Кой определя срока на гаранцията на стоките?

  • 570
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 391
От известно време обикалям да си търся количка. Направи ми впечатление, че един модел във всички магазини (вкл. и онлайн) се предлага на еднаква цена и гаранцията е 6 мес. В един от магазините обаче цената е малко по-ниска и гаранцията е 1 год. Бих избрала да купя от този магазин, защото още 6 мес. гаранция са си голямо предимство. Но имам колебание - мога ли да се съмнявам в произхода на тези колички щом се различава и цената и срока на гаранцията от масовото предлагане на същата? Досега мислех, че гаранцията се определя или от производителя или от доставчика.Може ли магазина да променя условията? Да отбележа, че този магазин не е официален доставчик, поне доколкото ми е известно...

# 1
  • Мнения: 178
Според Закона за защита правата на потребителите гаранцията за всички стоки, продавани в Европейския съюз е 2 години. Не е неоходима гаранционна карта. Така е вече в Метро и по - големите магазини. Това е в сила от началото на тази година, след присъединяването ни към ЕС. Обаче някои търговци и вносители не са изобщо в час. По принцип подлежат на санкции.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
Благодаря desiat

Общи условия

Активация на акаунт