Как понасяте да ви дават акъл как да си гледате детето разни разбирачи?

  • 4 924
  • 113
  •   1
Отговори
Аз много мразя някой да ми дава акъл какво да правя с живота си, семейството си и детето си, и то от хора, които най-често говорят от опит придобит чрез кой какво чул, без да се замисля дали е правилно или не. А, пък аз чета , информирам се , проверявам достоверността, съветвам се със специалисти и чак тогава мога да приема съвет, особено за гледане на дете, не си позволявам да експериментирам със здравето, само защото някой чул и казал еди какво си. А такива разбирачи, с лопата да ги ринеш, и са толкова самоуверени и със самочувствие, че направо ме изкарват от равновесие и едва се сдържам, да не ги режа с остро, с мило ми е толкова трудно като ме дразни самоувереността без покритие. Вие дразните ли се и как реагирате обикновенно ? А , пък за съветването относно домакинстването, как да простирам, да готвя, чистя и то в собствения си дом,обикновенно от свекърва , иснаха ми иде да ги гръмна. #2gunfire

# 1
  • Мнения: 9 973
първата година се ядосвах,вече  Whistling шапка на тояга и казвам`аз така искам`

# 2
  • Мнения: 266
в началото се палех много защото свекървами все всичко знае.сега недавам никои да си изразява мнението.

# 3
  • Мнения: 2 090
Не понасям Naughty.Достатъчно ясно съм го показала явно,никой не ми дава акъл.От близките де,а разни непознати(на улицата примерно) директно игнорирам.Ушите ми не чуват подобни ''акъли'' Peace

# 4
  • Мнения: 363
АМИ  аз отна4ало мн брутално ги режа-не 44 са спели дадават акъл но знаят 4е никого не слу6ам и това е .и аз побеснявам.но изхода е да не ти е жал.ина4е 6те ти отмъкнат детето #2gunfire

# 5
  • Мнения: 742
Аз изслушвам внимателно всички и после си правя каквото на мен ми харесва и както ми харесва Hug така всички са доволни...а понякога чувам и доста добри съвети-така, че не бива с лека ръка да се отхвърля всичко което ти се казва...което не значи да си смениш навиците и стила Hug

# 6
  • Мнения: 636
Трудно го понасям Twisted Evil. Когато нещо не ми е ясно, чета или питам когото трябва. Всичко останало оставям да ми мине край ушите Whistling.

# 7
  • Мнения: 2 131
Честно казано, гледам да не се впечатлявам особено. Ми то иначе трябва постоянно изнервена и крива да ходя. Айде, бе...  Mr. Green Единствено се дразня понякога, когато някой започне да ми повишава тон и прекалено напористо да ми налага мнението си, без въобще да направи и опит да чуе моето.

# 8
  • Мнения: 953
Зависи има три варианта :

1/ Казваш "Да, добре" и пак правиш това което на теб ти харесва, всички съвети пускаш покрай ушите си.

2/ Ясно и категорично заявяваш да не те поучават, че ще си правиш нещата както искаш ти и т.н.

3/ Слушаш и изпълняваш


Какво ще избереш зависи от конкретната ситуация, хората и т.н.

При вариант 2 има голям шанс за световен конфликт свекърва - снаха.

# 9
  • Мнения: 2 131
krisstinn, може ли да уточним нещо. Всъщност твоят проблем със свекърва ти ли е? Или питаш по принцип.  Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 14 654
Дразнех се първоначално, сега вече не Simple Smile Продължа да ми е неприятно като майки да дебели деца ми казват: "Клощаво е, ама ще се оправи, ще видиш." Все едно гледам прасе, а не дете.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Не ги понасям. Хеле, ако пък е чужд човек респективно свекърва. Моята почина и няма кой да ми се бърка, а майка ми ме познава много добре и знае, че става моята независимо кой какво е казал. Така че въобще и не се опитва да ме съветва.

Янечек аз пък съм от обратната страна на барикадата. Синът ми е 90 см и 15 кг на 1 година и 8 месеца. Грам не е дебел, но аман от загрижени тетки по площадките.  Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 2 614
В началото се хващах за всяка дума и развивах теории разни, защитавах позицията си, сега ги режа с кратки, но категорични реплики, или просто пропускам покрай ушите си....което по принцип не е характерно за мен, но ми писна да се боря с вятърни мелници, с тесногръди хора и т.н.

# 13
  • Мнения: 4 784
В началото много ме беше яд. Имало е моменти, когато са ме изкарвали извън нерви. Започвах да развивам теории в защита на това, което правя, но общо взето усетих, че няма смисъл. Повечето от тези хора искат просто да "дрънкат". Показвай им безразличието си или им тегли по една.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ако ти е първо дете, всеки около теб ще си помисли: "Тя е неопитна, има нужда от съвети, от "подкрепа", от постоянно внимание и АКЪЛ". За съжаление повечето хора около нас не се замислят, че живеем в 21 век, ерата на информацията и дори и нещо да не ни е ясно - отговорите са на една ръка растояние. И всезнайковците без да ги питаме и искаме - ни "помагат". Много е трудно, когато нещо откровено те дразни, да потиснеш емоцията и да се държиш учтиво. В крайна смека това е начинът обаче. Като ме изписаха от болницата с бебка, всички сметнаха за нужно да ми дават акъли - никой дори не ме попита как се чувствам. Аз обаче бързо се окопитих (благодарение на форума  Heart Eyes ) и взех нещата в свои ръце. Не обръщам внимание на непотребни съвети. Изслушвам, защото не се знае - може да ми кажат и нещо полезно, усмихвам се и правя това, което АЗ искам! В повечето случаи "помагачите" са добронамерени и не осъзнават, че дразнят с поведението си. Със спокоен и приятелски разговор ще решиш повече неща отколкото с конфликти и размяна на грубости. Но ако ти се качат на главата - дай воля на емоциите си - така и ти ще се чувстваш по-добре, и другите повече ще уважават мнението ти.  Hug

# 15
  • Мнения: 1 155
Разбирачи колкото искаш...просто с лопата да ги ринеш. Непрекъснато някои хора се опитват да се бъркат в това как отглеждам детето си, но аз ги отсвирвам и видимо показвам, че не ги слушам. Няколко пъти се опитвах да доказвам моята теза ,защо правя еди какво си в оглеждането на детето си, но кой те слуша....и просто се отказах. Най-странното е че при мен разбирачите не бабите и дядовците е разни семейни приятели, които на моменти много ме дразнят #Cussing out

# 16
  • Мнения: 11 003
Пропускам всичко край ушите си и гледам да не се ядосвам. Когато нещо не ми е ясно, питам и се информирам по моя инициатива.

# 17
  • Мнения: 3 092
Не винаги се дразня .зависи от тона .
Ако е казано добронамерено , дори и да не се кефя си трая  , а правя каквото си преценя .
Ако е казано агресивно обаче ...каквото повикало такова се обадило .
 Най добре е да си ги пускаш покрай ушите и да не впрягаш . Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 940
Слушам, но в крайна сметка правя нещата според майчината ми интуиция. Няма общовалидни правила за гледане на деца, както и няма две еднакви деца.

# 19
  • Мнения: 1 668
Трудно го понасям Twisted Evil. Когато нещо не ми е ясно, чета или питам когото трябва. Всичко останало оставям да ми мине край ушите Whistling.

и аэ така Peace

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз изслушвам внимателно всички и после си правя каквото на мен ми харесва и както ми харесва Hug така всички са доволни...а понякога чувам и доста добри съвети-така, че не бива с лека ръка да се отхвърля всичко което ти се казва...което не значи да си смениш навиците и стила Hug
smile3521

# 21
  • Мнения: 1 440
Ами,как-не ми пука вече!

# 22
  • Мнения: 1 897
Честно казано, гледам да не се впечатлявам особено. Ми то иначе трябва постоянно изнервена и крива да ходя. Айде, бе...  Mr. Green Единствено се дразня понякога, когато някой започне да ми повишава тон и прекалено напористо да ми налага мнението си, без въобще да направи и опит да чуе моето.

И аз така. Hug
Отказвам да си вгорчавам живота, само защото някой е решил да ме поучава.
Имам къде, къде по-сериозни проблеми на главата си.

# 23
  • Мнения: 3 929
Все още се ядосвам на подобни съвети. Сигурно има случаи, в които свекърва ми го прави за добро, но аз много се дразня. Вслушвам се, когато не съм сигурна в това, което зная.

# 24
  • Мнения: 46 508
Зависи.
Ако е нещо, което съм проверила и знам, че не е така, се мотивирам защо не е така.
Ако не съм много наясно, проверявам и после на следващата среща ги уведомявам, че не са прави  Mr. Green

Но не мога да си кривя душата, много до неща, за които не съм и подозирала съм стигнала по този начин.

# 25
  • Мнения: 766
Не понасям  Tired
Все си повтарям, че не трябва да обръщам внимание и да не се дразня, но не винаги успявам  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз също много мразя да ми дават акъл, без да съм го искала, затова и рядко се случва да го правят главно роднините. Знаят ме колко съм своенравна и, че така или иначе ще направя каквото аз си реша и сметна за добре. :twisted
На другите гледам да не обръщам внимание или направо им казвам, че няма да го направя. Whistling

# 27
  • Мнения: 165
И аз много се дразня, особено от бабите, които са гледали деца преди 40 и повече години.

# 28
Това българинът от всичко разбира....
Детето- болно и лекарят му изсписъл хап4е, а разбирачите ми казват: Недей да даваш това хапче, защото на моя позната детето еди как си го понесло...
Лекарите са учили за това сума ти време, но не българинът е специалист по всичко и от всичко разбира- от медицина, психология, електроника, политика....абе всекомпетентен е
Еми аз пък се доверявам на специалистите и не слушам ни мъж, ни майка, ни свекърва, ни никой....

# 29
  • Мнения: 368
Не понасям. Особено някоя баба като мине покрай мен и каже "Тури му шапка, студено му е", а навън е 20 градуса.

# 30
  • Мнения: 6 274
Изобщо не ги понасям Naughty . Казвам , че децата са си мои и както АЗ преценя , така ще ги гледам .

# 31
  • Мнения: 311
Никога не съм се ядосвала. Изслушвам и си действам както аз си знам, ако ми кажат нещо наистина ценно, приемам го.

# 32
  • Мнения: 164
понякога побеснявам  #Cussing out друг път приемам по спокойно нещата ,но такива акъли слушам най вече от свекърва ми  Twisted Evil,която напълно съзнателно избягвам -общо взето приемам че "акъли" винаги ще се намери кой да ти даде може би понякога и аз неволно мога да се изкажа кадето не ми е работа Rolling Eyes

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз също много мразя да ми дават акъл, без да съм го искала, затова и рядко се случва да го правят главно роднините. Знаят ме колко съм своенравна и, че така или иначе ще направя каквото аз си реша и сметна за добре. :twisted
На другите гледам да не обръщам внимание или направо им казвам, че няма да го направя. Whistling

 Peace Абсолютно същата съм Grinning

# 34
  • Мнения: 1 477
Пръвите опити на свеки или други близки да ме поучават как да гледам детето си ,бяха и последни.Не съм съгласна ,че трябва да се примириш ,пък после пак да си правиш каквото си знаеш.Нямам време да слушам безсмислени лекции.Просто седнах и обясних ,че дори и да греша, ще се грижа за малкия както на мен ми харесва.На който не му изнася  smile3513За мен важно беше, че съпругът ми ме подкрепяше.Не е допускал някой да се бърка и ме остави аз да взимам решенията за детето.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В това отношение Свекито няма грешка-не се меси въобще  Peace

# 36
  • Мнения: 748
ами в началото се впечатлявах, защото си въобразявах, че хората подхождат към въпроса отговорно и добронамерено и се стараят да бъдат полезни и да помагат. после ми увря главата и разбрах, че приказката "говорим колкото да не зАспим" се отнася с пълна сила за такива доброжелатели... просто си търсят тема за разговор хората.. Confused
отнасям се според това в какво настроение съм. ако ми се занимава и имам време да обърна повече внимание на разбирача обикновено си правя някое леко майтапче, колкото да схване намека (щото моите разбирачи като им се каже направо се правят, че не са чули), а ако не ми се занимава просто им казвам категорично, че е много погрешно това, което ме съветват.

# 37
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Не понасям и неискам да ми се дава акъл и да ми се налагат Crossing Arms Naughty
Ако някой роднина се опита да дава мнение по някой въпрос го изслушвам и ако не ми харесва си го казвам. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 763
Аз се усмихвам чаровно и си правя, каквото си знам. Но в интерес на истината не ми се налага да общувам с много такива разбирачи. Свекървата е далеч и не сме се виждали, откакто се е родило детето, а майка ми е много тактична. Единствените ми дразнители са някои съседки-пенсионерки, но не е много трудно да ги избягвам.

# 39
  • Мнения: 1 671
Трудно понасям някой да ми се меси в гледането на децата, старая се да съм учтива, но и аз натъртвам, че децата са мои и на мъжа ми и никой не може да определя как да ги гледаме!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не обръщам внимание и правя това което аз съм сметнала за правилно.

# 41
  • Мнения: 2 818
Трудно, честно казано. Сега си имам вече изградена система от знания какво къде как, но преди не знаех и се лутах и всички го усещат и кой каквото се сети съветва, дори и сам да не го е прилагал. Така, че обикновено ги пропускам покрай ушите си,  но ги преслушвам отгоре, отгоре, ако има  нещо ценно... защото понякога има...

# 42
  • Мнения: 8 999
Не се е родил още тоя, драги ми господине, дето ще ми дава акъл!

Тази фраза от "Ние врабчетата" на Радичков се превърна в поанта на моя живот и я прегърнах като моя родна мисъл.

# 43
  • Мнения: 2 774
Не обръщам внимание и правя това което аз съм сметнала за правилно.
Peace  или им казвам с усмивка:"Леле това дете как ли е оцеляло досега ,без вашия съвет  Joy"
Пресен пример ,от вчера-дядка на преклонна възраст ме спира на улицата и заявява :"Това момченце без таке да не излиза навън,само с таке- топло било,слънцето щяло да го удари "  ooooh!.Друго бабе   след около час каза "Ама сложи шапка на детето ,то още студено. ooooh!.Хи - хи ами как да ги слушаш,че и да им се дразниш при това.

# 44
  • Мнения: 2 479
Не обръщам внимание и правя това което аз съм сметнала за правилно.
Peace  или им казвам с усмивка:"Леле това дете как ли е оцеляло досега ,без вашия съвет  Joy"
Пресен пример ,от вчера-дядка на преклонна възраст ме спира на улицата и заявява :"Това момченце без таке да не излиза навън,само с таке- топло било,слънцето щяло да го удари "  ooooh!.Друго бабе   след около час каза "Ама сложи шапка на детето ,то още студено. ooooh!.Хи - хи ами как да ги слушаш,че и да им се дразниш при това.
И аз така - забавлявам се много с чуждите акъли  Joy Joy

# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Изобщо не ми пука кой какво казва.
Питам за мнение, ако ми допадне отговора да, иначе Whistling
То например ако слушам зълвами, детето ми на 4м трябва да яде кисело мляко с бисквити Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 1 522
ДОСТА ТРУДНО ПОНАСЯМ ДАВАНЕТО НА АКЪЛ, ОТ КОИТО И ДА БИЛО. Явно съм дала да се разбере, защото напоследък никои не ми се бърка нито за детето, нито за домакинството. Най-накрая са разбрали, че ще получат доста остри отговори и пак ще си направя това, което съм решила, че е най-доброто. В тази връзка баща ми казва, че като питам нещо искам да ми се отговаря това, което искам да чуя  Laughing.


# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
в началото се палех много защото свекървами все всичко знае.сега недавам никои да си изразява мнението.
и аз бях така.В началото ми разби нервичките тая женица.Сега й казвам, че ще бъде така както аз (и евентуално мъжът ми) кажем и решим.Обяснения не давам и съвети не приемам  Naughty

# 48
  • Мнения: 4 668
Не понасям  Naughty Никак даже ...
Много не обичам да ми дават акъл хора , които и понятие си нямат за даденото нещо ...
За щастие повечето ме познават и не са се опитвали .
Само баща ми не мога да озаптя  Sick - иска той да казва каква кола да карам , как да изглежда къщата ми , как да обличам детето ... и не че много го е грижа за мен , ами просто не може да преживее , че целият свят не е длъжен да се съобразява с мнението му ...

# 49
  • София
  • Мнения: 672
Ако искам мнението на някого питам!!! Naughty
Ако не съм попитала значи не ме интересува мнението на другите!
А когато ме "съветват" какво да правя казвам "Аз така съм решила" или "Не мисля, че е правилно" и давам да се разбере, че коментарите и съветите са излишни!!!!

# 50
  • Мнения: 728
независимо кой ми дава акъл, моментално го режа, аз съм майка на детето и аз знам как да си го гледам.. родителите ни, на няколко пъти се опитаха да ми дават съвети, казах им "деца сте имали, гледали сте ги както вие си знаете, сега не ми се бъркайте на мене с остарелите си разбирания"

# 51
  • Мнения: X
Относно даването акъл на мен/`щото и аз май обичам доста да давам  Mr. Green/,напоследък се улавям,че съм станала по толерантна-просто го пускам покрай ушите си.......,а по рано влизах в едни полемики ooooh!...,но се видя,че нито аз,нито "съветниците" ще сменим позициите си/поне в повечето случаи така се получава/,та вече си спестявам усилията и времето.Какво,кога и как е правилно относно децата ми решавам аз/е и мъжът ми има право на мнение,макар,че рядко се възползва от него/,поне докато пораснат достатъчно за да взимат самостоятелни решения.

# 52
  • Мнения: 679
Съвети от "разбирачи" не приемам, казвала съм го много пъти - когато някой дойде и ми свърши работата - мойта и на мъжо, тогава може да дава съвети. Дотогава всеки да си гледа в неговата паница  Naughty Явно съм го показала доста открито, защото скоро никой не се е опитвал да си хаби напразно "съветите". Ако все пак някой е така настоятелен да съветва - или го режа от раз, а ако съм в настроение го изслушвам и после си правя каквото знам  Mr. Green
 Peace

# 53
  • Мнения: 982
Ако съветът е от близък човек, добронамерен, го изслушвам без да се карам.
Никога не съм направила нещо свързано с детето си, в което да не съм убедена.
Трябва да кажа,че сега съжалявам, че не съм послушала 1-2 съвета от мои близки.
Всеки може да сгреши!

# 54
  • Мнения: 2 478
Най не понасям някои да ми дава акъл.И аз на никого не се меся.Който както иска да си гледа детето.
След като родих,свекърва ми беше решила,че ще идва вкъщи(некаканена) за да ми помага и акъли да ми дава.Мнооого малко я изтърпях и и казах че помощ не ми трябва,а съвети още по-малко.Не ме интересува тя как е гледала своите деца,аз ще си отглеждам моето както сметна за добре.Но въпреки това се наложи още няколко пъти да я отрежа остро,за да разбере че не ме интересува нейното неадекватно мнение.
И по улиците някакви бабки и те се обаждат,ама и тях отрязвам.
А най-много ме дразнят майки с миродавно мнение.Те като нямат никави други интереси и само акъли и "съвети" дават Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 9 814
Не понасям да ми дават акъл. В началото го правеха доста от роднините на мъжа ми, защото в тяхната рода са се събрали всичките перфектни майки  Mr. Green, но аз бързо им отбих съветчетата.

# 56
  • Мнения: 403
Не обръщам внимание и правя това което аз съм сметнала за правилно.
Peace

# 57
  • Мнения: 2 197
Не, не се дразня. Така или иначе съвети не приемам ако не съм ги искала. Иначе непрекъснато се разминаваме със загрижени лелки, за които липсата на шапка е голяма драма. Слушам ги, кимам разбиращо и продължавам. Нямам свекърва, майка ми като изпадне в настроение да дава съвети или директно и казвам да спре или и казвам "добре" и пак си правя каквото реша.  Също така аз никога не давам съвети. Коментирам понякога случките в къщи когато нещо ме впечатли особено, но мисля, че всеки е отговорен за собственото си дете. И всеки има право на мнение кое е правилно.

# 58
  • Мнения: 472
Аз имам много добре развит избирателен слух  Joy
Слушам, но чувам само това, което наистина ме интересува  Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 2 296
Близките и роднините си ме познават,и много-много не се бъркат,и не дават съвети,за които знаят,
че ще ми минат покрай ушите. Mr. Green
Но е пълно с непознати,дали в градинката,на улицата,в магазина,които си умират да поучават
и да дават акъл.Например,детето се е разревало,почва се:гладно е,спи му се,гушни го".
Такива направо ги режа по най-грубия начин,и хич не ме интересува колко е невъзпитано от моя страна.
Ако има нещо,което ме ядосва най-много,то е това.Съжалявам,ако на някой му се струва грозно,
но аз не понасям такива "разбирачи",особено-непознати. Peace

# 60
  • Мнения: 681
Кой каквото ще да си казва,прави каквото си знаеш!!!

# 61
  • Мнения: 125
 Не понасям някой да ми дава непоискани съвети или дори да изказва мнение по въпроси, сварзани с отглеждането на детето ми Twisted Evil Дразня се както от непознати, така и от близки хора, които си позволяват да го правят. Особено много се афектирам, когато даден конкретен проблем (например, какво трябва или не трябва да яде детето) вече веднъж е обсъждан и пак същият човек се опитва да ми наложи препоръките си при положение, че веднъж вече съм обяснила моите виждания по въпроса. В такива случаи ставам много груба и често се стига до скандали. Слава Богу, поне близките ми ме познават и такива моменти вече са рядкост Laughing

# 62
  • Мнения: 101
Все още се вбесявам на такива хора  #Cussing out Излизам аз от къщи /времето е хладно и духа лек вятър/ и винаги се намира някой да каже: "Олеееее не е ли много студено да я изкарваш?".Ееее много ме ядосват такива. Аз да не съм малоумна бе  #Cussing out. Не съм ли аз, тази която знае най-добре кое е добре и кое не, кога е топло и кога студено.  Peace

# 63
  • Мнения: 770
Явно такива хора под път и над път!
Понякога ужасно се дразня, понякога не им обръщам внимание... Винаги ще се намери някой да ти даде някоя "препоръка". При мен най-редовната реплика е: "Мали, сигурно ти е много трудно!?... Нищо поне ще мине наведнъж!!!!"  цитирам буквално. #Crazy

# 64
  • Мнения: 1 919
Аз имам много добре развит избирателен слух  Joy
Слушам, но чувам само това, което наистина ме интересува  Wink
хаха браво и аз така!

# 65
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ами не го понасям . Просто мълча и правя това каквото ми показва интуицията  Peace

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Ами малко трудно ги понасям Close
Като започнат много да ми мрънкотят,веднага ги скастрям и им казвам че аз си решавам как да си гледам детето  Peace
 "Ъкъл не ми трябва,пари ми трябват" 
 Mr. Green

# 67
  • Мнения: 1 586
Не ми дреме,да казват каквото искат,аз правя каквото смятам за редно а на тях команда  ignore2

# 68
  • Мнения: 514
Ами малко трудно ги понасям Close
Като започнат много да ми мрънкотят,веднага ги скастрям и им казвам че аз си решавам как да си гледам детето  Peace
 "Ъкъл не ми трябва,пари ми трябват" 
 Mr. Green
Точно! Peace Peace

# 69
  • Мнения: 163
Въобще не понасям някой да ми дава акъл и съвети как да си гледам детето, как да водя домакинството, как да се грижа за мъжа си и т.н. Подхване ли се такава тема веднага влизаме в конфликтна ситуация.

# 70
  • Мнения: 229
Никак не понасям да ми дават акъл. Ако нещо ме интересува чета или питам за съвет, но да ми се бъркат без да съм поискала Naughty

# 71
  • Мнения: 4 546
ами не търпя. всеки път се ядосвам и си хабя нервите   Tired

# 72
  • Мнения: 27 524
Понасям го с усмивка и безразличие  Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 17 591
Пропускам всичко, чуто на пътя, за което смятам, че е необосновано.

# 74
  • Мнения: 2 211
Не ми е никак приятно, но нямам нерви да се разправям с такива хора.

# 75
  • Мнения: 864
Аз изслушвам внимателно всички и после си правя каквото на мен ми харесва и както ми харесва Hug така всички са доволни...а понякога чувам и доста добри съвети-така, че не бива с лека ръка да се отхвърля всичко което ти се казва...което не значи да си смениш навиците и стила Hug

Това е и моето мнение  Peace

# 76
  • Мнения: 5 391
Не понасям, за това съм и лошата Grinning

# 77
  • Мнения: 1 900
Отминавам ги, обикновенно с чувство за хумор, в по тежките случай с нерви Crazy

# 78
  • Мнения: 500
Никак даже не понасям!Ама тези,които ми се месят,го отнасят! Mr. Green

# 79
  • Мнения: 3 932
С невъзмутимо спокойствие и "тапи" в ушите...

# 80
  • Мнения: 780
Изслушвам, казвам "Да.Добре" и правя това, което считам за правилно.

# 81
  • Мнения: 1 029
аз пък не се дразня- съвети никога не са излишни, стига да не се опитват да ми ги налагат Peace

# 82
Още от сега се започна при мен и моя мъж ме пита: Така ли няма за какво друго да мислиш, ами кво ти казала майка ми...? Ама тя като гъгрица бе само рови да види да не е изпуснала нещо и то особено ако се отнася за синчето и. #Cussing out
Та направо незнам как да си запазим отношенията и да и дам да разбере че това бебе си е мое не нейно, и ще го гледам както аз реша ама тя деиства тънко .:Това не е ли много тънко това одеалце дето си го взела; стига купува бодита с къс ръкав няма да ги облича.и мнооого други ама стига толкоз че и сега се изнервих.
Та така и аз незнам какво да правя с такива всезнайковци.  Close

# 83
  • Мнения: 8 242
Режа направо с гилотината и никой не сме е да повтори  Twisted Evil
Изобщо не си правя труда и да слушам..

# 84
  • Мнения: 1 091
Слушам, но в крайна сметка правя нещата според майчината ми интуиция. Няма общовалидни правила за гледане на деца, както и няма две еднакви деца.
Много точно казано.  bouquet

# 85
  • Мнения: 1 212
Трудно приемам акъл , като цяло  Thinking
Освен ако не съм го потърсила или е от човек когото уважавам  Peace

# 86
  • Мнения: 486
Никак не понасям някой да ми дава акъл как да си гледам детето.В общия случай мълча и казвам  'Да добре' , ако 'съветника' е прекалено ентусиазиран и освен съветите е готов да мине и към действия, го поставям на мястото му.
Единствено мъжа ми/ и лекарите донякъде/ има право да дава мненение как да възпитаваме и гледаме малката.

# 87
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Първия пост все едно аз съм го писала, без последното изречение, защото при нас т.нар. съветване се прави от едни приятели, които се имат, че разбират от всичко, включително и от деца, а самите те тепърва ще стават родители, аз вече едно на 4 години си имам! Ами, какво да ти кажа, до сега бях толерантна и склонна да ги изслушвам, но преди три седмици ни бяха поканили на гости, нещо пак започнаха да се изказват "компетентно", а на мен предвид на настоящото ми състояние с тия хормони малко ми трябва и като кипнах - развиках се като стой та гледай!  #2gunfire Стана як скандал в резултат на който понастоящем въпросната ми "приятелка" не ми се обажда, но и аз нямам особенно желание да общувам с нея, защото и понасям неуместните забележки и "оценки" каква домакиня и майка съм от около 9 години и вече ми омръзна! Има хора, които просто не знаят кога е време да спрат да се изказват щото никой не им дири мнението! Това според мен е въпрос на възпитание, манталитет и избиване на някакви комплекси, като опит да се чувстват значими в собствените си очи! Да си живеят там в заблуждение и толкова! Живота е поредица от срещи и раздели - сега са ти приятели едни, дето се пишат грант "акъллии", даваш им свободно като ти писне и продължаваш напред - ще срещнеш нови хора, които може би ще са по-толерантни към твоето мнение и ще водите разговор, защото в моя случай от 9 години те си водят "акъллийски" монолози, които рано или късно омръзват! ooooh! Най-важно за мен е и ще си остане мнението на съпруга ми - с него живеем съвместно, имаме дом и общи проблеми, с него сме създали деца и двамата най-добре можем да кажем кое е правилно и кое не за възпитанието им! Ако имам нужда от съвет сама ще го потърся, но на такива дето се изказват "непотготвени" вече им бих отбой и за вбъдеще не мисля да съм търпелива и да ги понасям! Отсвирване и толкова! Whistling В края на краищата човек трябва да цени и уважава най-вече себе си и собственото си мнение! Peace
~~

# 88
  • София
  • Мнения: 3 675
Отговарям че акъл не искам,ако иска да ми даде пари- може Laughing

# 89
  • Мнения: 159
В началото много се връзвах, сега само се усмихвам казвам точно така и правя каквото си знам.

# 90
  • Мнения: 48
Не приемам акъли. Аман от разбирачи.

# 91
  • Мнения: 1 897
Един въпрос от мен към всички, които не понасят някой да им 'дава акъл как да си гледат детето' и са изпълнени с такова негудование към т.н. 'разбирачи'.
Вие самите въздържате ли се от препоръки, съвети и коментари, ако някой друг отглежда детето си по начин, който е в разрез с вашите разбирания и възгледи?
Питам, защото оставам с впечатлението, че тъкмо тези, които най-много се дразнят от 'чуждите съвети'  често държат поучителен тон на околните.

# 92
  • Мнения: 6 029
Никак не понасям някой да ми дава акъл как да си гледам детето.В общия случай мълча и казвам  'Да добре' , ако 'съветника' е прекалено ентусиазиран и освен съветите е готов да мине и към действия, го поставям на мястото му.
Единствено мъжа ми/ и лекарите донякъде/ има право да дава мненение как да възпитаваме и гледаме малката.

Такаааа,
 
Един въпрос от мен към всички, които не понасят някой да им 'дава акъл как да си гледат детето' и са изпълнени с такова негудование към т.н. 'разбирачи'.
Вие самите въздържате ли се от препоръки, съвети и коментари, ако някой друг отглежда детето си по начин, който е в разрез с вашите разбирания и възгледи?
Питам, защото оставам с впечатлението, че тъкмо тези, които най-много се дразнят от 'чуждите съвети'  често държат поучителен тон на околните.

Ulia, искам да погледнеш темата за бебето с дънките. Да видиш какво е написала авторката там и да прочетеш цитирания пост. И ще си отговориш на въпроса  Grinning

# 93
  • Мнения: 1 897
Ulia, искам да погледнеш темата за бебето с дънките. Да видиш какво е написала авторката там и да прочетеш цитирания пост. И ще си отговориш на въпроса  Grinning
Julie, видях темата с дънките.    bouquet
За съжаление този пример не е прецедент.Твърде често и във форума и в реалния живот попадам на много уж възмутени от това или онова майки, което те самите всъщност си позволяват да правят.
Сякаш мерим всичко с двоен аршин. На околните всичко е по презумпция забранено( и да ни поучават, и да ни съветват, и да правят забележки на децата ни...), но що се отнася до нас и собественото ни дете ограниченията и забраните не важат. Защото ние сме най-специалните, най-начетените, най-информираните, във всяка ситуация реагираме най-правилно и изобщо сме най-най- най.... и защото целия свят е длъжен да се съобразява с нас, нашето настроение и его.Това малко извън темата.

# 94
  • София
  • Мнения: 604
много мразя да ми дават акъл за каквото и да е Mr. Green

# 95
  • Мнения: 123
Аз приемам напътствия само когато съм объркана и не съм сигурна в собствената си преценка.Тогава приемам ДОБРОНАМЕРЕНИ съвети но сама решавам какво да предприема.Нито майка,още по малко свекърва,нито познати могат да ми влияят ако вече съм взела решение.Не уведомявам никого/освен съпруга си,с който обсъждаме всичко заедно/ и постъпвам така както съм решила като поемам цялата си отговорност.

# 96
  • Мнения: 1 049
Аз вече на всички "доброжелатели" сьм им казала - който гледа детето, той решава как и какво да прави. Като искат да дават акьл, да дойдат те да го гледат по цял ден и да сменят памперси... да, ама като стане вьпрос за помощ и се изпокриват.  Mr. Green Тогава да си траят и да не знаят много!  Wink

# 97
  • Мнения: 1 520
Не приемам да ми дават акъл - директно отсичам да си задържат съветите за себе си! И пет пари не давам дали ще ми се правят на сърдити след това! Hug

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
Режа направо с гилотината и никой не сме е да повтори  Twisted Evil
Изобщо не си правя труда и да слушам..
И аз  Joy

# 99
  • Мнения: 537
На мен не са ми давали много акъли, освен свекървата в началото, но не съвпадаха с моето мнение и й казах, че аз съм решила да правя нещата по моя си начин. Не бих се карала с човека, който ми дава акъл, освен ако не е настъпателен, аз съм кротка по принцип. Изслушвам /може да има нещо полезно в думите му/, усмихвам се и казвам "добре", а вече какво ще правя...моя си работа.  Peace

# 100
  • Мнения: 22 828
Не винаги се дразня .зависи от тона .
Ако е казано добронамерено , дори и да не се кефя си трая  , а правя каквото си преценя .
Ако е казано агресивно обаче ...каквото повикало такова се обадило .
 Най добре е да си ги пускаш покрай ушите и да не впрягаш . Simple Smile
Peace Все пак съм получавала дори съвети като млада майка.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 524
Може би не е тук мястото, но се долавя синдромът на форумската мама. Преди, когато е нямало интернет, когато книгите за гледане на деца са били само няколко вида, то тогава даването на акъл и разпитването на други хора е било водещ източник на информация. За мен е невъзпитано да "отрежеш някого като кисела краставица". Винаги изслушвам хората и подминавам с усмивка съвети, които не съм искала.
За синдрома на форумската мама -не се хващайте за тези думи, просто се чудя, как има момичета, които отричат българските педиатри, винаги знаят най-добре, информирани са предимно от форума и си противоречат във всяко свое второ мнение. Давам примери - Сакън не давайте вода, сакън сок не се дава, леле как ще се маже със зехтин, да бе защо преварявате водата, и т.н. (вода съм давала, сок не пием, зехтин ползваме, водата преварявам и т.н.)

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 17:54 от meggyv

# 102
  • София
  • Мнения: 5 079
ТЕЖКО, с една дума...  Sick И много вътрешно...

# 103
  • Мнения: 2 211
То пък като че ли във форума не е пълно с разбирачи! Всъщност, едва днес си дадох сметка за това.

# 104
  • Мнения: 1 674
Зависи има три варианта :

1/ Казваш "Да, добре" и пак правиш това което на теб ти харесва, всички съвети пускаш покрай ушите си.

2/ Ясно и категорично заявяваш да не те поучават, че ще си правиш нещата както искаш ти и т.н.

3/ Слушаш и изпълняваш


Какво ще избереш зависи от конкретната ситуация, хората и т.н.

При вариант 2 има голям шанс за световен конфликт свекърва - снаха.

1 и 2 вариант важат за мен/има1-2  случая ,когато ми избиват бушоните/.Повечето пъти ги изслушвам и си правя каквото аз си знам.

# 105
  • Мнения: 985
Не понасям Stop Обяснявам търпеливо,че ще си гледам детето както аз си знам и че не ми е приятно да ме поучават.Ако това не помогне се правя на ударена,усилвам си телевизора,пускам си музиката и все едно нищо не съм чула Twisted Evil

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 296
Ами...правя се на съгласна и пак правя каквото аз реша.  Wink

# 107
  • Мнения: 2 910
Ами не се ядосвам, детето и домакинството си гледам както аз реша и преценя. Ако все пак някой съвет ми допадне, възползвам се от него.

# 108
  • Мнения: 756
аз предпочитам да изслушам и да преценя според това , което имам като информация и това , което съм проверила -не виждам смисъл в това да бъда безразсъдно самоуверена в отглеждането на детето си , доверявам се на майчинския си инстинкт , но не пренебрегвам и този , който вече е минал по моя път...всеки си има история , всеки има нещо за споделяне и всеки има желание понякога да помогне вместо да се мръщи на действителността

# 109
  • Мнения: 48
Един въпрос от мен към всички, които не понасят някой да им 'дава акъл как да си гледат детето' и са изпълнени с такова негудование към т.н. 'разбирачи'.
Вие самите въздържате ли се от препоръки, съвети и коментари, ако някой друг отглежда детето си по начин, който е в разрез с вашите разбирания и възгледи?
Питам, защото оставам с впечатлението, че тъкмо тези, които най-много се дразнят от 'чуждите съвети'  често държат поучителен тон на околните.
Тъй като аз не обичам непрекъснато някой да ме поучава винаги съм се въздържала от коментари и поучителен тон към когото и да било.

# 110
  • Мнения: 136
Не се дразня , когато съветите са ми полезни и основателни , а не с цел да ме злепоставят като некомпетентна. bowuu Grinning

# 111
  • Мнения: 1 428
Понякога се дразня много,но гледам да не обръщам внимание  Whistling

# 112
  • Мнения: 4 753
Зависи в какво настроение съм и за кой път ми се повтаря едно и също....  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 295
Не понасям,директно опонирам и споря,независимо дали става въпрос за съседката,свекърва ми,майка ми,баба ми,приятелка.
Относно възпитание и отглеждане на моето дете-аз съм тази,която се информира и преценява кое как да бъде!

Общи условия

Активация на акаунт