocked

сега ме притеснява една особа, която по цял ден ръфа райзваффелн или каквото е там, фураж някакъв
и само критикува и сплетни против хората... днес я посръфаха, сега сигурно бълва...
с пройектлейтерката сме бачкали и се разбираме  Peace, до кога ли  Tired

Mon Cheri, тикета не е 220Е, по-малко е... опс, оказа се, че съм излъгала с 11 Е Blush

Betrag      Empfänger/Verwendungszweck
65,00 EUR    Studentenwerk
13,26 EUR    AStA & Theaterticket
81,24 EUR    RMV-Semesterticket
50,00 EUR    Verwaltungskostenbeitrag

тва е, ако искаш... Wink

# 51
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Лиске, и тук раздават местата в градините по приоритет, работещи, самотни, учещи и накрая неработещи. Но...по закон пък всяко дете, навършило 2 год. има Anspruch за място в градина. Препирните започват точно за това дали на дете с неработещи родители да дадат целодневно място или само полудневно.

# 52
  • Мнения: 11 306
Искам да вметна нещо още за детските градини. При нас местата се раздават от форшулаусшус, който е съставен от двама от шуламта от общината, директорката, две от възпитателките и 4 от родителите, които биват избирани на специална родителска среща. Понеже съм член на нашия форшулаусшус, а снощи имахме заседание, та се присетих. Решава се раздаването на целодневните места, за по-ранно приемане и за приемане не по местоживеене. При нас приемат децата на 1 и 15 число на месеца, стига да е навършило 3 г. Ако е по-малко, то поне да е щубенрайн

# 53
  • Мнения: 3 880
Последно повикване на пътниците до Хайделберг! Naughty
Моля да потвърдите качване по влакове и час на пристигане на гарата, за да знам дали да си зарязвам ремаркетата в гаража.
Не ми се разкарва в тоя студ за оня дето духа. Crossing Arms
Аз съм пътник, бе Вечке, ама по колко пъти ще се мелдваме още до неделя Laughing
Предлагам да направим сутрешна и вечерна проверка Wink

Ох, на мен ми свърши кафето, бях се заблудила нещо, че имам в къщи още един пакет и сега прерових всички шкафове- нямаа Sad Викам си, в кварталната хлебарница има щанд на Чибо, от там ще купя- отивам те в обедна почивка, сега са отворили, но моето диване заспа преди малко и не смея да я оставя и да обикалям улиците за кафе Embarassed. От ровене из шкафовете намерих една кутийка с нес кафе останало от един къмпинг миналата година, два пръста вкочинясали на дъното (как не съм го изхвърлила до сега), разръчках го и сега пия такава помия Crazy Брех, чувствам се като едно време, като пушачка, когато останех без цигари в къщи, луда работа Confused

И тук е така с яслите и неработещите майки....

# 54
  • Мнения: 2 907
А на мен току що ми се обадиха за работа. Някакъв господин Жан Клод търси преводачка от френски на немски за семинари върху Втората Световна, НО за Австрия. И ме пита: " Готова ли сте да пътувате с мен една седмица в месеца?"....Няма какво да коментирам.

В момента правя постъпки за местене, май чак като се преместим ще търся сериозна работа.
И за детето подадох в две детски градини вече. Моите са държавни, дори не съм се замисляла, че може да е лошо, Сърфи ме хвърли в размисли сега.

Бибе, тогава в хайделберг ли оставяме? Ако Зима не се мелдне до неделя, оставаме трима. като тримата глупаци  Mr. Green И нали ме пита кога пристигам - 12ч23м.

# 55
  • Мнения: 434
Е, Бибе, и аз така изкарах мъжа ми от едно заседание, защото не си намерих кафето. Ровех в делириум из шкафовете и после така подпалих секретарката по телефона, че я чух после да пита мъжа ми дали да му поръчва такси за аерогарата... Mr. Green

Ние днес сме лазарет в разширен състав. И мен ме тръшна, така че сега кашляме и кихаме в трио. Време е да допринесем за по-високите печалби на Темпо. Хана обръща солидарно с Кимба къщата наопаки, защото явно сме сме й явно, мъжът ми се затваря в кабинета и кашля сърдито на колегите си, аз се въртя като пумпал и, естествено, не мога да си свърша моята работа. Малкият звяр отказа и да спи, което допълнително усложнява обстановката.

# 56
  • Мнения: 1 584
ее Веси, то става дума за градина от 3г бе. Иначе тук за от 2г има само 2 групи (в 2 градини) по 10 места. Познай колко можеш да се доредиш Twisted Evil

# 57
  • Мнения: 1 242
Сърфи, от моя опит - където и на каквато и градина да я дадеш - навсякъде е почти еднакво. Само мога да кажа - държавна - НЕВЪР !!  Twisted Evil Малка разлика и очарование намирам в системата на евангелистките градини и училища.

Деситка, нали знаеш, че обобщенията са нещо относително. Ще трябва да се потретя. Wink
Пример. Алекс е в държавната детска градина - 50м въздушна линия от нас. Не само, че не мога да се нахваля с всичко, което там предлагат, ами и изпитвам ужас да не трябва да го местим. В случай, че ние се преместим по-далеч. Wink
Нямаме Хасанчета и джагалчета. Тук таме някое Лин Чун-че или Колин Овузче.
Имат сериозна програма, в групата са 12 деца на две възпитателки. Знам, че си зависи от детето, но да чукна на дърво не нам какво е болно чаве. С две думи грижат се, докладват ми, а най-важното е, че детето ходи с желание от първия ден.
Моят съвет е, сърфи, повтарящ се. Огледай се, поразпитай, помириши, па се реши.

# 58
  • Мнения: 3 880
И ме пита: " Готова ли сте да пътувате с мен една седмица в месеца?"....Няма какво да коментирам.
Еее, Мистик, че то този човек Господ ти го праща, само до преди малко се молеше за спокойствие през седмицата и хоп- човекът се обадил и иска да пътува с теб по цяла седмица Mr. Green Късметлийка си ти Wink Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 768
ее Веси, то става дума за градина от 3г бе. Иначе тук за от 2г има само 2 групи (в 2 градини) по 10 места. Познай колко можеш да се доредиш Twisted Evil
Да,но при нас са от една година до пет-шест.И всички групи са смесени. ConfusedНяма малки,няма големи.Всички в кюпа. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт