Фраксипарин и аспирин протект!

  • 165 340
  • 907
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Здравейте! Бременна съм в 7 месец. Откриха ми миналата година генотип 4G/4G за PAI и АФА. Посочиха ми, че това е причина за двата ми аборта/ спонтанен и месед/. На терапия съм с фраксипарин 0.3 и Аспирин протект. Искам да попитам има ли мами с такива проблеми- бременни, родили- да споделим опит. Най-вече за лечението. Лек ден на всички!

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз ги имам точно същите работи. На фраксипарин 0,6 съм и аспирин протект. За сега нещата са наред. Има доста момичета, които са успели благодарение на тази терапия, дано и ние успеем!

# 2
  • Мнения: 121
И аз съм с генотип 4G/4G за PAI. Аз бях само на фраксипарин 0.3 през цялата бременност. Успех!

# 3
  • Мнения: 382
Здравей, jasmin. С теб май вече сме си писали на лични? Докъде сте? Имам предвид- в кой месец, как се чувстваш?

# 4
  • Мнения: 111
И аз го имам същия проблем. Откриха ми го още в началото на бремеността. Всъщност аз пия апирин протект от самото начало. До 7-мия месец пих аспирин протект, а сега съм на фраксипарин 0.3.

# 5
  • USA
  • Мнения: 559
И аз бях с такова лечение. Спрях фраксипарина в 36та седмица, аспирина може би около 2-3 седмици преди това. Родих в 38ма седмица и доста кръв се проля, въпреки че ме убеждаваха, че не може да е от фраксипарина. С бебето, слава Богу, всичко е добре. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 382
Здравей! Кой ти назначи лечението и как се установи какъв е проблема?

# 7
  • Мнения: 65
Здравейте!
Искам да ви попитам знаете ли защо понякога лекарите при бебеправене изписват аспирин протект?
На една позната, която е над 35г. са й изписали стимулиращи овулацията хапчета + аспирин протект.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
аз съм с АФА, през цялата си бременност бях на терапия с аспиринт протект и Фраксипарин 0,3
много е важно редовно да се следи на ултразвук с Доплер за правилното кръвоснабдяване на плода и плацентата.

# 9
  • Мнения: 382
Здравей ,jam! Останах с впечатление, че си родила. Разкажи нещо по-подробно- кога спря препаратите, как мина раждането /нормално ли беше/?

# 10
  • Мнения: 382
Здравей, sisely! По принцип аспирин протект се предписва, когато има проблем като тромбофилия- т.е. в кръвта се образуват тромби и пречат за изхранването на плода. Изписват го и на бременни с проблеми на щитовидната жлеза, с АФА. Освен това някъде четох, че  го предписват профилактично при прееклампсия.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
аспирина спрях като влязох в 9-тия месец, а фраксипаринът - чак 5-6 дни след раждането. родих секцио.
редовно ходех при д-р Вили Димитрова в МЦ Фемина да следим кръвотока на Доплер, имах и високо кръвно, та бях на допегит.

# 12
  • Мнения: 382
Аз също ходя при доц. Виолета Димитрова- вече 4 пъти  и тя ми прави доплер. Предстои ми пак преглед през май. Значи казваш, че фраксито въобще не го спираш, дори и около раждането? Защото доц. Конова ми каза да го спра седмица преди термин и след това да си слагам още 1 седмица след раждане. А ти нормално ли роди и ли секцио?

# 13
  • Мнения: 382
Моля всички настоящи мами да пишат как  и къде са родили при терапията, която провеждаме?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 360
мариса, аз също съм се консултирала с Конова и терапията ми е била назначена от нея. за фраксипарина вече не помня какво ми каза, но аз родих 3 седмици преди термин, секцио поради изтичане на водите, така че не съм го спирала, а след раждането в Майчин дом ми назначиха да продължа да го слагам още няколко дни.
между другото, кардиоложката на МД ми каза, че според нея, щом имам АФА, трябвало цял живот да си пия аспирин протекта. аз не го пия, де... но знам ли?

Общи условия

Активация на акаунт