хомеопатия при психично заболяване

  • 11 170
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
отскоро реших да лекувам психичното си заболяване с хомеопатия.но разни въпроси се въртят в главата ми?дали сме избрали добър хомеопат/станка хараламбиева от добрич/,дали не съм употребила някое антидотиращо,без да знам.мия си зъбите със обикновена паста,гледах да си купя най простата kiss,ям сладки неща,но гледам да не съдържат какао и кафе,смуча си разни бонбонки-плодови.някъде пък четох че не трябва да се ползват и парфюми,незнам.аз взех моето хомеопатично лекарство calcium calcarea на 4 април.кога трябва да усетя дали действа и как?по принцип главно изпитвах един страх,стрес,задушаване,притеснение,висок пулс,нямам желание за нищо,песимистично настроена и др.тази лечебна криза как трябва да премине  в моя случай.трябва тези неща да ми се появят ли?моля някой който е лекувал психично заболяване с хомеопатия да сподели.всъщност ще се радвам да прочета мненията на всички които искат да ме посъветват и да помогнат,даже и да нямат този проблем.ще чакам с нетърпение.

# 1
  • Мнения: 793
Не съм лекувала такова заболяване, но мога да ти кажа какво знам за хомеопатичното лечение. Първо смени си пастата за зъби - има паста без мента на Билка - грейпфрут и една с лимон. Аз лечебна криза не съм имала. Но няколко пъти се разболях по време на хомеопатичното лечение - хрема, кашлица. Казаха ми,че това е чистене. Също така може да се появи разтройство и повръщане. Иначе за лечебната криза ако получиш такава, би трябвало да е влошаване на симптомите, които имаш. Според мен си антидотирала лечението и може да не усетиш никакъв ефект.
За парфюмите - аз си ползвам. На мен ми забраниха само мента, анасон, кафе, какао.

# 2
  • Мнения: 494
защо да съм антидотирала лечението?какво грешно съм направила?

# 3
  • Мнения: 793
Писала си,че използваш обикновена паста а те съдържат мента. Не съм сигурна за Kiss - най-добре прочети съдържанието, но по принцип всички обикновени пасти съдържат мента.

# 4
  • Мнения: 494
на съдържанието не виждам никъде да пише че съдържа мента освен ако не е написана.а много ми е интересно,защо хомеопатката не ме предупреди за пастите за зъби,а трябваше да науча за това от интернет.и сега незнам деиства ли или не ми действа лекарството?какво да правя?!аз не мога да си представя да получа лечебна криза.това значи че трябва да полудея.в смисъл мен така са ми страшни кризите и все си мисля че ще умра,а иначе незнам.колко трябва да изчакам.изобщо какво да правя.ако има някой специалист във форума,нека ми пише.някой не е ли лекувал подобно състояние с хомеопатия.нека сподели впечатленията си.

# 5
  • Мнения: 793
Щом не пише и ако не усещаш ментов вкус - няма никакъв проблем. За всяко нещо, което те притеснява или не си наясно най-добре е да се обаждаш на хомеопата. Лечебните кризи не са задължителни - няма от какво да се притесняваш. Аз не съм имала такава, познавам и други хора,които не са имали лечебни кризи и въпреки това има ефект от лекарството. А и доколкото знам лечебните кризи се проявяват и приключват от около час до 2-3 дни след приема на лекарството. Дано наистина се включи някой, специалист.

# 6
  • Мнения: 494
ами честно да ти кажа аз в момента си мисля,че или  не ми е улучено лекарството или съм го антидотирала.ама и аз незнам с какво?!мисля си така защото не усещам абсолютно никаква разлика от преди.от време на време пак ме обземат чувство на страх,абе всичко което и преди.може би хомеопатката ми ще определи дали е подействало или не.значи ако съм имала лечебна криза трябва да съм я минала,защото вече мина 1 седмица от приема на лекарството.

# 7
  • Мнения: 793
Най-добре се обади на хомеопата и му сподели притесненията си или пиши на Aleksander - можеш да му зададеш въпрос тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231227.720

# 8
  • Мнения: 494
ок!вече му писах.а ти какво заболяване лекува.като нямаше лечебна криза как разбра че лекарството ти помага?колко време ти трая лечението?

# 9
  • Мнения: 793
Нямам конкретно заболяване (освен гастрита) - имам неприятни усещания, но не са свързани със заболяване. Ами просто започнах да се чувствам по-добре. Лекувам се вече 5ти месец и май повече няма да ходя защото вече съм добре.

# 10
  • Мнения: 165
Според мен, ако не усещаш никаква промяна просто не е улучено лекарството.
Аз също се лекувам с хомеопатия и да си призная не спазвам правилата да не си мия зъбите с ментова паста и пия кафе, защото съм с доста ниско кръвно.
Досега лекарствата са започвали да действат до 2-3 дена.
Лекувала съм и психически проблеми, но в детайли вече не си спомням за жалост.

# 11
  • Мнения: 494
аз не мога да си представя заболяване което не е толкова просто и не се е появило от днес за утре,да се излекува за 2-3 дни.ако е грип или нещо друго да ама психично заболяване незнам...има моменто в които чувствам невероятно спокойствие,страхотна хармония в тялото си,но това е за части от секундата.а иначе като цяло ми се появават симптомите в различно време.

# 12
  • Мнения: 793
Острите състояния се лекуват по-бързо. Хронични заболявания и проблеми влачени с години се лекуват бавно - даже май колкото време си бил болен толкова време ти трябва за да се оправиш (това не значи,че през цялото време трябва задължително да взимаш хомеопатични лекарства). Но подобрение би трябвало да почувстваш. Знам,че хоомеопатичното лечение дори отключва проблеми - такива които са заложени да се отключат при силен стрес - така,че може и да получиш и временно влошаване. За тези неща трябва да говориш с твоя хомеопат - ако ги има въобще.

# 13
  • Мнения: 494
ами незнам дали е имало някаква промяна.може би като отида пак при хомеопатката ще определи тя.от време на време имам разни странни болежки тук и там,имах и разстройство.тази сутрин пък получих един лек световъртеж за секунди като станах от леглото.и другото което споменах странната хармония и лекота която чувствам от време на време.за първи път я почувствах първата нощ,след която приех лекарството.но си мисля че тогава беше от внушение.на мен ми е странно да се обадя на хомеопата и ...какво ще го питам.?!сега се приема лекарството еднократно,а по нататък как е?всеки ден ли?

# 14
  • Мнения: 793
Не - лекарството се приема еднократно веднъж на определн брой дни 30-40-60 зависи от лекарството. Няма от какво да се притесняваш - просто се обаждаш и си задаваш въпросите, споделяш притесненията. Разтройството е чистене - това е хубаво. Когато се чистиш не трябва да спираш по някакъв начин чистенето - например ако имаш хрема не трябва да слагаш капки за нос. Не е било внушение - явно лекарството действа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт